VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Rada golf pre vodiča začiatočníka ?

Goto down 
+20
dr_obesenec
janci_VW
tre-SKA
golfneewbie
Polymorph
Pit-Bull
Hugino
Pipin
kosovec
khaki.666
Jojo sdi
SPIKEBOY
ivco85
nikibad
element666
Matko11
MuFFin0
Marshall_G_IV
Champion
G4bormen
24 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
G4bormen
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 12.12.2009
Počet príspevkov : 13

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime12/12/2009, 14:39

Dobrý deň, som tu pomerne nový, fórum som si prešiel z hora nadol z dola nahor, ale chcel by som požiadať o pár rád skúsenejších vodičov.
V januári sa chystám dokončiť vodičák a posledné týždne mi behajú po rozume len autá Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_twisted
GIV sa mi veľmi páči, no je tu dosť vecí ktoré sa vzájomne vylučujú a preto mi to nedá, nespýtať sa Vás na mnoho vecí.
Chcel by som si zohnať nejaký golfIV na bežné jazdenie, do práce, na chatu, denne najazdiť cca 20-30km dokopy + víkendy cca 100km = cca 15tis km ročne.

1. Oplatí sa vodičovi začiatočníkovi ísť do prvého auta do GolfaIV ? Výber aút ktoré by som bol schopný akceptovať som dosť zúžil, no ak sa pozriem na moju finančnú situáciu, do úvahy mi prichádzali autá ako Fabia 1.4, Focus 1.6, Astra G 1.6/vraj dosť kazive auta/, vw Polo a samozrejme Golf, i keď tam je problém sa rozhodnúť nad motorom.
Je golfIV pomerne spoľahlivé auto a budem si vedieť časom mnoho vecí opraviť alebo zistiť sám ? Autám som sa predtým nikdy nevenoval, preto hľadám skôr jednoduché a spoľahlivé auto ktoré ma nesklame na ceste a vydrží ešte nejaký ten rok.

2. Čo sa týka motoru, tak tam je asi najväčší kameň úrazu. Som skôr za benzín ale kolegovia v práci, švagor, všetci sa ženú za magickými TDI. Bolo mi od nich vysvetlené že nevadí ak jazdím na krátke vzdialenosti, v zime, vraj stačí zohriať motor na min. 5-8minút a všetko by malo byť v poriadku. Nechystám sa motor trápiť, predpísané rýchlosti atď Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_redface Ide mi o životnosť motora ale strašia ma pokazené turba, čerpadlá a iné veci, ktoré by som nebol schopný zaplatiť, druhá strana mince je asi tá, že nie som žiadny pretekár a pokial by som sa o auto ako tak staral, jazdil normálne, netrápil motor tak by mi podľa vašich príspevkov mohlo veľmi dlho vydržať bez veľkých investíicí. Momentálne to vidím kvôli práci na 50%medzimesto 30%mesto a 20% mimomesta. Čo sa týka náhradných dielov, nepočul som že by boli predražené a bežné veci sa vraj od takej Fábie nijako extrémne nelíšia.

3. Čo sa týka kúpy, tak tam to tiež nie je príliš ružové, lebo som pokukoval po viacerých verziach, ešte som nesedel v 1.4ke ani 1.6tke, čiže si to neviem porovnať, alebo čo sa týka spotreby tak by mi asi viac vyhovovala 1.4, jazdím skôr medzimesto. Ale vráťme sa späť ku kúpe. Sledujem viacero webov, dovozcov, švagrov kamarát mi vraj vie doviezť zachovalé auto z okolitých štátov v slušnom stave. Ja by som sa chcel pokúsiť kúpiť golfa 5dv. 1.4-1.6 do cca 110tis + výmena bežných vecí alebo nejaké TDI, 66kw je vraj nesmrteľné pokial netrápim motor Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_lol 5dv. do cca 120tis, poprípade by prichádzala do úvahy alernatíva a to golf 1.4 3dv. na bežné jazdenie a hranie do cca 90tis korun + vymena bezných vecí, ale to by bola posledná alternatíva, pretože pozeram po 5dv hlavne.

4. Otázka na Vás, koľko ste investovali do kúpy Vášho golfa + počiatočné investície + investície za cca 1-2 roky ? Nemyslím na tuning ale na veci ktoré odchádzali a trebalo bežne meniť + jazdí niekto z Vás na TDI krátke vzdialenosti cca 20-30km denne ? Ešte raz opakujem, nie som žiaden pretekár, na pokuty nemám, auto by som určite šetril len som si ešte nezisťoval ceny náhradných dielov u golfa či už v benzíne alebo v nafte. Za všetky odpovede vopred ďakujem. Auto by som sa chystal kupovať niekedy vo februári, čiže rátam že ceny ešte klesnú dosť, predsa len tie auta budú bať 12 rokov. Najčastejšie sledujem ponuky na autobazar.eu no mnohé sú dosť pochybné, nad kilometrami ani nemá cenu sa pozastavovať, len ma dosť často zajíma prečo sa ich majitelia zbavujú ak su vraj v top stave !
Ak sú na fóre už viaceré moje otázky zodpovedané a ja som tému prehliadol, tak sa ospravedlňujem, len som potreboval vedieť viacero vecí, za každú odpoveď k veci vopred ďakujem, z Košíc, čiže by ma asi tiež zaujímalo či je tam nejaký kvalitný lacný servis Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_twisted pretože z mojej výplaty budem auto šetriť ako sa len dá a každú výmenu budem 3x zvažovať Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_redface
Návrat hore Goto down
Champion
Vodič
Vodič
Champion


Male
Vek : 47
Registrácia : 26.08.2009
Počet príspevkov : 228
Auto : VW GOLF IV
Bydlisko : Nitra

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime12/12/2009, 20:38

Po kupe auta dovezeneho, pocitaj investiciu min 500€ (maziva,kapaliny ,remene,rozvody, brzdy atd .... ) pokial auto kupujes na zimu tak + zimne prezutie . Takze pocitaj min 350€ a samozrejme pokial si kupis Golfa IV tak nezabudaj na zabezpecenie /zeder 320€. Takze ked si to spocitas a uvazujes si to auto nechat na dlhsie tak urcite si priprav min 1000€ . Potom ti auticko bude slapat minimalne dva roky bez investicii . Volba je na tebe ake auto si kupis, a na fore GIV necakaj inu mznost ako ta ze spravna volba je jedine G4 . Ja som mal Polo 6N 1,4benzin 3DV a keby som nepotreboval 5DV tak ho mam este do teraz ..
Návrat hore Goto down
http://www.go4sound.sk
G4bormen
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 12.12.2009
Počet príspevkov : 13

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime16/12/2009, 09:38

Díki za radu, i keď som čakal že napíše svoje skúsenosti aspoň 5-10 golfistov, poradia začiatočníkovi, ale čo už, možno tu ešte pár ľudí napíše svoje postrehy a odpovie mi časom na moje otázky .- ))
Návrat hore Goto down
Marshall_G_IV
Profík
Profík
Marshall_G_IV


Male
Vek : 36
Registrácia : 23.04.2008
Počet príspevkov : 1102
Auto : Passat B5.5 1.8T 110kW
Bydlisko : LEVICE

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime16/12/2009, 10:20

[quote="G4bormen"]Dobrý deň, ...

1. Oplatí sa vodičovi začiatočníkovi ísť do prvého auta do GolfaIV ? ...
[Myslim ze kazdy tu nafore ti povie ano opati, a nepovie ti "vies co Golf je na prd, kup si alfu", takze ano oplati sa ti Golf a IV-je dobry vyber]

2. Čo sa týka motoru, ...
[Co sa tyka motoru, neviem ci by tu dakto vedel basnit o kazdom motore a povedat kazde + a kazde -, asi zalezi od toho v akom stave si auto kupis, a ako chces na nom jazdit, ci to budu dlhsie cesty alebo len do prace a z prace cca 10-20km, ci chces mat spotrebu 4-5l alebo 8-9l, ci chces auto na dake preteky alebo chces chodit "lazo-plazo" a hlavne si prezri cele forum tu uvidis ze kto ma ake problemi zo svojim autom, a podla toho porovnas]

3. Čo sa týka kúpy, ..., ešte som nesedel v 1.4ke ani 1.6tke, ...spotreby tak by mi asi viac vyhovovala 1.4,...........
[Ked chces porovnat rozdiel medzi 1.4 a 1.6 zalezi aj od toho ci chces 16V alebo 8V, zo skusenosti a praxe viem ze ked by som sa mal rozhodovat medzi 1.4 16V a 1.6 8V tak urcite berem tu 1.6, lebo ma mozno o daky 1-2l v priemere vyzsiu spotrebu ale zasa ked snou potrebujes predbehnut tak predbehnes, alebo ked ju aj nalozis (4 pasazieri a naklad) tak ten motor neplace ako pri 1.4, a ked su auta plne nalozene tak maju rovnaku spotrebu (som sa presvedcil ked sme sli spolu s kamosom do Chorvatska, ja mam 1.6 a on mal 1.4 alebo 1.2 (Fabiu) uz nefim presne,.. a tankovali sme vzdy naraz. Takze tam rozdiel nebol, ale ked prisiel kopec na dialnici a ja som tomu pridal tak to auto aj islo ale ked pridal tomu on tak len motor plakal a nic...tolko moje skusenosti s benzinom]

4. Otázka na Vás, koľko ste investovali do kúpy Vášho golfa + počiatočné investície + investície za cca 1-2 roky ? .........
[Nemozes porovnavat investicie ktore boli pred rokom dvoma a ktore su teraz, napr ja som kupil auto za cca 210 000sk, teraz by som mal za to dajme tomu Passata vo vybave Smile, ale ked ti mam povedat co som zatial na mojom aute menil tak je to: brzdove platnicky 4ks, cidlo teploty G62, (a jasne ze stabilne veci ako: sviecky, filtre, olej,...atd.) A nemozme zabudat na pravidelne cistenie vzduchovej klapky Smile lebo potom lietaju otacky ako chcu Smile]
Návrat hore Goto down
G4bormen
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 12.12.2009
Počet príspevkov : 13

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime16/12/2009, 11:12

Ďakujem za poriadnu odpoveď, ešte by ma zaujímal názor viacerých tunajších TDI-čkárov či jazdia denne aj kratšie trasy, práve toto ma dosť zaujíma, keďže rodina a kolegovia radia jedine TDI, i keď by som denne najazdil cca 20-30km, ale v recenziach a diskusiách sa TDI doporučuje na dlhšie vzdialenosti, či pri tom motor nejako netrpí, je mi jasné že v zime by som musel motor trocha zahriať až potom ísť, ešte raz opakujem, nie som žiadny závodník, nemám ani problém dodržiavať predpísanú rýchlosť, ale keď si predstavím že by som si kúpil nejaké 12ročné TDI ktoré už má čo to najazdené a potom jazdil len krátke trasy či by som tak motor zbytočne netrápil Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_redface
Návrat hore Goto down
MuFFin0
Vodič
Vodič
MuFFin0


Male
Vek : 37
Registrácia : 25.01.2009
Počet príspevkov : 234
Auto : GIV 1,9 TDI 66kW AGR
Bydlisko : BA-Karlova Ves

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime16/12/2009, 13:08

Napriklad ja mam tiez TDI 66kW a rocne najazdim tak 18 000km no a vacsinou to byva tak denne tych 40km (do roboty a z roboty), tiez autu nijako nenakladam (jazdim povacsinou na spotrebu) turbo po jazde chladim a v zime ked je studeny motor tak ho najprv troska zahrejem a az potom vyrazim a kym neni zohriaty tak ho nevytacam. auto som kupil tesne pred tym jak vypukla kriza (resp. tesne pred tym jak sa zacala prejavovat na cenach) takze dnes by som za tie prachy uz kupil uplne nieco ine...dodatocne naklady zatial neboli nejako velke, akurat taky ten bezny servis olej,filtre,rozvody...no ale buduci rok musim napriklad kupovat komplet brzdy, ale inak mi este na nom nic zasadne "neodislo" ... podla mna je zbytocne to nejako generalizovat co je dobre a co nie pretoze to fakt zalezi od daneho kusu, jak s nim bolo zaobchadzane a jak sa k nemu budes chovat ty...hlavne si to auto nechaj PORIADNE skontrolovat pred tym ako ho kupis ale ani takato prehliadka ti nezaruci ze v buducnosti nebude trebat nejake necakane investicie dat do toho auta, je podla mna naivne kupovat ojazdene auto s tym ze ked momentalne vyzera byt v dobrom stave tak by ta nemali cakat dalsie investicie donho...proste ked si kupujes ojazdene auto tak sa snaz si vybrat to co vyzera byt najlepsie ale aj pri nom musis pocitat ze ta este nieco "vyjde" ...
Návrat hore Goto down
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime16/12/2009, 20:30

nooo takze ja mam TDI 81 kw... a jazdim do prace 20 km tam a 20 spat... mam ho od januara 2009... a zatial musim poklopat ale max spokojnost... vymenene iba bezne veci... olej, filtre. rozvod, zhavice, silenbloky na ramenach, na stabilizatore... tiez v zime necham zohriat 10 aj 15 minut(kym sa najem Very Happy ) a v lete zasa chladim po jazde... co odislo.... ani nic... trosku bol problem so zadretym zadnym brzdovym valcekom, ale ten sa rozhybal a je ok.... teraz trosku hneva startovanie, raz startuje dobre, raz zle... baterka je dobra, takze asi len niekde nejaky kontakt preraza a nemam cas na to.... ale inac nic take zavazne... takze mozem len doporucit... Wink 
Návrat hore Goto down
element666
Pretekár
Pretekár
element666


Male
Vek : 35
Registrácia : 15.09.2008
Počet príspevkov : 452
Auto : VW Golf V 1,9 TDI PD 77 kW
Bydlisko : KA

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime16/12/2009, 22:44

ak mas čas tak zohrievat mozes aj pomalou jazdou napr na volnobeh, na jednej strane usetris palivo, nevyhoda budu na teba niektori trubit Smile
Návrat hore Goto down
G4bormen
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 12.12.2009
Počet príspevkov : 13

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime18/12/2009, 12:10

Ale treba ho chladiť aj keď ho nevytáčam ? jazdím len povolenou rýchlosťou cca 50-90 ? neviem či je rozdiel medzi letom a zimou.
Návrat hore Goto down
G4bormen
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 12.12.2009
Počet príspevkov : 13

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime28/12/2009, 11:45

Ešte by som mal 2 dotazy, dúfam že sa nájde niekto kto poradí :-)

1. Pokial by som šiel po 1.6-tke 16V, prevodovky neboli nitované po roku 2000 alebo 2001 ? alebo sa môže stať že sa zamerám na rok 2001 a budem tam mať tú prevodovku ? Chápete ma dúfam, pokial už by som šiel do 1.6-tky tak by som sa pokúsil okrem dobrého kusu vychytať ročník ktorý už nemal príliš veľa kazov :-)

2. Táto otázka by smerovala skôr na goflistov s motorom 1.8T, chcel by som sa spýtať ako je to spotrebou na tomto aute pokial by som ho nepreháňal na ceste do práce, jazdil povolenými rýchlosťami, oproti takej 1.6-tke, všimol som si že viacero ľudí tu písalo, že pokial benzín tak 1.8T, cez týždeň do práce povolenou rýchlosťou a cez víkend občas mimo mesta sa vyblázniť pokial by spotreba 60-90-tkou nebola 12litrov :-)
Návrat hore Goto down
Marshall_G_IV
Profík
Profík
Marshall_G_IV


Male
Vek : 36
Registrácia : 23.04.2008
Počet príspevkov : 1102
Auto : Passat B5.5 1.8T 110kW
Bydlisko : LEVICE

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime28/12/2009, 15:38

G4bormen napísal:
Ešte by som mal 2 dotazy, dúfam že sa nájde niekto kto poradí :-)

1. Pokial by som šiel po 1.6-tke 16V, prevodovky neboli nitované po roku 2000 alebo 2001 ? alebo sa môže stať že sa zamerám na rok 2001 a budem tam mať tú prevodovku ? Chápete ma dúfam, pokial už by som šiel do 1.6-tky tak by som sa pokúsil okrem dobrého kusu vychytať ročník ktorý už nemal príliš veľa kazov :-)

daj si pozor na prevodovky DUU iba tie boli tusim nitovane...
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime28/12/2009, 22:36

no ak sa mylim tak ma opravte ale motory 1,6 16V sa zacali vyrabat v roku 2002.a prevodovky sa k tymto motorom nedavali nitovane ale klasika srobovane vtedy uz vedeli o tom probleme.Nitovane prevodovky boli hlavne k motorom 1,6 8V SR
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime28/12/2009, 22:55

nikibad napísal:
no ak sa mylim tak ma opravte ale motory 1,6 16V sa zacali vyrabat v roku 2002.a prevodovky sa k tymto motorom nedavali nitovane ale klasika srobovane vtedy uz vedeli o tom probleme.Nitovane prevodovky boli hlavne k motorom 1,6 8V SR
presne tak....16V 77 KW zacali v roku 2001 a je to dost iny motor ako 74 kW, kde boli aj tie chore prevodovky....
ja osobne keby som chcel benzin...tak 1,8T
ak diesel 1,9 TDI PD 96 KW
Návrat hore Goto down
SPIKEBOY
Profík
Profík
SPIKEBOY


Male
Registrácia : 01.10.2008
Počet príspevkov : 1064
Auto : PASSAT 3C
Bydlisko : Nové Zámky

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime28/12/2009, 23:36

Tak teraz kto má pravdu? Nikibad, že r.v.2002, alebo ivco85, že r.v.2001, lebo ja mám r.v. 12/2000.
Návrat hore Goto down
G4bormen
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 12.12.2009
Počet príspevkov : 13

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime28/12/2009, 23:44

Čo pozeram inzerciu tak asi od roku 2000 to boli 77KW motory, čiže pokial pokial 1.6 16V tak jedine 77KW ? Akože teraz v tom mám trocha zmätok, chápete, ak je na výber tak lepšie zobrať ten lepší, len by ma zaujímalo o čo je lepší 77KW od 74KW ak nebereme do úvahy prevodovku nitovanú.
Návrat hore Goto down
SPIKEBOY
Profík
Profík
SPIKEBOY


Male
Registrácia : 01.10.2008
Počet príspevkov : 1064
Auto : PASSAT 3C
Bydlisko : Nové Zámky

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime29/12/2009, 15:28

74kW je 8V (100ps) a 77kW je 16V (105ps). Motor má úplne inú štruktúru. A až sa dobre pamätám, tak 8V je v nižších otáčkach trocha živší ako 16V, ale ten keď sa dostane do vyšších otáčok, tak to ide. pirat 16V sa robili po 8V teda sú novšie, má množstvo vylepšení oproti 8V a pod. - napísal som čo som sa dočítal, nie vlastnú skúsenosť!
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime29/12/2009, 22:06

Pravdu bude mat ivco85 Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_biggrin Tak ja mam 1,6 16V a co tak pozeram oproti 1,6 8v SR nemam airbox ani vahu vzduchu-ziadne cidla cize by mala byt mensia poruchovost(dost casto tu citam problemi s vahou vzduchu atd).klop klop klop aj za tial ide velmi pekne.
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime30/12/2009, 01:38

nemam uplne pravdu som zistil.Smile takze sa ospravedlnujem...
kod motora ATN sa robil uz od 02/2000...len je dost zriedkavy...drviva vacsina su BCB a AZD, eventuelne AUS..cize spravna odpoved je ak mame byt presni ze 1,6 16V sa robili od 2/2000 do 6/2005
a co sa tyka toho motora ..hlavny rozdiel je v tej 16 ventilovej technike, cize 2 sacie a 2 vyfukove ventily na jeden valec, co zvysuje jeho pruznost a kustik aj vykon..je tam myslim aj trochu ine vrtanie...ale to su uz detaily ...dolezite su tie ventily..a hlavne tam boli uplne nove typy riadiacich jednotiek..a co je velmi dolezite,tak plne elektronicky riadeny plynovy pedal,teda moznost jednoducho dorobit tempomat...
dalej zapalovaci modul..nie je centralny ako pri 8V ale kazda sviecka ma vlastnu cievku, teda je priamo kazdy valec riadeny RJ motora a tak isto aj vstreky co umoznuje presnejsie a efektivnejsie riadenie spalovania...
je toho viac..ked ma este nieco napadne dodam...uz je vela hodin na mna teraz..Smile
airbox ma aj tento motor..len s inou geometriu,resp. v kryte motora..co sa tyka vahy vzduchu...ano nema klasicku ako pozname z 8v motorov,resp. dieslov..ale ma prietokomer vzduchu na lavej strane bloku motora (pri mierke oleja)
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime30/12/2009, 01:41

este mi napadlo--riadenie lambda sondami je trochu ine..mozem popisat zajtra
Návrat hore Goto down
SPIKEBOY
Profík
Profík
SPIKEBOY


Male
Registrácia : 01.10.2008
Počet príspevkov : 1064
Auto : PASSAT 3C
Bydlisko : Nové Zámky

Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime30/12/2009, 11:52

Pekne si to rozpísal, díky za info. Vedel by si mi ešte povedať, že načo je dobré kódovanie motorov? BCB, AZD .... ? Je potom aj nejaký, aj keď zanedbatelný rozdiel medzi BCB a AZD (napr.)? Thx Smile
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rada golf pre vodiča začiatočníka ?   Rada golf pre vodiča začiatočníka ? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Rada golf pre vodiča začiatočníka ?
Návrat hore 
Strana 1 z 4Choď na stránku : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» golf GTI nazov na kufru rada

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Ostatné-
Prejdi na: