VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Rozmery rozširovacích podložiek

Goto down 
+7
rebel81
Adamec21
Kuric
nikibad
Jojo sdi
tdk
Matko11
11 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorSpráva
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime7/3/2009, 17:08

zdravim chalani.... nemate niekto nahodou rozsirovacie podlozky nahodene na aute????? alebo niekde v garazi???? potreboval by som vediet rozmery.... neviete mi ich niekto zmerat???? na sirke nezalezi.... roztec je 5x100 ... lebo si chcem dat urobit kamaratovi.... vdaka
Návrat hore Goto down
tdk
Pretekár
Pretekár
tdk


Male
Vek : 41
Registrácia : 01.06.2008
Počet príspevkov : 506
Auto : G4 1.9TDI ALH
Bydlisko : KE

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime7/3/2009, 17:13

urobit kamaratovi?dufam ze to je nejaky odbornik,lebo inac ti tie podlozky narobia viac skody ako uzitku
Návrat hore Goto down
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime7/3/2009, 18:56

nooo tak ma uz niekolko rokov odrobenych v zavode.... a ked tam vedia urobit prevodovku, tak si myslim ze aj toto by mohli zvladnut..... alebo myslis ze nie?????
Návrat hore Goto down
Jojo sdi
Pretekár
Pretekár
Jojo sdi


Male
Vek : 50
Registrácia : 13.02.2009
Počet príspevkov : 490
Auto : GOLF 4 2001 1,9SDI AQM Uspávač hadov
Bydlisko : Zálesie

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime7/3/2009, 19:02

Podlozky si daj v pohode vyrobit kamaratovy,ale sroby si radsej kup origo v obchode. Vyrobene ti mozu narobit problemy pale
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime7/3/2009, 19:03

no len ak to nieje velmi presna praca treba davat pozor,,lebo malinka nepresnost aj desatinu a bude ti koleso hadzat,,treba davat pozor na presnost Shocked Very Happy
Návrat hore Goto down
Kuric
Pretekár
Pretekár
Kuric


Male
Vek : 37
Registrácia : 22.11.2008
Počet príspevkov : 582
Auto : VW Golf IV 1,8 20v Benzin 4Motion
Bydlisko : West Coast

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime7/3/2009, 19:54

Tie podlozky by som kupil origo ... Nie je to az taka hrozna polozka Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
Adamec21
Vodič
Vodič
Adamec21


Male
Vek : 36
Registrácia : 22.03.2008
Počet príspevkov : 223
Auto : VW Golf IV 1.8 GTI (UpgradE)
Bydlisko : Bratislava

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime7/3/2009, 20:11

ja mam vzadu 2.5 cm a v predu 1.5 cm
čiže zadok je rozšireny o 5 cm a predok o 3cm
nic nešucha....
zalezi ale ake ET mas na kolesach...
na origo 16 kach nemam problem... a letne mi trcia von asi o 5mm v predu a 1cm vzadu a nic ani trosku trenia som nezapocul a bol som aj nalozeny...
Návrat hore Goto down
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime7/3/2009, 20:23

.... nooo ja chcem dat vsade 2,5 cm..... nebude to vela na predok???? chcem to dat pod origo 15.... cize tam ET 38 myslim.... a ked pojdu vacsie elektrony tak podlozky vyhodim.... to je len docasne riesenie, kym nasetrim na elektrony.... Very Happy:D a ake mas???? take ze sa srobuju na napravu a kolesa do nich???? alebo mas iba take priechodne a dlhsie sroby?????? mas origo kupene????? vedel by si mi ich pomerat a pofotit?????
Návrat hore Goto down
tdk
Pretekár
Pretekár
tdk


Male
Vek : 41
Registrácia : 01.06.2008
Počet príspevkov : 506
Auto : G4 1.9TDI ALH
Bydlisko : KE

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime8/3/2009, 13:33

nikibad napísal:
no len ak to nieje velmi presna praca treba davat pozor,,lebo malinka nepresnost aj desatinu a bude ti koleso hadzat,,treba davat pozor na presnost Shocked Very Happy
tuto nikibad ma pravdu,takze pozor na presnost ;)drzim palce
Návrat hore Goto down
rebel81
Začiatočník
Začiatočník
rebel81


Male
Vek : 35
Registrácia : 16.01.2009
Počet príspevkov : 27
Auto : Golf IV 1.9TDi, 81kW
Bydlisko : Bardejov

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime8/3/2009, 16:05

Question


Naposledy upravil rebel81 dňa 8/3/2009, 16:07, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore Goto down
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime8/3/2009, 23:02

... nebojte nic chalani.... Wink ja sa nechcem zabit.... ani znicit auto... takze ak to bude 100% presne to pojde na auto.... a ak nie... tak to tam nedam... to je jasne... bezpecnost nadovsetko.... Wink
Návrat hore Goto down
Marshall_G_IV
Profík
Profík
Marshall_G_IV


Male
Vek : 36
Registrácia : 23.04.2008
Počet príspevkov : 1102
Auto : Passat B5.5 1.8T 110kW
Bydlisko : LEVICE

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime8/3/2009, 23:17

potom ak by sa chcel dakto vyjadrit aj k teme bodlo by...nie len mimo, tak by pomohli aj tie rozmeri Wink Suspect
Návrat hore Goto down
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime8/3/2009, 23:45

hmm... nooo tak tie by mi dost pomohli....Wink
Návrat hore Goto down
Marshall_G_IV
Profík
Profík
Marshall_G_IV


Male
Vek : 36
Registrácia : 23.04.2008
Počet príspevkov : 1102
Auto : Passat B5.5 1.8T 110kW
Bydlisko : LEVICE

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime9/3/2009, 00:04

este taky strucny opis:
Rozširovacie podložky


Patria k veľmi obľúbeným tuningovým doplnkom aj napriek tomu, že ich používanie nie je schválené. Ich použitím sa dá dosiahnuť vytiahnutie kolies von z blatníkov. Popri optickom efekte má ich použitie vplyv aj na stabilitu vozidla pri rýchlom prejazde zátačiek. Ich obľúbenosť použitia je aj kvôli tomu, že sa dajú vyrobiť aj v amatérskych podmienkach. Pri ich výrobe je najlepšie kopírovať originál. Musíte presne dodržiavať rozmery, aby bolo koleso správne vycentrované a dĺžka upevňovacích skrutiek neprekročila povolené hranice. Materiál musí byť ľahký, aby nedošlo k veľkému zvýšeniu neodpérovanej hmoty. Používa sa väčšinou dural príp. hliník.


Popri jednoduchých podložkách, ktoré slúžia iba na rozšírenie sa používajú aj podložky, ktorých funkciou okrem rozšírenia je aj zmena rozteče ( PCD) medzi použitými skrutkami. To umožňuje použitie iných diskov. Pri použití širších podložiek ( viac ako 40 mm ) treba dávať pozor, lebo potom začína dochádzať k veľkému silovému namáhaniu uchytenia kolesa. Trpia tým najmä ložiská. Zmena síl má vplyv aj na funkciu pružín, tlmičov a silu v riadení, čo môžete cítiť hlavne pri parkovaní. V takomto prípade sa odporúča použitie širšieho ráfika s menším ET.


takze pozor na material a aby sa nepresiahlo maximum scratch
ale s5 k hlavnemu problemu a tym su vsetky rozmeri podlozky Arrow
Návrat hore Goto down
zuzko
Agent
Agent
zuzko


Male
Vek : 40
Registrácia : 04.09.2007
Počet príspevkov : 1724
Auto : opel vectra 2.0 16V
Bydlisko : malacky Tel:0907 849 756

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime9/3/2009, 06:53

tak ked mas kamosa ktory vie ako to ma spravit tak na co potrebujes rozmery??nech si to kamarat nameria priamo na tvojom aute a mas to namieru Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime10/3/2009, 22:03

nooo vdaka za podrobne vysvetlenie... Wink... maximum sa urcite nepresiahne... lebo max pojdu 2,5 cm... vacsie urcite nie..... ja takze podla toho co pises je to v pohode.... a co sa tyka rozmerov, tak to mi je jasne, ze si to vie zmerat.... ale som chcel vediet, ze ci mate niekto a ake mate s tym skusenosti... a ci nahodou nemate rozmery....
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime10/3/2009, 22:16

Matko11 napísal:
nooo vdaka za podrobne vysvetlenie... Wink... maximum sa urcite nepresiahne... lebo max pojdu 2,5 cm... vacsie urcite nie..... ja takze podla toho co pises je to v pohode.... a co sa tyka rozmerov, tak to mi je jasne, ze si to vie zmerat.... ale som chcel vediet, ze ci mate niekto a ake mate s tym skusenosti... a ci nahodou nemate rozmery....


inac som si spomenul ze kamarat ma doma 2 kusy duralovych myslim ze 2 alebo 2,5cm siroke.(original)5x100 a myslim ze aj 5x112 a chcel ich predat..romery by sa dali len ja niesom soma a az niekedy za tyzden budem....
Návrat hore Goto down
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime10/3/2009, 22:27

... nooo super.... Wink to je v pohode... to staci.... aj tak sa este iba zhana material... cize aj to chvilu potrva... tak ked budes doma sa ho spytaj, ze co by za ne chcel.... pripadne mozes odfotit a supnut sem a ak by sa ti chcel tak nejaky rozmer by si mi vedel sem dat???????
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime10/3/2009, 22:46

Matko11 napísal:
... nooo super.... Wink to je v pohode... to staci.... aj tak sa este iba zhana material... cize aj to chvilu potrva... tak ked budes doma sa ho spytaj, ze co by za ne chcel.... pripadne mozes odfotit a supnut sem a ak by sa ti chcel tak nejaky rozmer by si mi vedel sem dat???????

zajtra mu brnknem,ja som v cechach takze tak.Rozmer ti nedam viem ze to bolo na golfe IV mal som ich v ruke ale si uz nepamatam(nieco medzi 2-3cm),ponukal mi ich. s tym foto uvidim co sa bude dat robit asi az budem doma Neutral
Návrat hore Goto down
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime10/3/2009, 22:57

aaaa to volat mu zasa nemusis.. Wink to nesuri vobec... cize to staci ked prides domov, tak to kuknes a napises mi sem.... to bude stacit... vsak to neponahla... este nie je vonku... cize este netreba prezuvat, tak to ma cas zatial....Wink
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Rozmery rozširovacích podložiek Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozmery rozširovacích podložiek   Rozmery rozširovacích podložiek Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Rozmery rozširovacích podložiek
Návrat hore 
Strana 1 z 3Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Rozmery reproduktorov na G4
» Rozmery GOLF IV SDI
» rozmery kolies
» Rozmery reprakov - Golf IV
» rozmery diskov pls poradte

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: