VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 plasti dip či fólia?

Goto down 
+4
mato88
wl4do
selc
canyon
8 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
canyon
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 23.11.2012
Počet príspevkov : 4

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime1/12/2012, 22:29

ahojte, dlhšie som rozhodnutý, že strecha pôjde na matnú čiernu a doteraz som považoval fóliu za jedinú možnosť a teraz som narazil na plasti dip ktorý ma vcelku fascinoval. videl som pár pripadov na vlastné oči aká spúšť to bola po odstráneni fólie z karosérie a preto som chcel len keď tak kvalitnú fóliu, ale to by bolo tak okolo 200 eur, pričom v tej cene dám do čiernej s plasti dipom celého golfíka. a navyše nemusím trpnuť čo ma bude čakať keď to budem dávať dole. čo som sa informoval tak by mi na to stačilo 750 ml čiže náklady do 40E a pištoľ kupovať nemusím lebo kamarát je lakýrnik a striekol by mi to normálne v boxe. pozeral som nejaké videá a zatiaľ som pre to rozhodnutý v porovnaní s fóliou. má niekto osobnú skúsenosť? lebo ja nepoznám nikoho čo by to mal a ani som to ešte naživo nevidel, teda možno hej len o tom neviem Very Happy . ak má niekto skúsenosť budem rád za každý postreh, pozitívum, negatívum-všetko ma zaujíma.

pridávam aj nejaké videá pre tých čo nevedia o čom je reč


Návrat hore Goto down
selc
Pretekár
Pretekár
selc


Male
Vek : 30
Registrácia : 03.02.2012
Počet príspevkov : 305
Auto : ex Golf IV 1.6SR AKL, Passat B6 1.9TDi, Clio R III 1.4 16V
Bydlisko : Bratislava

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime2/12/2012, 08:09

Plasti dip je budúcnosť. Pokiaľ vyslovene nechceš vzor karbonu ale matnú čiernu tak nie je o čom... Jediná nevýhoda že je zatiaľ predražený, avšak nie drahý ako-tak.
Návrat hore Goto down
http://firmicky.sk/
canyon
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 23.11.2012
Počet príspevkov : 4

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime3/12/2012, 21:07

máš s ním aj skúsenosť? karbón vyslovene nechcem, ten už je podľa mňa za zenitom, riadne otrepaný.
Návrat hore Goto down
wl4do
Pretekár
Pretekár
wl4do


Male
Vek : 37
Registrácia : 09.07.2009
Počet príspevkov : 539
Auto : MK IV 1999, 1.9 TDI, 66 kW, ALH
Bydlisko : VWalacky ;)

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime3/12/2012, 22:57

Presne aj moj nazor... carbon look toho je uz dost. Rolling Eyes A tiez som premyslal nad foliou, aspon na kapotu, ale draha, ze by som si to dal radsej prestriekat origo farbou Smile ale ten plastidip ma tiez nedavno zaujal..
Návrat hore Goto down
selc
Pretekár
Pretekár
selc


Male
Vek : 30
Registrácia : 03.02.2012
Počet príspevkov : 305
Auto : ex Golf IV 1.6SR AKL, Passat B6 1.9TDi, Clio R III 1.4 16V
Bydlisko : Bratislava

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime4/12/2012, 08:46

100 ludi 100 chuti, ja by som karbon nevymenil ani za nic, podla mna vzdy zaujimavejsie ako cierny mat :d...
Ano mam, robil som s tym drobnosti v interieri a aj znak ale stade som to uz dal dolu... + Planujem spravit na leto kolesa do ciernej matne PD + cervene limce. Je to jednoduche a hlavne nemozes s tym nic pokazit (na rozdiel do lakovania, naco treba pevne nervy a preciznost alebo € pre odbornika)
Návrat hore Goto down
http://firmicky.sk/
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec
mato88


Male
Vek : 43
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v
Bydlisko : Tlmače

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime4/12/2012, 09:37

rad by som videl video,kde nastriekaju pol auta tymto a druhu oblepia foliou a naraz ich testuju pri rovnakych podmienkach a tak
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime4/12/2012, 20:59

ako riesenie je to dobre pre ochranu laku u novych aut...ak po case sa auto bude predavat tak sa to strhne dole a lak je ako novy,no u starsich to uz velky vyznam nema...kedze nakladovo to az take lacne nie je.je to novinka tak kazdy po tom salie...
Návrat hore Goto down
selc
Pretekár
Pretekár
selc


Male
Vek : 30
Registrácia : 03.02.2012
Počet príspevkov : 305
Auto : ex Golf IV 1.6SR AKL, Passat B6 1.9TDi, Clio R III 1.4 16V
Bydlisko : Bratislava

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime5/12/2012, 07:45

Podla mna ceny urcite pojdu casom dole, predpokladam ze to maju patentovane a strazia si to, ale je len otazka casu, kedy dalsich 10 firiem vymysli nieco podobne... Uz teraz dokazem zohnat 400ml sprej pod 12€ (3 mesiace dozadu bola najnizsia cena 17,50, pred letom to zacinalo tesne pod 20€...).
Inak nie som zastanca rieseni typu folia na novy naraznik, potahy na nove sedadla... Veci si treba uzivat, ked su nove a pekne. Ked su skarede a stare, potom treba s tym nieco robit alebo kupit nove a pekne Razz ...
Inak stale, kompletka auta do PD cca do 300€ a lakovanie vsetci vieme co stoji, takze aj tak myslim, ze ked ma niekto zniceny lak, nie je o com
Návrat hore Goto down
http://firmicky.sk/
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec
mato88


Male
Vek : 43
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v
Bydlisko : Tlmače

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime5/12/2012, 09:02

a tiez rad by som videl ako sa to prichyti o lak,lebo podla mna to bude narusat strukturu laku,ja osobne by som to nedaval,mne sa to nepaci,tak isto aj rozne teploty ktovie co s tym robia,zase davat to na auto kazdy rok vijde dost penazi,kdez to sice folia je drahsia na cele auto,ale zase 5 rokov mas pokoj minimalne,ale ja som aj tak oldschool,treba dat kvalitny podklad,kvalitny lak a dobre sa on starat a nevymyslat kktiny ako ho zakryt :-)
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
selc
Pretekár
Pretekár
selc


Male
Vek : 30
Registrácia : 03.02.2012
Počet príspevkov : 305
Auto : ex Golf IV 1.6SR AKL, Passat B6 1.9TDi, Clio R III 1.4 16V
Bydlisko : Bratislava

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime5/12/2012, 11:17

Suhlasim s matom, niet nad lak... Inak ta zivotnost folii je diskutabilna, zavisi od aplikacie a od kvality, poznam pripady ked po roku povedala ze dost (lacne folie na kapotu, odflaknute lepenie - nemyslim amaterom). Na druhej strane, znamemu polep na firemnom aute vydrzal 7 rokov...
Inak ta poznamka ohladom nachylnosti na teplotu moze byt zasah do cierneho, teraz od 14teho mam volno a planujem generalku interieru, kolesa do PD, doska do laku atd., takze spravim aj test ze dam cast povodneho narazniku do PD a podstupi test ohnom (doslova Very Happy)... Vysledky napisem.
Inak podla mna PD urcite prezije foliu co sa tyka zivotnosti pri beznych podmienkach. A je aj lacnejsi ako folia, naozaj celolep 700€+ a PD 300€+ celodip (ceny material+praca).
Návrat hore Goto down
http://firmicky.sk/
powerbass
Začiatočník
Začiatočník
powerbass


Male
Vek : 39
Registrácia : 08.01.2013
Počet príspevkov : 50
Auto : VW BORA 2.3V5
Bydlisko : Trenčín

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime6/3/2013, 14:50

to ze DIP je lacnejsi oproti folii je bezpochybne, zivotnost DIPU je vzdy podmienena tym ako sa ku tomu stavas, ale zase vyhoda je ta ze ak ti to nejaky neandrtalec, poskriabe tak sa to krasne opravuje, nezabudaj vsak ze ku farbe potrebujes aj riedidlo, no a tiez zalezi ake pouzijes, mozes tam taktiez pouzit riedidlo typu S6001 alebo S6006 alebo priamo od dipu no ale rozdiel je velmi velky hlavne v cene, dalsia vec, striekat dipom nieje dost sranda, prvy pomer nastreku a taktiez druhy by si mal riedit jedna ku jednej, a do ostatnych nastrekov pridavat vacsi pomer riedidla aby si dosiahol hladsi povrch...
Návrat hore Goto down
http://www.hifishopbn.sk
selc
Pretekár
Pretekár
selc


Male
Vek : 30
Registrácia : 03.02.2012
Počet príspevkov : 305
Auto : ex Golf IV 1.6SR AKL, Passat B6 1.9TDi, Clio R III 1.4 16V
Bydlisko : Bratislava

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime6/3/2013, 17:54

Suhlasim, ale tie riedenia su podla mna sprostost pokial clovek nechce setrit, 100% PD je naj co sa vlastnosti tyka*, vo svojej teme mam ako vyzerala predna maska po 3 vrstvach neriedeneho PD, nechcem sa chvalit ale akoby to robil profi lakernik, 100% som spokojny. Ina sranda je chrom/kov, tam ale treba viac trpezlivosti a citlivosti ak sa to robi sprejom a vysledok bude tiez top...
*Ina vec je, ak sa chce riedenim dosiahnut iny odtien, dava sa do transparent PD normalna farba, pokial sa to neprezenie tak je to vlastnostou stale guma.
Návrat hore Goto down
http://firmicky.sk/
powerbass
Začiatočník
Začiatočník
powerbass


Male
Vek : 39
Registrácia : 08.01.2013
Počet príspevkov : 50
Auto : VW BORA 2.3V5
Bydlisko : Trenčín

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime6/3/2013, 20:26

a cim si striekal tu prednu masku????
Návrat hore Goto down
http://www.hifishopbn.sk
selc
Pretekár
Pretekár
selc


Male
Vek : 30
Registrácia : 03.02.2012
Počet príspevkov : 305
Auto : ex Golf IV 1.6SR AKL, Passat B6 1.9TDi, Clio R III 1.4 16V
Bydlisko : Bratislava

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime6/3/2013, 20:52

Normalne neriedeny cierny PD sprej, myslel som ze na zimu docasne a zalubilo sa mi to, tak som to tam nechal Very Happy...
Návrat hore Goto down
http://firmicky.sk/
powerbass
Začiatočník
Začiatočník
powerbass


Male
Vek : 39
Registrácia : 08.01.2013
Počet príspevkov : 50
Auto : VW BORA 2.3V5
Bydlisko : Trenčín

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime6/3/2013, 20:55

no tak ta teraz opravim, SPREJ JE UZ NARIEDENA FORMA, by som chcel vidiet ako by si to dal zo spreja von.... a nic v zlom tiez by som chcel vidiet ako by si to pri tom stirkani zo spreja este stihol aj riedit Very Happy a za druhe, ta este opravim, PLASTI DIP sa neriedi tym aby si dosiaho iny odtien, a za tretie , inaksie odtiene docielis tym ze pridas do DIPU iny farebny dip...inak straca vlastnosti...ked tam das obycajnu farbu...

pobavilo ma to Very Happy s tym neriedenym sprejom Very Happy
Návrat hore Goto down
http://www.hifishopbn.sk
selc
Pretekár
Pretekár
selc


Male
Vek : 30
Registrácia : 03.02.2012
Počet príspevkov : 305
Auto : ex Golf IV 1.6SR AKL, Passat B6 1.9TDi, Clio R III 1.4 16V
Bydlisko : Bratislava

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime7/3/2013, 07:37

Samozrejme nie pri striekani, ale existuju trysky, ktore zavedu riedidlo do spreja. A aj spreje kupis s roznym nariedenim, je mozne, ze tie origo z Nemecka co som mal, tiez boli kus riedene, ale rozhodne nie stanky z roznych SK eshopov co sa tu predavaju, skoro voda. Inak sprej je z cca 60% hnaci plyn, ktorym to ide von, pochopitelne, ze obsah nevijde von na pekne slovo. Ostatne asi myslime to iste, akurat som sa nevysomaril z toho, co si tam popisal.
Návrat hore Goto down
http://firmicky.sk/
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime7/3/2013, 18:57

...nejakí "profici" striekali ciernu G4-ku z Presova...zevraj sa mu cele lupe dole...bolo o tom aj video...
Návrat hore Goto down
powerbass
Začiatočník
Začiatočník
powerbass


Male
Vek : 39
Registrácia : 08.01.2013
Počet príspevkov : 50
Auto : VW BORA 2.3V5
Bydlisko : Trenčín

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime7/3/2013, 20:04

no zálezi na tom ako sa to strieka, a kolko tam bolo vrstiev, samozrejme ze ked clovek da dve vrstvy a pouzije jednu plechovku nemoze ocakavat velky zazrak...moj osobny nazor a aj skusenost.
Návrat hore Goto down
http://www.hifishopbn.sk
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime7/3/2013, 22:43

...ani nie od vrstiev ale od podkladu,ako to odmastovali atd...mne sa uz to vtedy nepozdavalo ked to rovno striekali na tmel a pod...na FB bolo video... Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
powerbass
Začiatočník
Začiatočník
powerbass


Male
Vek : 39
Registrácia : 08.01.2013
Počet príspevkov : 50
Auto : VW BORA 2.3V5
Bydlisko : Trenčín

plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime7/3/2013, 22:48

myslis chlapcov z FUSION??
Návrat hore Goto down
http://www.hifishopbn.sk
Sponsored content





plasti dip či fólia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: plasti dip či fólia?   plasti dip či fólia? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
plasti dip či fólia?
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Uprava & styling madiel dveri
» Karbonova folia
» karbon folia
» stlpiky a carbon-folia
» Prosba o radu: carbonova folia a jej pouzitie v interieri

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: CLUB :: Pokec-
Prejdi na: