VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Oprava limca elektronu

Goto down 
5 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime7/4/2008, 10:47

Dalsia otazka pre sikovne ruky
Jeden disk je jemne skrknuty na limci ale uz som ho ihlovym pilnikom zacistil ako sa dalo... Problem je v tom ze limec tych diskov je trochu lesklejsi...cisty kov ale nie lesteny. Su tam vidno take stopy ako po sustruhu alebo po com. No a cele je to prelakovane alebo potiahnute vrstvou nejakeho transparentneho cuda aby ten hlinik ci co to je nezaoxydoval. Vedel by mi niekto povedat co to vlestne je??? Ci nejaky plast alebo lak??? Ak Lak tak by som to poskodene odfarbil a skusil naniest novu vrtsvu laku...zabrusit a zalestit nakoniec. Tak secky mozgy sem Wink
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime7/4/2008, 11:35

nazdar bacilus, ked mozes hod foto.....skusim nato mrk.. ked uz studujem to materialove inzinierstvo:))
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime7/4/2008, 13:16

ivco85 napísal:
nazdar bacilus, ked mozes hod foto.....skusim nato mrk.. ked uz studujem to materialove inzinierstvo:))
No uz to mam nafotene ale neviem heslo na vlozenie fotky tak vecer to sem hodim.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime7/4/2008, 23:07

Tie akoby pluzgiere tak to uz sa pod ten lak nieco dostalo. Skusim to odstranovacom starych naterov...dufam ze to pojde.

Oprava limca elektronu Dsc_0510

Oprava limca elektronu Dsc_0511

Oprava limca elektronu Dsc_0512
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime8/4/2008, 12:57

nazdar bacilus.ako pozeram tie disky su dvoj dielne..takze myslim ze ten limec je z ineho materialu ako samotny disk a je to vylestene...alebo je to iba dekor toho ze su dvoj dielne? ak nie...viem ze existuju gity ktorym to sa dogituje a zalesti spat ze nebude ani poznat rozdiel..alebo videl som uz manika co to vyvaral a tiez boli zaujimave vysledky ked to dolestil..myslim ze nebolo vobec vidiet prechody...alebo kamos kupil tiez disky aboli takto chytene limce..tak to zobrali na sustruhu dolu az kym to nebolo ciste a tiez to je super...

ale samotny povrch limca je urcite vylesteny a mozno to je este streknute neakym difuznym nanolakom aby si to zachovalo ten lesk...ale zalezi aky odbornik to robil....ak to chcel len niekto rychlo rychlo..tak je nato prsknuty klasicky bezfarebny lak.... i ked na toto sa pouzivaju specialne difuzne nano laky.ako som uz pisal....viem pretoze sa to pouziva aj v mikroskopii aby sa zachovala cistota toho lesku..
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime8/4/2008, 17:20

ivco85 napísal:
nazdar bacilus.ako pozeram tie disky su dvoj dielne..takze myslim ze ten limec je z ineho materialu ako samotny disk a je to vylestene...alebo je to iba dekor toho ze su dvoj dielne? ak nie...viem ze existuju gity ktorym to sa dogituje a zalesti spat ze nebude ani poznat rozdiel..alebo videl som uz manika co to vyvaral a tiez boli zaujimave vysledky ked to dolestil..myslim ze nebolo vobec vidiet prechody...alebo kamos kupil tiez disky aboli takto chytene limce..tak to zobrali na sustruhu dolu az kym to nebolo ciste a tiez to je super...

ale samotny povrch limca je urcite vylesteny a mozno to je este streknute neakym difuznym nanolakom aby si to zachovalo ten lesk...ale zalezi aky odbornik to robil....ak to chcel len niekto rychlo rychlo..tak je nato prsknuty klasicky bezfarebny lak.... i ked na toto sa pouzivaju specialne difuzne nano laky.ako som uz pisal....viem pretoze sa to pouziva aj v mikroskopii aby sa zachovala cistota toho lesku..
No mozno je lestemy ale tak ze su tam vidiet stopy po obrabani. Tieto disky boli takto zhotovene vo vyrobe a ziadny odbornik na nich nic nerobil. Len niekto nesikovny ich skrkol o obrubnik. A ja by som to chcel trochu opravit. Kde zozeniem ten lak??? Pripadne git???
Návrat hore Goto down
boraTDI
Profík
Profík
boraTDI


Male
Vek : 44
Registrácia : 09.04.2008
Počet príspevkov : 1091
Auto : GIV TDI GTI
Bydlisko : SC

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime6/5/2008, 14:43

toto nekúpiš nikde , treba len rozobrať kolesa a vyleštiť to do jemna hlinikovou pastou či ako sa to volá , napíš rumcajzovi ten ti povie ved sa poznáte
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime6/5/2008, 14:49

Este podotknem lebo vidim ze som zabudol reagovat na poznamku...tie kolesa su nerozoberatelne Sad
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime6/5/2008, 17:05

no ak su jednodielne.. su podla mna take tri najrealnejsie sposoby ako to urobit...
1, dogitovat to hlinikovým gitom...zalestit....a ten limec dostreknut do stratena bezfarebnym lakom..
2, vyvarit to ....a dalej rovnaky postup..
3, zobrat tie disky na sustruh a ten falc cely trosicku zobrat dolu aby zmysli tie ryhy...
Pocul som ze niektori dokonca uprednostnuju vyvaranie pred gitovanim....
a ten treti sposob som videl v reale u znameho v pneuservise....tiez tam mal disky ktore boli inak 100% ale cele dochytane od obrubnikov....zobrali to na sustruhu a su ako nove..samozrejme zalezi od hlbky tych skrabancov..aby sa limec velmi neoslabil..ale myslim ze 2-3 mm by nemal byt taky tragicky zasah...
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime6/5/2008, 17:10

pre ukazku tieto presli mojimi rukami...boli cele dobite aj vo vnutri aj brutalne po obrubnikoch...
je to cele vygitovane...vybrusene...hlinikovy nastrek a zalestene vodou...
chytilo to brutalne krasny..taky matny nadych...ale pritom hladucke a leskle ako detska prdelka:)
tomuto sa venujem vo volnom case:)

Oprava limca elektronu Dsc00185fh9ao7
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime6/5/2008, 17:38

Vyzeraju luxusne...ok dik za rady... ono to zas nie je az take hlboke ze by bolo treba to zavarat alebo gitovat...skor sa mi jednalo o ten lak ze aky pouzit??? Neviem ci je to lak alebo nejak plastika...ale skusim to odfarbit a vylestit.
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime6/5/2008, 17:59

baciluss napísal:
Vyzeraju luxusne...ok dik za rady... ono to zas nie je az take hlboke ze by bolo treba to zavarat alebo gitovat...skor sa mi jednalo o ten lak ze aky pouzit??? Neviem ci je to lak alebo nejak plastika...ale skusim to odfarbit a vylestit.

no bolo s nimi roboty jak na kostole...ale stalo to nakoniec zato...
podla mna bude natom lak...ale neaky s velmi malymi casticami....
Návrat hore Goto down
Runcajz
Pilot
Pilot
Runcajz


Male
Vek : 44
Registrácia : 04.02.2008
Počet príspevkov : 964
Auto : VW Vento 1,8 ABS
Bydlisko : Malacky

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime6/5/2008, 20:39

Imro reaqgujem trochu pozdejšie. Takže ja by som to ak by bola taká možnosť, dal na ten sústruh a poriadne preleštil. Najskôr trochu hrubším šmyrglom a potom by som uberal až na nejakú 800 - 1000. Potom by som to prebehol rúnom. Postup tiež od hrubého až po najjemnejší. Mal by si to jak zrkadlo, minimálne... Dá sa to aj v garáži, ale neurobíš to tak rovnomerne a narobíš sa ako pako. Keďže ryhy nie sú až také hlboké, určite to nemusíš sústružiť. Stačí ako som písal.
Inak dalo by sa s tým ešte vysrať, vonkajšiu hranu by si viac zaoblil (vačššejší rádius) a potom leštiť. Inak, chceš ich mať iba leštené? Alebo nejaký priesvitný lak potom na ne? Ak ich chceš celé do farby, tak leštenie nemá význam. Stačí prebrúsiť, Zarovnať aby tam neboli hrubé ryhy a potom opieskovať... scratch
teda aspon tak nejak by som to robil...
Návrat hore Goto down
Runcajz
Pilot
Pilot
Runcajz


Male
Vek : 44
Registrácia : 04.02.2008
Počet príspevkov : 964
Auto : VW Vento 1,8 ABS
Bydlisko : Malacky

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime6/5/2008, 20:40

ivco, inak krásna robotka, ten disk je jak nový...
Shocked
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime12/6/2008, 17:00

Caute chlapci...Vratim sa k mojim diskom. Nastal dalsi problem. Ked sa pozriete na fotky vidite na nich skrutky po obvode. Su to len plastove atrapy imbusov. Potrebujem keby mi nejaka dobra dusa povedalal kde sa tieto atrapy daju kupit. Jednu som odfajcil pri pokuse ju vytiahnut.
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime13/6/2008, 20:10

nazdar baciluss.kamosovi sa stalo presne to iste..ze ich velmi iniciativne cistil a jeden ten plastovy srob ulomil..neviem ako intenzivne ho znahal..ale nezohnal nic....tak chcel najprv tie vsetky plastace vymenit sa real inbusy..ale som ho nakonec ukecal ze nech neblazni..ze to nema zmysel...tak to vyriesilo sekundove lepidlo... Very Happy
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime16/6/2008, 03:42

ivco85 napísal:
nazdar baciluss.kamosovi sa stalo presne to iste..ze ich velmi iniciativne cistil a jeden ten plastovy srob ulomil..neviem ako intenzivne ho znahal..ale nezohnal nic....tak chcel najprv tie vsetky plastace vymenit sa real inbusy..ale som ho nakonec ukecal ze nech neblazni..ze to nema zmysel...tak to vyriesilo sekundove lepidlo... Very Happy
To je super ze to opravil sekundakom ale ja som si myslel ze su kovove a ked som tu atrapu chitil cez kus koze do bliciek a behom pol sekundy z toho bol rozmacknuty kus plastu Laughing Tiez som chcel najprv nahradit vsetky originalnymi srobmi ale potom ma napadlo ze by to mohlo byt tazke a aj nebezpecne. Keby nahodou vyletel mohol by niekoho zranit.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime18/6/2008, 20:54

Tak limce som trochu skulturnil...este pred zrazom v TN. Dva postihnute disky som si nechal vyzut lebo aj tak bola planpvana vymena pneu na nich. Lak na limcoch isiel pekne dolu odfarbovacom a prisla na rad lestiaca pasta a filcovy kotuc. Nie je to uplne 100% ale zlepsilo sa to o vela. A ten odraty limec skoro uplne zmizol dance Teraz len zohnat niekde tie plastove imitacie Neutral


Naposledy upravil baciluss dňa 22/6/2008, 13:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime19/6/2008, 20:55

no super....sikula..nahod foto baciluss ako si ich vynovil...a btw..daj foto tych umelych imbusov..skusim sa spytat jednoho kamosa..vidim ze si z toho zufaly.. Very Happy
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime19/6/2008, 21:26

baciluss kukni toto
http://www.bulte.com/de/produits_fiche.cfm?id=1372&famille=visserie
a da sa vybrat kopa farieb..
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Oprava limca elektronu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oprava limca elektronu   Oprava limca elektronu Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Oprava limca elektronu
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» znak na krytke elektronu?
» Oprava resp. vymena
» Oprava hlinikoveho disku.

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: