VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Strata vody v nádržke do chladiaceho systému

Goto down 
+3
Lucko
gabesz0102
gugho
7 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
gugho
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 13.12.2008
Počet príspevkov : 32

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime27/9/2009, 14:51

Zdravím Vás... Mám takýto problém poraďte mi.Menil som hadicu ktorá viedla myslím od vodnej pumpy do hlavy. (bola pretrhnutá) Hadicu som vymenil vodu dolial a všetko bolo o.k pokial som riadne nezakúril... cca po mesiacu vzhľadom na to že bolo teplo. No a naraz sa dívam že motor mi začína akosi zohrievať vždy bol tak na 85 stup. a teraz stúpal hore. Zistil som že v nádržke bolo hodne pod minimom ale ako je to možné ked som menil tú hadicu tak som napumpoval vodu cez hornú hadicu aby sa všade dostala voda a nádržka bola plnáá. Pod autom sú neni žiadne kalúžky a motor je suchý. neroziem tomu kde sa tá voda tratí??? Myslíte že je to zavzdušnené alebo voda uchodí do hlavy čo by bol dosť prúser... Dík za rady.
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime27/9/2009, 17:17

gugho napísal:
Zdravím Vás... Mám takýto problém poraďte mi.Menil som hadicu ktorá viedla myslím od vodnej pumpy do hlavy. (bola pretrhnutá) Hadicu som vymenil vodu dolial a všetko bolo o.k pokial som riadne nezakúril... cca po mesiacu vzhľadom na to že bolo teplo. No a naraz sa dívam že motor mi začína akosi zohrievať vždy bol tak na 85 stup. a teraz stúpal hore. Zistil som že v nádržke bolo hodne pod minimom ale ako je to možné ked som menil tú hadicu tak som napumpoval vodu cez hornú hadicu aby sa všade dostala voda a nádržka bola plnáá. Pod autom sú neni žiadne kalúžky a motor je suchý. neroziem tomu kde sa tá voda tratí??? Myslíte že je to zavzdušnené alebo voda uchodí do hlavy čo by bol dosť prúser... Dík za rady.

...a v interiéry ti nestojí voda na podlahe?ak áno tak deravý radiátor!pozri olej či ti tam netlačí vodu..
Návrat hore Goto down
gugho
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 13.12.2008
Počet príspevkov : 32

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime28/9/2009, 19:29

No vodu nemám v interiéri a ani v oleji... A skúsil som nehať otvorenú nádržku počas jazdy a voda klesla dolial som a vyzerá že je tak ako má byť a to som prešiel už hodný kusisko... Takže dúfam že to bolo fakt len zavdzušnené. 
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime28/9/2009, 19:44

gugho napísal:
No vodu nemám v interiéri a ani v oleji... A skúsil som nehať otvorenú nádržku počas jazdy a voda klesla dolial som a vyzerá že je tak ako má byť a to som prešiel už hodný kusisko... Takže dúfam že to bolo fakt len zavdzušnené. 

...otvorenú počas jazdy???? Shocked Question
Návrat hore Goto down
gugho
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 13.12.2008
Počet príspevkov : 32

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: :)   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime29/9/2009, 09:47

Ano nechal som ju otvorenú poradil mi to kamoš a fungovalo to. Samozrejme že som ju nechal otvorenú asi tak cca 4 km a išiel som pomály... a dalo sa to dúfam na poriadok... teda že to bolo fakt len zavzdušnené.
Návrat hore Goto down
Lucko
Agent
Agent
Lucko


Male
Vek : 39
Registrácia : 31.03.2008
Počet príspevkov : 1822
Auto : VW Passat B5 1.9 TDI AFN
Bydlisko : Trnava

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime29/9/2009, 09:52

keby to bolo zavzdusnene sa ti to odvzdusni po cca 15-20km a so zatvorenym vrchnakom bez problemov same.
Návrat hore Goto down
gugho
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 13.12.2008
Počet príspevkov : 32

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime29/9/2009, 16:03

Lucko napísal:
keby to bolo zavzdusnene sa ti to odvzdusni po cca 15-20km a so zatvorenym vrchnakom bez problemov same.
Si si istý??? Pretože ja som videl že sa mi to samé neodvzdušnilo...  a pomohlo to čo som spravil. Nejdem sa hádat ale myslím si že samé by sa to isto neodvzušnilo.
Návrat hore Goto down
Lucko
Agent
Agent
Lucko


Male
Vek : 39
Registrácia : 31.03.2008
Počet príspevkov : 1822
Auto : VW Passat B5 1.9 TDI AFN
Bydlisko : Trnava

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime29/9/2009, 18:43

ja ked som menil nadrzku chladiacu tiez sa mi to zavzdusnilo, a odvzdusnilo sa to samo po cc 15km jazdy.
Návrat hore Goto down
triple
Pretekár
Pretekár
triple


Male
Vek : 38
Registrácia : 16.06.2009
Počet príspevkov : 304
Auto : VW Golf3, 1,6b, 55kw, 75 ps, r.v. 1997
Bydlisko : Lučenec

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime30/9/2009, 06:42

ja som mal len slabo dotiahnutý štupel a lámal som si hlavu prečo mi to mizne nikde žiadna mláka ani v oleji a pak ked som naposledy dolieval tak som to dotiahol tak že to asi neotvorím Smile a je pokoj
Návrat hore Goto down
gugho
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 13.12.2008
Počet príspevkov : 32

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime17/10/2009, 12:00

No už som zistil príčinu úniku vody.... Prasknutá ďalšia príruba na hlave z boku.. už ju mám aj kúpenú taká umelohmotná kravinka... stála až 80 centov... Smile Takže cez týžden idem na to.
Návrat hore Goto down
bravo
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 19.10.2009
Počet príspevkov : 10

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime20/10/2009, 20:01

kunii ci ti netecie voda cez obrubu to je velmi hakliva vec na motoroch menil som si to aj aj sesterka
Návrat hore Goto down
gugho
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 13.12.2008
Počet príspevkov : 32

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime21/10/2009, 18:23

No obrubu som vymenil a najhoršie že dnes som zistil dosť veľký únik kvapaliny myslím z vodnej pumpy. Ale nechápem to. Vymenil som obruby čo boli na hlave boli obidve prasklé ale z vodnej pumpy mi netieklo nechápem to. a teraz mi odtial kvapká jak šiblé. Nerobil tu dakto niečo s vodnou pumpou??? Rady ma potešia... dík
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime21/10/2009, 21:38

gugho napísal:
No obrubu som vymenil a najhoršie že dnes som zistil dosť veľký únik kvapaliny myslím z vodnej pumpy. Ale nechápem to. Vymenil som obruby čo boli na hlave boli obidve prasklé ale z vodnej pumpy mi netieklo nechápem to. a teraz mi odtial kvapká jak šiblé. Nerobil tu dakto niečo s vodnou pumpou??? Rady ma potešia... dík


...niečo povoliť musí Laughing ...tlačí ti vodu!!!
Návrat hore Goto down
gugho
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 13.12.2008
Počet príspevkov : 32

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime22/10/2009, 16:51

No to mi je jasné že mi tlačí vodu... Inak dnes som zohnal info ohladom vodnej pumpy. A je možné zohnať aj niaku prednú časť za 20 € a potom komplet za 30 € zo servisu. Čo mám zobrať tú kompletnú či ako??? Lebo ešte ani neviem prečo to tečie...
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime22/10/2009, 20:16

Ked všetko vymeníš za nove tak začnú púštat nove diely. Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_lol Lebo gabesz0102 má pravdu!!!
Návrat hore Goto down
gugho
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 13.12.2008
Počet príspevkov : 32

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime25/10/2009, 16:44

Takže dnes som zhodil vodné čerpadielko... a bola to fakt že sranda, pretože v návode ,,Jak na to,, píšu že dat dole len alternátor a servočerpadlo a to vám poviem že som musel aj rozvody rozhodiť takže celkom zábavička... Musela ísť dole remenica. a všetky kryty čo boli nad remenicami... No fakt zábava Sad takže na budúci týžden pokračovanie.
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime25/10/2009, 20:39

no vieš,ten čo píšal návod to nikdy nerobil Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_lol
Návrat hore Goto down
palino59
Autoškolák
Autoškolák
palino59


Male
Vek : 41
Registrácia : 07.02.2010
Počet príspevkov : 145
Auto : VW Golf III 2,0 GTi / 85kW, typ 1H16L4, kod motora 2E, KAT 5G, r.v.92
Bydlisko : Žilina

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime21/6/2013, 12:49

Caute chalani obnovujem topic a s nasledovnym problemom:

na mojom golfe v kuse dolievam vodu a (pravidelnost zavisi od teploty vonku) ak pojdem autom dlho a vo velkom teple ako je teraz tak mozno po 250 km dolievam vodu, ale najlepsie je na tom ze nevidim kadial mi unika a ked som kukal na nadrzku a motor bol zohriaty (spravil som 100 km) tak normalne tam mam (niekde medzi max a min)  a v tomto pripade ide nadrzku roztrhnut tak je natlacena a cela voda mi vytecie  cez nadrzku a vzdy ked idem k autu tak kukal ci nemam mlaku pod sebou.

Zaujimave je ze pc mi ukazuje 100 teplotu a rucicka 90 teplotu. Dalej ze chladiaca kvapalina nabere taky objem ako keby sa cela vracala a vyvali mi cez nadobku uplne cela (cize je vidiet ze nic v nej nie je) a musim doliat. Este jeden fakt ked som raz otvoril rychlo kufor tak som pocul v hadici take ako varenie alebo zblnkotanie  a v zapati mi vytiekla voda.

Nebavi ma stale kukat na to ako mi blika doliatie kvapaliny.


Chcem Vas poprosit o radu kde to mam hladat stale kukam kadial by to mohlo tiect a nic nenachadzam.
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime22/6/2013, 18:25

Kompresia z valcov ti ide do vody a tlakuje ti systém.Výčko je vlastne ventil ktorý sa pri vysokom tlaku vo vode otvori a vodu vytlačí von.V zapatí sa ti sa začne voda varit lebo v systeme klesne(po vytlačení vody) tlak a voda ktorá nieje pod tlakom sa varí pri 100 stupnoch.Voda pod tlakom sa varí až okolo 110 stupnov.

Čiže pravdepodobne vadne tesnenie pod hlavou a asi aj krivá hlava.Ked vymeníš všetko na vodnom okruhu tak ti začnu strielat hadice, a to je ešte len zábava.

vodu ktorú vytlači nevidíš zato lebo ma aj 130 stupnov a rýchlo sa vyparí
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime22/6/2013, 18:28

určite ti časom prdne aj kurenie.U mna išiel najprv chladič potom kurenie a potom som si spravil nový motor
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Empty
OdoslaťPredmet: Re: Strata vody v nádržke do chladiaceho systému   Strata vody v nádržke do chladiaceho systému Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Strata vody v nádržke do chladiaceho systému
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Porucha vyfukoveho systemu?
» teplota vody
» Teplota vody
» strata oleja

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF III 1992-1996 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: