VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 rucna brzda takmer neucinna

Goto down 
+11
pithon6
indian
MIRECC
gabesz0102
TDC
Matko11
dusan hanuliak
kaybi
pablo1
djpetersnv
tarny
15 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Anonymný
Anonymný




rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime19/10/2012, 19:20

To koleso (ľavé), ktoré som skúšal je na tej strane, kde je problém. Na opačnej strane všetko funguje ako má. Ešte raz, koleso zdvihnuté do vzduchu, voľne sa točí, zošliapnutý brzdový pedál vo vnútri auta, koleso je zabrzdené, tzn. že tam všetko funguje absolútne normálne (tak som chcel zistiť, či nie je zaseknutý piestik). Problém je len s mechanizmom ručnej brzdy.
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime15/4/2013, 22:23

Zdravím,

po dlhšom čase sa opäť vraciam k spomínanému problému s ručnou brzdou, ktorý som popisoval v príspevkoch vyššie.

Keďže už bolo v tom období dosť chladno a nechcel som s tým robiť, tak som si to nechal až na jar. Tento víkend som sa pustil do opravy strmeňa. Kúpil som opravnú sadu, brzdovú kvapalinu a hlavne nabral odvahu sa do toho pustiť. Ale keď som si porovnal ceny nových strmeňov a náklady na opravu, tak som sa predsa len odhodlal.

Odpojil resp. odmontoval som hadičku od strmeňa tam kde prechádza hadička do šróbu s dierkou do strmeňa (kvapaliny mi vytieklo dosť, asi celá, aj z nádržky, nemal som nič, čím by som to zastavil). Dal som dole strmeň. Rozobral som ho, vybral piestik no najväčší problém bolo odistiť extrémne nešikovnú segerku Mad , ale nejak som to so šroubovákom a drôtom len tak tak vybral (kto to robil tak vie aký je to masaker), potom som vybral mechanizmus na ktorý sa z opačnej strany upevňuje páka ručnej brzdy. Tam som hneď vedel kde je chyba všetko to tam bolo zoxidované, pretože to tesnenie, ktoré malo chrániť "tyčku" ručnej brzdy, ktorá vchádza dnu, do strmeňa a vychádza von, kde sa na ňu upevňuje páka ručnej brzdy bolo poškodené.

Nerozoberal som ďalej jednotlivé časti piestiku ani toho vnútorného mechanizmu ručnej brzdy, nebol dôvod, pretože brzdy fungovali OK. Všetko som vyčistil, vymenil tesnenia a gumičky, nakoniec jedno, ktoré malo ísť na ten mechanizmus ručnej brzdy z vnútornej strany bolo priveľké, tak som musel nechať pôvodné. Okolie, kde sa zakladá vonkajšie tesnenie a páka ručnej brzdy bolo tak zoxidované, že sa odtiaľ ulúpili aj kúsky železa, takže som musel dať aj tmel, pre istotu. Iná možnosť nebola. Všetko som poskladal, naplnil brzdovú kvapalinu, odvzdušnil (len mechanicky), nastavil ručnú brzdu, ktorá konečne funguje Very Happy !

Auto som bol vyskúšať, bez naštartovaného motora je pedál tvrdý, zdá sa mi, že neklesá dole, ale po naštartovaní ide už dosť nižšie, brzdný účinok je oproti predchádzajúcemu stavu dosť slabý, zaberá nižšie, brzdy nie sú také ostré. Predpokladám, že sa to musí ešte usadiť, ako keď sa menia platničky. Na druhý deň sa zdá, že pedál zaberá vyššie, ale neviem. Brzdová kvapalina mi zatiaľ neuniká na opravovanom strmeni, čo ma veľmi teší, ani inde cheers . Problém bude asi v tom, že je to buď ešte zavzdušnené v brzdách ale možno hlavne ABS.

Toho som sa aj bál najviac. Neviem ako na to, niektorí tvrdia že jedine VAG, iní, že existuje aj alternatíva, spustiť ABS prudkým zabrzdením napr. na štrku, zatiaľ som neskúšal, prešiel som na tom len cca 20 km. A ako zistím, že je ABS zavzdušnené? Poraďte prosím čo v tom môže byť? Mimochodom, brzdovej kvapaliny som tam minul približne 500 ml, zdá sa mi to málo (spojku som neodvzdušňoval). Budem musieť ísť o mesiac na TK a EK tak to chcem mať v poriadku. Neviem kde je chyba, ak vôbec je, poraďte prosím?

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 20130412141613
rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 20130412151710
rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 20130412152546
rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 20130412153626
rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 20130412153647
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime15/4/2013, 23:12

...posral si to vtedy ked si nechal vytiect vsetku brzdovu kvapalinu.zavzdusnil si cely system...bud zavolaj niekoho kto ti pomoze to odvzdusnit,sam to nezvladnes, alebo chod do servisu a nech ti urobia pomocou stroja(nieco ako vakuova pumpa) a...oni uz to budu vediet. Wink
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime16/4/2013, 22:05

povol odvzdušnovák a našlap.Ked maš ABS nemusiš zakrucat a odkrucat po každom stlacení pedálu ABS-samo zavrie ventil.Máš to tále zavzdušnené musiš odvzušnit všetky kolesa pokial ti vytiekla kvapalina.Spojka bude ok lebo nádobka je oddelená prepážkou s nej kvap nevytečie
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime17/4/2013, 14:41

Ďakujem za rady!

Mne vytiekla kvapalina (neviem presne koľko cca 3,5 dcl, ale tieklo to asi aj pol dňa, pretože som to nestihol za jeden deň spraviť, takže aj v noci) preto, že som odpojil od strmeňa ten šrób s dierkou, ktorý vchádza priamo do strmeňa (z druhej strany ide hadička).

Odvzdušňoval som všetky kolesá postupom, 1. pravé zadné, 2. ľavé zadné (opravované), 3. pravé predné, 4. ľavé predné avšak mechanicky s vypnutým motorom s pomocou druhej osoby, ona stúpala na pedál, ja som otváral a zatváral odvzdušňovacie šróby a sledoval v hadičke bubliny.

Neviem v tejto chvíli, či som tom nemal robiť so zapnutým motorom Question ? Lebo pri vypnutom ABS asi nebude v činnosti a neodvzdušní sa, ak je v tom chyba.
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime17/4/2013, 20:04

rada za melon- na tu trubku čo si odkrutil presne pasuje tá gumička z odvzdušnováka.Z tade ju vždy zoberiem a nasuniem na trubku,to vydrží aj týžden a nič netečie.Pri montáži ju dam dole z trubky a nasuniem na odvždušnovák čiže ju ani nestratím..
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime17/4/2013, 20:18

Tak to je ozaj rada na nezaplatenie, skutočne ma to nenapadlo. Škoda. Nabudúce sa mi to už nestane, že by mi vytiekla kvapalina.

Len ako to ešte dokonale doma odvzdušniť. So zapnutým motorom, s vypnutým...kvôli tomu ABS.
Návrat hore Goto down
indian
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 30.07.2008
Počet príspevkov : 22
Auto : VW Golf IV Variant 1.9TDI ALH, VW Golf IV Variant 1.9TDI AGR

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime23/7/2013, 16:43

Mal som tiez problem s neucinnou rucnou brzdou (povodny majitel menil lanka a nenastavil), tak som to nastavil podla navodu. Teraz mam ale iny problem. Prave zadne koleso je permanentne ciastocne zabrzdene. V lanku problem nie je. Ked je rucna dole, lanko je volne a da sa potiahnut oboma smermi. Asi bude zaseknuty piestik. Takze ma caka zrepasovanie strmena. Este som to nerobil ani nevidel, tak uz 3 dni hladam na nete navod ale nic. (to Nero.Caesar.Uno: dik aspon za fotky). Ak niekto nejaky navod pozna, napiste pls odkaz. Tych, co to uz robili prosim o postup, na co si dat pozor, ake naradie treba,...

Dakujem.
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime26/7/2013, 13:05

Nazdar indian Very Happy, neviem či si sa už do toho pustil a spravil to... Fotiek som sem dal dosť, dúfam že niekomu raz pomôžu, na to je tu predsa toto fórum.

Píšeš, že máš pravé zadné koleso "čiastočne zabrzdené" (týmto si predstavujem, že koleso trošku brzdí ale napriek tomu sa ešte točí), vylúčil si teda správne lanko ručnej brzdy. Poradil by som ti ešte vyskúšať niečo, choď pod auto (ručná samozrejme povolená) a pozri tú tzv. páku ručnej brzdy (mám to aj na fotkách s tými šípkami), mne sa to vôbec nepohybovalo, malo by to voľne chodiť resp. menšou silou stlačiť dole a samé vyskočiť nahor. Môžeš si to porovnať aj s opačným kolesom, kde ti to funguje správne. Potom skús ďalšiu vec, koleso na zdvihák a niekto nech zabrzdí pedálom, tvoja úloha bude v tomto prípade zistiť, či je koleso zabrzdené alebo nie...ako sa to správa.

Ale ako píšeš, zatiaľ sa zdá, že niečo zasekáva piestik, pri troche šťastia by to nemuselo byť až také ťažké opraviť. Uvidíme čo napíšeš Rolling Eyes.
Návrat hore Goto down
pithon6
Vodič
Vodič



Male
Vek : 40
Registrácia : 09.05.2009
Počet príspevkov : 169
Auto : vw golf 6 gti ed35
Bydlisko : michalovce

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime26/7/2013, 13:57

tiez som mal ten problem prave zadne koleso mne brzdilo stale tak som kupil strmene vymenil a vsetko ide ako ma konecne Smile 
Návrat hore Goto down
indian
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 30.07.2008
Počet príspevkov : 22
Auto : VW Golf IV Variant 1.9TDI ALH, VW Golf IV Variant 1.9TDI AGR

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime6/8/2013, 15:58

Tak problem nie je v piestiku ale v tej pake rucnej brzdy, ktora sa nevracia. Ked som ju vratil rucne (islo to dost tazko), tak sa koleso odbrzdilo. Pri stlaceni brzdoveho pedalu koleso brzdi. Skusim to rozobrat a opravit. Ak sa podari a bude trochu casu,  napisem aj nejaky navod.
Návrat hore Goto down
mobze
Začiatočník
Začiatočník
mobze


Male
Vek : 41
Registrácia : 21.04.2011
Počet príspevkov : 11
Auto : golf iv 1.6 75kw
Bydlisko : ružomberok

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime17/4/2014, 19:15

chystal som sa na výmenu lán ručnej brzdy ale tie staré nemožem dostať z z toho kovového vodítka cez ktoré vedú poradťe ako na to či to treba vytiahnuť celé aj s tým lebo to vyzerá že to kovové vodítko by tam malo ostať asi by bolo pracné dostať ho potom naspať
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime18/4/2014, 01:23

kovove voditka-trubky ktore vedu stredom do interieru k rucnej pake tie su na pevno . . .z tych musis vybrat lanovod chyt koniec kliestami pri voditkach a trocha pootacaj nim pojde to . . je tam spina zaoxidovane preto ide tachcsie von
Návrat hore Goto down
mobze
Začiatočník
Začiatočník
mobze


Male
Vek : 41
Registrácia : 21.04.2011
Počet príspevkov : 11
Auto : golf iv 1.6 75kw
Bydlisko : ružomberok

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime18/4/2014, 08:54

vdaka za radu aj som si myslel že hrubá sila zvítazí len som sa chcel ujistiť skôr ako tam dačo odtrhnem alebo pokazím
Návrat hore Goto down
viloaj
Vodič
Vodič
viloaj


Male
Vek : 36
Registrácia : 24.06.2009
Počet príspevkov : 167
Auto : GOLF 4, 1,4 16V AXP r.v.01
Bydlisko : Košice - Stare mesto

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime11/5/2014, 20:18

cawko, ja by som vymenil alebo len najprv skusil premazat bovdeny. potom pretesnit prasiatka,  vybrat piestiky a vycistit, nova sada tesniva stoji okolo 7€ na jednu stranu, plus mozte dopasovat pruzinky na paku ovladania rucnej brzdy.  
casto sa stava ze mechanizmus ovladania rucnej brzdy sa zasekava a ostava vysiet, tym sa prehrieva a aj nici kotuc, tomu napomaha pruzina aby sa odbrzdilo uplne.

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 2dqsq3s

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 25f12mx
Návrat hore Goto down
lubokoty
Autoškolák
Autoškolák
lubokoty


Male
Vek : 47
Registrácia : 09.10.2007
Počet príspevkov : 66
Auto : GOLF IV 1,9 Tdi, ALH, 66kW, Golf VI 1,6Tdi 77kW
Bydlisko : Presov okolie, VAG

rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime20/8/2014, 21:12

pred chvilkou som pisal o podobnom probleme, z mojich skusenosti - skontolovat dosky, budu hrdzou prilepene na strmeni a preto problem s brzdami, vybrat ,vycistit, prebrusit trosky dosky v mieste kde to je zlepene a vsetko bude fungovat ako ma, casto je problem tu aj na ostatnych autach ako vw
Návrat hore Goto down
Sponsored content





rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
rucna brzda takmer neucinna
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Rucna brzda
» Rucna brzda - lanovody
» Rucna brzda nebrzdi po vymene strmena
» Zamrznuta rucna...
» Tuha brzda

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: