VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 buchanie zadnej napravy

Goto down 
+6
Janik1515
kaybi
Tyouko
Matko11
ivco85
Dreik
10 posters
AutorSpráva
Dreik
Pilot
Pilot
Dreik


Male
Vek : 37
Registrácia : 30.08.2007
Počet príspevkov : 847
Auto : GIV 1.9 TDi PD 85Kw AJM , Audi A4 1.6
Bydlisko : Košice

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime19/7/2009, 19:04

Ked prechadzam mensie nerovnosti na ceste,kopceky a tak dalej mi dost buchne nieco zo zadu.Predna naprava v poho ale zadok dost pocut,pol roka som mal menene tlmice,ulozenia a vsetko kolo toho.Co by to mohlo byt?A este ked idem na dialnici mam pocit ze auto ako keby plavalo, mam pocit ze som na lodi. Suspect mozu to byt stabilizatory alebo nieco ine?Stretli ste sa s tym?
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime19/7/2009, 20:53

zadna naprava nema stabilizator...mozno su KO silentbloky napravnice...
Návrat hore Goto down
Dreik
Pilot
Pilot
Dreik


Male
Vek : 37
Registrácia : 30.08.2007
Počet príspevkov : 847
Auto : GIV 1.9 TDi PD 85Kw AJM , Audi A4 1.6
Bydlisko : Košice

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime19/7/2009, 21:39

ok asi som sa zle vyjadril to plavanie je dalsi problem,nesuvisi s tym buchanim ...silentbloky, no nad tym som rozmyslal ale myslis ze by to robilo taky buchot?
Návrat hore Goto down
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime19/7/2009, 22:30

noo toto som si myslel aj ja.... ze mi nieco bucha na zadnej naprave a prisiel som k mechanikovi a ani sa na zadnu nepozrel... ma zrusil, ze tam nema co buchat... Very Happy:D a pozrel prednu a gumi stabilizatora boli vybite... vymenil ich... a krasne tichucko.... skus kuknut toto....
Návrat hore Goto down
Dreik
Pilot
Pilot
Dreik


Male
Vek : 37
Registrácia : 30.08.2007
Počet príspevkov : 847
Auto : GIV 1.9 TDi PD 85Kw AJM , Audi A4 1.6
Bydlisko : Košice

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime19/7/2009, 22:50

hm ale mne sa fakt zda ze od zadu to ide,skor na takych 90% som si isty ze stamat... Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
Tyouko
Vodič
Vodič
Tyouko


Male
Vek : 38
Registrácia : 12.01.2009
Počet príspevkov : 295
Auto : Golf IV TDI, ALH, Highline
Bydlisko : Humenne

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime20/7/2009, 16:35

ak si si isty ze to ide zo zadu.... na 99,99 %su to silenbloky ako pise ivco... skus lahnut pod auto a mozno ze uvidis
Návrat hore Goto down
Dreik
Pilot
Pilot
Dreik


Male
Vek : 37
Registrácia : 30.08.2007
Počet príspevkov : 847
Auto : GIV 1.9 TDi PD 85Kw AJM , Audi A4 1.6
Bydlisko : Košice

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime20/7/2009, 19:40

no budem musiet...je mozne ze nieco ine by to robilo? okrem toho co ste mi tu menovali
Návrat hore Goto down
kaybi
Vodič
Vodič
kaybi


Male
Vek : 33
Registrácia : 26.04.2010
Počet príspevkov : 245
Auto : VW GOLF IV 1.9TDI 81KW r.v.1998
Bydlisko : Detva (Korytárky)

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime8/3/2011, 21:47

môzu byt zadne ...mne to tiez bucha tak ako tebe... zober si pajsrik do ruky a pohyb silentblokom a uvidis ako ide velmi lahko alebo je roztrhnuty tak to bolo jasne
Návrat hore Goto down
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime29/3/2013, 15:13

skusim to tuna aby sa neopakovala tema Smile mam ten problem s tym buchnutim v zadnej pravej casti... silentbloky boli komplet menene aj na prednej aj zadnej naprave. horne ulozenia na tlmicoch su takisto menene a stale ked vojdem do vecsej jamy alebo po hrbolatejsej ceste tak mi to tam buchne a vozidlo sa zahojda akokeby bola rozhegana zadna strana a v interieri to pocujem niekde akokeby to slo niekde medzi operadlom zadneho sedadla a stropom... cital som niekde ze moze byt zle pootocena pruzina co vy nato?
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime29/3/2013, 23:20

Janik1515 napísal:
skusim to tuna aby sa neopakovala tema Smile mam ten problem s tym buchnutim v zadnej pravej casti... silentbloky boli komplet menene aj na prednej aj zadnej naprave. horne ulozenia na tlmicoch su takisto menene a stale ked vojdem do vecsej jamy alebo po hrbolatejsej ceste tak mi to tam buchne a vozidlo sa zahojda akokeby bola rozhegana zadna strana a v interieri to pocujem niekde akokeby to slo niekde medzi operadlom zadneho sedadla a stropom... cital som niekde ze moze byt zle pootocena pruzina co vy nato?
podla mna ti bucha silentblok zadneho ramena...
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime30/3/2013, 21:13

pridavam sa k teme buchanie to pocujem uz aj ja a v miernej zakrute po prejdeni len zaplaty mi hadze auto do strani skace a pocut aj skripanie ako ked guma sa otiera o kov vraj horne ulozenie . koncom jeseni som pozeral zadne horne ulozenie vyzeralo ok hral som sa stlmicom stlacenim ho to slo lahko no vytiahnut tachsie auto sa nekolise mozu to uz byt tlmice ?
Návrat hore Goto down
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime30/3/2013, 22:20

aj ked som mal ten silentblok meneny za uplne novy aj tak mi to moze robit on? zeby tam bol zle ulozeny alebo ako?
Návrat hore Goto down
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime30/3/2013, 22:23

no to skripanie ja zase nepocujem a s tymi tlmicmi to mam takisto ked sa stlacia tak to ide lahsie ale hore to ide tazsie tak mozno mame tu istu chybu alebo to nie je chyba? Smile
Návrat hore Goto down
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec
mato88


Male
Vek : 43
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v
Bydlisko : Tlmače

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime31/3/2013, 08:31

zadok je pevny,najcastejsie zavady: uvolnene horne ulozenie (alebo po smrti),vyteceny tlmic,keby bol zly silentblok,tak by ste na nerovnej ceste citili ako vam ustreluje jemne zadok
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
Janik1515
Autoškolák
Autoškolák



Registrácia : 21.10.2012
Počet príspevkov : 117

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime31/3/2013, 10:37

no nic tak si to dam prezriet ze co to bude z tych veci uz sa neviem dockat Smile a dakujem za rady vsetkym
Návrat hore Goto down
stanley1986
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 18.05.2013
Počet príspevkov : 13
Auto : VW GOLF IV Variant, 2001, 1.9 TDI 66kW, ALH

buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime6/3/2014, 11:26

Silentbloky podla mna nie su vymlatene, aj ked je dobre ich skontrolovat na zdvihaku. Urcite si nechaj skontrolovat, prip, vymenit Hornu podlozku gumovu na strune, spodnu misku pruzenia na strune, byva pri vacsom najazde kilometrov rozozrana a nedrzi strunu spravne.. a samozrejme spravne natocit struny, smerovanie struny ma byt nastavene spodnym zakoncenim smerom dopredu..Dalej treba skontrolovat horne ulozenie tlmica, je v gumennom odpruzenom puzdre, ak odmontujes tlmic von z auta, skus horne ulozenie vykyvat do stran, ak je dobre malo by sa same vratit do povodnej polohy..Aku znacku tlmicov mas?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





buchanie zadnej napravy Empty
OdoslaťPredmet: Re: buchanie zadnej napravy   buchanie zadnej napravy Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
buchanie zadnej napravy
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» buchanie a trasie volant
» buchanie v interieri
» buchanie podvozku
» Buchanie podvozku

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: