VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Sledovanie tlaku v pneumatikách

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
stifo
Autoškolák
Autoškolák



Male
Vek : 45
Registrácia : 21.02.2009
Počet príspevkov : 57
Auto : VW Golf VI 2.0 TDI 81kW/110PS
Bydlisko : Žiar nad Hronom

Sledovanie tlaku v pneumatikách Empty
OdoslaťPredmet: Sledovanie tlaku v pneumatikách   Sledovanie tlaku v pneumatikách Icon_minitime1/6/2009, 17:42

Vedel by mi niekto vysvetliť ako funguje sledovanie tlaku v pneumatikách na princípe ABS senzorov, a čo je potrebné ku tomu aby to fungovalo aj keď som si to nedal pri kúpe vozidla. Keď som sa na to pýtal v servise, tak nemali ani páru o tom, a že do bŕzd zasahovať oni nemôžu a také bla bla bla ...
Predpokladám, že to stačí len aktivovať v riadiacej jednotke a doplniť tlačítko na resetovanie. Ale istý som si nie som.

Predpokladám, že sú tu lepší borci ako ja Smile

P.S.: cena príplatkovej výbavy to bolo cca 1600 SK.
Návrat hore Goto down
http://www.stifner.sk
caravelle
Autoškolák
Autoškolák
caravelle


Male
Vek : 44
Registrácia : 28.05.2008
Počet príspevkov : 102
Auto : VW Golf VI Blue Graphit
Bydlisko : BA

Sledovanie tlaku v pneumatikách Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sledovanie tlaku v pneumatikách   Sledovanie tlaku v pneumatikách Icon_minitime1/6/2009, 21:46

stifo napísal:
Vedel by mi niekto vysvetliť ako funguje sledovanie tlaku v pneumatikách na princípe ABS senzorov, a čo je potrebné ku tomu aby to fungovalo aj keď som si to nedal pri kúpe vozidla. Keď som sa na to pýtal v servise, tak nemali ani páru o tom, a že do bŕzd zasahovať oni nemôžu a také bla bla bla ...
Predpokladám, že to stačí len aktivovať v riadiacej jednotke a doplniť tlačítko na resetovanie. Ale istý som si nie som.

Predpokladám, že sú tu lepší borci ako ja Smile

P.S.: cena príplatkovej výbavy to bolo cca 1600 SK.
na toto som zvedavy aj ja... zaroven sa skusim opytat kamosa, co robi v servise.. sice seat.. ale mozno bude vediet... ja som to na svoje auto tiez nedal...
Návrat hore Goto down
stifo
Autoškolák
Autoškolák



Male
Vek : 45
Registrácia : 21.02.2009
Počet príspevkov : 57
Auto : VW Golf VI 2.0 TDI 81kW/110PS
Bydlisko : Žiar nad Hronom

Sledovanie tlaku v pneumatikách Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sledovanie tlaku v pneumatikách   Sledovanie tlaku v pneumatikách Icon_minitime2/6/2009, 17:21

caravelle napísal:
stifo napísal:
Vedel by mi niekto vysvetliť ako funguje sledovanie tlaku v pneumatikách na princípe ABS senzorov, a čo je potrebné ku tomu aby to fungovalo aj keď som si to nedal pri kúpe vozidla. Keď som sa na to pýtal v servise, tak nemali ani páru o tom, a že do bŕzd zasahovať oni nemôžu a také bla bla bla ...
Predpokladám, že to stačí len aktivovať v riadiacej jednotke a doplniť tlačítko na resetovanie. Ale istý som si nie som.

Predpokladám, že sú tu lepší borci ako ja Smile

P.S.: cena príplatkovej výbavy to bolo cca 1600 SK.
na toto som zvedavy aj ja... zaroven sa skusim opytat kamosa, co robi v servise.. sice seat.. ale mozno bude vediet... ja som to na svoje auto tiez nedal...
ja by som si to dal, keby som si skladal auto na objednavku (bral som predvadzacku) ... ved pri tej cene by sa tych cca 1600 stratilo ...
Návrat hore Goto down
http://www.stifner.sk
Skolacik
Začiatočník
Začiatočník
Skolacik


Registrácia : 10.05.2009
Počet príspevkov : 4

Sledovanie tlaku v pneumatikách Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sledovanie tlaku v pneumatikách   Sledovanie tlaku v pneumatikách Icon_minitime2/6/2009, 22:31

Myslim ze na ceskom VW fore som nasiel navod na dodatocne dorobenie kontroly tlaku v pneu na passat cc, ale teraz ho ani za otca neviem najst...ale princip by mohol byt viac menej rovnaky...
Návrat hore Goto down
caravelle
Autoškolák
Autoškolák
caravelle


Male
Vek : 44
Registrácia : 28.05.2008
Počet príspevkov : 102
Auto : VW Golf VI Blue Graphit
Bydlisko : BA

Sledovanie tlaku v pneumatikách Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sledovanie tlaku v pneumatikách   Sledovanie tlaku v pneumatikách Icon_minitime3/6/2009, 13:57

Skolacik napísal:
Myslim ze na ceskom VW fore som nasiel navod na dodatocne dorobenie kontroly tlaku v pneu na passat cc, ale teraz ho ani za otca neviem najst...ale princip by mohol byt viac menej rovnaky...
tak hladaj otec, hladaj... Very Happy
Návrat hore Goto down
stifo
Autoškolák
Autoškolák



Male
Vek : 45
Registrácia : 21.02.2009
Počet príspevkov : 57
Auto : VW Golf VI 2.0 TDI 81kW/110PS
Bydlisko : Žiar nad Hronom

Sledovanie tlaku v pneumatikách Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sledovanie tlaku v pneumatikách   Sledovanie tlaku v pneumatikách Icon_minitime3/6/2009, 17:28

co som nasiel zatial na nete:
http://forum.skodahome.cz/index.php?s=363710a7eea4f8a2bf1af44628436bf2&showtopic=32237&pid=1129360&st=0&#entry1129360
Návrat hore Goto down
http://www.stifner.sk
voodoo
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 15.07.2009
Počet príspevkov : 6

Sledovanie tlaku v pneumatikách Empty
OdoslaťPredmet: kontrola tlaku v pneumatikach   Sledovanie tlaku v pneumatikách Icon_minitime15/7/2009, 08:20

kontrola tlaku funguje na principe zmeny rychlosti otacania podhusteneho kolesa. Podhustene koleso ma mensi priemer a preto sa musi otacat rychlejsie ako ostatne. Elektronika to vyhodnoti a rozsvieti kontrolku. Pdf navod na dobudovanie v nemcine mozem zaslat na email.
Návrat hore Goto down
stifo
Autoškolák
Autoškolák



Male
Vek : 45
Registrácia : 21.02.2009
Počet príspevkov : 57
Auto : VW Golf VI 2.0 TDI 81kW/110PS
Bydlisko : Žiar nad Hronom

Sledovanie tlaku v pneumatikách Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sledovanie tlaku v pneumatikách   Sledovanie tlaku v pneumatikách Icon_minitime15/7/2009, 17:23

voodoo napísal:
kontrola tlaku funguje na principe zmeny rychlosti otacania podhusteneho kolesa. Podhustene koleso ma mensi priemer a preto sa musi otacat rychlejsie ako ostatne. Elektronika to vyhodnoti a rozsvieti kontrolku. Pdf navod na dobudovanie v nemcine mozem zaslat na email.
To mas navod na doplnenie na Golfa 6 ?
Návrat hore Goto down
http://www.stifner.sk
voodoo
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 15.07.2009
Počet príspevkov : 6

Sledovanie tlaku v pneumatikách Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sledovanie tlaku v pneumatikách   Sledovanie tlaku v pneumatikách Icon_minitime15/7/2009, 20:55

je to na golfa V, ale to bude asi o tom istom.
Návrat hore Goto down
Prekladateľ
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 01.06.2010
Počet príspevkov : 3

Sledovanie tlaku v pneumatikách Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sledovanie tlaku v pneumatikách   Sledovanie tlaku v pneumatikách Icon_minitime1/6/2010, 10:29

VW používa dva druhy sledovania tlaku v pneumatikách.

1. pomocou ABS senzorov - rozdiel v rýchlosti otáčania kolies pri rozdielnom tlaku v pneumatikách - je nutné po každom dohustení pneumatík kalibrovať zhruba 2-sekundovým stlačením tlačidla kontroly tlaku.
Nevidím väčší technický problém v uvoľnení tejto funkcie v riadiacej elektronike po dpolnení odpovedajúceho tlačidla (to či to servis bude ochotný urobiť je ale iná pesnička). Tento systím patrí do základnej výbavy v Passate CC.

2. Priamym meraním tlaku pomocou tlakových senzorov v päte ventilov. Je drahší a signál prenáša bezdrôtovo, preto je potrebné meniť senzory (batéria v senzoroch je zaliata do tela senzorov) raz za zhruba 3 - 5 rokov.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Sledovanie tlaku v pneumatikách Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sledovanie tlaku v pneumatikách   Sledovanie tlaku v pneumatikách Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Sledovanie tlaku v pneumatikách
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» SNIMAC TLAKU VZDUCHU
» regulator tlaku paliva
» snimac tlaku turba

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF VI 2008-2013 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: