VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Climatronic

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
Jesper
Začiatočník
Začiatočník
Jesper


Male
Vek : 44
Registrácia : 11.08.2010
Počet príspevkov : 3
Auto : GOLF VI 1.6 Benzin
Bydlisko : Kosice

Climatronic Empty
OdoslaťPredmet: Climatronic   Climatronic Icon_minitime11/8/2010, 18:11

Mozno mi budete niekto vediet poradit s problemom s klimou. Na mojom golfeVI-1,6 benzin mam ho cca rok a pol mam posledny mesiac problem s klimou, respektive s privodom vzduchu do auta. Klimu mam stale nastavenu na AUTO, v podstate ju vypinam iba v zime. Posledny mesiac stale ked nastupim do auta a nastartujem, sa namna vyvali neprijemny zapach z vetracich otvorov, po chvilke jazdy cca 3-4 minutky ked klima pekne chladi ten zapach uz nieje citit. Skusal som klimu vypnut a v tomto pripade ide z vetracich otvorov "nechladeny" vzduch a spominany zapach je stale citit. neprestava ani pri dlhsej jazde. Z ohladom nato, ze prvy servis ma byt az po dvoch rokoch, som zatial do servisu nesiel, no pokial mi nikto neporadi, co by ten zapach mohlo sposobovat, budem musiet servis navstivit.
Tak pokial mi niekto vie poradit, budem Vam vdacny... vopred dik.
Návrat hore Goto down
synak
Pretekár
Pretekár
synak


Male
Vek : 42
Registrácia : 08.07.2008
Počet príspevkov : 320
Auto : GV
Bydlisko : BA - stare mesto

Climatronic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Climatronic   Climatronic Icon_minitime17/8/2010, 17:16

...ked si das studene pivo a vonku je 30°C tak sa orosi a zacne z neho stekat vlhkost.. to iste sa deje s vyparnikom klimy na ktory fuka teply vzduch z nasavana z pod okna ..cize tvoj problem je v tom ze nahromadena vlhkost spolu s bordelom ktory auto nasava.. prach a podobne.. ti zacala kvasit plesniviet a neviem co.. cize treba vycistit klimu.. je jedno ci ma auto rok alebo 10 ..treba to robit hned ako zacitis prve znamky zapachu... nieje moc zdrave dychat tie plesne .. Smile mas dve moznosti.. bud si to das spravit v servise alebo ako ja si kup spray na cistenie klimy..(maju to aj na pumpach) je k tomu taka cca metrova hadicka.. tu strcis cez vetraky do systemu klimy a vystriekas dezinfeknou penou.. idealne je aj demontovat pelovy filter pod kastlikom a streknut aj tadial.. ja to robim kazdy rok a je pokoj.. a dam ti este jednu radu.. po kazdej jazde pred tym ako vypnes motor a klimu, nechaj bezat par sekund klimu na rezim econ.. cize vypnuta klima ale aby fukal vzduch.. takto sa ti vysusi vyparnik a okolity priestor a nebude ti to tam az tak plesniviet..
Návrat hore Goto down
Jesper
Začiatočník
Začiatočník
Jesper


Male
Vek : 44
Registrácia : 11.08.2010
Počet príspevkov : 3
Auto : GOLF VI 1.6 Benzin
Bydlisko : Kosice

Climatronic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Climatronic   Climatronic Icon_minitime17/8/2010, 22:22

WAW, no tak to bolo fakt detailne vysvetlene, dakujem velmi pekne. myslim, ze uz to chapem a pojdem to riesit. mozno skusim najprv ten spray na klimu + novy pelovy filter. ak by nahodou nepomohlo, dnes ma informovali o nejakom standardnom cisteni ultrazvukom v servisoch.. to uz bude krajne riesenie.
tak este raz vdaka, aj za radu k pouzivaniu, urcite to skusim.
Návrat hore Goto down
caravelle
Autoškolák
Autoškolák
caravelle


Male
Vek : 44
Registrácia : 28.05.2008
Počet príspevkov : 102
Auto : VW Golf VI Blue Graphit
Bydlisko : BA

Climatronic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Climatronic   Climatronic Icon_minitime18/8/2010, 10:56

ja pouzivam tento sprej:

http://wurth.sk/media/katalog2/infolist/04714_sk_A.pdf
Návrat hore Goto down
Jesper
Začiatočník
Začiatočník
Jesper


Male
Vek : 44
Registrácia : 11.08.2010
Počet príspevkov : 3
Auto : GOLF VI 1.6 Benzin
Bydlisko : Kosice

Climatronic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Climatronic   Climatronic Icon_minitime19/8/2010, 18:11

no wurth je dobra znacka, skoda ze som sem nepozrel o nieco skor, pretoze dnes som uz kupil spray, nejak holandsak firma, aj som sa pustil do cistenia... z 250ml obsahu som postopne vystriekal viac ako polovicu do vetracich otvorov aj zo spodku cez priestor peloveho filtra. nechal som to posobit a auto som nastartoval az pri odchode domov z prace. najprv som z vetrakov zacitil zapach tej peny, no na moje sklamanie sa o chvilku ktomu pridal aj ten neprijemny zapach Crying or Very sad takze domov som sa viezol s pootvaranymi oknami na oboch stranach... neviem ci sa to potrebuje este vyvetrat, alebo je uz neskoro a spray mi uz nepomoze... neviem, uvidim ako sa to bude spravat dalsi den...
Návrat hore Goto down
Pit-Bull
Pretekár
Pretekár



Male
Registrácia : 25.03.2009
Počet príspevkov : 397
Auto : VW GOLF VI / Yamaha R6

Climatronic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Climatronic   Climatronic Icon_minitime19/11/2010, 09:19

skoda, ze som si to neprecital skor lebo ja som mal presne ten isty "problem" skoro ako kazdy v G5 a taktiez som si kupil ten wurt od kamosa co tam pracuje a DES HRUZA! Stoji to peniaze a hovno to riesi. To si radsej kupit stromcek prd kazdym zapnutim a drzat ho pod nosom :-D
Návrat hore Goto down
caravelle
Autoškolák
Autoškolák
caravelle


Male
Vek : 44
Registrácia : 28.05.2008
Počet príspevkov : 102
Auto : VW Golf VI Blue Graphit
Bydlisko : BA

Climatronic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Climatronic   Climatronic Icon_minitime19/11/2010, 18:22

mne ten wurth na mojom starom aute - GIV zabral. Ale na GVI moc nie... tak som skocil na cistenie klimy do servisu a odvtedy zase cca. na rok pokoj.... ;-)
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Climatronic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Climatronic   Climatronic Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Climatronic
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Climatronic
» climatronic
» climatronic
» Climatronic
» Climatronic problem

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF VI 2008-2013 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Ostatné-
Prejdi na: