VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Môj nový strieborný GIV

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
Unicelsis
Začiatočník
Začiatočník
Unicelsis


Male
Vek : 35
Registrácia : 12.04.2014
Počet príspevkov : 2
Auto : VW Golf 1,9 TDI 66kW ALH
Bydlisko : Bratislava

Môj nový strieborný GIV  Empty
OdoslaťPredmet: Môj nový strieborný GIV    Môj nový strieborný GIV  Icon_minitime1/6/2014, 11:04

Ahojte

Koncom minulého roka som nešťastným šmykom na poľadovici zrušil moju milovanú Mazdu 323f BA. Nič vážne sa nestalo, ale nakoľko auto malo aj kopu iných problémov servis už pre mňa nebol rentabilný.

Keďže auto k mojej práci potrebujem, padlo rozhodnutie nájsť nové premiestňovadlo. Pôvodne som hľadal rovnakú mazdu ako som mal, ale ceny nezodpovedali stavu predávaných vozov. Skúšal som hľadať iných japoncov, ale než som nejakého kúpil za zvláštnych okolností som sa zhodou náhod dostal k človeku čo servisuje a dováža VW z nemecka. Poradil mi (a nebol sám), že ak hľadám spoľahlivé, malé auto s nízkou spotrebou nech pozriem Golfa 4.

Následoval mesiac hľadania na SK trhu s ojazdeninami. Videl som a zažil všetko možné. Od totálnych črepov, za ktoré si majitelia neváhali pýtať 3500€+ po Highline golf za 2500€, ktorého predajca mal medzi ostatnými povesť podvodníka čo zmontováva dohromady kradnuté autá. Po tom čo som prešiel celé západne Slovensko od BA po NR a nemal šťastie na dobrý kus (osobne som ich videl a vyskúšal asi 10) som sa rozhodol vrátiť k chlapíkovi čo ma na GIV naviedol.

Slovo dalo slovo a po ďalšom mesiaci už bol z Nemecka dovezený strieborný golfík 66kW ALH r.v.: 10/1999. Je to síce basis, ale predchádzajúca majiteleka si doň nechala naložiť nejakú tú výbavu navyše: - hmlovky, tempomat, climatronic , vyhrievané pološportové sedadlá, polodot, ostrekovače svetlometov, CD menič... Mal najazdených 157000 overených cez VW servis v Nemecku.

Momentálne ho mám asi druhý týždeň. Prešiel som 2000km. Postupne som vychytal nejaké drobné muchy a pred dvoma dňami som zohnal disky (zo seatu, ale zohnal som VW krytky) a kúpil nové letné pneu (na aute boli totálne zodrané zimné).

Tu je pár fotiek:
Môj nový strieborný GIV  6fteeh
s pôvodnými diskami s puklicami
Môj nový strieborný GIV  34h8ms3
Môj nový strieborný GIV  Wrnx52
Môj nový strieborný GIV  4l0che
nejaké veci som poriešil aj v interiéri, napr. som vymenil držiak nápojov, bol zničený a tento sa hodí k farbe auta.



Najbližšie sa chystám dať do poriadku podvozok. Tlmiče majú najlepšie časy za sebou.

Ak by sa našiel v BA a okolí (alebo aj ďalej) niekto s VAGom kto by sa chcel na môjho tátoša aj odbornejšie pozrieť a zhodnotiť v čom mu treba pomôcť, rád za ním prídem a nechám si poradiť. Napr o tom kde a aké tlmiče nechať namontovať. Viem, že to neskonči len pri tlmičoch (uloženia atď...). Mám aj pár otázok k fungovaniu diaľkového. Keď zamykám nebliknú smerovky. Čítal som, že by sa to malo dať nastaviť. A vôbec mi nesvieti kontrolka otvoreného kufra (zrejme je to aj kontrolka dverí súčasne). Neviem či je to pri tomto ročníku normálne alebo sa jedná o chybu.

Z auta som inak nadšený. Je pohodlné, vybavené, celkom pekné (aj ked 323f BA to nie je), kombinovaná spotreba 5,5l a klesá (učím sa), náhradné diely sa váľajú na každom vrakovisku...

Tak ešte raz ahoj!
Návrat hore Goto down
byzanth
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 09.11.2012
Počet príspevkov : 5
Bydlisko : Bratislava

Môj nový strieborný GIV  Empty
OdoslaťPredmet: Re: Môj nový strieborný GIV    Môj nový strieborný GIV  Icon_minitime5/6/2014, 18:42

Ahoj pekne auticko...Smile Ostrekovace svetiel zavidim. Inak ked otvaras cez dialkovy tak bliknu? Niesom v tom odbornik len sa pozri ci sa ti rozsvieti svetlo vo vodicovych dverach ked ich otvoris. Daco sa mi mari ci to nema nieco s mikrospinacom. Samozrejme je najlepsie to pozriet cez vag.  Smile 

Este jedna otazka. Preco alu dekor len na napojaku?
Návrat hore Goto down
Unicelsis
Začiatočník
Začiatočník
Unicelsis


Male
Vek : 35
Registrácia : 12.04.2014
Počet príspevkov : 2
Auto : VW Golf 1,9 TDI 66kW ALH
Bydlisko : Bratislava

Môj nový strieborný GIV  Empty
OdoslaťPredmet: Re: Môj nový strieborný GIV    Môj nový strieborný GIV  Icon_minitime5/6/2014, 18:58

Tým ostrekovačom sa teším  Cool . Inak neviete niekto ako sa nastavujú? Ľavý strieka trochu pomimo... Niekde som čítal, že sa majú nasilu vytiahnuť, ale to sa mi nezdá a nechcem ich poškodiť.

Svetlá v kabíne reagujú na otváranie dverí perfektne. Žiaden problém. Tak si myslím, že je to asi len takto nastavené. Nie je to veľký problém a dá sa na to zvyknúť. Keď budem najbližšie v servise nechám to skontrolovať cez vag.

Nápoják preto, že môj pôvodný bol ten starý model a naviac bol pokazený.
Pôvodne som chcel kúpiť celý stred hliníkový (z havarovaného auta), ale nebola to verzia pre climatronic (myslím, že tam je drobný rozdiel). Teraz mám dilemu, či vymeniť len tie dvierka na škaredé zošúchané pôvodné plastové, ktoré ale nekričia alebo tam nechám kvalitný hliník, ktorý však pôsobí ako päsť na oko v okolitom plaste...
Návrat hore Goto down
byzanth
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 09.11.2012
Počet príspevkov : 5
Bydlisko : Bratislava

Môj nový strieborný GIV  Empty
OdoslaťPredmet: Re: Môj nový strieborný GIV    Môj nový strieborný GIV  Icon_minitime5/6/2014, 20:31

Alebo si zavolaj niekoho na pomoc a ty pusti ostrekovace a on nech ti ich chyti...  Very Happy

Ja tiez pozeram po hliniku, mne sa to pogumovanie paci ale ide strasne lahko poskodit. Hlavne ked je teplo musim davat pozor aby som ho prstom nezadrapol. Mam november 1999 takze tiez stary model napojaku. Sak rozdiel medzi manualom a climatronicom je len ten ramcek okolo klimy nie? Podla mna stastie ze sisa ktomu vobec dostal. Mne sa nedari...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Môj nový strieborný GIV  Empty
OdoslaťPredmet: Re: Môj nový strieborný GIV    Môj nový strieborný GIV  Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Môj nový strieborný GIV
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» strieborny sip

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Môj Golf-
Prejdi na: