VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Bliká kontrolka ABS

Goto down 
+3
boraTDI
baciluss
real71
7 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
real71
Začiatočník
Začiatočník



Vek : 38
Registrácia : 17.04.2008
Počet príspevkov : 8
Auto : VW golf 1.9 SDI
Bydlisko : Zvolen

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime28/4/2008, 20:10

obcas mi blikne ABS a vypne mi aj radio,co bi to mohlo byt?
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime29/4/2008, 00:10

real71 napísal:
obcas mi blikne ABS a vypne mi aj radio,co bi to mohlo byt?
Pri akej prilezitosti ti vypne radio??? A s tym ABS by to chcelo napichnut.
Návrat hore Goto down
real71
Začiatočník
Začiatočník



Vek : 38
Registrácia : 17.04.2008
Počet príspevkov : 8
Auto : VW golf 1.9 SDI
Bydlisko : Zvolen

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime29/4/2008, 20:34

Ked blikne kontrolka ABS.Bol som ale vsetko bolo vporiadku.Vedsinov to roby ked je studeni motor.Co bi to mohlo byt?
Návrat hore Goto down
boraTDI
Profík
Profík
boraTDI


Male
Vek : 44
Registrácia : 09.04.2008
Počet príspevkov : 1091
Auto : GIV TDI GTI
Bydlisko : SC

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime29/4/2008, 20:56

tak to môže byť niekde konektor nedotlačený či neprichytení na diag neukáže nič ale stáva sa to , treb skontrolovať či nemáš voľné napr poistky či svorku na baterke alebo nerozoberal si niečo v poslednom čase ??
Návrat hore Goto down
real71
Začiatočník
Začiatočník



Vek : 38
Registrácia : 17.04.2008
Počet príspevkov : 8
Auto : VW golf 1.9 SDI
Bydlisko : Zvolen

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime29/4/2008, 21:11

Vyberal som subwofer a zosilovac aj kapacitator.Moze to byt vtom?
Návrat hore Goto down
kámo
Začiatočník
Začiatočník
kámo


Male
Registrácia : 13.06.2008
Počet príspevkov : 21
Auto : Golf IV 1,4 16 V r.2000
Bydlisko : Levice

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime13/6/2008, 21:41

Chlapi kto poradí.Vždy sa mi rozsvieti kontrolka ABS pri prekročení rýchlosti 23km.Aj sme to napychli ,a výsledok bol-obćas sa opakujúca chyba.Tak sme to resetli.Ale pri ďalšom rozjazde môjho Golfíka sa zas rozsvietila kontrolka.Čo je to.
Návrat hore Goto down
http://kamil.nov@azet.sk
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime14/6/2008, 11:34

a co to bolo za chybu??bola iba sporadicka?? ja by som to videl na kompletne vycistenie snimaca ABS aj toho kruhu ktory to snima....myslim cela ta sustava ktora je pod kotucom na prednej naprave..
Návrat hore Goto down
kámo
Začiatočník
Začiatočník
kámo


Male
Registrácia : 13.06.2008
Počet príspevkov : 21
Auto : Golf IV 1,4 16 V r.2000
Bydlisko : Levice

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime15/6/2008, 18:47

ivco85 ukázalo to iba ako sporadickú chybu.Aj som prestrekol konektor čo ide dojednotky ABS WDčkom.Stále sa to rozsvieti pri tých 23 km apotom stále svieti.Už ma to unavuje. Crying or Very sad
Návrat hore Goto down
http://kamil.nov@azet.sk
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime15/6/2008, 21:34

kámo napísal:
ivco85 ukázalo to iba ako sporadickú chybu.Aj som prestrekol konektor čo ide dojednotky ABS WDčkom.Stále sa to rozsvieti pri tých 23 km apotom stále svieti.Už ma to unavuje. Crying or Very sad
COOOOOO Question Question Question WD-cokm kontakty???...ved WD je na cistenie od olejovej spiny a na povolovanie srobov a na retiazky na bicykli...Kontakty nikdy nestriekaj s WD. Na kontakty je kontox alebo podobne spreje na cistenie elek. kontaktov.
Co to bolo presne za chybu???
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime16/6/2008, 00:36

jeeej..ako WDcko fakt nie na kontakty..to viac ublizi ako pomoze...je XY sprejov urcenych original nato....
tiez ma zaujima aka to je konkretne chyba...ale mozno by stalo za pokus ako som pisal vyssie vycistit snimac ABS na kolese..jeho konektor...a aj to..po lopate povedane derave kolecko pod kotucom ktore ten snimac snima.....
Návrat hore Goto down
kámo
Začiatočník
Začiatočník
kámo


Male
Registrácia : 13.06.2008
Počet príspevkov : 21
Auto : Golf IV 1,4 16 V r.2000
Bydlisko : Levice

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime16/6/2008, 22:14

Dík za radu.WDčko vyhadzujem.Takže sa pozriem na tie snímače na kolesách a prestreknem ich kontaktspreyom.Potom sa ozvem?či to pomohlo.
Návrat hore Goto down
http://kamil.nov@azet.sk
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime16/6/2008, 22:51

kámo napísal:
Dík za radu.WDčko vyhadzujem.Takže sa pozriem na tie snímače na kolesách a prestreknem ich kontaktspreyom.Potom sa ozvem?či to pomohlo.
Zasa vyhadzovat ho nemusis Laughing ... Pri cisteni kontaktov opatrne...niekde som cital ze z niktorych sprejov vedia napuchnut tie tesniace silikonove gumicky v konektoroch a potom sa obtiazne spajaju konektory dokopy. Ale ktore spreje to su to neviem...ale netreba sa toho bat...striekaj len na piny a popripade vyfukaj stlacenym vzduchom. Alebo silnym fuknutim ale sliny si nechaj v ustach Laughing
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime17/6/2008, 20:58

precisti kontatty poistiek na baterii je to casty problem a podla toho popisu by problem mohol byt v nich
Návrat hore Goto down
kámo
Začiatočník
Začiatočník
kámo


Male
Registrácia : 13.06.2008
Počet príspevkov : 21
Auto : Golf IV 1,4 16 V r.2000
Bydlisko : Levice

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime21/6/2008, 14:23

chlapi dík za radu.Už to nesvieti.Šťastný som ako blcha.Jeden deň, som každé jedno čidlo prešiel a prečistil kontaktsprejom ,ale tam nebola závada.A navyše som našiel na lavej strane v predu otrhnutý káblik ktorý sa zbieha spolu s čidlovým.Predpokladám že to je od snímača brzdového obloženia,tak som tú predratú smičku zaletoval a hotovo.Ale nemalo to žiadny vplyv na to svietenie ABS.Tak sme to potom hodili na VAG a resetli.Ale nepomohlo.Takže na druhý deň som sa naštval,a cakumprásk všetky poistky čo sa na baterke som vybral (3x30A,ináč boli troška chytené ,opálené na kontaktoch,jemne prešmirgoval a nastriekal.Potom som podoťahoval všetky skrutky na poistkách batérie.Ďalej som odpojil konektor na napájanie motorčeka ABS,a prestrekol sprejom.Ide ťažko von ale ide.Treba len trocha trpezlivosti.Ďalší krok bolo odojenie konektoru RJ ABS na pumpe.Celé som skontroloval a opäť prestrekol sprejom.A výsledok-šlapetóóóóó. Laughing Chlapi som vďačný že sa tu môžu riešiť takéto veci.Rád budem prispievať aj ja ,keď to môže pomôcť druhým.Čaf.
Návrat hore Goto down
http://kamil.nov@azet.sk
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime21/6/2008, 14:31

kámo napísal:
chlapi dík za radu.Už to nesvieti.Šťastný som ako blcha.Jeden deň, som každé jedno čidlo prešiel a prečistil kontaktsprejom ,ale tam nebola závada.A navyše som našiel na lavej strane v predu otrhnutý káblik ktorý sa zbieha spolu s čidlovým.Predpokladám že to je od snímača brzdového obloženia,tak som tú predratú smičku zaletoval a hotovo.Ale nemalo to žiadny vplyv na to svietenie ABS.Tak sme to potom hodili na VAG a resetli.Ale nepomohlo.Takže na druhý deň som sa naštval,a cakumprásk všetky poistky čo sa na baterke som vybral (3x30A,ináč boli troška chytené ,opálené na kontaktoch,jemne prešmirgoval a nastriekal.Potom som podoťahoval všetky skrutky na poistkách batérie.Ďalej som odpojil konektor na napájanie motorčeka ABS,a prestrekol sprejom.Ide ťažko von ale ide.Treba len trocha trpezlivosti.Ďalší krok bolo odojenie konektoru RJ ABS na pumpe.Celé som skontroloval a opäť prestrekol sprejom.A výsledok-šlapetóóóóó. Laughing Chlapi som vďačný že sa tu môžu riešiť takéto veci.Rád budem prispievať aj ja ,keď to môže pomôcť druhým.Čaf.
tak takto si predstavujem koniec kazdej debaty..VYRIESENE.. Very Happy
nech sluzi....
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime21/6/2008, 23:40

kámo napísal:
chlapi dík za radu.Už to nesvieti.Šťastný som ako blcha.Jeden deň, som každé jedno čidlo prešiel a prečistil kontaktsprejom ,ale tam nebola závada.A navyše som našiel na lavej strane v predu otrhnutý káblik ktorý sa zbieha spolu s čidlovým.Predpokladám že to je od snímača brzdového obloženia,tak som tú predratú smičku zaletoval a hotovo.Ale nemalo to žiadny vplyv na to svietenie ABS.Tak sme to potom hodili na VAG a resetli.Ale nepomohlo.Takže na druhý deň som sa naštval,a cakumprásk všetky poistky čo sa na baterke som vybral (3x30A,ináč boli troška chytené ,opálené na kontaktoch,jemne prešmirgoval a nastriekal.Potom som podoťahoval všetky skrutky na poistkách batérie.Ďalej som odpojil konektor na napájanie motorčeka ABS,a prestrekol sprejom.Ide ťažko von ale ide.Treba len trocha trpezlivosti.Ďalší krok bolo odojenie konektoru RJ ABS na pumpe.Celé som skontroloval a opäť prestrekol sprejom.A výsledok-šlapetóóóóó. Laughing Chlapi som vďačný že sa tu môžu riešiť takéto veci.Rád budem prispievať aj ja ,keď to môže pomôcť druhým.Čaf.
Prave si prispel aj ty tvojou skusenostou s popisom postupu pri odstranovani...GRATULUJEM... Wink
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime22/6/2008, 00:09

baciluss napísal:
kámo napísal:
chlapi dík za radu.Už to nesvieti.Šťastný som ako blcha.Jeden deň, som každé jedno čidlo prešiel a prečistil kontaktsprejom ,ale tam nebola závada.A navyše som našiel na lavej strane v predu otrhnutý káblik ktorý sa zbieha spolu s čidlovým.Predpokladám že to je od snímača brzdového obloženia,tak som tú predratú smičku zaletoval a hotovo.Ale nemalo to žiadny vplyv na to svietenie ABS.Tak sme to potom hodili na VAG a resetli.Ale nepomohlo.Takže na druhý deň som sa naštval,a cakumprásk všetky poistky čo sa na baterke som vybral (3x30A,ináč boli troška chytené ,opálené na kontaktoch,jemne prešmirgoval a nastriekal.Potom som podoťahoval všetky skrutky na poistkách batérie.Ďalej som odpojil konektor na napájanie motorčeka ABS,a prestrekol sprejom.Ide ťažko von ale ide.Treba len trocha trpezlivosti.Ďalší krok bolo odojenie konektoru RJ ABS na pumpe.Celé som skontroloval a opäť prestrekol sprejom.A výsledok-šlapetóóóóó. Laughing Chlapi som vďačný že sa tu môžu riešiť takéto veci.Rád budem prispievať aj ja ,keď to môže pomôcť druhým.Čaf.
Prave si prispel aj ty tvojou skusenostou s popisom postupu pri odstranovani...GRATULUJEM... Wink
tak tak..to je normalne zrele do FAQ Very Happy
Návrat hore Goto down
mirolondon
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 40
Registrácia : 04.01.2008
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf IV, 1,9TDI
Bydlisko : BA

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime29/8/2008, 12:38

caute hosi, chcem sa spytat ohladne abs. stale mi svieti ta kontrolka. uz to dali aj na pocitac, a povedali ze je nieco s lavym prednym kolesom. neviete poradit? visi tam kablik s hnedou koncovkou, uz som ho aj naspat prichytil no svieti stale. dik za pomoc
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime29/8/2008, 13:06

ten kablik moze byt aj signalizacia opotrebenia bzdoveho oblozenia..Smile
co konkretne povedal VAG?..mozno je zly snimac na kolese...
Návrat hore Goto down
mirolondon
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 40
Registrácia : 04.01.2008
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf IV, 1,9TDI
Bydlisko : BA

Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime29/8/2008, 18:12

aha Smile neviem co presne povedal, lebo to som bol v anglicku v servise Very Happy povedal ze nieco je s lavym prednym kolesom. v servise bolo volne az 2.9. a dovtedy si to spravim aj sam. myslel som si. ked som kukol pod auto, tak tam bol odpojeny nejaky kablik, som ho zapojil naspat, ale svieti to stale, tak neviem...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Bliká kontrolka ABS Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bliká kontrolka ABS   Bliká kontrolka ABS Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Bliká kontrolka ABS
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» BLIKA KONTROLKA VODY
» blika kontrolka zhavenia
» blika kontrolka oleja
» blika kontrolka brzdovej sustavy

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: