VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 rucna brzda takmer neucinna

Goto down 
+11
pithon6
indian
MIRECC
gabesz0102
TDC
Matko11
dusan hanuliak
kaybi
pablo1
djpetersnv
tarny
15 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
tarny
Autoškolák
Autoškolák
tarny


Male
Vek : 38
Registrácia : 08.02.2011
Počet príspevkov : 52
Auto : VW G4 1.9TDI 85kw
Bydlisko : Košice

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime9/2/2011, 08:18

Pani,

kde je problem a ako ho zriesit, ak mi nebrzdi poriadne rucna brzda, pocas jazdy ked ju zatiahnem , trosku brzdi , no koleso niet sanca dat do smyku a to rozpravam o ceste v zime. Vazne funguje len ked stojim, aj to ked stojim tak dole strmim kopcom sa mozno aj trosku pohne.

brzdy amm v pohode brzdia dobre, no rucna absolutne.

... tak co s tim?

vsetky 4 su kotucove.
Návrat hore Goto down
djpetersnv
Pilot
Pilot
djpetersnv


Male
Vek : 35
Registrácia : 11.12.2007
Počet príspevkov : 806
Auto : GOLF IV 1,9TDI, Passat B5 1,8T
Bydlisko : Spišská Nová Ves

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime9/2/2011, 12:17

skus poriadne nohou zatlacit brzdu a parkrat poriadne zatiahnut rucnu pokial ide........daj vediet ci pomohlo
Návrat hore Goto down
http://www.mpauto.phishing-site.www
pablo1
Pretekár
Pretekár
pablo1


Male
Registrácia : 02.06.2009
Počet príspevkov : 432
Auto : Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,FB PP764+soft Bhmotor 108kw,334nm
Bydlisko : Kokava nad Rimavicou

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime9/2/2011, 16:51

pomoze len vymena laniek ak sa nedaju dostelovat
Návrat hore Goto down
tarny
Autoškolák
Autoškolák
tarny


Male
Vek : 38
Registrácia : 08.02.2011
Počet príspevkov : 52
Auto : VW G4 1.9TDI 85kw
Bydlisko : Košice

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime9/2/2011, 18:35

ako otestovat brzdy , ze ci vsetky brzdia tak ako maju , pretoze ekd zabrzdim, tak ucinok sa moze preukazat len na prednych ... a zaadne si nemusim vsimnut..... inak , aj vam sa stava rano ked idete ze vam tak divne sa suchaju dozticky o kotuc? ... Potom to sice prestane, ako keby tam namraa bola alebo co. .. .ci?
Návrat hore Goto down
pablo1
Pretekár
Pretekár
pablo1


Male
Registrácia : 02.06.2009
Počet príspevkov : 432
Auto : Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,FB PP764+soft Bhmotor 108kw,334nm
Bydlisko : Kokava nad Rimavicou

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime9/2/2011, 19:12

mne sa to nestava ale raz davno mi blokovalo zadne dosticky a vtedy som to tiez pocul.nakoniec som to musel komple ymenit aj s presiatkami Smile
a brzdy t otestuju hocikde na stk-čke.
Návrat hore Goto down
kaybi
Vodič
Vodič
kaybi


Male
Vek : 33
Registrácia : 26.04.2010
Počet príspevkov : 245
Auto : VW GOLF IV 1.9TDI 81KW r.v.1998
Bydlisko : Detva (Korytárky)

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime9/2/2011, 21:28

ak ti to nohou brzdi dobre a nikde netaha tak skus doštelovat ručnu alebo tak ako bolo povedane vymenit lanka....
Návrat hore Goto down
dusan hanuliak
Autoškolák
Autoškolák
dusan hanuliak


Male
Registrácia : 21.01.2011
Počet príspevkov : 128
Auto : TDI

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime9/2/2011, 22:16

NA 100% VYMENIŤ LANKA. Lanko je potiahnute teflonom ktori počase sprhne hlavne na konci pri papuči - potom sa zasekne v boldene a je to v prdeli. Može sa stať aj to ak si auto daš umyť v ručnej umyvarke a voda sa ti dostane do lanka a zamrzne- pomôže jedine dobre tepla garaž alebo vytiahnuť lanka vysušiť nastriekať silikonovi olej a nahodiť . POZOR LANKA SA NASTAVUJU PODĽA PRESNEHO POSTUPU. AK TI HO TREBA DAJ VEDIEŤ. Shocked Shocked Shocked
Návrat hore Goto down
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime9/2/2011, 22:41

nooo daj ho sem... lebo na jesen som nevedel prist na poriadok s rucnou asi 2 mesiace... potom som to vzdal... Very Happy
Návrat hore Goto down
tarny
Autoškolák
Autoškolák
tarny


Male
Vek : 38
Registrácia : 08.02.2011
Počet príspevkov : 52
Auto : VW G4 1.9TDI 85kw
Bydlisko : Košice

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime9/2/2011, 23:19

Skusal som potrtkat trosku brzdu nohou a zatiahol nadoraz a nist , smece. Brzdy mi brzdia silno aspon, mne sa zda ze su citlive, kazdy kto sadne mi do auta taaa pinda jake to je citlive.

takze ked lanko tak bude treba vymenit teda, ale to asi cez leto, alebo na nejakom zraze by sme mohli to zriesit. Nemam sajn ako sa to meni a vobec ja o golfe ani paku neviem.

strasne vela rezerv ma moj golfik, ale ako student som si doteraz nemohol vela vyskakovat, akurrat to co som ho kupil a rozvody ...
Návrat hore Goto down
dusan hanuliak
Autoškolák
Autoškolák
dusan hanuliak


Male
Registrácia : 21.01.2011
Počet príspevkov : 128
Auto : TDI

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime10/2/2011, 16:45

ČAVTE MLADENCI POZORNE ČITAJTE AK NEBUDE NIEČO JASNE DAJTE VEDIEŤ. takže 1-demontovať lakťovu opierku 2-demontovať stredovu konzolu 3-zošlapneš brzdovy pedal až kym nebude tvrdy , nezabudni zaradiť 1. (rychlosť) 4- povoliť samozisťovaciu maticu ktorou sa napinaju lanka (interier vydlicovy kľuč 10) 5- zdvyhnuť zadné kolesa nad zem 6-demontovať lanka SKLADANIE -1 NAHODIŤ LANKA 2-NAPNUŤ LANKA (vôľa 0.8 mm-použi mierky alebo kusok plechu ktori odmeraš vopred , aby si nemusel stale priťahovať a merať vôlu je dobre byť dvaja ) 3- spustiť auto na zem 4- 3x zatiahnuť a povoliť ručnu brzdu kvoli tomu aby si lanka sadli nie je vylúčené že budeš musieť lanka pritiahnuť alebo povoliť , všetko zaleži od toho aku ručnu chceš meku alebo tvrdčšiu.rucna brzda takmer neucinna Konzolarucna brzda takmer neucinna Runarucna brzda takmer neucinna Runa1rucna brzda takmer neucinna Runa2rucna brzda takmer neucinna Runa3rucna brzda takmer neucinna Snmka1010rucna brzda takmer neucinna Snmka1011
Návrat hore Goto down
tarny
Autoškolák
Autoškolák
tarny


Male
Vek : 38
Registrácia : 08.02.2011
Počet príspevkov : 52
Auto : VW G4 1.9TDI 85kw
Bydlisko : Košice

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime10/2/2011, 20:54

Dakujem krasne za pomoc, ak bude casu , tak sa pohrams tym legom Very Happy
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime14/10/2012, 22:58

Dobrý deň,

v mojom príspevku by som vás rád poprosil o pomoc. Keďže sa jedná o problém príbuzný tomu, ktorý je riešený v tejto pôvodnej téme, rozhodol som sa nezakladať novú ale pokračovať tu.

Včera, pri zastavení na kopci (cca 30 stupňové stúpanie) som zistil, že ručná brzda nie je celkom účinná. Preto som sa dnes rozhodol s tým niečo robiť. Preštudoval som si podobné témy, návody a odporúčania. Tak som sa snažil nastaviť rúčnú brzdu, najskôr kontrolou laniek a potom samotným dotiahnutím lanka. Po rozobratí stredovej konzoly som ako prvé uvidel, že lanká nie sú celkom našponované a je tam dosť vôľa a hlavne, že idú nesúmerne (presne ako na obrázku č. 1). Postupoval som presne podľa návodu... Po zdvihnutí zadných kolies, bez ručnej brzdy bolo počuť jemné šúchanie, neviem čo to spôsobuje, ale bolo rovnaké na oboch kolesách...Lanká nejavili nejaké známky opotrebenia, či zadrhávania (to som skúšal tak, že som ju uvolnil prostredníctvom matice v strede)...Po zatiahnutí ručnej brzdy na prvý "zub" bol je účinok na ľavom kolese bez výsledku, tzn. že vôbec nebrzdilo, pravé koleso však brzdilo tak, že som s ním nepohol. Ani na 5 zube zatiahnutej ručnej brzdy ľavé koleso vôbec nebrzdilo, avšak úplne minimálny, slabý účinok (aj tak som točil rukou s tým kolesom) som pozoroval až pri maximálnom vytiahnutí ručnej brzdý nahor (asi 7 zub).

Všimol som si však rozdiel medzi ľavým a pravým kolesom. Týka sa to zariadenia, ktoré je v príručke Jak na to pod názvom "páka ručnej brzdy," z mojich obrázkov je úplne zrejmé o čo sa jedná. Na pravej, funkčnej strane sa po uvoľnení ručnej brzdy táto páka vrátila na doraz do pôvodnej polohy (viď obrázok č. 2) a rukou som mohol ručnú brzdu stlačiť. Na ľavej strane sa táto páka vôbec nevracia do pôvodnej polohy, zostáva akoby cca 0,5 cm pod dorazom a rukou ju vôbec nestlačím nadol (viď obrázok č. 3).

Rád by som vedel, v čom môže byť problém, akým spôsobom a čo mám presne skontrolovať. Ďakujem za všetky rady! Pozn. brzdové kotúče i platničky sú aspoň na pohľad v poriadku, tie spružiny ako na predch. fotkách tam vôbec nemám.

Obrázok č. 1
rucna brzda takmer neucinna Loketni_operka_octavia010_jpg_55305

Obrázok č. 2
rucna brzda takmer neucinna Imag0828s

Obrázok č. 3
rucna brzda takmer neucinna Imag0833f


Naposledy upravil Nero.Caesar.Uno dňa 19/2/2019, 08:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
TDC
Autoškolák
Autoškolák
TDC


Male
Vek : 39
Registrácia : 28.09.2010
Počet príspevkov : 147
Auto : VW Golf 4 1.9TDi
Bydlisko : medzi NM a TN + BA

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime15/10/2012, 18:30

odpoj lanka od strmenov, odpoj ich aj vnitri z rucnej, potom skus s kazdym hybat hore dole ako keby zatahujes rucnu, ak ti idu tazko, tak vymen lanka, ak idu lahko, tak hladaj problem v strmenoch.. najlepsie ked ich zhodis dole a zrepasujes si ich, moze byt, ze mas hrdzave valceky (piesty) .. tie veci stoja par euracov a ked si trocha sikovny,tak to spravis aj sam doma, nie je to nic zlozite, poriadne vsetko ocistis, vydrhnes, vymenis valceky (piesty), pretesnis , mozes aj nafarbit,aby boli ako nove a hotovo, poskladas naspat a ziadny problem uz nebude a rovno mozes aj predne porobit, brzdy su zaklad a nie kazdy len tuning a tuning Very Happy ..
Návrat hore Goto down
TDC
Autoškolák
Autoškolák
TDC


Male
Vek : 39
Registrácia : 28.09.2010
Počet príspevkov : 147
Auto : VW Golf 4 1.9TDi
Bydlisko : medzi NM a TN + BA

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime15/10/2012, 18:33

a este na tom obrazku c. 1 , nemas ten plech (zelezo) co drzi lanka nejaky az moc ohnuty ??? ja to mam skoro rovne, aj ked je to trocha nahnute na stranu, ale tvoje sa mi zda nejake moc prehnute ..
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime15/10/2012, 20:55

Ďakujem za radu TDC! Very Happy

Určite to vyskúšam do konca tohto týždňa a dám vedieť. Dúfam, že to bude to lanko, lebo ten piest nie je sranda, podľa toho čo som čítal. Nechcem predbiehať, ale pozeral som opravné sady, bolo to celkom lacné, ale či by mi to pomohlo, pretože sú tam len tesnenia, gumičky...samotný piest som nevidel (len s celým strmeňom, cena vyše 100,- €). Rozobrať to určite nebude problém, ale dať naspeť a potom tie úkony ohľadom odvzdušnenia, čo myslím, že bude nevyhnutné, z toho mám trochu obavy (aj cez VAG, ktorý nemám). Každopádne uvidím a dám vedieť.

Ešte poznámka k tomu obrázku č. 1: to nie je z môjho auta, je to z internetu, ale vyzerá to u mňa presne tak isto, po dotiahnutí nastavovacej matice sa mi to vyrovnalo, aj keď nie úplne. A prehnuté to mám.

Brzdy sú pre mňa dôležité, tak ako celkový technický stav môjho auta.
Návrat hore Goto down
TDC
Autoškolák
Autoškolák
TDC


Male
Vek : 39
Registrácia : 28.09.2010
Počet príspevkov : 147
Auto : VW Golf 4 1.9TDi
Bydlisko : medzi NM a TN + BA

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime15/10/2012, 21:36

sada aj s piestikom stoji cca 15€ .. ja ti pozriem kolko mame nakup na nove strmene a aj tie sady presne ..

ja som pred tyzdnom menil stare brzdy predne aj zadne za nove z Octavky RSovej a zostali mi komplet predne otoce FSIII a cela zadna naprava aj s brzdami (predok 280mm, zadok 232mm) ak by dakto mal zaujem ..
Návrat hore Goto down
TDC
Autoškolák
Autoškolák
TDC


Male
Vek : 39
Registrácia : 28.09.2010
Počet príspevkov : 147
Auto : VW Golf 4 1.9TDi
Bydlisko : medzi NM a TN + BA

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime15/10/2012, 21:39

inak tie ukony su uz malickost a poskladat to je lahsie ako si myslis,.. a odvzdusnis to s kamosom aj vonku na dvore, nepotrebujes ani VAG k tomu .. len vacsinou to byva strach, ktory ta zabrzdi .. ked to raz vyskusas, tak ti to bude pripadat ako malina ..
Návrat hore Goto down
TDC
Autoškolák
Autoškolák
TDC


Male
Vek : 39
Registrácia : 28.09.2010
Počet príspevkov : 147
Auto : VW Golf 4 1.9TDi
Bydlisko : medzi NM a TN + BA

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime15/10/2012, 21:40

a kvapalina by sa mala komplet vymenit kazde dva roky tusim, to robi tiez zazraky Smile
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime19/10/2012, 13:17

Zdravím, tak ako som aj plánoval, práve som to pozeral a auto mám na dvore...

1. Lanká ručnej brzdy sú na 100% bez problémov, na oboch stranách je možné ich rovnako ťahať tam a späť, bez väčšieho odporu. Tak si hovorím, že to bude už len niečo horšie.

2. Chcel som zistiť, či môže byť problém v piestiku. Tak som to jednoducho odskúšal. Zdvihol som ľavé zadné koleso zdvihákom do vzduchu, stupil na brzdu a ďalšia osoba kontrolovala pri zadnom kolese. Výsledok: predtým sa koleso voľne točilo, po zošlapnutí brzdového pedálu koleso zabrzdilo a nedalo sa s ním pohnúť. Týmto by som vylúčil piestik.

Hlavný problém vidím v tej "páke ručnej brzdy," v ktorej je zachytené lanko ručnej brzdy, pretože tá je porovnaní s opačnou stranou odlišná jednak na pohyb a na samotnú polohu.

Vidno to krásne na obrázkoch č. 2 (správne) a č. 3 (nesprávne fungujúca brzda). Kde vidno, že na obrázku č. 2 je páka pri povolenej ručne brzde hore, na doraze (je možné ju stlačiť dole rukou), naopak, na obrázku č. 3 je stále v tej istej polohe, o dosť nižšie ako by mala byť a nedá sa s ňou pohnúť voľnou rukou, jedine poklepkaním kladivom, po zatiahnutí ručnej brzdy zostane opäť dole.

Podľa mojho názoru je to tam zaseknuté resp. zahrdzavené a to spôsobuje tento jav a problémy, chcelo by to vybrať a očistiť. Je tam taká matica, na tej "páke ručnej brzdy," do ktorej sa uchytáva lanko. Preto sa chcem spýtať, či keď ju povolím, dostanem von tú páku ručnej brzdy, alebo musím vybrať von celý strmeň aby som to tam mohol komplet vyčistiť? Alebo ako mám postupovať aby som tú páku ručnej brzdy rozchodil? Zatiaľ to nechávam tak a potom to skúsim, aby som tam niečo nepokazil.

Vďaka za rady!
Návrat hore Goto down
TDC
Autoškolák
Autoškolák
TDC


Male
Vek : 39
Registrácia : 28.09.2010
Počet príspevkov : 147
Auto : VW Golf 4 1.9TDi
Bydlisko : medzi NM a TN + BA

rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime19/10/2012, 18:45

a ked dvihnes opacne koleso , to kde je zly strmen a stupis na brzdu, tak s kolesom ide hybat alebo nie ?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





rucna brzda takmer neucinna Empty
OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   rucna brzda takmer neucinna Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
rucna brzda takmer neucinna
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Rucna brzda
» Rucna brzda - lanovody
» Rucna brzda nebrzdi po vymene strmena
» Zamrznuta rucna...
» Tuha brzda

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: