VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
remco
Profík
Profík
remco


Male
Vek : 39
Registrácia : 07.09.2007
Počet príspevkov : 1145
Auto : VW Golf IV TDI
Bydlisko : Žilina-Bratislava

Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime16/4/2009, 21:06

cafte neveim co to je ale viditelne je na zadnej naprave rozdiel vo vystrčení kolies tak 15-20mm jedno koleso je zarovno s lemom a druhe je trochu pod nim vo vnutry. rozdiel je asi 15-20mm
Dával som podložky 15mm ale obidve majú rovnakú hrúbku:) može to byt len geometria?
Inak auto sa chova úplne normálne nepláva ani netrasie jednoducho keby som si to nevsimol ani o tom neviem.
Tak čo to mô)ze byt?

vďaka za radu
Návrat hore Goto down
http://www.vwgolf-club.net/forum-f8/topic-t115.htm
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Re: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime16/4/2009, 21:40

uz som sa s tym stretol ze lave koleso sa javilo menej von ako prave...
geometria tam velmi neurobi...pretoze na G4 je v podstate cela napravnica v celku..jedine ze by to bolo buchnute a neako je skrutena kasna,resp cela ta napravnica....ale to je dost malo pravdepodobne
no aj ja som sa s tym stretol na aute ktore nikdy burane nebolo...a bola tam robena aj geometria v origo servise..a vsetko bolo 100% OK...takze asi sa nato vykaslat:)
Návrat hore Goto down
remco
Profík
Profík
remco


Male
Vek : 39
Registrácia : 07.09.2007
Počet príspevkov : 1145
Auto : VW Golf IV TDI
Bydlisko : Žilina-Bratislava

Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Re: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime16/4/2009, 22:18

ale nechapem ako je to mozne predtym som si to nevsimol a nemyslim si ani ze by to bolo iné.... nechapcka tažká

no a uchytenie napravnice sa neda nastavit?
lebo mi to jedno kolo pri plnom prepruzeni berie trocha podbeh...
Návrat hore Goto down
http://www.vwgolf-club.net/forum-f8/topic-t115.htm
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Re: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime16/4/2009, 22:27

este je mozne ak to merias vzhladom na blatnik ze bol napr niektory robeny...a je viac vo vnutri...ale to je na 15 -20 cisel ako pises vela....
a co sa tyka toho nastavenia..tak zadna naprava je cela ulozena na 2 silentblokoch ktore su vpredu a potom uz len tlmic s pruzinou..teda ak sa bavime o predohrabe..4 motion je nieco ine...
no predohrab ma tu zadnu napravu uplne jednoduchu..a vpodstate pokym nie je neaka buchnuta a skryvena nie je tam velmi co nadstavovat...
Návrat hore Goto down
remco
Profík
Profík
remco


Male
Vek : 39
Registrácia : 07.09.2007
Počet príspevkov : 1145
Auto : VW Golf IV TDI
Bydlisko : Žilina-Bratislava

Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Re: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime16/4/2009, 22:32

hmmm no blatniky buchnute neboli ani sa snimi nic nerobilo. ale je pravda ze napravnica sa menila tak neviem asi zajdem do servisu nech sa na to kuknu...

dikes
Návrat hore Goto down
http://www.vwgolf-club.net/forum-f8/topic-t115.htm
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Re: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime17/4/2009, 13:50

no tak kde to vycieva viacej tak dat prec tu podlozku,tak ale neviem ci to moze tak byt,keby si to chcel tak riestit koli tomu vzhladu,a ze ti suchne pri prepruzeni
Návrat hore Goto down
Matko11
Pilot
Pilot
Matko11


Male
Vek : 37
Registrácia : 28.01.2009
Počet príspevkov : 791
Auto : VW Golf IV TDI 81 KW
Bydlisko : okres DETVA

Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Re: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime17/4/2009, 20:07

ja trosku odveci......ja len ze som si skoro jazyk polamal pri slove "predohrabe" ... a este kym mi doslo co to je... som to az potom pochopil pri tom 4motion... Very Happy som este nepocul take slovo... Very Happy
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Re: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime17/4/2009, 21:23

Matko11 napísal:
ja trosku odveci......ja len ze som si skoro jazyk polamal pri slove "predohrabe" ... a este kym mi doslo co to je... som to az potom pochopil pri tom 4motion... Very Happy som este nepocul take slovo... Very Happy
ucime sa cely zivot..
predohrab..alias predny nahon..Smile
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Re: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime17/4/2009, 21:27

nikibad napísal:
no tak kde to vycieva viacej tak dat prec tu podlozku,tak ale neviem ci to moze tak byt,keby si to chcel tak riestit koli tomu vzhladu,a ze ti suchne pri prepruzeni
toto by som urcite nerobil...to by sposobilo asimetriu rozlozenia hmotnosti a aj posunutia taziska mimo osi auta..co by sa mohlo prejavit neakym negativnym sposobom...
treba skocit na geometriu martin.. nech ti kuknu ci nemas napravu posunutu doboku vzhladom na predok....ak bude geometria OK..je to len vec blatnika kasne...co je sice esteticky problem..ale nie funkcny..a to je myslim dolezite...
Návrat hore Goto down
muro
Vodič
Vodič
muro


Registrácia : 20.01.2008
Počet príspevkov : 235
Auto : VW GOLF 1,6 74kw
Bydlisko : Trnava

Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Re: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime18/4/2009, 13:48

Ja som si chcel dat urobit geometriu na cele auto. Bolo mi povedane ze na Golfe sa v zadu geometria urobit neda.
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Re: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime18/4/2009, 14:12

muro napísal:
Ja som si chcel dat urobit geometriu na cele auto. Bolo mi povedane ze na Golfe sa v zadu geometria urobit neda.
no ono to bolo myslene tak, ze urobit sa sice da...ale neda sa ovplyvnit ako vpredu nastavenim tyci riadenia...
Návrat hore Goto down
muro
Vodič
Vodič
muro


Registrácia : 20.01.2008
Počet príspevkov : 235
Auto : VW GOLF 1,6 74kw
Bydlisko : Trnava

Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Re: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime18/4/2009, 20:06

ivco85 napísal:
muro napísal:
Ja som si chcel dat urobit geometriu na cele auto. Bolo mi povedane ze na Golfe sa v zadu geometria urobit neda.
no ono to bolo myslene tak, ze urobit sa sice da...ale neda sa ovplyvnit ako vpredu nastavenim tyci riadenia...
No sak tak som to myslel.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Empty
OdoslaťPredmet: Re: Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm   Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» buchanie zadnej napravy
» silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?
» Mierne taha na stranu
» kupim zadnu napravu a stlpik A na spolujazdcovu stranu

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: