VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 rezonácia ľavá strana interiér

Goto down 
+3
synak
golfmannCL
DominikVF
7 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
DominikVF
Autoškolák
Autoškolák
DominikVF


Male
Vek : 37
Registrácia : 18.09.2009
Počet príspevkov : 122
Auto : golf5 1,9 TDi 77 kW (chip 140 PS 315 NM).. 2006 (model 2007)
Bydlisko : Košice - okolie

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime8/3/2011, 10:01

môže rezonovať výškový reproduktor ktorý je v rohu v dverách?.. niečo mi posledný mesiac rezonuje ked pridám na plyn ..hnusná rezonácia, znervózňuje ma to... rozobral som stĺpik ľavý predný(pod ktorým je airbag), fúkar ľavý, predné dvere.. mal som dole tapacír dverí aj reproduktor som dal dole, myslel som, že pod ním niečo rezonuje kde je spätné zrkadlo.. ale nič tam som nevidel voľné.. v tom mieste kde je reproduktor a ten stĺpik predný.. tam mi to niekde robí na nervy.. ináč rezonuje to aj ked som mal dole ten tapacír stĺpika a aj fukár..čiže toto som vylúčil...
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 02:43

ked si mal vsetko dole vtedy si sa mal previest :-)
Návrat hore Goto down
DominikVF
Autoškolák
Autoškolák
DominikVF


Male
Vek : 37
Registrácia : 18.09.2009
Počet príspevkov : 122
Auto : golf5 1,9 TDi 77 kW (chip 140 PS 315 NM).. 2006 (model 2007)
Bydlisko : Košice - okolie

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 07:39

ved som mal stĺpik dole, aj fukár a som sa previezol a stále rezonuje... len ked pridám plyn, taa vtedy niekedy hlasnejšie, niekedy tichšie rezonuje ... zdá sa mi akoby to išlo zpod palubovky..ale čo tam môže rezonovať..to neviem.. nechce sa mi ju celú dávať dole.. a niekedy mám pocit, že ten malý reprák rezonuje.. tak ja neviem..
Návrat hore Goto down
synak
Pretekár
Pretekár
synak


Male
Vek : 42
Registrácia : 08.07.2008
Počet príspevkov : 320
Auto : GV
Bydlisko : BA - stare mesto

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 08:17

...mne od novoty rezonoval B-stlpik pri vodicovi.. cize mal som to rovno pri uchu.. Smile ..to casom prestalo a zacalo nieco pri zadnych sedadlach.. potom zasa centralny fukar hore na palubke.. ..na zaciatku som mal este chut to rozoberat a riesit ale uz seriem na to.. naucil som sa to ingorovat.. podla mna v kazdom aute ti nieco vrzgoce a rezonuje.. teda pokial nemas Bentley ..treba dat hlasnejsie radio.. Smile ..aj na motorke mi rezonuje nieco pri budikoch cca pri 14 000 ot. Very Happy
Návrat hore Goto down
DominikVF
Autoškolák
Autoškolák
DominikVF


Male
Vek : 37
Registrácia : 18.09.2009
Počet príspevkov : 122
Auto : golf5 1,9 TDi 77 kW (chip 140 PS 315 NM).. 2006 (model 2007)
Bydlisko : Košice - okolie

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 08:27

tak to hej:) ale toto mi nerozonovalo.. posledný mesiac ozaj tak hnusne .. tie slabé obyčajné rezonácie ignorujem tiež..ked idem po nerovnostiach..ale toto mi nedá neprísť na to, čo to môže byťSmile ono pri určitých otáčkach rezonuje ked pridám plyn.. potom už ked idem rýchlo tak prestane..ked netlačím na plyn tak nerezonuje.. normálne akoby nejaký plast bol uvoľnený a trepalo tam s ním .. včera som už budíky vyberal von.. či sa nedostanem za nich tam niekde do rohu auta pod palubovku:) ale nepodarilo sa mi ich vyhodiť.. 2 šruby som dal dole.. mali vôľu 1 cm budíky ale nešli von..
Návrat hore Goto down
synak
Pretekár
Pretekár
synak


Male
Vek : 42
Registrácia : 08.07.2008
Počet príspevkov : 320
Auto : GV
Bydlisko : BA - stare mesto

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 08:35

..ty si mal tusim auto burane z predu na stranu vodica ze..? ..moze byt ze sa ti pri tom uvolnil nejaky plast.. alebo ked to skladali zabudli nieco utiahnut/upevnit.. kontroloval si aj mot. priestor..? ..moze to rezonovat aj tam..
Návrat hore Goto down
DominikVF
Autoškolák
Autoškolák
DominikVF


Male
Vek : 37
Registrácia : 18.09.2009
Počet príspevkov : 122
Auto : golf5 1,9 TDi 77 kW (chip 140 PS 315 NM).. 2006 (model 2007)
Bydlisko : Košice - okolie

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 08:42

ano, mal som menenú palubovku.. tak pod nou myslím, či niečo nieje uvolnené.. podľa toho čo som pozeral ako sa rozoberá palubovka..tak vzadu šruby niesu čo ju držia..len taky pliešok do ktorého sa zastrčí.. tak ktovie či ten mi nerobí na nervy.. ale zase ten pliešok sa mi zdá dosť ďaleko od toho odkial ide tá rezonácia..
Návrat hore Goto down
DominikVF
Autoškolák
Autoškolák
DominikVF


Male
Vek : 37
Registrácia : 18.09.2009
Počet príspevkov : 122
Auto : golf5 1,9 TDi 77 kW (chip 140 PS 315 NM).. 2006 (model 2007)
Bydlisko : Košice - okolie

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 08:45

rezonácia ľavá strana interiér Beznzvuir
Návrat hore Goto down
DominikVF
Autoškolák
Autoškolák
DominikVF


Male
Vek : 37
Registrácia : 18.09.2009
Počet príspevkov : 122
Auto : golf5 1,9 TDi 77 kW (chip 140 PS 315 NM).. 2006 (model 2007)
Bydlisko : Košice - okolie

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 08:51

motorový priestor som pozeral tiež..ale myslím, že to ztamade neide..
Návrat hore Goto down
synak
Pretekár
Pretekár
synak


Male
Vek : 42
Registrácia : 08.07.2008
Počet príspevkov : 320
Auto : GV
Bydlisko : BA - stare mesto

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 09:03

..no kedze auto je kovove.. Smile tak rezonacia moze vznikat v uplne inom mieste ako sa ti zda a konstrukcia ten zvuk prenesie.. ..ten pliesok by som bral ako velkeho podozriveho.. kedze je kovovy a podla mna moze ovela viac sramotit ako nejaky iny plastovy diel.
Návrat hore Goto down
DominikVF
Autoškolák
Autoškolák
DominikVF


Male
Vek : 37
Registrácia : 18.09.2009
Počet príspevkov : 122
Auto : golf5 1,9 TDi 77 kW (chip 140 PS 315 NM).. 2006 (model 2007)
Bydlisko : Košice - okolie

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 09:13

to áno, máš pravdu, že prenesie to ...ešte tak, ked som zatlačil palubovku v rohu, tak akoby sa zmiernila tá rezonancia.. potom ked som pustil..tak ešte viac rezonovalo.. čiže zrejme to bude ten pliešok.. ja pozriem na starú palubovku, zo spodu, ako to tam vyzerá.. kebyže sa chcem dostať ku tomu pliešku, tak by som musel celú palubovku povoliť.. asi to nechám tak:)
Návrat hore Goto down
synak
Pretekár
Pretekár
synak


Male
Vek : 42
Registrácia : 08.07.2008
Počet príspevkov : 320
Auto : GV
Bydlisko : BA - stare mesto

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 09:15

...trosku mimo temu ale predpokladam ze palubka sa menila kvoli vystrelenemu bagu spolujazdca.. ..presne kvoli tomuto si davam tu namahu a vypinam v kastliku bag ked idem v aute sam lebo uz dvaja kamosi (octavia II a Kia ceed) mali iba tukance isli v aute sami a kvoli strelenemu bagu spolujazdca mali ovela vyzsiu skodu.. aj ked nechapem ako im v oboch pripadoch strelili bagi u spolujazdca lebo pokial sa nemylim tak ak tam nesedi clovek a nieje zapnuty pas tak by strelit nemal.. ale im obom strelil.. a je s tym potom velka ostara ale to uz si zistil.. Smile
Návrat hore Goto down
DominikVF
Autoškolák
Autoškolák
DominikVF


Male
Vek : 37
Registrácia : 18.09.2009
Počet príspevkov : 122
Auto : golf5 1,9 TDi 77 kW (chip 140 PS 315 NM).. 2006 (model 2007)
Bydlisko : Košice - okolie

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 09:21

to hej.. vyzerá to dobre tá palubovka,že je v celku....len v prípade vystrelenia airbagu tak ju roztrhne.. napr. golf 4 len ten kryt vystrelí, nie? a sa vymení.. alebo založí naspäť.. no vedľa mna sedel kamarát, nepripútaný a aribag vystrelil.. síce hlásilo že sa má pripútať, tak potom vedel o tom, že tam sedí tak strelil.. kebyže tam nesedí, tak by mi nevystrelil? .. asi mu to dám k náhrade:)) ... výrobcom išlo hlavne o bezpečnosť samozrejme..lebo ked strelí, tak si to znesú aj bezpečnostné pásy.. mal som ich ako struny našpanované..
Návrat hore Goto down
synak
Pretekár
Pretekár
synak


Male
Vek : 42
Registrácia : 08.07.2008
Počet príspevkov : 320
Auto : GV
Bydlisko : BA - stare mesto

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 09:38

..no myslim ze stare auta to vyhodnocovali na zaklade toho ci je zapnuty pas.. nove uz maju aj snimac v sedadle.. cize ak tam sedel aj nepriputany tak bag by mal strelit.. ..u novych aut sa uz nepouzivaju tie ´´dvierka´´ na bag asi kvoli designu a aby to neposobilo rusivo. ...v servise kamosom vraveli ze bagy im strelit nemli a nevedeli vysvetlit preco strelili.. niekde som cital ze existuje firma ktora ti dokaze vymenit len tu pogumovanu kryciu cast palubky ked streli bag aby sa nemusela vymontovavat cela palubka..
Návrat hore Goto down
DominikVF
Autoškolák
Autoškolák
DominikVF


Male
Vek : 37
Registrácia : 18.09.2009
Počet príspevkov : 122
Auto : golf5 1,9 TDi 77 kW (chip 140 PS 315 NM).. 2006 (model 2007)
Bydlisko : Košice - okolie

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 09:45

ja som vtedy čím skôr chcel dať auto dokopy, tak som sa splašil a hned začal objednávať veci.. nerozmýšľal som ani neporadil sa s niekym, či sa dá opraviť tá palubovka.. ja som ju kúpil za 400 eur.. z BA mi ju jeden posielal..ale je ako nová, nepoškodená, ani škrabanec na nej.. aj ked by ma asi lacnejšie vyšla oprava starej.. no už nevadí.. teraz som bol pozrieť na starú palubovku tak tam ozaj nemá čo rezonovať na nej, okrem toho pliešku.. on asi vyskočil a sa posunul smerom dozadu ku sklu.. a tam si rezonuje.. cez budíky by som sa asi nedostal k nemu, nevieš ako to vyzerá po odobratí budíkov? .. či je tam priestor.. ono držia na 2 šrúbach.. včera som ich vymontoval, vyťahoval som budíky von ale nechceli mi ísť úplne von.. len tak 1 cm sa hýbali.. pozrel by som ešte aj ztamade či sa nedostanem dnu..
Návrat hore Goto down
synak
Pretekár
Pretekár
synak


Male
Vek : 42
Registrácia : 08.07.2008
Počet príspevkov : 320
Auto : GV
Bydlisko : BA - stare mesto

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 13:08

..este som to nerozoberal.. aj ked sa na to chystam kvoli vymene za maxidot ..podla tohoto linku to drzia iba tie dva sroby a potom len vycvaknut konektor.. ale ako tak pozeram na tu foto tak sa k tomu pliesku tadial asi nedostanes..
http://www.myturbodiesel.com/1000q/a5/instrument-cluster-removal-jetta-golf.htm
Návrat hore Goto down
DominikVF
Autoškolák
Autoškolák
DominikVF


Male
Vek : 37
Registrácia : 18.09.2009
Počet príspevkov : 122
Auto : golf5 1,9 TDi 77 kW (chip 140 PS 315 NM).. 2006 (model 2007)
Bydlisko : Košice - okolie

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime10/3/2011, 13:58

aha.. toto som hľadal cez google.. ale nenašiel som to.. tie 2 šruby som povolil ale aj tak nešlo to celkom von.. to nevadí.. podľa obrázka sa k tomu pliešku nedostanem.. maxidot časom si chcem aj ja dať..
Návrat hore Goto down
DominikVF
Autoškolák
Autoškolák
DominikVF


Male
Vek : 37
Registrácia : 18.09.2009
Počet príspevkov : 122
Auto : golf5 1,9 TDi 77 kW (chip 140 PS 315 NM).. 2006 (model 2007)
Bydlisko : Košice - okolie

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime25/4/2011, 17:33

dnes niekto išiel šíbať dievčatá a ja som sa dal na rozoberanie palubovky... výsledok, doškrabané ruky, a stále furt tam niečo rezonuje!!.. ma ide šľak trafiť.. celý den som sa s tým bavil.. pod palubovkou som nevidel tam nič uvoľnené.. a ani ten pliešok to nerobí čo som si myslel... azda to prestane samo od seba rezonovať ako to aj začalo... Crying or Very sad

rezonácia ľavá strana interiér 25042011357

rezonácia ľavá strana interiér 25042011365

rezonácia ľavá strana interiér 25042011359

rezonácia ľavá strana interiér 25042011363


Naposledy upravil DominikVF dňa 28/4/2011, 22:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
dream7000
Autoškolák
Autoškolák
dream7000


Registrácia : 30.12.2008
Počet príspevkov : 87
Auto : GOLF 5,6
Bydlisko : Námestovo

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime26/4/2011, 17:11

ahoj,si ho pekne rozobral.....
Návrat hore Goto down
DominikVF
Autoškolák
Autoškolák
DominikVF


Male
Vek : 37
Registrácia : 18.09.2009
Počet príspevkov : 122
Auto : golf5 1,9 TDi 77 kW (chip 140 PS 315 NM).. 2006 (model 2007)
Bydlisko : Košice - okolie

rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime26/4/2011, 17:48

Ahoj. Som myslel, že ten čo mi daval novú palubovku do auta, tak niečo zle poskladal, že mi to tam rezonovalo.. tak som sa pustil do toho a rozobral ju ja.. je tam toho dosť na rozoberanie .. okrem plastov okolo palubovky aj celý stredový panel + lakťova opierka.. ale poskladal som to všetko, dôkladne všetky šruby poriadne dotiahol.. a ani sa mi žiadna nezvýšila :-))) Len stále mi to tam rezonuje a už neviem vobec čo to može byť, ked som mal dvere rozobraté, výškový reprák.. už asi všetko čo sa mohlo dať... a taký postreh, že rezonuje mi to LEN pri 2000 otáčkach.. asi vtedy su tam tie vibrácie.. a rezonuje to hlavne vtedy ked su studené plasty ..ked slnko praží na auto celý den, tak nieje až tak hlasné rezonovanie.. ale predsa je.. možno prirovnať to k tomu.. akoby bola nejaká šrubka v nádobke od plastu a tam skákala..
Návrat hore Goto down
Sponsored content





rezonácia ľavá strana interiér Empty
OdoslaťPredmet: Re: rezonácia ľavá strana interiér   rezonácia ľavá strana interiér Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
rezonácia ľavá strana interiér
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Rezonacia vyfuka od motora
» zamok dveri soferova strana
» Lava strana repro niekedy nehraju

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF V 2003-2009 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Interiér-
Prejdi na: