VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 nestale otačky na volnobehu

Goto down 
+2
baciluss
fero mrkva
6 posters
AutorSpráva
fero mrkva
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 29.01.2008
Počet príspevkov : 1

nestale otačky na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: nestale otačky na volnobehu   nestale otačky na volnobehu Icon_minitime29/1/2008, 08:14

Nazdar, mam golfa 3, 1,4 r.v. 96 motor AEX monotronic a neustale mi behaju otačky na volnobehu.
Absolvoval som turne po roznych neznačkovych servisoch kde mi nevedeli pomoct a dokonca aj po napojeni na PC to nevedeli diagnostikovat .
Vymenil som klapku na saciom potrubi a pretesnil saci system. No stale ziadna zmena.
Zufalo zhanam nejaku radu na odstranenie zavady, ak mozte tak pomozte.
S pozdravom Fero.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

nestale otačky na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: nestale otačky na volnobehu   nestale otačky na volnobehu Icon_minitime29/1/2008, 19:05

fero mrkva napísal:
Nazdar, mam golfa 3, 1,4 r.v. 96 motor AEX monotronic a neustale mi behaju otačky na volnobehu.
Absolvoval som turne po roznych neznačkovych servisoch kde mi nevedeli pomoct a dokonca aj po napojeni na PC to nevedeli diagnostikovat .
Vymenil som klapku na saciom potrubi a pretesnil saci system. No stale ziadna zmena.
Zufalo zhanam nejaku radu na odstranenie zavady, ak mozte tak pomozte.
S pozdravom Fero.
Ak hovoris ze si bol na PC s tym...tak to ti iba diagnostikovali??? A co tak zakladne nastavenie cez PC bolo robene???
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




nestale otačky na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: nestale otačky na volnobehu   nestale otačky na volnobehu Icon_minitime29/1/2008, 19:29

lamda sonda bola menena ci nie? kazdopadne treba skusit zakladne nastavenie klapky
Návrat hore Goto down
seven72
Pilot
Pilot
seven72


Male
Vek : 40
Registrácia : 04.09.2007
Počet príspevkov : 793
Auto : VW G 3 1,8 (ABS)
Bydlisko : Bratislava

nestale otačky na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: nestale otačky na volnobehu   nestale otačky na volnobehu Icon_minitime14/2/2008, 11:13

treba poriadne precitat riad. jednotku.. nemas tam lpg?
Návrat hore Goto down
misobelko
Pretekár
Pretekár
misobelko


Male
Vek : 41
Registrácia : 28.08.2007
Počet príspevkov : 480
Auto : golf
Bydlisko : PK

nestale otačky na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: nestale otačky na volnobehu   nestale otačky na volnobehu Icon_minitime14/2/2008, 19:01

OT: mam ten isty motor ale 4-bod vstrek. Da sa nadstavit v RJ aj volnobeh? Tiez mi kolisali otacky, prepucoval som klapku a je to vpohode. Ale teraz mi drzia po zohriati asi na 650 - 700 ot/min. Chcel by som to nadstavit asi tak na 850-900. Da sa cez VAG? Skrtiaca klapka je na zakladnom nadstaveni.

FerkoMrkvička sorry že sa ti tu strkam...
Návrat hore Goto down
JednaŠtyrkaCL
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 46
Registrácia : 08.02.2008
Počet príspevkov : 18
Auto : Golf, 1.4 44kW, 5dv. '96 AEX
Bydlisko : East Slovakia

nestale otačky na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: otacky   nestale otačky na volnobehu Icon_minitime29/2/2008, 17:16

Ja mam tiez podobny motor (mozno ten isty) , aj r.v.
aj problem.

Vcera som zistil, ze je to od netesnosti sania vzduchu k POSILOVACU BRZD.

Skus, ci ked stojis na mieste a dupes na brzdu, ti nelietaju otacky hore-dole. Mne ano. Tiez pocujem ako tam ten vzduch sici . . .(ked stojim nad beziacim motorom)

Skusim odstranit toto a potom budem mudrejsi. Na diagnostiku som bol, vraj dajaka docasna porucha Lambda Sondy, ci co,...

Nemam servisy rad, lebo napr. zobrat za vypustenie stareho, naliatie noveho oleja a vymenu ol.filtra 428 Sk, je podla mna ... Evil or Very Mad

Docitania...
Návrat hore Goto down
spd001
Pretekár
Pretekár
spd001


Male
Vek : 40
Registrácia : 25.10.2007
Počet príspevkov : 402
Auto : ex GOLF III 1.6 GT 74kW (AEK)
Bydlisko : SA

nestale otačky na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: nestale otačky na volnobehu   nestale otačky na volnobehu Icon_minitime2/3/2008, 22:09

tento problem som mal aj ja a tu hadicku som vymenil za taku ktora tesni ale ked na mieste stojim a dupem na brzdu otacky mi lietaju a neviem preco???
Návrat hore Goto down
Sponsored content





nestale otačky na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: nestale otačky na volnobehu   nestale otačky na volnobehu Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
nestale otačky na volnobehu
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» motor zhasne na volnobehu
» Zdochynanie motora pri volnobehu
» Motor len na volnobehu ide na 3 valce. mot 1.6 55kw AEE rok vyr.97
» Zhasinanie tepleho motora na volnobehu Golf III benzin 1,6 55kW

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF III 1992-1996 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: