VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Seknutie v lavom prednom kolese..

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Seknutie v lavom prednom kolese.. Empty
OdoslaťPredmet: Seknutie v lavom prednom kolese..   Seknutie v lavom prednom kolese.. Icon_minitime9/5/2008, 10:41

nazdar chlapi....mam taky maly problem....neviem ci je to problem ale pokusim sa to popisat...

Ked vyberam auto z garaze a cuvam a stupim prvy krat na brzdu tak pocujem take seknutie z laveho predneho kolesa...taky sek...a ked zaradim jednotku a kusok sa pohnem...a opat zabrzdim zase taky mierny sek....ako ani nie sek fyzicky...ale taky zvuk....pozeral som vsetko zo spodu....tlmice..capy..gumy aj tyc stabilizatora a vsetko je ok.....
Preste sa to ozve len pri malej rychlosti ked zaradim spiatocku a potom jednotku a tak dookola ked stupim na brzdu.....blbo sa to popisuje..chcelo by to pocut...
Pytal som sa nato aj mechanika a vravel ze to asi bude brzdovým oblozením....ze ma kusok volu v strmeni a ako brzdim tak naraza dopredu a dozadu.....nestretli ste sa s niecim podobnym?co by to este eventuelne mohlo byt?
robi ten len pri uplne malej rychlosti...inak auto ide ako hodinky... nic netrase ..nikam netaha...
ale dost ma to sere ze to tak niekedy sekne....a este som zistil ze ked mestupim na brzdu prudko tak to neurobi.....asi to fakt bude tym oblozenim..ale radsej sa spytam..tak sem vsetky mudre hlavy..Smile
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Seknutie v lavom prednom kolese.. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Seknutie v lavom prednom kolese..   Seknutie v lavom prednom kolese.. Icon_minitime9/5/2008, 11:35

ano ano...tiez by som to videl na kompletnu a detailnu kontrolu brzdy. A ked uz budes mat dole koleso tak skontroluj aj poloos...skus za nu dobre zakmasat vo vsetkych smeroch.
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Seknutie v lavom prednom kolese.. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Seknutie v lavom prednom kolese..   Seknutie v lavom prednom kolese.. Icon_minitime9/5/2008, 18:19

dik baciluss..skusim nato mrknut...no najpr musim najst tu nasadu na bezpecak Cool
Návrat hore Goto down
Zender Triskac
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 14.04.2008
Počet príspevkov : 29
Auto : VW Golf IV TDI 110 kW

Seknutie v lavom prednom kolese.. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Seknutie v lavom prednom kolese..   Seknutie v lavom prednom kolese.. Icon_minitime22/5/2008, 00:21

jj je to dost mozne ta poloos...a co tak pri rozbehu?nic?alebo skus sa s autom docit dokola na nejakom rovnom dobrom povrchu a uvidis ci ti daco nebude klopkat...
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Seknutie v lavom prednom kolese.. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Seknutie v lavom prednom kolese..   Seknutie v lavom prednom kolese.. Icon_minitime22/5/2008, 20:24

tak dneska som bol zase u kamosa mechanika a vsetko sme znova dokladne skontrolovali..
keby to bol neaky silentblok..alebo nieco podobne..tak by to robilo aj dopredu aj dozadu myslim..a aj pocas jazdy..ale pocas jazdy je to ohne probleme a aj ked brzdim dopredu...ina ked zaradim spiatocku a zabrzdim...a aj to nie vzdy....dneska ako keby sa ho to zlaklo a na potvoru ked som mu to chcel ukazat skoro nic....ale povedal ze to moze vrznut neaka guma,teda silentblok..alebo podla vseho to robi brzdove oblozenie ktore sa neako zahadne vzdy sekne v strmeni ked zaradim spiatocku a vlastne ho uvediem do protipohybu a ked zabrzdim tak niekekdy sek....inak si to uz vazne nevieme vysvetlit...rameno.. poloos stabilizator..silentbloky...vsetko je OK..
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Seknutie v lavom prednom kolese.. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Seknutie v lavom prednom kolese..   Seknutie v lavom prednom kolese.. Icon_minitime22/5/2008, 21:17

ivco85 napísal:
tak dneska som bol zase u kamosa mechanika a vsetko sme znova dokladne skontrolovali..
keby to bol neaky silentblok..alebo nieco podobne..tak by to robilo aj dopredu aj dozadu myslim..a aj pocas jazdy..ale pocas jazdy je to ohne probleme a aj ked brzdim dopredu...ina ked zaradim spiatocku a zabrzdim...a aj to nie vzdy....dneska ako keby sa ho to zlaklo a na potvoru ked som mu to chcel ukazat skoro nic....ale povedal ze to moze vrznut neaka guma,teda silentblok..alebo podla vseho to robi brzdove oblozenie ktore sa neako zahadne vzdy sekne v strmeni ked zaradim spiatocku a vlastne ho uvediem do protipohybu a ked zabrzdim tak niekekdy sek....inak si to uz vazne nevieme vysvetlit...rameno.. poloos stabilizator..silentbloky...vsetko je OK..
Tak ti nic ine neostava ako skusit vymenit dosticky a potom (dufam ze uz to nebude treba) pokracovat dalsimi vecami pale
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Seknutie v lavom prednom kolese.. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Seknutie v lavom prednom kolese..   Seknutie v lavom prednom kolese.. Icon_minitime8/6/2008, 12:27

tak po vcerajsej operacii s Liborom musim zaklopat na drevo ze problem chvalabohu vyrieseny...
Podstata veci bola v tom ze strmen sa tazko hybal a vracal po tych tyckach co maju nakonci imbus(skovany pod prachovkou), pretoze boli zasrate jak fras...a ked som zabrzdil tak sa strmen nevratil rovnako a po zmene smeru sa kusok spriecil a to seklo...cele sme to rozobrali vycistili prestriekali a premastili a fachci to..Proste tie vodiace tycky musia byt cistucke...
Ako hovoril Libor taketo nieco by nebolo zle urobit preventivne po kazdej zime..predsa len tie bzdy su miesto kde ide asi najviac bordelu aj od vozovky aj od brzdoveho prachu...
..tak dufam ze tato tema je uz pre mna minulostou..lebo fakt som bol ztoho na nervy.. :race:
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Seknutie v lavom prednom kolese.. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Seknutie v lavom prednom kolese..   Seknutie v lavom prednom kolese.. Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Seknutie v lavom prednom kolese..
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» klepanie v lavom kolese
» Pri toceni dolava mi v lavom kolese nieco rupne
» klopkanie v kolese pri cca 30-60km/h
» vymena silenblokov na prednom ramene

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: