VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Vytečený olej zeleno priesvitnej farby

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
melodia
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 24.05.2014
Počet príspevkov : 1

Vytečený olej zeleno priesvitnej farby Empty
OdoslaťPredmet: Vytečený olej zeleno priesvitnej farby   Vytečený olej zeleno priesvitnej farby Icon_minitime24/5/2014, 13:19

Zdravím vás,

na mojom Golfe V 1.9Tdi 77kw 2006 mi vytiekol nejaký zelený olej.

Zistil som to len náhodou keď sa mi dostal na rameno kameň a búchal mi tam. Zašiel som na zdvihák a všimol som si, že na pravej strane (z pohľadu vodiča) mám pod polkou auta (pozdĺž) podvozok zamazaný od oleja. Ešte dokonca nejaká kvapka vysela na manžete. Bol to priesvitný zelený olej.

Všetci mi vraveli, že je to riadenie no mne sa to nezdá. Mám predsa elektronické servo a žiadnu nádrž na servokvapalinu. Pozerali sme aj možnosti pripojenia hadičiek do serva no nič sme nenašli. Vyzeralo to ako keby to unikalo z tej manžety, ktorá je na riadení. Neviem, nerozumiem sa do toho.

Od vtedy som spravil 1500km, mal som auto na zdviháku znovu a olej už netečie. Mohlo to byť cca 1-2dcl.

Pc nezobrazuje žiadne chyby, na prístrojovke nesvieti žiadna kontrolka a všetko ide ako má.

Spomenul som si na to znovu až dnes keď mi pri zatáčaní v zákrute v nízkej rýchlosti auto píska. Niečo ako keď pískajú brzdy pri jemnom zošliapnutí brzdy.
Robí to len pri zatáčaní a v nízkej rýchlosti cca 20-30km/h. Pri vyrovnaní riadenia auto nepíska.

Volant nejde ťažšie ako pred tým a žiadne iné zmeny som nezaznamenal.

Nevie mi niekto poradiť odkiaľ ten olej mohol byť a či to nejako súvisí s riadením?

Ďakujem za každú odpoveď.
Daniel.
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

Vytečený olej zeleno priesvitnej farby Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vytečený olej zeleno priesvitnej farby   Vytečený olej zeleno priesvitnej farby Icon_minitime8/6/2014, 00:19

je to servo olej do nových vw sa dava zelený dolej čim skôr lahne ti servo
Návrat hore Goto down
 
Vytečený olej zeleno priesvitnej farby
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Olej do motora TDI, olej do prevodovky 5 st.
» Kod farby
» Farby
» kod farby

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF V 2003-2009 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: