VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba turba/vyriešené

Goto down 
+3
dusan hanuliak
pablo1
Karol
7 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba  turba/vyriešené - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba turba/vyriešené   Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba  turba/vyriešené - Stránka 2 Icon_minitime27/10/2011, 02:17

Karol napísal:
finančne som na tom horšie ako pod psa...dnes mi to idú robiť, tak som sa rozhodol pre repasované servo za 200 eúr, lebo nové by ma vyšlo na 400 a bohhovie od akého výrobcu a ani na to nemám...a na to repasované dávajú záruku 24 mesiacov a že vraj to vozia niekde z Čiech, že tam to opravujú, tak uvidím...aj som z toho trochen jeleň, lebo niekto hovorí, že tých servoriadení na Golf 4 je viacej druhov(asi 5) a iný, že tam je len jeden druh na všetky typy G4, tak už fakt neviem, dúfam, že to bude pasovať...je zložitá tá výmena servoriadenia na VW a môžu to z hľadiska kvality a bezpečnosti robiť aj bežní mechanici...?
Karol nerob si z toho tazku hlavu...dobre spraveny repas je niekedy lepsi ako funglovka. To kolko je druhov neviem ale ano bezny mechanik certifikovany to moze menit. Neboj nic bude dobre. A drzim palce.
Návrat hore Goto down
Karol
Autoškolák
Autoškolák



Male
Vek : 46
Registrácia : 14.02.2011
Počet príspevkov : 98
Auto : G4 Ocean, ALH, mod. rok 2004
Bydlisko : Považská Bystrica

Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba  turba/vyriešené - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba turba/vyriešené   Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba  turba/vyriešené - Stránka 2 Icon_minitime27/10/2011, 09:13

Ďakujem bacil... Surprised ...tak auto už je od pondelka plne funkčné, turbo jedna báseň, servoriadenie a riadenie ako také super...klop-klop...celé ma to vyšlo asi na 800 eúr, keď do toho rátam aj výmenu oboch tyčiek riadenia a výmenu čapov+geometria....najhoršie ale bolo, že skoro dva týždne som sa naťahoval s tými akože mechanikmi ohľadom toho servoriadenia a namontovania tých tyčiek a čapov, lebo raz tam namontovali len jeden nový čap, potom po upozornení aj druhý čap vymenili, ale zasa neboli také, aké mali byť, pretože boli krátke a tam idú dlhé, takže geometriu som dával robiť na trikrát, dokedy sme to nejak dali dohromady a dohodli sme sa, že jednu geometriu mi preplatia...no katastrofálna naťahovačka s nimi a max. zle odvedená robota...tam už v živote nevkročím, no ale čo čakať od garážových mechanikov, že...? affraid ...zadĺžil som sa u priateľky, tak teraz sa modlím, aby sa už nič na aute neposralo, lebo potom už neviem...ponaučenie: na takýchto kadejakých mechanikov treba dávať pozor ako na malé deti,aby to spravili riadne, čiže takým to určite radšej nedávať do rúk, ak sa nechcete báť, že vám niekde v zakrute pri vysokej rýchlosti odletí náprava, odíde riadenie, vyletí motor spod kapoty a pod.....!
Návrat hore Goto down
Blitzkrieg
Pilot
Pilot
Blitzkrieg


Male
Vek : 45
Registrácia : 07.12.2008
Počet príspevkov : 823
Auto : vW golf IV 1.9 TDI GTI 85kw
Bydlisko : Kosice

Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba  turba/vyriešené - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: ajejej   Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba  turba/vyriešené - Stránka 2 Icon_minitime27/10/2011, 10:04

dodo1 napísal:
no ja tiez prispejem.. mna to turbo zlostilo asi pred 2mesiacmi..hlavne ked som napr.v 80km/h na 5.rychlosti stlacil viac plyn tak pekne tahal asi do 150 a naraz vykon bum dole.a ako bolo spominane rychlost pomaly klesala na cca 130km/h a dost.ked som zastavil,vypol motor znova nastartoval tak vsetko bolo ok.auto islo pekne,tahalo jak ma..a cca 2mesiace ziadny problem......a dnes..milackovi som kupil nove zimne gumy tak som bol prezut...a ten vykon mi dnes spadol 2x..../musel som proste vypnut a znova nastartovat/ cely nestastny som z toho

turbo ti hadze do nudzovej polohy, preto po vypnuti a nastartovani ide vsetko ako ma, ja som mal tiez taky problem,a kaslal som nato, teraz je turbo uplne v prdeli a odniesli si to aj ine veci, proste z mojej strany ak precitas o mojom golfe tak komplet motor generalka. Ak timozem poraditdaj si to turbo cim skor spravit aby si neskor nemusel menit pol motora. Vlastna skusenost,ale ako sa vravi hlupy sa uci na vlastnych chybach, mudry na cudzich Idea

good luck
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba  turba/vyriešené - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba turba/vyriešené   Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba  turba/vyriešené - Stránka 2 Icon_minitime27/10/2011, 18:29

Karol napísal:
Ďakujem bacil... Surprised ...tak auto už je od pondelka plne funkčné, turbo jedna báseň, servoriadenie a riadenie ako také super...klop-klop...celé ma to vyšlo asi na 800 eúr, keď do toho rátam aj výmenu oboch tyčiek riadenia a výmenu čapov+geometria....najhoršie ale bolo, že skoro dva týždne som sa naťahoval s tými akože mechanikmi ohľadom toho servoriadenia a namontovania tých tyčiek a čapov, lebo raz tam namontovali len jeden nový čap, potom po upozornení aj druhý čap vymenili, ale zasa neboli také, aké mali byť, pretože boli krátke a tam idú dlhé, takže geometriu som dával robiť na trikrát, dokedy sme to nejak dali dohromady a dohodli sme sa, že jednu geometriu mi preplatia...no katastrofálna naťahovačka s nimi a max. zle odvedená robota...tam už v živote nevkročím, no ale čo čakať od garážových mechanikov, že...? affraid ...zadĺžil som sa u priateľky, tak teraz sa modlím, aby sa už nič na aute neposralo, lebo potom už neviem...ponaučenie: na takýchto kadejakých mechanikov treba dávať pozor ako na malé deti,aby to spravili riadne, čiže takým to určite radšej nedávať do rúk, ak sa nechcete báť, že vám niekde v zakrute pri vysokej rýchlosti odletí náprava, odíde riadenie, vyletí motor spod kapoty a pod.....!
Gratulujem Kajo...na garazovych mechanikou natrafis na kadejakych. Nieked yby som ich uprednostnoval pred autorizovanymi servismi no niekedy ako pises...lajdaci. Keby aspon pri vymene vizualne porovnali tie capy videli by ze su kratsie ale v samom zaklade si takyto ludia neuvedomuju ze ich zlihanie moze zabijat. Ja si vsetko viem nastastie spravit sam a ked nahodou pojdem drzkou do kanalu tak koli vlastnej chybe. Ale nastastie viem co robim a pouzivam manual. Normalne zamestnanie mam ako letecky mechanik a veta READ THE FUCKING BOOK je tu alfa a omega vsetkeho. Tak vela zdaru a idu vianoce tak nieco pekne kup priatelke Wink
Návrat hore Goto down
Karol
Autoškolák
Autoškolák



Male
Vek : 46
Registrácia : 14.02.2011
Počet príspevkov : 98
Auto : G4 Ocean, ALH, mod. rok 2004
Bydlisko : Považská Bystrica

Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba  turba/vyriešené - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba turba/vyriešené   Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba  turba/vyriešené - Stránka 2 Icon_minitime28/10/2011, 07:35

ďakujem, už som kúpil predbežne včera len tak knihu, niečo v zmysle ako na migrénu a bolesti hlavy... bola celkom spokojná...Cool ...inak som si všimol, že golfov je po cestách čím ďalej, tým viac, najmä štvorkových a päťkových je kopec a volkswagnov všeobecne, teda aspoň u nás v PB a okolí...to je fajn, že ľudia vedia, čo je dobré.... cheers
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba  turba/vyriešené - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba turba/vyriešené   Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba  turba/vyriešené - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Auto vydá max. 130 km/h po diaľnici, chyba turba/vyriešené
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Chyba motora,nieco s rozvodami
» problem s sdi,elektro chyba
» CHyba motora P0401

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: