VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 ako posudit stav pneu ?

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
sef
Vodič
Vodič
sef


Male
Registrácia : 29.08.2009
Počet príspevkov : 218
Auto : Golf MkIV, BCB, r.v. 2002
Bydlisko : Senica

ako posudit stav pneu ? Empty
OdoslaťPredmet: ako posudit stav pneu ?   ako posudit stav pneu ? Icon_minitime27/4/2014, 11:34

ahoj ako posudit stav pneu ? teraz nemam na mysli vek, lebo zalezi na udrzbe a skladovani. dakujem za nazory study 
Návrat hore Goto down
stanley1986
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 18.05.2013
Počet príspevkov : 13
Auto : VW GOLF IV Variant, 2001, 1.9 TDI 66kW, ALH

ako posudit stav pneu ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: ako posudit stav pneu ?   ako posudit stav pneu ? Icon_minitime11/5/2014, 11:40

Posudit ho mozes najlepsie vizualne, skontrolovat povrch behuna, popraskanie a pod.., plus zmerat hrubku dezenu..nad meracim bodom, ktory ma 1,6mm, je vhodne mat aspon dalsich 1,5mm rezervu v hrubke dezenu (nalepsie aspon 3mm celkovo)..U zimnej pneu ma hrubka dezenu zavaznejsi vyznam..dalsi faktor je rok vyroby, uvedeny v DOT (format: poradovy tyzden vyroby, rok), casom sa znehodnocuje povrch pneu, neodporuca sa na auto obuvat pneu starsie ako 5 rokov..

Dalsi sposob ako posudit stav pneu, je najst specializovane certifikovane laboratorium, nechat zistit strukturalne zmeny v materialoch, velkost plastickej deformacie, pittingov a opotrebenia..ale vyslo by ta to viac ako nove pneu Smile
Návrat hore Goto down
sef
Vodič
Vodič
sef


Male
Registrácia : 29.08.2009
Počet príspevkov : 218
Auto : Golf MkIV, BCB, r.v. 2002
Bydlisko : Senica

ako posudit stav pneu ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: ako posudit stav pneu ?   ako posudit stav pneu ? Icon_minitime11/5/2014, 14:34

Dakujem za vycerpavajucu odpoved. Pneu su starsie ako 7 rokov. Jemne zacali praskat hlavne v oblasti priehlbni. Dezen ma dostatocnu hlbku. Uz som takmer rozhodnuty na dlasiu sezonu kupit nove letne pneu. Poradis mi ako kupit pneu ktora nelezala na sklade 3 roky?
Návrat hore Goto down
stanley1986
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 18.05.2013
Počet príspevkov : 13
Auto : VW GOLF IV Variant, 2001, 1.9 TDI 66kW, ALH

ako posudit stav pneu ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: ako posudit stav pneu ?   ako posudit stav pneu ? Icon_minitime11/5/2014, 14:45

Dolezita je vzdy bezpecnost posadky, mozes mat aj drahe auto, ale pokial pneumatiky nebudu poriadne, ohrzis seba aj ostatnych naokolo..7 rocne pneu patria uz len do zberneho dvora..
Odporucam sledovat nove modely pneu od vyhradenych znaciek..napriklad ak som chcel zimne pneu nove, teda aj s novym rokom vyroby, vybral som si Continental TS 850, nakolko sa jednalo o novy model..podobne to riesim aj s letnymi..Dunlop Sport BluResponse, Goodyear Efficient Grip Performance, Michelin Energy Saver +, pneu 1 rok max dva roky stary model Smile je ich vela modelov, ak ti mam odporucit, neber do uvahy ziadne testy, kup Michelin alebo Continental..ak nie, tak aspon Goodyear, Dunlop, Bridgestone..
Návrat hore Goto down
Sponsored content





ako posudit stav pneu ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: ako posudit stav pneu ?   ako posudit stav pneu ? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
ako posudit stav pneu ?
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» ake pneu?
» pneu
» ake pneu?????????????
» Tlak v Pneu 205/55 R16
» Letne pneu

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: