VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Predvstrek - nastavenie čerpadla

Goto down 
+4
baciluss
boraTDI
ivco85
siky
8 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
siky
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 39
Registrácia : 13.05.2008
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 4 TDi 81kW AHF

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime11/1/2009, 00:16

Zdravim, vie niekto ako nastavit predvstrek palivoveho cerpadla na 1,9TDi Question Question , motor rano nabieha akoby bol zavzdusneny, ale ked nabehne, tak ho mozem vypnut a pri opatovnom starte naskoci hned, vsetky palivove zalezitosti , ako napr. pal. filter su nove. Dik za radu :-))
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime11/1/2009, 00:22

ak myslis zvysenie startovacej davky...
http://www.vwgolf-club.net/forum-f65/topic-t2177.htm
Návrat hore Goto down
siky
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 39
Registrácia : 13.05.2008
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 4 TDi 81kW AHF

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime11/1/2009, 09:59

Zevraj by sa malo napojit VAG a zistit aky je predvstrek, a potom povolit skrutky na remenici cerpadla a posunut cerpadlo???
Návrat hore Goto down
boraTDI
Profík
Profík
boraTDI


Male
Vek : 44
Registrácia : 09.04.2008
Počet príspevkov : 1091
Auto : GIV TDI GTI
Bydlisko : SC

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime11/1/2009, 10:22

neviem kde si to vyčítal ale čerpadlá sa posúvali na starých diesloch a nie na nových TDI ale ved vyskúšaj čo to urobí a potom už len čerpadlo von a na stolicu čo ťa nebude stáť málo penazí.

jedine čo sa dá vagom nastaviť je pridať viac nafty aby si mal lepší predvstrek , ale ked ti zle štartuje môže to byť aj dopravné čerpadlo alebo nestojíš trošku na kopčeku predkom auta hore kopcom lebo toto robí mne teraz v zime , ked auto otočím dole kopcom tak štartuje lepšie
Návrat hore Goto down
siky
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 39
Registrácia : 13.05.2008
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 4 TDi 81kW AHF

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime12/1/2009, 22:09

predvstrek som si dnes pozrel na vag, optimum je 60, mam 58-63, takze cerpadlo to nie je, ale chalani mi hovoria ze mi pada nafta, to sa mi nezda, lebo pred vymenou rozvodou to nerobilo a to boli skocene o 1 zub na kluke, a teraz je to spravne, ma vykon, aleza studena akoby padla nafta, neviem no???
Návrat hore Goto down
boraTDI
Profík
Profík
boraTDI


Male
Vek : 44
Registrácia : 09.04.2008
Počet príspevkov : 1091
Auto : GIV TDI GTI
Bydlisko : SC

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime12/1/2009, 22:20

dopravné čerpadlo už som ti písal
Návrat hore Goto down
siky
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 39
Registrácia : 13.05.2008
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 4 TDi 81kW AHF

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime16/1/2009, 00:03

bude to cidlom teploty, ked mam studeny motor tak nezhavy poriadne, alebo ake ine cidlo to moze bytt???
Návrat hore Goto down
siky
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 39
Registrácia : 13.05.2008
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 4 TDi 81kW AHF

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime16/1/2009, 17:59

nakoniec je to fakt kvoli snimacu teploty, nevipisuje ho VAG ze je zly, ale tym ze je stary, opotrebovany, odpojil som ho a ide nasupu nastartovot, aka prkotina - problem vyrieseny aj tak dik cheers
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime18/1/2009, 01:15

siky napísal:
nakoniec je to fakt kvoli snimacu teploty, nevipisuje ho VAG ze je zly, ale tym ze je stary, opotrebovany, odpojil som ho a ide nasupu nastartovot, aka prkotina - problem vyrieseny aj tak dik cheers
bohuzial si vymyslel teplu vodu...mal by si sa uberat inym smerom...skontrolovval si si zhavice Question co sa tyka tej nafty tak to by som na tvojom mieste veru skontroloval.
Návrat hore Goto down
siky
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 39
Registrácia : 13.05.2008
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 4 TDi 81kW AHF

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime18/1/2009, 13:22

je to cidlo, odvtedy sa mi to nestalo Very Happy
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime22/1/2009, 13:46

siky napísal:
je to cidlo, odvtedy sa mi to nestalo Very Happy
A mas ho vymenene??? Ake si tam dal?
Návrat hore Goto down
adostar
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 48
Registrácia : 15.11.2008
Počet príspevkov : 17
Auto : VW GOLF IV 1,9 GT TDI AHF
Bydlisko : LE

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime22/1/2009, 22:09

Cao.Ak Ti pada nafta tak je to ventilom na palivovom filtry.
Návrat hore Goto down
siky
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 39
Registrácia : 13.05.2008
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 4 TDi 81kW AHF

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime22/1/2009, 23:09

zatial som to odpojil a je to ok, ventil na filtry to nie je, ale tiez som ho skontroloval
Návrat hore Goto down
siky
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 39
Registrácia : 13.05.2008
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 4 TDi 81kW AHF

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime25/1/2009, 16:10

vymenil som cidlo teploty, termostat, stale mi to rano zle zhavi, zhavenie len preblikne a neviem kde moze byt chyba?????????????
Návrat hore Goto down
Tyouko
Vodič
Vodič
Tyouko


Male
Vek : 38
Registrácia : 12.01.2009
Počet príspevkov : 295
Auto : Golf IV TDI, ALH, Highline
Bydlisko : Humenne

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime26/1/2009, 15:57

siky napísal:
vymenil som cidlo teploty, termostat, stale mi to rano zle zhavi, zhavenie len preblikne a neviem kde moze byt chyba?????????????
aka je rano vonku teplota???
Návrat hore Goto down
siky
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 39
Registrácia : 13.05.2008
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 4 TDi 81kW AHF

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime27/1/2009, 18:06

moze to sposobovat stare relatko?? aj ked spina, len ci nie je nahodou opotrebovane????
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime13/2/2009, 01:04

siky napísal:
moze to sposobovat stare relatko?? aj ked spina, len ci nie je nahodou opotrebovane????
No neviem...skus relatko vybrat a otvorit...mal by si vidiet ci je ok...Ale nejako mi neda tvoj problem pokoja... Studoval som nejake veci...ak mas moznost a chces nieco pre to spravit....poprosil by som ta aby si skocil za tym kamosom co ste nastavovali rozvody a skusili ich dat nazad tak ako boli. Ked sa to zlepsi tak predvstrek nastavujte potom priamo na cerpadle podla prirucky aby ste ho dostali do pozadovanych hodnot na grafe. Ale samozrejme je priorita aby rozvody boli nastavene na risky podla prirucky Exclamation Ale samozrejme pozri to cidlo teploty ako prve.
Návrat hore Goto down
siky4
Začiatočník
Začiatočník
siky4


Male
Registrácia : 01.10.2007
Počet príspevkov : 43
Auto : VW Golf 1,9 TDi 81 kW AHF
Bydlisko : BA - okolie

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime15/2/2009, 12:43

Vsetko sa vyriesilo, povolil som 3 skrutky na palivovom cerpadle a posunul som ho stredovou maticou asi o 1mm spat, po nastartovani sa vyplo turbo a zacalo blikat zhavenie, chybu som vymazal, zmenila sa aj doba zhavenia a odvtedy ma motor lepsi zvuk lahucky start cca 1,5 otacky a spotreba klesla 200km 7-7,5L
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime15/2/2009, 22:33

siky4 napísal:
Vsetko sa vyriesilo, povolil som 3 skrutky na palivovom cerpadle a posunul som ho stredovou maticou asi o 1mm spat, po nastartovani sa vyplo turbo a zacalo blikat zhavenie, chybu som vymazal, zmenila sa aj doba zhavenia a odvtedy ma motor lepsi zvuk lahucky start cca 1,5 otacky a spotreba klesla 200km 7-7,5L
Sikovny to chlapec...nakoniec svoju zavadu odstranil sam. Ked bol u mna tak vsetky indicie nenapovedali tomu ze by mal zle nastavene cerpadlo a osobne mi to ani netrko ze ked preskocene rozvody nastavil spravne tak by bolo treba poupravit casovanie predvstreku. Vcera som aj ja pootocil hriadel cerpadla dolava od povodneho nastavenia a dnes rano som nebol schopny nastarovat. Robilo mi to presne co siky-mu. Potom v bojovych podmienkach som pootocil hriadel nazad + trochu viac doprava od POZNACENEHO POVODNEHO NASTAVENIA. Zda sa ze to je trochu lepsie na akceleraciu ale spotreba mi pri nej stupla. Ked uz je rychlost ustalena tak na tempomate je spotreba rovnaka ako bola predtym. A co sa zlepsilo vyrazne su teple starty.
Takze chlapci...ak niekto chce moze robit pokusy ale PRECITAJTE SI MANUAL AKO NA TO Exclamation NESMIE SA POVOLOVAT STREDOVA MATICA HRIADELE Exclamation Exclamation Exclamation Kazdy na svoje triko Idea Nikomu tu nehovorim ze to ma spravit ale moze to skusit. Predtym nez sa date do prace si PORIADNE poznacte povodnu polohu hriadela voci remenici nejakou nezmazatelnou fixou. Doporucam potocit hriadel doprava ale len velmi velmi malo. Podotknem ze ak nemate s motorom ziadne problemy tak sa do toho NERYPTE Exclamation Ak niekto pocitil moznos zvysit si tak tah auta tak to nerobte Exclamation Je to len moj subjektyvny pocit ze pri rozbehoch to lepsie taha. Na zvysovanie vykonu su ine postupy Idea
Návrat hore Goto down
Tyouko
Vodič
Vodič
Tyouko


Male
Vek : 38
Registrácia : 12.01.2009
Počet príspevkov : 295
Auto : Golf IV TDI, ALH, Highline
Bydlisko : Humenne

Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime15/2/2009, 22:50

No a potom este pozriet na vagu TDIGRAPH ci je v tolerancii....
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Predvstrek - nastavenie čerpadla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Predvstrek - nastavenie čerpadla   Predvstrek - nastavenie čerpadla Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Predvstrek - nastavenie čerpadla
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Karburator- nastavenie
» Nastavenie prednych svetlometov

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: