VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 vymena silenblokov na prednom ramene

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

vymena silenblokov na prednom ramene Empty
OdoslaťPredmet: vymena silenblokov na prednom ramene   vymena silenblokov na prednom ramene Icon_minitime23/5/2009, 19:37

zdravim... chcem sa spytat, ci sa daju doma vymenit silenbloky (zadne) na prednych ramenach??? to treba zodvihnut hore, dole koleso, cele rameno dole, vyrazit stary a nallisovat novy???? alebo sa da urobit aj bez toho aby islo dole cele rameno???? lebo na jednej strane je uz ko... a na druhej mu uz vela nechyba.... potrebujem na to aj nejake specialne naradie??? alebo iba bezne veci????
Návrat hore Goto down
boraTDI
Profík
Profík
boraTDI


Male
Vek : 44
Registrácia : 09.04.2008
Počet príspevkov : 1091
Auto : GIV TDI GTI
Bydlisko : SC

vymena silenblokov na prednom ramene Empty
OdoslaťPredmet: Re: vymena silenblokov na prednom ramene   vymena silenblokov na prednom ramene Icon_minitime23/5/2009, 20:07

treba celú nápravu dole , a či to urobíš sám je veľmi otázne potrebuješ mať doma aspon nejaký malý lis a autogen keby to nechcelo ísť von
Návrat hore Goto down
viloaj
Vodič
Vodič
viloaj


Male
Vek : 36
Registrácia : 24.06.2009
Počet príspevkov : 167
Auto : GOLF 4, 1,4 16V AXP r.v.01
Bydlisko : Košice - Stare mesto

vymena silenblokov na prednom ramene Empty
OdoslaťPredmet: Re: vymena silenblokov na prednom ramene   vymena silenblokov na prednom ramene Icon_minitime26/6/2009, 16:24

je to uplne jednoduche,,, urcite to spravis sam,,, ale treba si davat pozor na jednu vec pri montazi,,, neskor spomeniem,,,
-normalne dvihnes auto
-das dole koleso
-povolis spodny cap na ramene,,,drzia ho 3 skrutky
-potom povolis skrutky ktore drzia rameno o napravnicu,,su 2,jedna v predu a jedna v zadu,,,
-rameno ide vybrat aj tak ze nebudes povolovat ani poloos z naboja,klb na naboji ma niekedy specialnu maticu a nema kazdy taky kluc doma,,, kus sa pohrajes ale rameno vyberies,,
-ked budes mat rameno von, tak stare zadne silentbloky vybijes kladivom ,,,nove pekne nabijes,, dolezite je aby si nebuchal kade tade,, dobre je mat nieco co sa bude opierat o novy vonkajsi kus silentbloku a pocom budes buchat,,, nieaku velku gulatinu cez 60mm co bude mat vrtanu dieru aspon 30mm...
POZOR. pri montazi som nedal pozor a odletela mi matica v napravnici z vnutra,,, (to bol pruser) predna skrutka uchytenia ramena ma maticu z vnutra napravnice,, akokeby prilepenu,,neni urcite zvarana lebo som to rozrezal, preto si treba presne nastavit otvor pred tym ako tam zacneme davat skrutku,,a uz vobec nie klepat po nej kladivom....!!!!!!!!! inak ide to rychlo
Návrat hore Goto down
Sponsored content





vymena silenblokov na prednom ramene Empty
OdoslaťPredmet: Re: vymena silenblokov na prednom ramene   vymena silenblokov na prednom ramene Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
vymena silenblokov na prednom ramene
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Seknutie v lavom prednom kolese..
» Mriezka v prednom narazniku pre hmlovku.
» Skrabanec na prednom blatniku-dat ho dole? al. nedat?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: