VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 zápis kolies do tp

Goto down 
+37
dr_obesenec
gabesz0102
Janny83
mirec G 3
Lajovw+
Flatronik1
stevocz
gabriel1
ozi
piton
Petkoj
peto-vw
remco
cabrioSK
ivco85
SABREX
MIRECC
speedy1
mato500
baxo
Runcajz
dramatiq
LONGI530
Kully-GIII
seven72
vr6syncro
tono55
spd001
baciluss
rallyman
zuzko
Lechy
mato88
marceloo
golfik1982
Jecad
Baty
41 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorSpráva
Petkoj
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 36
Registrácia : 24.05.2009
Počet príspevkov : 47

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime18/5/2010, 12:24

nazdar bazar zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_biggrin
golfik uz ma oficialne 18" kolesa zapisane v TP:) zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_lol a len tak nahodou nevie niekto zapisat narazniky do TP?
Návrat hore Goto down
gabriel1
Začiatočník
Začiatočník
gabriel1


Registrácia : 12.12.2010
Počet príspevkov : 9
Auto : VW Golf IV 81kW/110PS

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime26/1/2011, 13:42

....zapojim sa len tak na okraj medzi vas.Mam GIV no a nevie mi niekto poradit kam mam napisat aby mi poslali vsetky rozmery pneu a diskov co na aute mozem mat a nasledne to dat zapisat do TP?Mam tam len 15"a16" no chcem 17",alebo staci zajst do ,,skodovecky" a tam mi to daju scratch
Návrat hore Goto down
stevocz
Pretekár
Pretekár
stevocz


Male
Vek : 39
Registrácia : 06.07.2009
Počet príspevkov : 318
Auto : GII 1,6 TD s IC (SB)
Bydlisko : KE

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime26/1/2011, 17:43

dodavatelia VW ti ten papier dat nemozu. aspon tak mi davnejsie povedali ked som nieco zistoval. ze jedine original VW. len neviem ci slovensky cize niekde v BA alebo az v DE.
Návrat hore Goto down
http://www.grafikapro.sk
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec
mato88


Male
Vek : 43
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v
Bydlisko : Tlmače

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime27/1/2011, 21:28

oficialny importer,cize na slovensku Inter Porsche Bratislava
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime22/11/2011, 14:33

pred par dnami som kontaktoval e-mailom Porche Slovakia ohladom zapisania 17 " a vooobec ma nepotesili. Po telefonickom rozhovore mi vysvetlili ze na tento typ auta co mam konkretne ja vraj nieje stavana naprava na pouzivanie 17" kolies a je potrebna prestavba ktora nieje lacna . . . super ze kolesa uz mam pripravene . . mozem ich predat
Návrat hore Goto down
Lajovw+
Agent
Agent
Lajovw+


Male
Vek : 52
Registrácia : 13.04.2011
Počet príspevkov : 1541
Auto : AUDI A3 2.0TDI PD 125kW QUATTRO S-line ,ex VW GOLF 4 ,1,9 TDI PD 74kW ATD 2003
Bydlisko : BA

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime22/11/2011, 14:52

no tak toto je fakt v p... v tejto republike, lebo ja mám presne ten istý typ aj motoricky a mám ich v TP aj bez známosti a v Bratislave....
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime23/11/2011, 15:09

nejabalo ma to riadne ked vydim ze na vykonovo slabsich autach si to zapisu jak nic . . . mam v pi...ci aj Porche Slovakia nejako ich dam aj tak zapisat . . no nieje ich skoda predat tesil som sa jak . . https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/96/20072011200.jpg/
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime23/11/2011, 16:51

Nasepkam ti...staci ti certifikat od vyrobcu disku ktory schvaluje pouzivanie na tvoj typ auta. Ten zozenies cez nejaky lepsi pneuservis. Potom uz len par kolkov (3e na okresnom urade odbor dopravy a 6e u policajtov) a je to a budes mat rovno vydany aj novy technicak(karticku). Ja som pred mesiacom zapisal 18"
Samozrejme sa musis tvarit ze si kupil tie kolesa ktore su napisane v certifikate a neprezradit ze si zohnal len certifikat lebo mozes dostat ten pneuservis do problemov a pre dalsi zaujemcov tento postup uz nebude mozny. Pneuservis moze vydat tento certifikat len so sadou predanych kolies! Vela zdaru.
Návrat hore Goto down
mirec G 3
Vodič
Vodič
mirec G 3


Male
Registrácia : 04.10.2009
Počet príspevkov : 250
Auto : Golf 3 Variant 1,9 TDI 66 kW
Bydlisko : Nové Záky

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime23/11/2011, 19:26

pridávam jeden návrh ako na to

Zápis diskov do technického preukazu
Zapíšte si hliníkové disky do TP.
Zápis diskov do TP je na Slovensku najčastejšia otázka pri kúpe hlinníkových diskov. Renomovane značky (OZ Barracuda, MIM, Autec, Alutec, Brock,...) si našli jednoduchú cestu. Ako to spraviť a neminúť veľa energie?
Tím superdisky pátral a prišiel na riešenie ako zapísať disky do TP a neminúť veľa energie.
Najzložitejšie riešenie je zapísať si disky do technického preukazu na obvodnom úrade. Tu je potrebné dodatočné schválenie Ministerstva Dopravy. Hliníkové disky ktoré sú homologované a majú TÜV certifikát potrebujú dodatočné schválenie len na Slovensku! Preto navrhujeme cestu jednoduchšieho odporu, zápis do TP na STK
zápis diskov na STK prebieha nasledovne: Ak máte TÜV certifikát platný v EU, stačí zájsť na STK a požiadať o vykonanie zvláštnej kontroly STK. Za kolok 5 EUR Vám vydajú doklad o zvláštnej kontrole s ktorým navštívite Obvodný úrad Dopravy a disky Vám zapíšu do TP.
Ak máte otázky k zápisu diskov do TP, neváhajte nás kontaktovať na info@autodesign.sk
Návrat hore Goto down
Janny83
Pretekár
Pretekár
Janny83


Male
Vek : 40
Registrácia : 07.11.2010
Počet príspevkov : 659
Auto : Golf IV 1.8T AUM 2002
Bydlisko : Trebisov

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime23/11/2011, 19:52

baciluss napísal:
Nasepkam ti...staci ti certifikat od vyrobcu disku ktory schvaluje pouzivanie na tvoj typ auta. Ten zozenies cez nejaky lepsi pneuservis. Potom uz len par kolkov (3e na okresnom urade odbor dopravy a 6e u policajtov) a je to a budes mat rovno vydany aj novy technicak(karticku). Ja som pred mesiacom zapisal 18"
Samozrejme sa musis tvarit ze si kupil tie kolesa ktore su napisane v certifikate a neprezradit ze si zohnal len certifikat lebo mozes dostat ten pneuservis do problemov a pre dalsi zaujemcov tento postup uz nebude mozny. Pneuservis moze vydat tento certifikat len so sadou predanych kolies! Vela zdaru.
baciluss nieje to az tak presne ako vravis aspon na nasom okresnom urade som nepochodil s takymto certifikatom scratch Mozbyt ze som iba natrafil na magora ktoremu sa vecer doma nic nepostastilo a takto si vybil zlost namne Evil or Very Mad ale tak jednoducho mne to nepreslo
Návrat hore Goto down
Lajovw+
Agent
Agent
Lajovw+


Male
Vek : 52
Registrácia : 13.04.2011
Počet príspevkov : 1541
Auto : AUDI A3 2.0TDI PD 125kW QUATTRO S-line ,ex VW GOLF 4 ,1,9 TDI PD 74kW ATD 2003
Bydlisko : BA

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime23/11/2011, 19:58

mirec G 3 napísal:
pridávam jeden návrh ako na to

Zápis diskov do technického preukazu
Zapíšte si hliníkové disky do TP.
Zápis diskov do TP je na Slovensku najčastejšia otázka pri kúpe hlinníkových diskov. Renomovane značky (OZ Barracuda, MIM, Autec, Alutec, Brock,...) si našli jednoduchú cestu. Ako to spraviť a neminúť veľa energie?
Tím superdisky pátral a prišiel na riešenie ako zapísať disky do TP a neminúť veľa energie.
Najzložitejšie riešenie je zapísať si disky do technického preukazu na obvodnom úrade. Tu je potrebné dodatočné schválenie Ministerstva Dopravy. Hliníkové disky ktoré sú homologované a majú TÜV certifikát potrebujú dodatočné schválenie len na Slovensku! Preto navrhujeme cestu jednoduchšieho odporu, zápis do TP na STK
zápis diskov na STK prebieha nasledovne: Ak máte TÜV certifikát platný v EU, stačí zájsť na STK a požiadať o vykonanie zvláštnej kontroly STK. Za kolok 5 EUR Vám vydajú doklad o zvláštnej kontrole s ktorým navštívite Obvodný úrad Dopravy a disky Vám zapíšu do TP.
Ak máte otázky k zápisu diskov do TP, neváhajte nás kontaktovať na info@autodesign.sk


Exclamation len neviem či tí experti nebudú chcieť ten TUV doklad oficialne preložený do slovenčiny....
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime23/11/2011, 21:01

Dakujem vsetkym za vase rady a skusenosi skusim nieco z toho vyuzit teda (zneuzit Very Happy ) a uvidim ako pochodim. Hadam sa mi to do jary podari.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime24/11/2011, 19:06

Janny83 napísal:
baciluss napísal:
Nasepkam ti...staci ti certifikat od vyrobcu disku ktory schvaluje pouzivanie na tvoj typ auta. Ten zozenies cez nejaky lepsi pneuservis. Potom uz len par kolkov (3e na okresnom urade odbor dopravy a 6e u policajtov) a je to a budes mat rovno vydany aj novy technicak(karticku). Ja som pred mesiacom zapisal 18"
Samozrejme sa musis tvarit ze si kupil tie kolesa ktore su napisane v certifikate a neprezradit ze si zohnal len certifikat lebo mozes dostat ten pneuservis do problemov a pre dalsi zaujemcov tento postup uz nebude mozny. Pneuservis moze vydat tento certifikat len so sadou predanych kolies! Vela zdaru.
baciluss nieje to az tak presne ako vravis aspon na nasom okresnom urade som nepochodil s takymto certifikatom scratch Mozbyt ze som iba natrafil na magora ktoremu sa vecer doma nic nepostastilo a takto si vybil zlost namne Evil or Very Mad ale tak jednoducho mne to nepreslo
Ked budem doma na slovensku tak skocim na okres a odfotim podmienky pre zapis ktore platia rovnako v celej nasej krajine.
Návrat hore Goto down
Janny83
Pretekár
Pretekár
Janny83


Male
Vek : 40
Registrácia : 07.11.2010
Počet príspevkov : 659
Auto : Golf IV 1.8T AUM 2002
Bydlisko : Trebisov

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime24/11/2011, 19:40

baciluss napísal:
Janny83 napísal:
baciluss napísal:
Nasepkam ti...staci ti certifikat od vyrobcu disku ktory schvaluje pouzivanie na tvoj typ auta. Ten zozenies cez nejaky lepsi pneuservis. Potom uz len par kolkov (3e na okresnom urade odbor dopravy a 6e u policajtov) a je to a budes mat rovno vydany aj novy technicak(karticku). Ja som pred mesiacom zapisal 18"
Samozrejme sa musis tvarit ze si kupil tie kolesa ktore su napisane v certifikate a neprezradit ze si zohnal len certifikat lebo mozes dostat ten pneuservis do problemov a pre dalsi zaujemcov tento postup uz nebude mozny. Pneuservis moze vydat tento certifikat len so sadou predanych kolies! Vela zdaru.
baciluss nieje to az tak presne ako vravis aspon na nasom okresnom urade som nepochodil s takymto certifikatom scratch Mozbyt ze som iba natrafil na magora ktoremu sa vecer doma nic nepostastilo a takto si vybil zlost namne Evil or Very Mad ale tak jednoducho mne to nepreslo
Ked budem doma na slovensku tak skocim na okres a odfotim podmienky pre zapis ktore platia rovnako v celej nasej krajine.
ved v pohode prepac nemyslel som to vobec v zlom a ja ti verim ze je to mozne sak nejako to predsa musi ist len hovorim ze asi ja som mal tu smolu a natrafil som na nespravnu osobu zrejme a kedze zakony az tak dobre nepoznam ani hadat som sa z nim nemohol scratch
Návrat hore Goto down
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec
mato88


Male
Vek : 43
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v
Bydlisko : Tlmače

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime25/11/2011, 00:11

imro,ktory pneuservis ti da certifikat na disky? aj ja by som chcel vediet (inak legalne to neni ako pises,lebo ten certifikat je len pre urcite disky) a v slovencine,lebo to co tu spominal Mirec G3 je stara znama vec,len na to treba uradne prelozeny TUV certifikat a ked si zistis co stoji uradne prelozenie 8 stran napr,prejde ta vsetka sranda a este stale nemusis prejst cez stk ked zapisujes extremny rozmer,treba robit aj upravy na aute!
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime25/11/2011, 13:52

na pokeci je jedne typek co mi vie vybavit TUV-cko ale potreboval by som vydiet aj original TUV ci ma dotycni neobabre . . da mi nejaky nepodarok a na policii budu este vedcsie problemy za falsovanie. . pokial je to vo vasich silach odfotit a poslat mi to na e-mail strucne opisat rozpoznavacie znaky originality TUV-cka budem vam velmi vdacnyy tu je e-mail wertygo@centrum.sk
Návrat hore Goto down
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec
mato88


Male
Vek : 43
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v
Bydlisko : Tlmače

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime25/11/2011, 16:32

kks,TUV si bezne stiahnes na stranke vyrobcu zadarmo :-)
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime25/11/2011, 20:59

ale TUV od Porche Slovakia k danemu autu asi nestiahnes toto som myslel obycajne od kolies na zapis nestaci
Návrat hore Goto down
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec
mato88


Male
Vek : 43
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v
Bydlisko : Tlmače

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime25/11/2011, 21:10

TUV od porsche slovakia? to pocujem prvy krat,to co je?
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime25/11/2011, 22:47

lol! za tie ecka co vyhodis za kadejake vybavovacky uz zaplatis pokutu ak si nedas zapisat Wink aj tak ci tak su to vyhodene ecka...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





zápis kolies do tp - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: zápis kolies do tp   zápis kolies do tp - Stránka 8 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
zápis kolies do tp
Návrat hore 
Strana 8 z 10Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Zapis kolies do TP
» Vyber kolies na G4...:No.2:.
» hluk od kolies

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF II 1984-1991 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Ostatné-
Prejdi na: