VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 auto samovolne zvyšuje otáčky po naštartovaní WV GOLF 1.6 benzín (74kw), r. 1998

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
Mário22
Začiatočník
Začiatočník
Mário22


Male
Vek : 30
Registrácia : 29.06.2016
Počet príspevkov : 2
Auto : VW GOLF 1.6 (74kw) benzín, r. 1998
Bydlisko : Kysucké Nové Mesto

auto samovolne zvyšuje otáčky po naštartovaní WV GOLF 1.6 benzín (74kw), r. 1998 Empty
OdoslaťPredmet: auto samovolne zvyšuje otáčky po naštartovaní WV GOLF 1.6 benzín (74kw), r. 1998   auto samovolne zvyšuje otáčky po naštartovaní WV GOLF 1.6 benzín (74kw), r. 1998 Icon_minitime29/6/2016, 17:42

auto samovolne zvyšuje otáčky po naštartovaní na 1100 /m, dalej ked  jazdím a stlačím spojku tak na volnobehu mi otáčky vystrelia až na 3000/m , niekedy aj viac . Zhruba po 5 - 10 minútach jazdy sa dajú do normálu na 900 /m ... Potom sa mi ešte niekedy stáva že motor nechce naskočiť , ked naskoči tak chod motora je nepravidelný a z výfuku ide obrovske množstvo bieleho dymu ... za dobre rady vopred dakujem .
Návrat hore Goto down
olap
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 12.03.2018
Počet príspevkov : 1

auto samovolne zvyšuje otáčky po naštartovaní WV GOLF 1.6 benzín (74kw), r. 1998 Empty
OdoslaťPredmet: Re: auto samovolne zvyšuje otáčky po naštartovaní WV GOLF 1.6 benzín (74kw), r. 1998   auto samovolne zvyšuje otáčky po naštartovaní WV GOLF 1.6 benzín (74kw), r. 1998 Icon_minitime19/3/2018, 20:31

Golf 4 / 98, 1.6 / 74kw, AKL, 193 000km ale neistých (z druhej ruky)
Mám podobný problém (+viac) :
počas jazdy (zahriaty motor) sporadicky stúpne spotreba a auto mierne ťahá bez stlačenia plynového pedálu,
otáčky 4000-5000 na voľnobehu, okrem toho spotreba nezvýšená
reakcia po stlační plyn. pedálu – trhavý chod,
riešil som vypnutím zapaľovania – prestalo, teraz nepomáha
problémy sa stupňujú – častejšia frekvencia výskytu (aj viackrát za jazdu), po vypnutí zapaľovania som v 2 prípadoch takmer nenaštartoval (po 10 raze pri plnom plyne chytil – silný zápach benzínu)
motor nečakane zdochne na voľnobehu - potom neštartuje aj keď je teplý a keď chytí, veľmi ťažko sa rozbieha
niekedy sa otáčky podarí znížiť po striedavom pridávaní a uberaní plynu
VAG výpis:
Komponent: 1.6l 2V/R4 SIMOS HS2554
3 Nalezeny chyby:
00635 - Vyhrivani sondy lambda pred kat.
37-00 - Defekt
00522 - Snimac teploty chladici kapaliny (G62)
27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky
00525 - Sonda lambda (G39)
27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky
Readiness: N/A

+ zlé emisie, ale neviem hodnoty

Videl by v tomto niekto jednoznačnú príčinu? Nechcem meniť všetko ak netreba.
Normál otáčky na voľnobehu okolo 800, studený cez 900 (minimálne kolísanie)
Nové filtre + olej, sviečky asi rok staré, nový palivový filter, škrtiaca klapka čistená, čistený senzor nasávaného vzduchu, ak som dobre meral odpor na vyhrievaní lambdy 0, to by malo znamenať zlé vyhrievanie, ale v elektrike som laik, konektor lambdy čistý, od začiatku zimy prilievam aditívum VIF
po odmontovaní lambdy má na špičke svetlé (dožlta) usadeniny, na boku čierne + hnedočervené (ako hrdza), lambda z roku 98
Návrat hore Goto down
 
auto samovolne zvyšuje otáčky po naštartovaní WV GOLF 1.6 benzín (74kw), r. 1998
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» auto samovolne brzdi

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling-
Prejdi na: