VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Kurenie GV v zime

Goto down 
+13
Pit-Bull
erik_1
Katovac
tenfol
Creon
Benchy
sovo
vw5sport
baciluss
brano_co
ivco85
element666
yurik710
17 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Benchy
Autoškolák
Autoškolák
Benchy


Male
Vek : 39
Registrácia : 30.05.2008
Počet príspevkov : 79
Auto : VW Golf VI Variant 1.6 CR TDI 03/10
Bydlisko : Presov

Kurenie GV v zime - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime - Stránka 2 Icon_minitime23/12/2009, 21:17

No tak ja som toho panacika stlacil,ale nieje to bohvie co.Ale zasa v -15 stupnov nemozem cakat,ze za 10 minut mi to zacne hriat...Ale nie chlapi,mal som to vytapanie zapnute a ani po 15 km som nevyhrial interier a ani rucicka termostatu sa mi nepohla.Ale to bolo asi kvoli tej zime.No tak ja vyskusam doliat tu chladiacu a uvidim co to spravi...
Návrat hore Goto down
MarekP
Autoškolák
Autoškolák
MarekP


Male
Vek : 40
Registrácia : 10.02.2009
Počet príspevkov : 107
Auto : VW G5, 1.9TDI, VW Passat 2.0TDI SportLine (125kW DSG), Tatra 613

Kurenie GV v zime - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime - Stránka 2 Icon_minitime14/1/2010, 14:06

Asi najistejsie je pouzivat to ofukovanie predneho skla a auto je za kratky cas vyhriate aj ked motor je este zamrznuty na cencul.. Raz som bol nuteny rozobrat skoro cele kurenie a zistil som, ze je tam elektricka spirala, ktora v takomto pripade pomaha kureniu. Ale neviem ci je to v kazdom golfe, alebo nie.
Ja som skusal dat aj kurenie na max. a zapnut vnutorny obeh, tiez sa auto rychlo vyhrialo, ale po chvili sa zacnu rosit okna zvnutra.
Nie som si isty ci doliatie chladiacej moc pomoze. Ja vzdy pred zimou odoberiem z chladiacej, aby hladina bola na min. hodnote a este sa nezacala spustat signalizacia nizkej hladiny, dam Al foliu pred chladic aby sa mi motor rychlejsie nahrial na 90 stupnov. Mensie mnozstvo naplni sa rychlejsie nahreje a neni potrebne take velke mnozstvo chladiacej kvapaliny, pretoze na chladici je v zime vacsi teplotny spad ako v lete.
Návrat hore Goto down
element666
Pretekár
Pretekár
element666


Male
Vek : 35
Registrácia : 15.09.2008
Počet príspevkov : 452
Auto : VW Golf V 1,9 TDI PD 77 kW
Bydlisko : KA

Kurenie GV v zime - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime - Stránka 2 Icon_minitime14/1/2010, 14:49

odobratie chladiacej kvapaliny?? to snad nemyslis vazne ved to je zbytocne medzi max a min je asi max 2 deci vody to je uz fakt zbytocne odobrat ju..... ja robim tak ze hhned ako nasadnem do auta nezapinam kurenie , tu chvilku vydrzim aj tak ak sa rosia okna zapnem ofukovanie predneho skla trosku. ale dbam na to aby sa mi radsej zohrial motor, a ked je zahriaty tak na 75 C tak zapnem vytapanie .... inak chalani vsimol som si ze ked idem 40 a viac tak mi cez odkladaciu skrinku spolujazca fuka studeny vzduch aj ked je to vetranie zatvorene. uplne studeny vzduch z vonku moze byt ze tam chyba nejaka izolacia? mate stym skusenosti? normal fuka na kolena spolujazca... nic prijemne..
Návrat hore Goto down
MarekP
Autoškolák
Autoškolák
MarekP


Male
Vek : 40
Registrácia : 10.02.2009
Počet príspevkov : 107
Auto : VW G5, 1.9TDI, VW Passat 2.0TDI SportLine (125kW DSG), Tatra 613

Kurenie GV v zime - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime - Stránka 2 Icon_minitime14/1/2010, 14:58

No netvrdim, ze odobratie chladiacej kvapaliny je nejako extremne ucinne. Zo systemu sa da dokoca odobrat aj viac ako je ryska min. hladiny, ide len o to aby bola ponorena sonda na snimanie hladiny. Menej naplni znamena rychlejsie nahriatie motora, ale netvrdim, ze sa cas skrati nejako extremne. Ked som mal starucke Uno 1,3D, tak som dokonca este odoberal aj olej. Ale vsetko v ramci bezpecnosti chodu motora.
Návrat hore Goto down
element666
Pretekár
Pretekár
element666


Male
Vek : 35
Registrácia : 15.09.2008
Počet príspevkov : 452
Auto : VW Golf V 1,9 TDI PD 77 kW
Bydlisko : KA

Kurenie GV v zime - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime - Stránka 2 Icon_minitime14/1/2010, 15:09

najlepsie by bolo asi dokupit nezavisle kurenie,, alebo tu zasuvku s vyhrievacim telesom co som cital v navode , ze je volitelne prislusenstvo....proste ak mas auto v garazi v mieste kde je hmlovka je malicka zasuvuvka na 220 a pekne krasne ti zohreje auticko.. dobre prespekulovane .. len si to treba zaplatit a zamontovat ;-)
Návrat hore Goto down
MarekP
Autoškolák
Autoškolák
MarekP


Male
Vek : 40
Registrácia : 10.02.2009
Počet príspevkov : 107
Auto : VW G5, 1.9TDI, VW Passat 2.0TDI SportLine (125kW DSG), Tatra 613

Kurenie GV v zime - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime - Stránka 2 Icon_minitime14/1/2010, 15:32

No to by bolo idealne riesenie, len asi nebude najlacnejsie. Na uz spominanom Une som si taketo nieco urobil sam. Urobil som otvor do olejovej vane, kde som potom namontoval spiralu z orievaca vody. Vzdy rano v zime som auto na chvilku zapojil do zasuvky na 220V a za chvilku bol motor ohriaty.
Len na Golfe by som takuto upravu nerobil, Sad
Návrat hore Goto down
element666
Pretekár
Pretekár
element666


Male
Vek : 35
Registrácia : 15.09.2008
Počet príspevkov : 452
Auto : VW Golf V 1,9 TDI PD 77 kW
Bydlisko : KA

Kurenie GV v zime - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime - Stránka 2 Icon_minitime15/1/2010, 23:08

no radsej ani neskusaj Very Happy lebo namiesto auta sii mozes naist len obhoreny vrak Very Happy a to by bola vacsia skoda ako u una ;-)
Návrat hore Goto down
peterpeto
Začiatočník
Začiatočník
peterpeto


Male
Vek : 40
Registrácia : 25.01.2008
Počet príspevkov : 25
Auto : VW Golf V [BLACK]
Bydlisko : západné Slovensko

Kurenie GV v zime - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime - Stránka 2 Icon_minitime15/5/2010, 23:50

element666 napísal:
odobratie chladiacej kvapaliny?? to snad nemyslis vazne ved to je zbytocne medzi max a min je asi max 2 deci vody to je uz fakt zbytocne odobrat ju..... ja robim tak ze hhned ako nasadnem do auta nezapinam kurenie , tu chvilku vydrzim aj tak ak sa rosia okna zapnem ofukovanie predneho skla trosku. ale dbam na to aby sa mi radsej zohrial motor, a ked je zahriaty tak na 75 C tak zapnem vytapanie .... inak chalani vsimol som si ze ked idem 40 a viac tak mi cez odkladaciu skrinku spolujazca fuka studeny vzduch aj ked je to vetranie zatvorene. uplne studeny vzduch z vonku moze byt ze tam chyba nejaka izolacia? mate stym skusenosti? normal fuka na kolena spolujazca... nic prijemne..

Mne tiez fuka studeny vzduch niekde spoza odkladacej schranky. Ja skusim niekedy vymontovat tu schranku von a pozriem, ci mi tam dakde nefuci bokom vzduch z toho potrubia.
Návrat hore Goto down
Ico779
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 18.06.2012
Počet príspevkov : 3

Kurenie GV v zime - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime - Stránka 2 Icon_minitime14/3/2013, 22:48

Chalani ako je to s tymi spiralami , ja to mam, ale neviem to najst... Kde by som to mal hladat, alebo na VAG sa to da vycitat, chcem vediet v akom je to stave ... Alebo viete mi povedat ako sa to vola original ? Udajne tam idu take iste zhavice ako aj do motora , co sa mi nechce verit ... Dakujem ...
Návrat hore Goto down
JannS
Začiatočník
Začiatočník
JannS


Male
Registrácia : 08.02.2015
Počet príspevkov : 1
Auto : VW G5V
Bydlisko : Orava

Kurenie GV v zime - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime - Stránka 2 Icon_minitime8/2/2015, 08:06

Ahoj chalani. Mam VW G5Variant. Ja ked v zime nastartujem, mam do 5 min (akurat co ocistim auto od snehu) teply vzduch z vyduchov. Kamarat mi vysvetloval, ze pri automat klime je v aute spirala, ktora hned vyhrieva interier a ked sa motor vyhreje na urcitu hranicu (asi pri 70 stup.), sa zacne kurit z obehu.
Len: v poslednu dobu mam pocit ze mam pokaslane cidlo na spirale, lebo vykuruje az az.

Tiez neviem kde sa ta spirala pripadne to cislo nachadza, tiez by poprosil o nejaku radu. Dakujem i ja
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Kurenie GV v zime - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Kurenie GV v zime
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» spotreba v zime G4
» moje prve auto - golf III variant
» kryt/clona na chladic - v zime

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF V 2003-2009 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Interiér-
Prejdi na: