VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 prestriekanie

Goto down 
+2
gabesz0102
Janik1515
6 posters
AutorSpráva
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime28/11/2012, 16:11

zdravim cem sa opytat ked niekto daval prestriekat cele auto kolko vas to vyslo? a cca kolko deci farby na to treba napr. na jednu cast napr. na prednu kapotu alebo dvere? dakujem...
Návrat hore Goto down
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime28/11/2012, 16:12

a este som zabudol ze to ma byt metaliza
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime28/11/2012, 18:58

cenovo sa neoplati prestriekat cele auto...
Návrat hore Goto down
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime28/11/2012, 19:12

totiz mam modru metalizu ale cela klucka na zadnom kufri bola akokeby poobkusovana a cela hrdzavela ako aj uz hrdza chytala aj pod nou a vyzeralo to strasne tak som si dal vyrobit podla vzorky auta na ktorom som bol aj v jednej firme a pan prisiel zo vzorkovnicou porovnat farbu auta... on mi to vyrobil v spreji tu farbu a dal mi aj ten lak co ide povrchu... lenze ked mi to miesto zastriekal tak po vyschnuti je krasna ta farba no vidno tam rozdiel... je trosku svetlejsia... je mozne ze ten co mi miesal tu farbu ze sa sekol? teraz si chcem dat prestriekat cely zad auta vratane naraznika a skusim mu povedat nech mi tam da tmavsiu farbu... podla mna to bude krajsie ako to je teraz Smile
Návrat hore Goto down
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime28/11/2012, 19:14

da sa vyrobit taka farba aby presne pasovala s tou povodnou? aby tam nebolo vidiet rozdiel?
Návrat hore Goto down
pablo1
Pretekár
Pretekár
pablo1


Male
Registrácia : 02.06.2009
Počet príspevkov : 432
Auto : Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,FB PP764+soft Bhmotor 108kw,334nm
Bydlisko : Kokava nad Rimavicou

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime28/11/2012, 19:22

da ved kazda farba ma pododtiene,namiesaju ti to aj do spreja. Wink
Návrat hore Goto down
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime28/11/2012, 19:31

no on mi ju namiesal do spreja len je trosku svetlejsia ako ta original povodna vidno to naoko... takze spravim dobre ked si dam cely zad prestriekat s pistolou v lakovni?
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime28/11/2012, 19:34

Janik1515 napísal:
no on mi ju namiesal do spreja len je trosku svetlejsia ako ta original povodna vidno to naoko... takze spravim dobre ked si dam cely zad prestriekat s pistolou v lakovni?
urcite v lakovni,sprej sa kvalitnej lakovni nikdy nevyrovna Wink
Návrat hore Goto down
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime28/11/2012, 19:38

dakujem pekne tak sa do toho pustim Smile
Návrat hore Goto down
selc
Pretekár
Pretekár
selc


Male
Vek : 30
Registrácia : 03.02.2012
Počet príspevkov : 305
Auto : ex Golf IV 1.6SR AKL, Passat B6 1.9TDi, Clio R III 1.4 16V
Bydlisko : Bratislava

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime28/11/2012, 21:35

Prelakovat cele auto sa ti neoplati ak mas niektore diely neposkodene. Ak chces zmenu farby uvazoval by som o plasti dipe, nenormalne prakticka a pekna vec (+ zvladnes to cele sam). Taktiez sprej je blbost, nikdy to nebude konzistentne s ostatnym povrchom kedze v spreji nemas konstantny tlak ako v pistoly. O tom ze len nanasas farbu na staru vrstvu ani nehovorim, ako budes auto umyvat tak ti to bude miznut pred ocami pokial si podtym nemal zaklad a farbu nasledne zalakovanu. A posledna vec lestenie, ak chces dosiahnut novolakovany diel na nerozoznanie od starych tak to musis zalestit. Suma sumarum, v amaterskych podmienkach odporucam akurat tak stetcom (opatrne!) poopravovat rozne obite hrany (napr. dvere) a nasledne zbrusit na mokro a zalestit. Na rovnom povrchu (kapota...) aj to bude samozrejme vidiet cize nie, pokial to naozaj nie je v kritickom stave a nemas co pokazit. Ver mi, sam som si tym presiel, s tym co neni nanovo lakovane nebudes nikdy spokojny Razz ...
Návrat hore Goto down
http://firmicky.sk/
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime28/11/2012, 22:22

ja mam iba problem v tej zadnej casti co som pisal ta otvaracia cast aj pod nou ... ine casti na aute su neposkodene takze tie necham tak iba ten zad si chcem dat prestriekat nanovo... sam sa do toho pustat nechcem lebo co je hlavne nemam na to miesto kedze byvam v byte a auto parkuje v garazi v ktorom niet miesta a ani dostatok svetla na take veci... takze ak mi na povodnu farbu nastrieka s pistolou v lakovni tak mi to moze umyvanim auta miznut ano? mal by to najprv prebrusit na zakladnu? a ta zakladna je asi taka biela co? dobre som pochopil? Smile
Návrat hore Goto down
selc
Pretekár
Pretekár
selc


Male
Vek : 30
Registrácia : 03.02.2012
Počet príspevkov : 305
Auto : ex Golf IV 1.6SR AKL, Passat B6 1.9TDi, Clio R III 1.4 16V
Bydlisko : Bratislava

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime29/11/2012, 10:56

Ja sa do toho az tak nerozumiem, poviem priklad - sam som si opravoval skrabance v zadnom blatniku - ked som len stetcom naniesol farbu a rychlo mikrovlaknom rozotrel dostratena (farba ostala len v uzkych ryhach po skrabanci) tak to vyzeralo OK, avsak umyvarka to dala po parkrat dole. Ked som to zopakoval na uplne odmasteny povrch, mierne zbrusil mokrou 2500, naniesol, zalakoval zalestil, drzalo to mesiace kym som dal cele auto spravit do lakovne.
Velmi mudro pises, dobre svetlo je pri takejto robote strasne podstatne. Posli ked tak foto, zavisi v akom stave je povrch. Ono, lakovanie je z 80% o priprave povrchu (tmelenie, vyhladenie) a z 20% je to ta pekna praca s pistolou... Kazdy normalny autolakernik ti odmietne takyto pristrek a bude to chciet normalne nanovo spravit a ked tak pristrek do stratena aby to bolo odtienovo 100%. Neviem odkial si mozem ti pripadne odporucit v BA bud Autojednicku alebo p. Meszarosa z Ruzinova, prve je zmluvny servis pre X predajcov, 100% spokojnost, ten pan je zasa najvacsi milovnik aut a nikdy nic neodflakne a robi aj vselijaku inu robotu (detailing, montaze atd.).

Inak este jedna vec, ak budes niekedy lestit auto tak nikdy nepouzivaj iny material ako mikrovlakno, inak mozes lak a) doskrabat b) spravit si krasne hologramy prip. efekt vecne spinavej kapoty (bavlna)... & vsetko mas na nete, staci googlit (a filtrovat ocividne blbosti).
Návrat hore Goto down
http://firmicky.sk/
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime2/12/2012, 00:50

ja pochadzam z vychodu ale keby som byval poblizku BA alebo priamo tak dam na tvoje rady... no mne sa tam uz narobili aj flaky nakolko mi to postriekal sprejom a kto by bol povedal ze na druhy den bude prsat Smile... nemam to pofotene ale v pondelok pofotim a poslem ako to vyzera ... nemam dlho auto nejake tri mesiace taze som uplny laik by som povedal do setkeho ale chytam sa pomaly Smile riesi sa nieco u jedneho pana co ma lakovnu a skusim tam ze ako a za kolko by mi to vedel urobit a co by bolo dobre ci prestriekat zad alebo s tym miestom co mam sprejom nieco spravit ... sam nemam odvahu sa do toho pustat Smile
Návrat hore Goto down
Blitzkrieg
Pilot
Pilot
Blitzkrieg


Male
Vek : 45
Registrácia : 07.12.2008
Počet príspevkov : 823
Auto : vW golf IV 1.9 TDI GTI 85kw
Bydlisko : Kosice

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime2/12/2012, 06:46

aky vyvhod mas na mysli? blizky vychod-siria? alebo vychodna europa,vychodna azia? ci toten saleny vychod??? mna stalo prestriekanie 5tych dveri 80ecka
Návrat hore Goto down
selc
Pretekár
Pretekár
selc


Male
Vek : 30
Registrácia : 03.02.2012
Počet príspevkov : 305
Auto : ex Golf IV 1.6SR AKL, Passat B6 1.9TDi, Clio R III 1.4 16V
Bydlisko : Bratislava

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime2/12/2012, 08:47

Z tych flakov si nic nerob, ak to nebolo zalakovane alebo inak upravovane tak zoberies 2500 smirgla vela, nastriekas trocha vody rozprasovacom na lak a das to dolu... a potom to prip. zalestis... a opakujem, nelestit na slnku ani ked je karoseria horuca, ani inym materialm ako mikrovlakno prip. i. veci nato urcene...

& 80€ za 5te dvere je mega dobra cena... Ja som uz mozno inak niekde hovoril, keby nemam teraz vsetko prelakovane a prelestene tak osobne idem do plasti dipu, lacne, jednoducha oprava v pripade tukanca (spravim si to sam bez nervov ako s lakovanim)...
Návrat hore Goto down
http://firmicky.sk/
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime2/12/2012, 09:44

no toten saleny vychod na slovakii ... tak toto oskusam s tym smirglom a rozprasovacom sak co tam mozem pokaslat ne? Smile skusim najst nejake miesto na to kde to spravim... 80 eur? no pekne som myslel ze viacej ale nebolo by zle keby aj lacnejsie by mi to niekde spravili ... uvidi sa nieco skusim vymysliet... ale najprv kym nepojdem dade do lakovne ta smirgel to isti:)
Návrat hore Goto down
selc
Pretekár
Pretekár
selc


Male
Vek : 30
Registrácia : 03.02.2012
Počet príspevkov : 305
Auto : ex Golf IV 1.6SR AKL, Passat B6 1.9TDi, Clio R III 1.4 16V
Bydlisko : Bratislava

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime2/12/2012, 10:43

bezna cena u nas je okolo 120€/diel, dobra cena je tak 105€ pokial nemas obetaveho znameho...
Inak ked to zosmirglujes tak to potom pravdepodobne budes musiet zalestit, takze aj tempopastu na metalicky lak a nejake mikrovlakno si zozen, idealne normalne lesticku a brusny kotuc (ak je toho vela tak sa rucne namakas). Moze sa stat ze ked budes smirglovat tak ten lak dostane taky mliekovy odtien ale ide to zalestit nezlakni sa. A samozrejme musis vsetko robit na dokonale cisty povrch, aj smirgel musi byt cisty, inak si to ciastockami spiny mozes doskriabat.
Návrat hore Goto down
http://firmicky.sk/
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime2/12/2012, 12:08

vela toho nie je na rucke a pod nou paru fliackou a ani velke nie su... ok dakujem za ochotu a za rady mas to u mna Smile potom skusim tie foto dat pred a po...
Návrat hore Goto down
fastrac8250
Autoškolák
Autoškolák
fastrac8250


Male
Registrácia : 29.03.2012
Počet príspevkov : 57
Auto : Golf IV 1,9 TDI 85 kW
Bydlisko : Košice- okolie

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime24/12/2012, 21:53

mne tiez striekal predny a zadny blatnik a povedal 50 ecok za kus a zobral 150 a aj tka som dnes nasiel nedokoncene dvere co sme sa dohodli cize skusim reklamovat
Návrat hore Goto down
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime24/12/2012, 21:59

tak to isto daj reklamovat... ja som este nedal prestrekovat pockam asi az ked prejdu mrazy a potom napisem ze kolko opytal odo mna Smile
Návrat hore Goto down
Sponsored content





prestriekanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: prestriekanie   prestriekanie Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
prestriekanie
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Exteriér-
Prejdi na: