VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Diesel ci benzin na kratke trasy???

Goto down 
+2
element666
ferko1
6 posters
AutorSpráva
ferko1
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 16.09.2010
Počet príspevkov : 4

Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime16/9/2010, 10:59

Ahojte vsetci. Planujeme s manzelkou kupit Volkswagen Golf Combi r.v.2007 - 2008 no neviem sa rozhodnut co je lepsie ci Diesel alebo Benzin kedze 90percent jazdim po meste kratke trasy.CO by ste mi doporucili ? Viem ze diesel ma mensiu spotrebu no neviem ci sa skoro neznici turbo pri kratkych jazdach po meste. Doteraz som mal iba benzinove autá s dieslom nemam ziadne skusenosti.Dakujem
Návrat hore Goto down
element666
Pretekár
Pretekár
element666


Male
Vek : 35
Registrácia : 15.09.2008
Počet príspevkov : 452
Auto : VW Golf V 1,9 TDI PD 77 kW
Bydlisko : KA

Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime16/9/2010, 11:35

vela x rozoberana tema. ale urcite ber benzin:)
Návrat hore Goto down
ferko1
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 16.09.2010
Počet príspevkov : 4

Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime16/9/2010, 11:42

dik cim viacej o tom citam asi fakt pre nas je ovela vyhodnejsi benzin
Návrat hore Goto down
Nagasaki
Vodič
Vodič
Nagasaki


Male
Registrácia : 04.04.2009
Počet príspevkov : 157
Auto : VW Golf 5 Tdi
Bydlisko : Bratislava

Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime16/9/2010, 16:45

suhlasim na kratke vzdialenosti je vhodnejsi benzin, ale iba ak TSI..obycajne 1.4 a 1.6 su zdochnute motory
Návrat hore Goto down
ferko1
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 16.09.2010
Počet príspevkov : 4

Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime17/9/2010, 18:38

jasne este jedna otazka k dieslu co ak by som trebars nastartoval auto a nechal ho bezat 3-5minut a potom sa pohol auto sa za ten skor moze zohriat alebo som napisal totalnu blbost? Very Happy neviem fakt len sa snazin ziskat co najviac info vdaka
Návrat hore Goto down
Nagasaki
Vodič
Vodič
Nagasaki


Male
Registrácia : 04.04.2009
Počet príspevkov : 157
Auto : VW Golf 5 Tdi
Bydlisko : Bratislava

Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime17/9/2010, 20:46

skor tak 10min + zalezi aka teplota je vonku
Návrat hore Goto down
ferko1
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 16.09.2010
Počet príspevkov : 4

Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime17/9/2010, 20:54

hmmm ok takze pre nas je fakt benzin jednoznacne najlepsia varianta aj ked ma vacsiu spotrebu Smile
Návrat hore Goto down
MarekP
Autoškolák
Autoškolák
MarekP


Male
Vek : 40
Registrácia : 10.02.2009
Počet príspevkov : 107
Auto : VW G5, 1.9TDI, VW Passat 2.0TDI SportLine (125kW DSG), Tatra 613

Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime8/10/2010, 08:31

ferko1 napísal:
jasne este jedna otazka k dieslu co ak by som trebars nastartoval auto a nechal ho bezat 3-5minut a potom sa pohol auto sa za ten skor moze zohriat alebo som napisal totalnu blbost? Very Happy neviem fakt len sa snazin ziskat co najviac info vdaka

Myslím, že zohrievať motor na voľnobeh je len zbytočné zvyšovanie spotreby a neefektívne pálenie nafty. Motor sa najlepšie zohreje pri jazde s nejakým rozumným zaťažením (v zime ho moc nevytáčať keď je studený a tak)
Na krátke trate je určite lepší zážihový motor
Návrat hore Goto down
01lukasss01
Profík
Profík
01lukasss01


Male
Registrácia : 06.09.2007
Počet príspevkov : 1088
Auto : VW G4 1,9TDI 81kW AHF
Bydlisko : MALACKY, Tel:0907365770

Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime8/10/2010, 09:05

Je to presne ako pises ja mam diesel a zatial som este nikdy nestal na parkovisku a cakal kym sa zohreje jazdim za studena tak do 1500otacok max pomalicky rozbieham a podobne nema vyznam klepat a smrdet s tym na parkovisku... :-D A co sa tyka tvojej otazky tak uz sa to tu rozoberalo naozaj Xkrat treba sa len dobre popozerat no urciete benzin je to naj volba do mesta diesel by bol za taky 1-2rok KO...
Návrat hore Goto down
dr_obesenec
Profík
Profík
dr_obesenec


Male
Vek : 39
Registrácia : 18.01.2009
Počet príspevkov : 1042
Auto : VW GOLF II 1.6
Bydlisko : Zlaté Moravce

Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime8/10/2010, 10:53

mám 1.6 od VW v Š Roomster (este aj moje G s karburátorom zere menej) a na kratke vzdialenosti to zere ako tank a to nechodím nejak extra brzda plyn, mesto mi to bezne robi náád 10 llitrov, cize ja by som siel do nafty, este som nepocul ze by niekmomu odisiel naftak len preto ze jazdí krátke vzdialenosti
Návrat hore Goto down
01lukasss01
Profík
Profík
01lukasss01


Male
Registrácia : 06.09.2007
Počet príspevkov : 1088
Auto : VW G4 1,9TDI 81kW AHF
Bydlisko : MALACKY, Tel:0907365770

Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime8/10/2010, 12:26

dr_obesenec napísal:
mám 1.6 od VW v Š Roomster (este aj moje G s karburátorom zere menej) a na kratke vzdialenosti to zere ako tank a to nechodím nejak extra brzda plyn, mesto mi to bezne robi náád 10 llitrov, cize ja by som siel do nafty, este som nepocul ze by niekmomu odisiel naftak len preto ze jazdí krátke vzdialenosti

Videl som uz nie jedno auto ktore jazdi iba po meste (diesel) a motor dajme tomu s tym istym poctom km ako auto ktore jazdi dlhsie trate a neuveritelne aky je to rozdiel auto ktore jazdi mimo mesta motor slape ako hodinky a auto v meste cisty traktor.... To nehovorim len tak robim kde robim a vidim neskutocne mnozstvo aut a neskutocne vela pripadou z ktorimi to mozem porovnat a diesel do mesta urcite nie.... A tieto nove 1,6 co su to je cista katastrofa... Radsej by som zobral starsie G4 z 1,6 motorom a mam bez starosti... Investujem do technickeho stavu ale su to ovela spolahlivejsie motory ako tie nove...
Návrat hore Goto down
dr_obesenec
Profík
Profík
dr_obesenec


Male
Vek : 39
Registrácia : 18.01.2009
Počet príspevkov : 1042
Auto : VW GOLF II 1.6
Bydlisko : Zlaté Moravce

Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime8/10/2010, 16:02

01lukasss01 napísal:
dr_obesenec napísal:
mám 1.6 od VW v Š Roomster (este aj moje G s karburátorom zere menej) a na kratke vzdialenosti to zere ako tank a to nechodím nejak extra brzda plyn, mesto mi to bezne robi náád 10 llitrov, cize ja by som siel do nafty, este som nepocul ze by niekmomu odisiel naftak len preto ze jazdí krátke vzdialenosti

Videl som uz nie jedno auto ktore jazdi iba po meste (diesel) a motor dajme tomu s tym istym poctom km ako auto ktore jazdi dlhsie trate a neuveritelne aky je to rozdiel auto ktore jazdi mimo mesta motor slape ako hodinky a auto v meste cisty traktor.... To nehovorim len tak robim kde robim a vidim neskutocne mnozstvo aut a neskutocne vela pripadou z ktorimi to mozem porovnat a diesel do mesta urcite nie.... A tieto nove 1,6 co su to je cista katastrofa... Radsej by som zobral starsie G4 z 1,6 motorom a mam bez starosti... Investujem do technickeho stavu ale su to ovela spolahlivejsie motory ako tie nove...

JA by som povedal ze vseobecne kratke trasy neprospievaju ani benzínu ani nafte.
ja jazdim 70% mesto a mam auto co ma najazdene 6000tis km a spotreba ako tank. Kamos ma A4 1.9 TDi a spotreba mesto okolo 5 a uz X rokov na nom jazdí a ziaden problém.

Všeobecne je lepsie ked sa jazdí na aute mimo mesto je to plynulejšie a ohladuplnejsie pre auto.

Ja by som skor povedal ze záleží na prioritách a vodicovy
ked bude vodic Debil a bude davat brzda plyn tak zdemoluje ci naftu alebo benzín.

A taktiez zalezi aj na tom aké náklady chcem na auto mať
Banzín = viššie prevádzkové a nižsie servisne
Nafta = nižšie prevádzkové a vyššie servisne

a nakoniec poznam cloveka co ma Jettu a ma na nej uz cez pol miliona km a jazdi no problem, akurat skracuje servisne intervaly .

Návrat hore Goto down
Sponsored content





Diesel ci benzin na kratke trasy??? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Diesel ci benzin na kratke trasy???   Diesel ci benzin na kratke trasy??? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Diesel ci benzin na kratke trasy???
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» diesel vs. benzin
» golf IV benzin vs. diesel
» Rada o struny z 1,4 Benzin na 1,9 Diesel
» golf3 diesel alebo benzin
» Golf IV benzin alebo diesel??? vase nazory...

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF V 2003-2009 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Ostatné-
Prejdi na: