VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Kurenie GV v zime

Goto down 
+13
Pit-Bull
erik_1
Katovac
tenfol
Creon
Benchy
sovo
vw5sport
baciluss
brano_co
ivco85
element666
yurik710
17 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
yurik710
Začiatočník
Začiatočník
yurik710


Registrácia : 24.11.2008
Počet príspevkov : 9

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime24/11/2008, 17:02

mam 1.9 TDi 66kW...... neviem cim to je , ale sa mi zda, ze tieto auta vobec v zime nekuria , strasne dlho to trvaa kym sa zohreje a zacne fukat teply vzduch....mate aj vy takyto podobny probleeem???
Návrat hore Goto down
element666
Pretekár
Pretekár
element666


Male
Vek : 35
Registrácia : 15.09.2008
Počet príspevkov : 452
Auto : VW Golf V 1,9 TDI PD 77 kW
Bydlisko : KA

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime24/11/2008, 17:18

bez problemov zatial,, mozno ze mas nieco upchate, alebo ti neotvara kohutik v kureni:o)
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime24/11/2008, 17:57

yurik710 napísal:
mam 1.9 TDi 66kW...... neviem cim to je , ale sa mi zda, ze tieto auta vobec v zime nekuria , strasne dlho to trvaa kym sa zohreje a zacne fukat teply vzduch....mate aj vy takyto podobny probleeem???
mas climatic alebo climatronic?....
Návrat hore Goto down
yurik710
Začiatočník
Začiatočník
yurik710


Registrácia : 24.11.2008
Počet príspevkov : 9

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime28/11/2008, 16:30

climatic alebo climatronic.................ako zistim co mam??? su tam klasicke dualne kvazy kruzky potenciometre, ktore nastavuju teplotu na tych malych displ.
co sa tyka toho upchatia....nemyslim si to, zacne fukat aj teply vzduch, len akosi mam pocit, ze pomali a to som mal viac aut, viac znaciek,kde som ten pocit nemal.
Návrat hore Goto down
brano_co
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 26.11.2008
Počet príspevkov : 5

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime28/11/2008, 19:08

keď sa dobre pamätá tak climatic by mala byt manuálna klíma a climatronic automatická... ale podal toho čo píšeš máš asi climatronic... keď máš nastavenú teplotu na nižšiu hodnotu (napr. 19 C) a potom naraz zvýšiš na napr 26 C - začne to fúkať intenzívne teplý vzduch alebo ani vtedy sa to netvári že by to chcelo kúriť ?

doma sme malý problém na ASTRE H - tiež s auto. klímou... že nekúrila – problém bol vtom že bolo malo chladiacej kvapaliny v chladiči - doliatie to poriešilo...
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime28/11/2008, 22:36

yurik710 napísal:
mam 1.9 TDi 66kW...... neviem cim to je , ale sa mi zda, ze tieto auta vobec v zime nekuria , strasne dlho to trvaa kym sa zohreje a zacne fukat teply vzduch....mate aj vy takyto podobny probleeem???
Neviem ci to je tvoj pripad ale na niektorych dieseloch zvykli byt zhaviace sviecky na vyhrev chladiacej kvapaliny ked je moc zima. Kukni ci to mas a skontroluj ci to aj funguje. Ale diesel celkovo hreje az trochu neskor...
Návrat hore Goto down
vw5sport
Vodič
Vodič
vw5sport


Male
Registrácia : 09.06.2008
Počet príspevkov : 216
Auto : vw golf5 2.0 TDI 103kw
Bydlisko : Kosice

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime28/11/2008, 23:34

mne to kuri ostsest.moze to byt kvoli tomu ako tu kolega vyssie spomenul, ze to mas na malom stupni celzia.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime28/11/2008, 23:53

vw5sport napísal:
mne to kuri ostsest.moze to byt kvoli tomu ako tu kolega vyssie spomenul, ze to mas na malom stupni celzia.
Ale ty mas aj trochu vacsie kyble Smile))
Návrat hore Goto down
yurik710
Začiatočník
Začiatočník
yurik710


Registrácia : 24.11.2008
Počet príspevkov : 9

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime1/12/2008, 15:22

????Myslim, ze az tak zle na tom nie som, ze by som nevedel nastavit teplotu podla cisiel.....ked dam na nax teplotu, tak po cca 10 km zacne kuuurit, len hovorim, ze to nie je podla mojich predstaav, nie je to moje prve auto.
Co sa tyka zhavicov na vodu, mal som ich na 1.9 III,viem o com piiises,lenze tento motor ich nema.
No musim priznat, ze to s tou vodou je celkom dobry napad...........ale nie v mojom pripade, ja mam vody dost.

Proste ide o to, ze to auto, ked nastavim automat na max ciselnu hodnotu, tak velmi pomalicky zohreje interieer auta.A celkovo aj ukazovatel teploty motora neskoro ukze 90 stupnov.....hovorim,musim prejst aj cca 10 km, co sa mi zda moc.
Návrat hore Goto down
sovo
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.05.2008
Počet príspevkov : 56
Auto : ex VW GOLF V 1.6i
Bydlisko : MARTIN

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime1/12/2008, 19:07

No podla skuseností ktoré mám,moderne diesle kuria slabo a začínaju až cca po desiatich KM.Takže ak chces mat v zime rýchlo vykurené, kup si Webasto alebo benzín. Wink
Návrat hore Goto down
yurik710
Začiatočník
Začiatočník
yurik710


Registrácia : 24.11.2008
Počet príspevkov : 9

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime1/12/2008, 19:50

sovo napísal:
No podla skuseností ktoré mám,moderne diesle kuria slabo a začínaju až cca po desiatich KM.Takže ak chces mat v zime rýchlo vykurené, kup si Webasto alebo benzín. Wink




Diik za radu , v noci budem nad tym rozmyyyslat
Návrat hore Goto down
sovo
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.05.2008
Počet príspevkov : 56
Auto : ex VW GOLF V 1.6i
Bydlisko : MARTIN

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime2/12/2008, 17:20

TO YURIK710: nechapem ludí ako ty,že sa na nieco vypituju a potom si z odpovedí robia srandu!Sa zamysli..
Návrat hore Goto down
yurik710
Začiatočník
Začiatočník
yurik710


Registrácia : 24.11.2008
Počet príspevkov : 9

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime5/12/2008, 17:21

sovo napísal:
TO YURIK710: nechapem ludí ako ty,že sa na nieco vypituju a potom si z odpovedí robia srandu!Sa zamysli..

to nebolo k veci! ale ja tiez nemaaam raaad, ked niekto odpiise somariny!!! a piiise sa :vypytujuuuu
Návrat hore Goto down
Benchy
Autoškolák
Autoškolák
Benchy


Male
Vek : 39
Registrácia : 30.05.2008
Počet príspevkov : 79
Auto : VW Golf VI Variant 1.6 CR TDI 03/10
Bydlisko : Presov

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime7/1/2009, 15:09

Ja mam ten isty problem na GV 1.9 TDI 77kw.Tiez mi to pomaly vytapa interier a dost dlho trva kym sa zohreje na 90 stupnov.Tak tiez neviem ci to tak ma byt alebo co...???
Návrat hore Goto down
Creon
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 40
Registrácia : 02.01.2009
Počet príspevkov : 46
Auto : VW Golf 5
Bydlisko : Zilina

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime13/1/2009, 17:33

sovo napísal:
No podla skuseností ktoré mám,moderne diesle kuria slabo a začínaju až cca po desiatich KM.Takže ak chces mat v zime rýchlo vykurené, kup si Webasto alebo benzín. Wink
mam benzin a tiez sa da povedat ze mrznem dost dlho kym sa prekuri a to mam 90stupnou zachvilku...
Návrat hore Goto down
tenfol
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 1
Auto : VW GOLF IV variant TDI 66kW
Bydlisko : Žilina

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime28/1/2009, 18:35

No, vidim, ze nie som sam s problemom zohriatia vody na 90C. Myslel som si, ze problem bude v termostate (ze je stale pootvoreny ap.), no po jeho vymene sa mi subj. zda, ze je to este horsie. Existuju nejake "lepsie" termostaty? Myslim take, ktore zacnu otvarat az napr. pri 80C. Predpokladam, ze tento, co tam mam sa zacina pomaly otvarat uz pri nizsich teplotach a potom uz len udrziava 90C.
Návrat hore Goto down
element666
Pretekár
Pretekár
element666


Male
Vek : 35
Registrácia : 15.09.2008
Počet príspevkov : 452
Auto : VW Golf V 1,9 TDI PD 77 kW
Bydlisko : KA

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime28/1/2009, 19:09

myslim ze mam riesenie!! a celkom to funguje. fakt zo skusenosti hovorim:D
Kurenie GV v zime 1039le3 Kurenie GV v zime Rukaviceobezy5
Návrat hore Goto down
Katovac
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 01.12.2009
Počet príspevkov : 6
Auto : Golf 5
Bydlisko : Kosice

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime3/12/2009, 16:13

Caute, ja som mal ten isty problem a aspon si myslim ze som na to prisiel. A to ak v zime som mal zapnute na AUTO + ECO tak to strasne pomaly vyhrialo auto, ale ak som prepol na fukanie vzduchu na maual a to panacik so sipkou na okno a potom na hrud Kurenie GV v zime Icon_arrow tak to za 5 min fukalo paradne teply vzduch.
Vyskusajte a potom dajte vediet ci je nieco na tom pravdy. Kurenie GV v zime Icon_cheers
Návrat hore Goto down
erik_1
Začiatočník
Začiatočník
erik_1


Male
Registrácia : 04.09.2009
Počet príspevkov : 6
Auto : VW Polo 6R 1.2
Bydlisko : Kosice

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime4/12/2009, 13:13

Tak presne...zvol si ofuk predneho okna a ani nevies ako a budes mat v aute fest teplo...je to asi najrychlejsi sposob Smile Ozaj to funguje
Návrat hore Goto down
Pit-Bull
Pretekár
Pretekár



Male
Registrácia : 25.03.2009
Počet príspevkov : 397
Auto : VW GOLF VI / Yamaha R6

Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime21/12/2009, 23:19

ale stlacim "AUTO" nastavim 26 a som v aute behom 10 min v kratkom triku... :-D
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Kurenie GV v zime Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kurenie GV v zime   Kurenie GV v zime Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Kurenie GV v zime
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» spotreba v zime G4
» moje prve auto - golf III variant
» kryt/clona na chladic - v zime

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF V 2003-2009 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Interiér-
Prejdi na: