VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Brzdy - co odporucate?

Goto down 
+8
Martin2739
djpetersnv
Draky73
Flatronik1
nikibad
gabesz0102
dr_obesenec
kindo
12 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
kindo
Autoškolák
Autoškolák



Male
Vek : 37
Registrácia : 23.04.2009
Počet príspevkov : 94
Auto : VW GOLF V TDI
Bydlisko : Vranov nad Toplou

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime14/11/2011, 13:24

Zdrawim. chcel by som sa opytat na vase nazory akej znacky davate dosticky a kotuce dozadu aj dopredu. CO urcite nebrat atd...

Inac vpredu mam pred rokom menene dosticky aj kotuce a stale to pisti... myslite ze toto pomoze?

http://www.autotechnik.sk/diel/4339/ate-brzdove-mazivo-plastilube

Dalej tieto predne mozem mat gratis tak ci sa oplati davat...ma niekto skusenost?

http://www.autoplus-shop.sk/259-brzdove-dosticky-fomar.html

Vzadu chcem dat aj kotuce aj dosticky mate daku dobru kombinaciu? nepotrebujem ziadne tuningove len nech to brzdi a nieco vydrzi.
Návrat hore Goto down
dr_obesenec
Profík
Profík
dr_obesenec


Male
Vek : 39
Registrácia : 18.01.2009
Počet príspevkov : 1042
Auto : VW GOLF II 1.6
Bydlisko : Zlaté Moravce

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime14/11/2011, 13:32

ta sracka je urcena na casti co nebrzdia, a myslim ze tebe to piska pri dotyku platniciek o kotuc a na to to nieje urcene !!!!! to keby si namazal na platnicky a kotuc tak si uz nikdy nezabrzdis lol!
Návrat hore Goto down
kindo
Autoškolák
Autoškolák



Male
Vek : 37
Registrácia : 23.04.2009
Počet príspevkov : 94
Auto : VW GOLF V TDI
Bydlisko : Vranov nad Toplou

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime14/11/2011, 13:38

- natretím na zadnú stranu platničiek zamedzíte pískaniu bŕzd

Tak neviem... Tam moze piskat aj nieco ine ako dotyk kotuca s dostickou? Smile
Návrat hore Goto down
dr_obesenec
Profík
Profík
dr_obesenec


Male
Vek : 39
Registrácia : 18.01.2009
Počet príspevkov : 1042
Auto : VW GOLF II 1.6
Bydlisko : Zlaté Moravce

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime14/11/2011, 14:27

kindo napísal:
- natretím na zadnú stranu platničiek zamedzíte pískaniu bŕzd

Tak neviem... Tam moze piskat aj nieco ine ako dotyk kotuca s dostickou? Smile

a co???? ved platnicka je v niecom opreta a nieco ju vysuva ( piskanie vznika trenim v tomto pripade ,myslim a co sa tam trie???? nic)nema tam co piskat je to volovina na tahanie penazi od ludi
Návrat hore Goto down
kindo
Autoškolák
Autoškolák



Male
Vek : 37
Registrácia : 23.04.2009
Počet príspevkov : 94
Auto : VW GOLF V TDI
Bydlisko : Vranov nad Toplou

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime14/11/2011, 14:33

Okej pockam este na daky nazor... ja to nekupujem stale prve sa pytam
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime14/11/2011, 17:45

kup Ate kotuce a platnicky a neries lacne smejdy...ja ich tiez mam,spokojnost,brzdi jak dabel Twisted Evil
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime14/11/2011, 20:25

dr_obesenec napísal:
kindo napísal:
- natretím na zadnú stranu platničiek zamedzíte pískaniu bŕzd

Tak neviem... Tam moze piskat aj nieco ine ako dotyk kotuca s dostickou? Smile

a co???? ved platnicka je v niecom opreta a nieco ju vysuva ( piskanie vznika trenim v tomto pripade ,myslim a co sa tam trie???? nic)nema tam co piskat je to volovina na tahanie penazi od ludi
tak ako piese kolega,keby si to natrel na platničku na obloženie tak uz v zivote s tym nezabrzdiš Very Happy Very Happy

a ate kotuče aj platničky do zadu cca 80€
Návrat hore Goto down
dr_obesenec
Profík
Profík
dr_obesenec


Male
Vek : 39
Registrácia : 18.01.2009
Počet príspevkov : 1042
Auto : VW GOLF II 1.6
Bydlisko : Zlaté Moravce

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime14/11/2011, 22:19

nikibad napísal:
dr_obesenec napísal:
kindo napísal:
- natretím na zadnú stranu platničiek zamedzíte pískaniu bŕzd

Tak neviem... Tam moze piskat aj nieco ine ako dotyk kotuca s dostickou? Smile

a co???? ved platnicka je v niecom opreta a nieco ju vysuva ( piskanie vznika trenim v tomto pripade ,myslim a co sa tam trie???? nic)nema tam co piskat je to volovina na tahanie penazi od ludi
tak ako piese kolega,keby si to natrel na platničku na obloženie tak uz v zivote s tym nezabrzdiš Very Happy Very Happy

a ate kotuče aj platničky do zadu cca 80€

myslim ze pochopil ze to nieje na plochu ktora sa ma o seba triet vd to aj pisal, je len nechapem ze preco niekto taketo nieco predava ved to nedava zieden zmysel. ja som kupil v sobotu platnicky Valeo , bol som v 3 mototech. a vsade mi dali tieto a ze naco mam vymyslat. no nie na Gecko ale na Feldu tak uvidim, snad to nebude horsie ako origo.
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime14/11/2011, 22:44

piskanie sposobuje zmes v brzdnych dostickach polske a kedejake lacne piskaju vzdy aj na kotucoch zalezi . . . ta tak
Návrat hore Goto down
Draky73
Začiatočník
Začiatočník
Draky73


Male
Vek : 51
Registrácia : 09.03.2010
Počet príspevkov : 22
Auto : Golf 3 1,9TDI 66kw+chip r.v.1997 AHU
Bydlisko : Lipt.Porubka

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime15/11/2011, 12:21

Skus si pozriet toto a potom si utvor nazor.Na dobrych platnickach neusetris.
http://tv.sme.sk/v/22576/autosmelive-cinske-brzdy-vo-fabii-skoncili-v-plamenoch.html
Návrat hore Goto down
djpetersnv
Pilot
Pilot
djpetersnv


Male
Vek : 35
Registrácia : 11.12.2007
Počet príspevkov : 806
Auto : GOLF IV 1,9TDI, Passat B5 1,8T
Bydlisko : Spišská Nová Ves

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime15/11/2011, 12:56

Flatronik1 napísal:
piskanie sposobuje zmes v brzdnych dostickach polske a kedejake lacne piskaju vzdy aj na kotucoch zalezi . . . ta tak

s tymto nesuhlasim na 100%.....nie je pravda ze lacne alebo nekvalitne platnicky piskaju.......piskaju brzdy, ktore maju tvrdu zmes vacsinou....alebo piskaju aj vtedy ak je nespravne zvoleny kotuc a platnicku k nemu.........mne sa stalo ze na ATE som dal ferodo premier a brzdilo paradne ale piskalo.......teda feroda boli prilis tvrde.........mozno sa budete smiat ale ja osobne mam velmi dobre skusenosti s brzdami VIKA.......je to nemecky vyrobca aspon to tvrdia ale kvalita v pomere k cene je perfektna...........na golfe ich mam momentalne vzadu uz cca 20 000km a to s golfom casto vystrajam na rucnej a si uplne v pohode
Návrat hore Goto down
http://www.mpauto.phishing-site.www
Draky73
Začiatočník
Začiatočník
Draky73


Male
Vek : 51
Registrácia : 09.03.2010
Počet príspevkov : 22
Auto : Golf 3 1,9TDI 66kw+chip r.v.1997 AHU
Bydlisko : Lipt.Porubka

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime15/11/2011, 13:17

Nehovorim,ze vsetky lacne su shity,zalezi kde a ako jazdis.Ja mam zimmerman a ferodo DS a brzdi to super-vobec nepiskaju.Nabehane cca 14000 km.Ale poznas ten pocit,ked ti stisne riť,lebo myslis ze neubrzdis a predsa zastanes.Vtedy nelutujem,ze som do brzd investoval viac penazi.Ukazalo sa to hlavne v lete,ked som behal po Chorvatsku-velke teploty a kopce to da brzdam riadne zabrat.
Návrat hore Goto down
dr_obesenec
Profík
Profík
dr_obesenec


Male
Vek : 39
Registrácia : 18.01.2009
Počet príspevkov : 1042
Auto : VW GOLF II 1.6
Bydlisko : Zlaté Moravce

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime15/11/2011, 13:57

Draky73 napísal:
Nehovorim,ze vsetky lacne su shity,zalezi kde a ako jazdis.Ja mam zimmerman a ferodo DS a brzdi to super-vobec nepiskaju.Nabehane cca 14000 km.Ale poznas ten pocit,ked ti stisne riť,lebo myslis ze neubrzdis a predsa zastanes.Vtedy nelutujem,ze som do brzd investoval viac penazi.Ukazalo sa to hlavne v lete,ked som behal po Chorvatsku-velke teploty a kopce to da brzdam riadne zabrat.

jazdim tak aby mi nestislo Very Happy
Návrat hore Goto down
djpetersnv
Pilot
Pilot
djpetersnv


Male
Vek : 35
Registrácia : 11.12.2007
Počet príspevkov : 806
Auto : GOLF IV 1,9TDI, Passat B5 1,8T
Bydlisko : Spišská Nová Ves

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime15/11/2011, 14:09

mozno ty hej ale niektory ludia okolo nie
Návrat hore Goto down
http://www.mpauto.phishing-site.www
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime15/11/2011, 20:21

djpetersnv napísal:
Flatronik1 napísal:
piskanie sposobuje zmes v brzdnych dostickach polske a kedejake lacne piskaju vzdy aj na kotucoch zalezi . . . ta tak

s tymto nesuhlasim na 100%.....nie je pravda ze lacne alebo nekvalitne platnicky piskaju.......piskaju brzdy, ktore maju tvrdu zmes vacsinou....alebo piskaju aj vtedy ak je nespravne zvoleny kotuc a platnicku k nemu.........mne sa stalo ze na ATE som dal ferodo premier a brzdilo paradne ale piskalo.......teda feroda boli prilis tvrde.........mozno sa budete smiat ale ja osobne mam velmi dobre skusenosti s brzdami VIKA.......je to nemecky vyrobca aspon to tvrdia ale kvalita v pomere k cene je perfektna...........na golfe ich mam momentalne vzadu uz cca 20 000km a to s golfom casto vystrajam na rucnej a si uplne v pohode
svokor ma pneuservis popritom aj servis na auta a niektorym piskaju potom sa vypituju preco je to tak . . . kuknes brzdy a casto sa stava ze vyrobok je s poza siermych hor dolin mozno asi aj morii niekde v kolnicke urobena oproti originalu rodielne vyhotovenie . . . na tvoj pocit mas brzdy dobre skus rovnake auto ineho ine brzdy a pocitis rozdiel mozno horsie alebo lepsie brzdenie . . v tomto smere je tazko polemizovat ucinnost samotneho brzdneho systemu moze vytvarat rozdiel . . .svokor ma oktavku tdi creva brzd su rovnake obaja mame oridzo dosticky a mne o cosi lepsie brzdi ako jemu na pedaly
citit rozdiel no co dodat
Návrat hore Goto down
djpetersnv
Pilot
Pilot
djpetersnv


Male
Vek : 35
Registrácia : 11.12.2007
Počet príspevkov : 806
Auto : GOLF IV 1,9TDI, Passat B5 1,8T
Bydlisko : Spišská Nová Ves

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime15/11/2011, 20:44

ale on ma octaviu a ty golfa tak co chces porovnavat v skutku rovnake auta a predsa ine BTW nema vzadu este k tomu ta octavia bubon ako octavky zvyknu mat
Návrat hore Goto down
http://www.mpauto.phishing-site.www
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime15/11/2011, 21:45

djpetersnv napísal:
ale on ma octaviu a ty golfa tak co chces porovnavat v skutku rovnake auta a predsa ine BTW nema vzadu este k tomu ta octavia bubon ako octavky zvyknu mat
nie nema bubny to som bral do uvahy ma tu 81 kw. jednoducho typek chcel nazory na brzdy tak nech sa uz zariady podla vlastne uvazenia
Návrat hore Goto down
kindo
Autoškolák
Autoškolák



Male
Vek : 37
Registrácia : 23.04.2009
Počet príspevkov : 94
Auto : VW GOLF V TDI
Bydlisko : Vranov nad Toplou

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime17/11/2011, 13:02

tak kupil som Bremba kotuca aj dosticky dozadu. Brzdi to ako jebnute ale este ich dam aj na predok lebo ten pisti ako jebly.... Dosticky aj kotuc maju rok uplne ako nove vyzeraju a psiti to... SKusim asi prve len dosticky kupit a uvidime.
Návrat hore Goto down
Martin2739
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 31.08.2011
Počet príspevkov : 29
Bydlisko : SNV

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime2/1/2012, 22:22

Aj ja som mal taký problém s pískaním a to po výmene pneumatík v pneuservise. Keďže môj golf nebol 5rokov prezutý tak šruby boli tak ľudovo povedané pripečené, samozrejme ich nešlo povoliť tak tam nastriekali nejakú tekutinu nechali pôsobiť pár minút. Niektoré povolili a niektoré nie tak sa chlapci rozhodli že po nich trocha pobúchajú s kladivom a takým nadstavcom no a odvtedy to začalo pískať Sad Šlo mi to riadne na nervy tak sme dali z kamošom auto na dvihák dole kolesá a pretáčali bolo vidno že predný pravý kotúč je trocha 8 tak sme ho z vrchu trošku zbrúsili flexou Very Happy pískanie prestalo a žiadne nedostatky ani zmeny pri brzdení a riadení vozidla Very Happy
ale aj tak sa chystám na vymenenie platničiek aj kotúčov keďže predne sú troška deformované a zadné platničky sú v háji a tiež chystám ATE Smile
Návrat hore Goto down
mlsko
Začiatočník
Začiatočník
mlsko


Male
Vek : 39
Registrácia : 20.10.2011
Počet príspevkov : 15
Auto : VW Golf IV TDI 81/110
Bydlisko : Partizánske

Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime7/1/2012, 14:57

Zdravim pani aj ja rozmyslam nad vymenou kotucou a platniciek kotuce uz mam viac menej vybrate ale neviem ci mam dat taku istu znacku aj dosticiek? poradi niekto myslim ze brembo by mohla byt celkom dobra volba dakujem za kazdy nazor....



http://www.autodiely-eshop.sk/autodiel/4798/?menu=28578
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Brzdy - co odporucate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Brzdy - co odporucate?   Brzdy - co odporucate? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Brzdy - co odporucate?
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Hrdzavy blatnik - co odporucate
» Abs brzdy
» Brzdy
» GIV 1.6 SR brzdy z RS
» brzdy

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: