VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Pokazena klimatizacia

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
MarekP
Autoškolák
Autoškolák
MarekP


Male
Vek : 40
Registrácia : 10.02.2009
Počet príspevkov : 107
Auto : VW G5, 1.9TDI, VW Passat 2.0TDI SportLine (125kW DSG), Tatra 613

Pokazena klimatizacia Empty
OdoslaťPredmet: Pokazena klimatizacia   Pokazena klimatizacia Icon_minitime27/7/2009, 15:47

Neviete mi niekto poradit, co by asi tak mohlo byt s mojou klimatizaciou? Vymenil som novy chladic, dal som ju naplnit, ale stale nefunguje. Ked zapnem klimatizaciu, auto nechladi a ventilatory sa netocia. Dal som auto na pocitac, ale nehlasil ziadnu chybu. Vsade som skontroloval elektriku a kontakty, ale nic. Snimac tlaku v klimatizacii je v poriadku. Elektrina ide aj do ventilatorov, ale netocia sa, ked som ich natvrdo napojil na baterku, tak idu. Najskor som si myslel, ze je chyba v elektromagnetickej spojke kompresora, ale elektrina je aj v kabli do kompresora a ked som kompresor natvrdo zapojil na baterku, tak spojka spinala. Bol som uz aj v servise, auto tam mali pol dna a tiez na nic neprisli. Ak mate niekto s tymto skusenosti, tak mi prosim poradte, dakujem
Návrat hore Goto down
MarekP
Autoškolák
Autoškolák
MarekP


Male
Vek : 40
Registrácia : 10.02.2009
Počet príspevkov : 107
Auto : VW G5, 1.9TDI, VW Passat 2.0TDI SportLine (125kW DSG), Tatra 613

Pokazena klimatizacia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pokazena klimatizacia   Pokazena klimatizacia Icon_minitime10/8/2009, 10:02

No, v sobotu som vymontoval kompresor a ten to uz ma za sebou. Ked som ho rozobral, zistil som ze je zadrety a je zhorena spojka. Pozeral som novy a stoji strasne peniaze, neviete o niekom kto repasuje kompresory klimatizacie.
Návrat hore Goto down
MarekP
Autoškolák
Autoškolák
MarekP


Male
Vek : 40
Registrácia : 10.02.2009
Počet príspevkov : 107
Auto : VW G5, 1.9TDI, VW Passat 2.0TDI SportLine (125kW DSG), Tatra 613

Pokazena klimatizacia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pokazena klimatizacia   Pokazena klimatizacia Icon_minitime10/8/2009, 10:07

A este nieco, nemate niekto G V bez klimatizacie? Potreboval by som vediet, ako vyreza nahon na alternator, ked tam nie je kompresor (ci je len kratsi remen, alebo je tam vlozena len nejaka falosna remenica). Neviete, ci VW predava aj kratsie drazkovane remene, aby som sa mohol vozit aj bez namontovaneho kompresora?
Návrat hore Goto down
luckyno
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 27.08.2010
Počet príspevkov : 16
Auto : VW Golf V, 1.6 75 KW

Pokazena klimatizacia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pokazena klimatizacia   Pokazena klimatizacia Icon_minitime29/8/2010, 16:07

nazdar ja som mal tiez na G5 zly kompresor stao sa to tak ze znicoho nic mi zhaslo auto vobec sa nechcel pretocit motor, zadrel sa kompresot, po mojom vytrvalom startovani sa na tom kompresore utrhla kladka od toho sroba na ktorom sa toci a sla uz len na prazdno, tiez mi v servise nevedeli cely den zistit kde je chyba bo klima nesla, az po dlhom badani zistili ze vlastne kladka sa toci na prazdno, na auto som zohnal na nete kompresor za 200€, nebol novy, zatial funguje, za novy som nechcel dat tolko prachov
Návrat hore Goto down
MarekP
Autoškolák
Autoškolák
MarekP


Male
Vek : 40
Registrácia : 10.02.2009
Počet príspevkov : 107
Auto : VW G5, 1.9TDI, VW Passat 2.0TDI SportLine (125kW DSG), Tatra 613

Pokazena klimatizacia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pokazena klimatizacia   Pokazena klimatizacia Icon_minitime16/9/2010, 15:42

luckyno napísal:
nazdar ja som mal tiez na G5 zly kompresor stao sa to tak ze znicoho nic mi zhaslo auto vobec sa nechcel pretocit motor, zadrel sa kompresot, po mojom vytrvalom startovani sa na tom kompresore utrhla kladka od toho sroba na ktorom sa toci a sla uz len na prazdno, tiez mi v servise nevedeli cely den zistit kde je chyba bo klima nesla, az po dlhom badani zistili ze vlastne kladka sa toci na prazdno, na auto som zohnal na nete kompresor za 200€, nebol novy, zatial funguje, za novy som nechcel dat tolko prachov

Tiez som mal chybu v kompresore, podla navodu od vyrobcu som ho zrepasoval a frci ako gula. Vyslo ma to asi na necelych 100€, trochu casu a nervov. Len zvlastne bolo to, ze auto je plne elektroniky ale pri diagnostike vobec nevypisalo chybu kompresora, pritom snimac tlaku v systeme by mal ohlasit nizky tlak chladiva za kompresorom a nic. Tak som ho pre istotu vymenil tiez.
Návrat hore Goto down
luckyno
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 27.08.2010
Počet príspevkov : 16
Auto : VW Golf V, 1.6 75 KW

Pokazena klimatizacia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pokazena klimatizacia   Pokazena klimatizacia Icon_minitime22/3/2011, 20:25

mne tiez nevypisalo ziadnu chybu na PC a kompresor bol zly. Ten repas kompresoru si daval kde robit? ja mam ten stary doma, by som ho dal zrepasovat, ty si mal ten kompresor tiez zadrety co?
Návrat hore Goto down
lasko
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 04.09.2011
Počet príspevkov : 8

Pokazena klimatizacia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pokazena klimatizacia   Pokazena klimatizacia Icon_minitime16/5/2012, 19:52

zdravím klubáci.

Chcem zareagovať na Mareka a jeho problém z klímov.Mám podobný problém,len s tým problémom že mne kompresor funguje,ale nejde tam prúd.Mám Golf 5 tdi 1,9 r.v 2004 ktoré som kúpil búrané z predu.Po oprave som skúšal klímu,kontrolka sa rozsvietila ale kompresor sa nerozbehol. Keď som k nemu priviedol prúd hneď bolo v aute chladno a šlapal bez problému kde je chyba a manuál mám v nemčine takže ani z toho neviem nič .Ešte sa chcem spítať,že kedy sa roztočí ventilátor na klíme.Za každú radu ďakujem.
Návrat hore Goto down
MarekP
Autoškolák
Autoškolák
MarekP


Male
Vek : 40
Registrácia : 10.02.2009
Počet príspevkov : 107
Auto : VW G5, 1.9TDI, VW Passat 2.0TDI SportLine (125kW DSG), Tatra 613

Pokazena klimatizacia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pokazena klimatizacia   Pokazena klimatizacia Icon_minitime5/6/2012, 08:31

luckyno napísal:
mne tiez nevypisalo ziadnu chybu na PC a kompresor bol zly. Ten repas kompresoru si daval kde robit? ja mam ten stary doma, by som ho dal zrepasovat, ty si mal ten kompresor tiez zadrety co?

Tem repas som si robil sám, nebolo to až také zložité, len problém bol zohnať náhradné diely. Ja mám kompresor od Sandenu, tak som diely zháňal priamo tam.
Návrat hore Goto down
MarekP
Autoškolák
Autoškolák
MarekP


Male
Vek : 40
Registrácia : 10.02.2009
Počet príspevkov : 107
Auto : VW G5, 1.9TDI, VW Passat 2.0TDI SportLine (125kW DSG), Tatra 613

Pokazena klimatizacia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pokazena klimatizacia   Pokazena klimatizacia Icon_minitime5/6/2012, 08:32

lasko napísal:
zdravím klubáci.

Chcem zareagovať na Mareka a jeho problém z klímov.Mám podobný problém,len s tým problémom že mne kompresor funguje,ale nejde tam prúd.Mám Golf 5 tdi 1,9 r.v 2004 ktoré som kúpil búrané z predu.Po oprave som skúšal klímu,kontrolka sa rozsvietila ale kompresor sa nerozbehol. Keď som k nemu priviedol prúd hneď bolo v aute chladno a šlapal bez problému kde je chyba a manuál mám v nemčine takže ani z toho neviem nič .Ešte sa chcem spítať,že kedy sa roztočí ventilátor na klíme.Za každú radu ďakujem.

Servus, skúšal si či je v poriadku relé klimatizácie? Môže byť pokazené a preto nespína kompresor
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Pokazena klimatizacia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pokazena klimatizacia   Pokazena klimatizacia Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Pokazena klimatizacia
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Pokazena truba
» klimatizacia
» Mechanicka Klimatizacia - ako funguje?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF V 2003-2009 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Ostatné-
Prejdi na: