VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Zníženie spotreby pomocou acetónu

Goto down 
+9
djpetersnv
gabesz0102
SABREX
Baty
zuzko
Lucko
MIRECC
baciluss
golfmannCL
13 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorSpráva
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime5/3/2009, 16:47

Nehovorim ze je to hlupost ale ked chce zistit ci ma motor ok tak sa mal pytat na spotrebu pri urcitiych rezimoch a styloch jazdy na urcitych trasach a nie sa pytat ako znizit spotrebu acetonom. Tu nie sme vyskumny ustav... Dalej sa uz do tejto temy nebudem pliest a plne respektujem jej zakladatela. Len si osobne myslim ze poniektori by tu najradsej jazdili na vzduch. Tot vse Exclamation
Návrat hore Goto down
djpetersnv
Pilot
Pilot
djpetersnv


Male
Vek : 35
Registrácia : 11.12.2007
Počet príspevkov : 806
Auto : GOLF IV 1,9TDI, Passat B5 1,8T
Bydlisko : Spišská Nová Ves

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime5/3/2009, 19:06

No newiem ja som skor ked uz tak zvysovania vykonu a nie znizovania spotreby Very Happy mam diesla a ten uz skoro jazdi na vzduch ale tak veci o acetone som este nepocul ale ja pouzivam aditiv VIF super diesel a ten mi znizil spotrebu o take 4dcl urcite a potom este mam zaslepeny EGR ventil spotreba o 2-3 dcl dole k dalsim upravam sa nevyjadrujem tie uz ju zvysili Very Happy takze tak Very Happy
Návrat hore Goto down
http://www.mpauto.phishing-site.www
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime5/3/2009, 22:46

Lucko napísal:
golfmannCL napísal:
no sabrex dik za radu.. ty si jeden z mála co pochopil.. co tu ja vlastne chcem zistit..chcel som radu iba.. a nieje to celkom ono co si napsial ale nepocul som o tom skusim nieco prestudovať.. baciluš ja sa tu bavim o znížení spotreby a o nicom inom nie.. ze som napisal 8 litrov je to len odhad a zdá sa mi to dosť.. bolo tu povedané že to papá niečo okolo 5.. 6L. preto sa pytam či nemám s tým daku zradu..ˇCo tu riesim spotrebu ked som si tu uz sam odpovedal??? no nie som stým spokojný toť vše

ked ti to vela zere tak si zisti ci nemas neco s motorom alebo zmen styl jazdy.Urcite by som do auta nelieval aceton.
asi to sak bude kvôli tej zime no.. pockam kym sa viac oteplí
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime5/3/2009, 22:51

gabesz0102 napísal:
to co golfmanncl pise resp.na co sa vas pytal nie je hlupost ako si to niektory myslite.....je to pravda,ze sa da miesat palivo s acetonom,len treba vediet presne pomery miesania,a na to sa vas on pytal.......a dokonca to trocha aj vykon zvysi......a kludne sa mozte poopytovat,stary opravari vam to urcite potvrdia....
presne tak.. nieje to kvôli tomu že chcem jazdiť na vzduch.. proste niesom márnotrtný tak preco neusetriť trochu paliva a môzem sa vozit viac.. ked budem ja dobré love zarábať tak potom mi to bude jedno.. ale doteraz ma podporujú rodičia a vážim si kaž´dý liter ktorý vďaka nim môzěm natankovať
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime5/3/2009, 22:54

baciluss napísal:
Nehovorim ze je to hlupost ale ked chce zistit ci ma motor ok tak sa mal pytat na spotrebu pri urcitiych rezimoch a styloch jazdy na urcitych trasach a nie sa pytat ako znizit spotrebu acetonom. Tu nie sme vyskumny ustav... Dalej sa uz do tejto temy nebudem pliest a plne respektujem jej zakladatela. Len si osobne myslim ze poniektori by tu najradsej jazdili na vzduch. Tot vse Exclamation
No myslím si že okrem tejto zimi aj starý motorový olej ma za následok zvýšenú spotrebu. Možná by bolo načase ho vymeniť za nový. Skôr Sak zis´tim koľko sa najadilo a podľa toho sa zariadim.. A styli jazdy mam ja celkom slušne preštudované takže o tom sa tu nemusime baviť.. 
Návrat hore Goto down
Sebring
Pretekár
Pretekár
Sebring


Male
Vek : 27
Registrácia : 30.06.2008
Počet príspevkov : 443
Auto : Golf IV 1,6 SR*Superb TDI*Passat TDI
Bydlisko : miestna čast Palermo

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime5/3/2009, 22:56

ja mam golf 1,9 TD a dostat sa cez 6,5 l je skoro nemozne...

miesto toho co sedis pri PC a vymyslas s acetom sa radsej venuj motoru, chyba bude tam,nie v tom ze ho nekrmis patokmi

inak ked som bol maly daval som aceton do babety miesto benzinu... aj to tak dopadlo
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime5/3/2009, 23:01

Sebring napísal:
ja mam golf 1,9 TD a dostat sa cez 6,5 l je skoro nemozne...

miesto toho co sedis pri PC a vymyslas s acetom sa radsej venuj motoru, chyba bude tam,nie v tom ze ho nekrmis patokmi

inak ked som bol maly daval som aceton do babety miesto benzinu... aj to tak dopadlo
ja nehcem davat miesto nafty.. ale trosku pridať.. ak to bude mat v lete psotrebu 5L.. prečo nemať spotrebu o kusok menej.. ved aj emisie su nižšie.. no sám asi neurobím s motorom nič.. a môžem sa aj rozdrapiť.. skusim ten olej.. možna ja načase ho vymeniť.. motor preto môže buť v poriadku. Auto je kupene od kamosa a on je automechanik..  motor mal cely rozobrany..urobil generalku .  motor by mal byt okay este skocim z anim
Návrat hore Goto down
Lucko
Agent
Agent
Lucko


Male
Vek : 39
Registrácia : 31.03.2008
Počet príspevkov : 1822
Auto : VW Passat B5 1.9 TDI AFN
Bydlisko : Trnava

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime6/3/2009, 06:43

golfmannCL napísal:
Sebring napísal:
ja mam golf 1,9 TD a dostat sa cez 6,5 l je skoro nemozne...

miesto toho co sedis pri PC a vymyslas s acetom sa radsej venuj motoru, chyba bude tam,nie v tom ze ho nekrmis patokmi

inak ked som bol maly daval som aceton do babety miesto benzinu... aj to tak dopadlo
ja nehcem davat miesto nafty.. ale trosku pridať.. ak to bude mat v lete psotrebu 5L.. prečo nemať spotrebu o kusok menej.. ved aj emisie su nižšie.. no sám asi neurobím s motorom nič.. a môžem sa aj rozdrapiť.. skusim ten olej.. možna ja načase ho vymeniť.. motor preto môže buť v poriadku. Auto je kupene od kamosa a on je automechanik.. motor mal cely rozobrany..urobil generalku . motor by mal byt okay este skocim z anim

olej,filtre, to su zakladne veci.Vymen to a uvidis.Nepisal si tu nahodou ze s tim chodis kratke trasy za studena a v meste? Tam bude asi problem tvojej spotreby,lebo ty ten motor nezohrejes ani na prevadzkovu teplotu.
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime6/3/2009, 07:54

no ano tie veci treba menit.. krátke ako krátke.. no.. ale dosť možnee. že mu je to málo pretože sa nestihne ohriať.. aj keď v tých najväčších zimách ho nechám povrkať dákych 10 minut.. je to pre ten motor oveľa lepšie ako by sa s ním malo hňeď fičať preč.. dnes si to skusim otestovať odemram si aj vzdialenosť aj spotrebu a tak. to prepočitam a uvidim
Návrat hore Goto down
Lucko
Agent
Agent
Lucko


Male
Vek : 39
Registrácia : 31.03.2008
Počet príspevkov : 1822
Auto : VW Passat B5 1.9 TDI AFN
Bydlisko : Trnava

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime6/3/2009, 08:07

golfmannCL napísal:
no ano tie veci treba menit.. krátke ako krátke.. no.. ale dosť možnee. že mu je to málo pretože sa nestihne ohriať.. aj keď v tých najväčších zimách ho nechám povrkať dákych 10 minut.. je to pre ten motor oveľa lepšie ako by sa s ním malo hňeď fičať preč.. dnes si to skusim otestovať odemram si aj vzdialenosť aj spotrebu a tak. to prepočitam a uvidim

no tich 10 minut mu nijak nepomoze,ked bude na volnobehu nastartovany.diesel tak nezohrejes.
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime6/3/2009, 08:10

Lucko napísal:
golfmannCL napísal:
no ano tie veci treba menit.. krátke ako krátke.. no.. ale dosť možnee. že mu je to málo pretože sa nestihne ohriať.. aj keď v tých najväčších zimách ho nechám povrkať dákych 10 minut.. je to pre ten motor oveľa lepšie ako by sa s ním malo hňeď fičať preč.. dnes si to skusim otestovať odemram si aj vzdialenosť aj spotrebu a tak. to prepočitam a uvidim

no tich 10 minut mu nijak nepomoze,ked bude na volnobehu nastartovany.diesel tak nezohrejes.
a tak myslím že stále mu je prijemnejšie ako ked za studena.. veď som takto nahal ohriať vyšiel som len z ulice von a ručička sa mi pohla už bola v 1/4
Návrat hore Goto down
Lucko
Agent
Agent
Lucko


Male
Vek : 39
Registrácia : 31.03.2008
Počet príspevkov : 1822
Auto : VW Passat B5 1.9 TDI AFN
Bydlisko : Trnava

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime6/3/2009, 08:27

Smile dobre teda,odpustam ti.
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime6/3/2009, 11:57

Lucko napísal:
Smile dobre teda,odpustam ti.
no okayy. lucko to som rád Smile .. golfmani sa predsa nemôžu hnevať.. heh
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime11/4/2009, 17:46

no .. uz sa oteplilo trochu.. a skusal som odsledovať tu spotrebu.. teraz je to dobre.. pohybuje sa to okolo 5L.. takze pohoda.. no
Návrat hore Goto down
Petkoj
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 36
Registrácia : 24.05.2009
Počet príspevkov : 47

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime4/7/2009, 22:28

golfmannCL napísal:
no .. uz sa oteplilo trochu.. a skusal som odsledovať tu spotrebu.. teraz je to dobre.. pohybuje sa to okolo 5L.. takze pohoda.. no

ale sa tu hadate ja mam spotrebu cez 10-15l mimo mesta a v meste tusim okolo 20l-25l nemam to este odsledovane ale ked sa blaznim tak som na benzinke kazdy den a to beham len po meste Crying or Very sad
Návrat hore Goto down
nieto
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 06.03.2009
Počet príspevkov : 47
Auto : VW GOLF II 1,6 TD
Bydlisko : Bratislava

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime6/7/2009, 23:32

Nemylsim si,ze by bolo vhodne riedit naftu acetonom.To ze sa na aceton
da jazdit sa vie uz davno,ale zatial som pocul len o tom,ze sa to
davalo do benzinovych motorov a nie dieselov. Zda sa mi to take cudne.
Za dalsie,jazdit na aceton nieje moc zdrave pre motor.No ak je to v
malom mnozstve-co ja viem? :-)
Návrat hore Goto down
stevocz
Pretekár
Pretekár
stevocz


Male
Vek : 39
Registrácia : 06.07.2009
Počet príspevkov : 318
Auto : GII 1,6 TD s IC (SB)
Bydlisko : KE

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime7/7/2009, 07:55

o acetone som tiez nepocul. ale tak hlavne v zime niektory davali kusok benzinu do nafty(asi 1-2dcl na nadrz). nezmrzne a je trochu vybusnejsi. ale ci spotreba sa znizi netusim. nejak mi to nechyba ked 5L som asi este neprekrocil a to motor vytacam a aj 160 obcas taham a ked ho setrim tak je to asi tiez tak :-D
Návrat hore Goto down
http://www.grafikapro.sk
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime8/7/2009, 13:01

nieto napísal:
Nemylsim si,ze by bolo vhodne riedit naftu acetonom.To ze sa na aceton
da jazdit sa vie uz davno,ale zatial som pocul len o tom,ze sa to
davalo do benzinovych motorov a nie dieselov. Zda sa mi to take cudne.
Za dalsie,jazdit na aceton nieje moc zdrave pre motor.No ak je to v
malom mnozstve-co ja viem? :-)
Mo jasne ze ale ja som to mysleel iba cizsto hypoteticky.. len som sa zamyslal. nic ine. Nic som do neho nenalial.:-)
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime8/7/2009, 13:02

stevocz napísal:
o acetone som tiez nepocul. ale tak hlavne v zime niektory davali kusok benzinu do nafty(asi 1-2dcl na nadrz). nezmrzne a je trochu vybusnejsi. ale ci spotreba sa znizi netusim. nejak mi to nechyba ked 5L som asi este neprekrocil a to motor vytacam a aj 160 obcas taham a ked ho setrim tak je to asi tiez tak :-D
No tam ide daleko viacej benzinu .. tam je iny pomer. môzem ti sem hodit tabulku aleob aspon to popisat ak by ta to zaujimalo. 
Návrat hore Goto down
stevocz
Pretekár
Pretekár
stevocz


Male
Vek : 39
Registrácia : 06.07.2009
Počet príspevkov : 318
Auto : GII 1,6 TD s IC (SB)
Bydlisko : KE

Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime8/7/2009, 13:50

0 az -5°C = nafta 85% + 15% benzin alebo 100% zimna nafta
-5 az -15°C = nafta 70% + 30% benzin alebo 100% zimna nafta
-15 az -25°C= zimna nafta 70% + 30% benzin
Návrat hore Goto down
http://www.grafikapro.sk
Sponsored content





Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zníženie spotreby pomocou acetónu   Zníženie spotreby pomocou acetónu - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Zníženie spotreby pomocou acetónu
Návrat hore 
Strana 2 z 3Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
»  merac spotreby dodatocne da sa ?
» Problem s ukazovatelom premiernej spotreby
» auto na vodik/znizenie spotreby vodikom
» kradez GIV pomocou magnetu a pod.

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF II 1984-1991 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Ostatné-
Prejdi na: