VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 prevodovka+olejova vaňa

Goto down 
AutorSpráva
GolfVI
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 30.08.2011
Počet príspevkov : 13

prevodovka+olejova vaňa Empty
OdoslaťPredmet: prevodovka+olejova vaňa   prevodovka+olejova vaňa Icon_minitime15/11/2011, 10:26

Mám 1,4i benzin, kúpené nové v SR v roku 2010 auto má 1,5 roka najazdených 18 000 km a prevodovka slzí (spodnej časti stečené od oleja), taktiež aj olejová vaňa motora je tak trochu od oleja. Brzdové potrubia pod posilňovačom riadenia tiež sú zagebrené, taký zvláštny maglajz (pravdepdobne Kondenz a na to sa lepia nečistoty). Jazdím ekonomicky, neženiem motor do otáčok a motor ako na našom kedysi starom 20 ročnom moskviči. No proste hrôza. Takto vychvalovať ten Golf. Mám ešte 13 ročný Ford a 9 ročnú Hondu a motor a prevodovka čistá na oboch. Máte podobné skúsenosti aj Vy ? Dajte vedieť. Idem reklamovať túto káru, ktorá nemá ani na Moskviča. Som zvedavý na tie bludy a vyjadrenia predajcu ?! Budem žiadať reklamačný protokol a uvedenie písomného vyjadrenia k veci.
Návrat hore Goto down
GolfVI
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 30.08.2011
Počet príspevkov : 13

prevodovka+olejova vaňa Empty
OdoslaťPredmet: Re: prevodovka+olejova vaňa   prevodovka+olejova vaňa Icon_minitime24/11/2011, 11:42

Dal som toho "Moskviča" na zdvihák a zistili sme, že nie je dotiahnutý spoj na sacom potrubí (len jedna strana, t.j. z dvoch potrubí kvapká olej) a olej zo sania kvapká na poloos prevodovky a tá rozhazuje olej. Ako je možné, že do sania sa dostáva olej, pričom motor riadne funguje ? Na tejto stránke sú registrovaný aj technicky zdatní ? Píšem len pre Vaše info ak máte GOLFVI (Moskvič) 1,4i benzín rok výroby 06/2010 preverte to, pravdepodobne je to z výroby. Ak má niekto záujem pošlem aj foto, len to sem neviem umiestniť. Chcel som jednoduchý hladký bezporuchový motor a toto. Teraz môže behať po servisoch, lebo dobre vieme, že jednu vec opravia, pritom 4 vady neodbornosťou spravia. V servisoch samí mlaďasi za minimálnu mzdu a nehovoriac o náhradných dieloch, ktoré sú druho a treťoradé, ktoré už tam nesedia ako originál a taktiež toľko nevydržia. Preto Nemec ak havaruje voz hneď predáva.
Tak len tolko k tým akože novým autám.
Návrat hore Goto down
GolfVI
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 30.08.2011
Počet príspevkov : 13

prevodovka+olejova vaňa Empty
OdoslaťPredmet: Re: prevodovka+olejova vaňa   prevodovka+olejova vaňa Icon_minitime7/3/2012, 20:11

Takže ďalšia vada na GVI. Sacie potrubie bolo v rámci záruky vymenené. Po čase bolo zistené, že oba homokinetické kĺby vyhadzujú vazelínu z manžet pri rotácii. No hrôza Ak máte GolfVI r.výroby 2010 1,4i benzín 59kW, 80k vo vlastnom záujme si to skontrolujte.
Takýto črep už nikdy viac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nekúpim
Návrat hore Goto down
Sponsored content





prevodovka+olejova vaňa Empty
OdoslaťPredmet: Re: prevodovka+olejova vaňa   prevodovka+olejova vaňa Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
prevodovka+olejova vaňa
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» OLEJOVA VANA
» prevodovka asi
» Prevodovka
» Prevodovka M6

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF VI 2008-2013 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: