VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Nestartuje

Goto down 
+2
mirecovie
MeMpHis
6 posters
AutorSpráva
MeMpHis
Začiatočník
Začiatočník
MeMpHis


Registrácia : 31.01.2012
Počet príspevkov : 3

Nestartuje Empty
OdoslaťPredmet: Nestartuje   Nestartuje Icon_minitime13/2/2012, 03:54

Celu zimu startovalo bez problemov aj ked boli tie najvacsie mrazy az na vcera. Rano mi nestartovalo auto. Starter sa tocil svizne, baterka bola silna, myslel som si ze to bolo tym ze sa zarosili kontakty v rozdelovaci pretoze sa mi to uz asi 2x stalo lenze vzdy ked som ich pretrel servitkou uz potom chytilo. Teraz som skusal pretriet servitkou a nic. Uz som si myslel ze je rozdelovac v cudu ale ked som skusal ci hadze isku tak ma dokonca koplo lebo som si nevsimol ze je natrhnuta izolacia na kombinackach Smile no nevedel som to nijak raz nastartovat. tak ma kamosi roztlacili a tak chytilo sice prve sekundy s autom cukalo ale potom islo ako obycajne. Uz ked som s nim presiel paru sto metrov samozrejme motor sa zohrial a ked som skusil na 10-15 min pockat, bezproblemov z jedneho chytilo. Vecer v ten isty den som znova nenastartoval. Tak sa pytam preco nenastartuje ked baterka je 55Ah silna, starter sa toci, sviecky su nove 3tyzdnove, ma iskru, ma benzin, a chyti az pri roztlacani ?
Návrat hore Goto down
MeMpHis
Začiatočník
Začiatočník
MeMpHis


Registrácia : 31.01.2012
Počet príspevkov : 3

Nestartuje Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nestartuje   Nestartuje Icon_minitime13/2/2012, 16:58

hura ! oficialne sa mi dnes po robote podarilo nastartovat. jasne ze zo zaciatku nic nic, pomohlo az ked som dal dole kryt rozdelovaca a pretrel suchou handrou bezec aj kontakty. sice nastartovalo az na druhy krat, pricom snahu malo uz pri prvom pokuse, ale to koli tomu ze bol motor presyteny.

takze pricinou bola stary znamy problem. vlhko v rozdelovaci. chcem tomu predyst nejakym sposobom co by sme mi poradili ako to tam utesnit aby sa tam nedostal vzduch. rozmyslam dat tam nejaku vatu,penu,molitan cokolvek a oblepit to izolackou aby sa tam vlhky vzduch nemal odkial dostat co poviete ? kamos ktory mi predaval auto mi spominal ze toto mu robilo len cez zimu a vzdy pomohlo pretriet handrou.
Návrat hore Goto down
mirecovie
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 25.04.2009
Počet príspevkov : 14

Nestartuje Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nestartuje   Nestartuje Icon_minitime16/2/2012, 13:58

MeMpHis napísal:
hura ! oficialne sa mi dnes po robote podarilo nastartovat. jasne ze zo zaciatku nic nic, pomohlo az ked som dal dole kryt rozdelovaca a pretrel suchou handrou bezec aj kontakty. sice nastartovalo az na druhy krat, pricom snahu malo uz pri prvom pokuse, ale to koli tomu ze bol motor presyteny.

takze pricinou bola stary znamy problem. vlhko v rozdelovaci. chcem tomu predyst nejakym sposobom co by sme mi poradili ako to tam utesnit aby sa tam nedostal vzduch. rozmyslam dat tam nejaku vatu,penu,molitan cokolvek a oblepit to izolackou aby sa tam vlhky vzduch nemal odkial dostat co poviete ? kamos ktory mi predaval auto mi spominal ze toto mu robilo len cez zimu a vzdy pomohlo pretriet handrou.


no ja mam ten istý problém ale robí to aj keď prší alebo je vlhko. Motor nabehne až po niekoľkom štartovaní ale s pridávaním plynu na podlahu
a len tak tak naskočí aj to na dva alebo tri valce a postupne keď sa rozohrejú tak odpaľujú rany a naskočia. Ja som počul že to môže robiť riadiaca jednotka čomu asi neverím ale vylúčiť neviem. Mám 1.6 55Kw a čítal som tu už viac týchto prípadov na tento motor a že to robí aj felícia 1.6 čo má môj kolega.
Návrat hore Goto down
wman
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 21.01.2014
Počet príspevkov : 9

Nestartuje Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nestartuje   Nestartuje Icon_minitime21/1/2014, 12:52

mne to obi tiez a vyskusal som kade co a neiem co stim uz asi ho na vrakovisko
Návrat hore Goto down
Lajovw+
Agent
Agent
Lajovw+


Male
Vek : 52
Registrácia : 13.04.2011
Počet príspevkov : 1541
Auto : AUDI A3 2.0TDI PD 125kW QUATTRO S-line ,ex VW GOLF 4 ,1,9 TDI PD 74kW ATD 2003
Bydlisko : BA

Nestartuje Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nestartuje   Nestartuje Icon_minitime21/1/2014, 19:57

nechcem mudrovať, ale mal som podobný problém na malom Pole ,bola to 1,4 a tiež ani za boha nechcelo chytiť ,potom chytilo , skapalo atď... poskúšalo a pomenilo sa dosť vecí a nakoniec to bol
zasraný brzdový spínač za 5 eur ,ktorý už nie je ako u starých aut len o pluse a mínuse , ale má štyri kontakty a robil zlobu... takže skús ešte možno toto aj ty pred tým vrakoviskom ....
Návrat hore Goto down
wman
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 21.01.2014
Počet príspevkov : 9

Nestartuje Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nestartuje   Nestartuje Icon_minitime22/1/2014, 15:26

dik pozriem sa nato
Návrat hore Goto down
klickop
Pretekár
Pretekár
klickop


Male
Vek : 41
Registrácia : 12.10.2007
Počet príspevkov : 303
Auto : Golf III 1.6 55kW ABU
Bydlisko : Partizánske / Ibbenburen / DE

Nestartuje Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nestartuje   Nestartuje Icon_minitime9/2/2014, 23:28

tak pridávam sa k neštartujúcim . Cievka nová víko a palec rozdelovača nové , hallov símač bol menený . Nešlo to nijak naštartovať až na pár krát aj to keď som chcel vyskúšať či hádže iskru sviečka tak som musel k nej priviesť mínus priamo od baterky z mínusového pólu zvlášť káblom , potom auto krásne naskočilo a išlo ale nefungovalo to stále iba raz dva a potom už nenaštartovalo . Pozeral som kábel čo je vedený od prevodovky ku karosérii a k baterke prečistil kontakty ale nepomohlo . Takže už fakt neviem elektrike nejak nerozumiem auto doteraz ťahalo prešiel som 1100 km do nemecka a už sa mu nechce štartovať ale občas mi to už robilo že nechytilo až po viacerých štartovaniach .
Návrat hore Goto down
klickop
Pretekár
Pretekár
klickop


Male
Vek : 41
Registrácia : 12.10.2007
Počet príspevkov : 303
Auto : Golf III 1.6 55kW ABU
Bydlisko : Partizánske / Ibbenburen / DE

Nestartuje Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nestartuje   Nestartuje Icon_minitime20/2/2014, 15:10

problém vyriešený bol to rozdeľovač a čosi so spínacou skrinkou .
Návrat hore Goto down
Golf mk3
Začiatočník
Začiatočník
Golf mk3


Male
Vek : 32
Registrácia : 30.06.2015
Počet príspevkov : 3
Auto : Golf mk3 1.8 GT 66kw

Nestartuje Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nestartuje   Nestartuje Icon_minitime13/11/2015, 11:04

Takže mam problem zo štartovanim ide o to ze aj pretočim klučikom na prvu polohu maju sa rozsvietit kontrolky na palubovke no mne sa nic nerozsvieti motor toči ale neodpali vie mi niekto poradit presiel som vsetky poistky moze to byt este nejake relatko alebo co by to mohlo byt ?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Nestartuje Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nestartuje   Nestartuje Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Nestartuje
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Nestartuje!!
» nestartuje :-(
» Auto nestartuje
» Golf III 1,4 44kw nestartuje
» nestartuje - suche sviecky

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF III 1992-1996 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: