VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Podkryt motora

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
Marmarik
Začiatočník
Začiatočník
Marmarik


Male
Vek : 34
Registrácia : 16.05.2010
Počet príspevkov : 37
Auto : VW GOLF IV 1.9 TDi PD 85 kW
Bydlisko : Banská Bystrica

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime13/12/2012, 19:36

Ahojte,
objednal som si komplet podkryt motora z 3 častí, nakoľko som doteraz nemal. Ešte mi to neprišlo, ale chcem sa medzitým spýtať aké máte s tým skúsenosti. Mechanik mi hovoril že sa mu stalo u jedného podkrytu konkrétne z benzínového Fiatu Stila, že sa plast začínal prehýnať teplom dodola a ovýsať až skoro k zemi, musel tam dorábať kovovú výstuhu, nejakú pásovinu... hovoril že to asi bol jeden z tých "lacnejších" podkrytov ale aj to že u benzínových motorov je teplota vyššia ako u dieselových... rozmýšľam či to nejako pred založením nespevním lebo chodím do zahraničia a v Januári plánujem ísť do NL čo je 1500km a tak chcem aj zabehnúť motor, cesta trvá cca 14 hod, tak aby mi to neroztavilo. Keďže som to doteraz nemal tak neviem ako je to konštruované ale nemalo by sa to dotýkať olejovej vane, a či by z vnútornej strany podkrytu nepomohlo použiť nejaký taký materiál ako je prepážka motora, čo odráža teplo. Možno by to aj trochu odhlučnilo motor či nie ?
Ďík za rady.
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime13/12/2012, 20:14

a kryte sa tu popisalo dost ,si mal pohladať.
ked tak si si mal objednat bud origo s vw plechovi alebo lacnejsiu nahradu plechovu . ja mam spodny s hlinku najdeš v mojej teme Smile
Podkryt motora Kryt
lacnejšia nahrada http://www.cc-autodily.cz/ochrana-hnaciho-agreg-3_3?brand=SKODA&model=OCTAVIA
Návrat hore Goto down
Marmarik
Začiatočník
Začiatočník
Marmarik


Male
Vek : 34
Registrácia : 16.05.2010
Počet príspevkov : 37
Auto : VW GOLF IV 1.9 TDi PD 85 kW
Bydlisko : Banská Bystrica

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime13/12/2012, 20:27

No práve od toho plechového ma odhovorili že mám dať plastový. A čo sa týka toho že som si mal pohľadať, ja som pozrel pár stránok dozadu a skúšal som aj vyhľadávať, buď je chyba v tom alebo neviem...
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime13/12/2012, 20:33

a prečo a odhovorili od toho plechoveho?? plast je plast a znesie menej ako plech .keby si kupil origo s toho obrazkku tak ma vahu cca 20kg to svedči aj o tom ze je hruhy, jeden clubak ho ma a hrubka je cca 2-3 mm a nevie si ho vynachvalit ze mu uz aj zopar krat zahranil oeljovu vanu Smile
Návrat hore Goto down
Marmarik
Začiatočník
Začiatočník
Marmarik


Male
Vek : 34
Registrácia : 16.05.2010
Počet príspevkov : 37
Auto : VW GOLF IV 1.9 TDi PD 85 kW
Bydlisko : Banská Bystrica

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime13/12/2012, 20:40

no tak do je nanič lebo som objednal plastový, doteraz som nemal nič, a tak to aj dopadlo, vaňa bola 2x prasknutá, nakoľko teraz generálkujem celý motor tak som už kúpil aj novú vaňu aj ten podkryt. Chcel som aby bol motor zakrytovaný, aby doneho nešiel bordel a aby mal tú správnu klímu. A čo som sa pýtal tak všetci mi povedali že majú plastové ....
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime13/12/2012, 20:45

tak hej plastove ma každy . o plechovom vie malokto Smile
však možes urobit tak ze spodny kryt ten plastovy predaš samostatne a dokupiš ten plechovy. bočne potrebuješ tak či tak (ked ich tam nemaš) a tie su vždy plastove. Smile origo aj ta nahrada sa šrobuje na nosniky cez take ,,T-čko" , tak to mam aj ja dorobene. plasten je oba nasunuty a prikruteny pšrobkami po bokoch tych plastovych .
Návrat hore Goto down
Marmarik
Začiatočník
Začiatočník
Marmarik


Male
Vek : 34
Registrácia : 16.05.2010
Počet príspevkov : 37
Auto : VW GOLF IV 1.9 TDi PD 85 kW
Bydlisko : Banská Bystrica

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime13/12/2012, 20:48

no to by bolo najideálnejšie, tie boky vôbec nemám a dokúpil by sa iba stred. A koľko by to cca stálo plechové ? Ten plastový komplet som zohnal za 30eur.
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime13/12/2012, 20:52

podladaj po nete tam som ti dal link na tu nahradu lacnejšiu. origo je drahy cca do 200€
Návrat hore Goto down
maro212
Autoškolák
Autoškolák
maro212


Male
Vek : 36
Registrácia : 23.05.2010
Počet príspevkov : 52
Auto : VW Golf Mk4 1.6 16V,2001 AZD
Bydlisko : Bytča

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime14/12/2012, 23:27

no ten plastovy spodny kryt je fakt len nato,aby nesiel bordel z cesty na motor,ked uz tak generalkujes motor,tak tym plechovym by si ho celkom dobre ochranil,ja som ho tiez nahadzoval,neviem ci to je origo alebo nahrada,ale tazky je dost Very Happy a uz som par krat pekne suchol spodok a verim tomu ze keby ho nemam,tak cosi pototo,,
Návrat hore Goto down
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec
mato88


Male
Vek : 43
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v
Bydlisko : Tlmače

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime15/12/2012, 19:49

ja by som ten plechovy nikdy na auto nedal,lebo ked pri 100km/h slahnes na nejaky hrbol,hranu,tak ti moze narobit este viacej zla ako nejaky plastovy,a este to o dost znizuje auto,treba sa naucit jazdit a nemusis sa bat ze nieco niekedy suchnes :-)
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime16/12/2012, 14:14

mato88 napísal:
ja by som ten plechovy nikdy na auto nedal,lebo ked pri 100km/h slahnes na nejaky hrbol,hranu,tak ti moze narobit este viacej zla ako nejaky plastovy,a este to o dost znizuje auto,treba sa naucit jazdit a nemusis sa bat ze nieco niekedy suchnes :-)
plastovy a plechovy kryt je v tej istej vyške.
Návrat hore Goto down
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec
mato88


Male
Vek : 43
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v
Bydlisko : Tlmače

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime16/12/2012, 20:15

nepovedal by som,ja som ho nemal teda,ale co som pocul vsetkych co to nahodili na auto,tak kazdy hovori ze je to nizsie,mozno je na trhu viacej typov
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime17/12/2012, 20:27

nižšie to neni.lebo ked si vezmeš bočne kryty plastove su rovnake pre všetky g4 myslim tak ze niesu vačšie alebo menšie a tak ako plastovy aj ten plechovy sa prikruca po bokoch k nim. akurat ma navyše vystuhu v predu a ze je este priskruteny k nosnikom cez to tzv,,tečko " Smile a o napravu Smile
Návrat hore Goto down
Marmarik
Začiatočník
Začiatočník
Marmarik


Male
Vek : 34
Registrácia : 16.05.2010
Počet príspevkov : 37
Auto : VW GOLF IV 1.9 TDi PD 85 kW
Bydlisko : Banská Bystrica

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime20/12/2012, 13:06

Ahojte, takže dneska mi prišli tie podkryty motora. Keď som to rozbalil tak som zistil že je to materiál ako z makového kvetu. ale tak čo by som chcel za 30ervi. Takže predtým než to nahodím na auto tak to chcem vystužiť nejakou pásovinkou, a z vnútornej strany chcem nalepiť nejaký izolačný materiál po celej ploche, niečo podobné tomu čo je na motorovej prepážke s tým strieborným povrchom aby to lepšie odolalo teplu.
Návrat hore Goto down
Marmarik
Začiatočník
Začiatočník
Marmarik


Male
Vek : 34
Registrácia : 16.05.2010
Počet príspevkov : 37
Auto : VW GOLF IV 1.9 TDi PD 85 kW
Bydlisko : Banská Bystrica

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime20/12/2012, 17:33

tu som našiel ten plechový podkryt za celkom dobrú cenu:
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-volkswagen/golf-iv/dily-karoserie/dily-karoserie/7413-kovovy-kryt-pod-motor-vw-golf-iv.html

ja som sa ale rozhodol že vystužíme ten stredový plast a použijeme aj vhodnú izoláciu ktorá sa nalepí zvnútra.
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime24/12/2012, 12:59

tak ta cena je dobra. akurat si este budes musiet objednat nitovacie matice s origo vw alebo ak inde zozenieš je to na priemer šrobu 10mm.
a vytlmiť to mozes aj bytumelovym platom čo sa pouziva na audio vytlm dverí. no a vystuzit no neviem čo tom bude mat nejaky učinok ale skusit to možes Smile
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Podkryt motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Podkryt motora   Podkryt motora Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Podkryt motora
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» typ motora
» kod motora
» GO motora VR6

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Exteriér-
Prejdi na: