VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
Anonymný
Anonymný




Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Empty
OdoslaťPredmet: Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada   Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Icon_minitime25/8/2012, 18:56

Dobrý deň, dnes som sa stal majiteľom auta Volkswagen Golf IV. Pri kúpa automobilu som bol so všetkým oboznámený, aj všetko bolo v poriadku. Ale predsa len sa mi jedna vec nepozdáva, a to tá súčiastka, ktorá je označená na tomto obrázku. Pri otvorenej kapote motora všetko funguje v poriadku, ale čo sa týka zvuku, tak táto súčiastka tam trošku akoby hrkoce, dá sa to rozoznať, pretože keď ju pridržím rukou a zastabilizujem jej polohu, všetko je v poriadku. Pri dotyku sa kýve a myká, tzn. že nie je pevne upevnená, jednoducho povedané má vôlu. Navyše na spodu tejto "tyčky" je taká malá manžetka, je uvoľnená a v jej okolí je olej, alebo nejaké mazivo (pravdepodobne z tej manžetky). Prosím, mohli by ste mi povedať o akú súčiastku sa jedná, načo slúži a koľko bude stáť oprava? Ďakujem

Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Scaled.php?server=62&filename=sam2108e
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada   Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Icon_minitime25/8/2012, 21:55

je to šponovák klinoveho remena.ceny cca SKF 106. INA 90 FEBI 92 eur
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada   Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Icon_minitime26/8/2012, 14:32

Ďakujem, ešte sa chcem spýtať, či je to bežná závada a či to mohlo určitým spôsobom vážne poškodiť niečo v aute, pretože neviem, ako dlho s tým predchádzajúci majiteľ jazdil.
Návrat hore Goto down
fastrac8250
Autoškolák
Autoškolák
fastrac8250


Male
Registrácia : 29.03.2012
Počet príspevkov : 57
Auto : Golf IV 1,9 TDI 85 kW
Bydlisko : Košice- okolie

Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada   Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Icon_minitime29/8/2012, 21:36

dost draho nie? ja som to kupil za 35 ueri:D
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada   Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Icon_minitime29/8/2012, 23:45

Nero.Caesar.Uno napísal:
Ďakujem, ešte sa chcem spýtať, či je to bežná závada a či to mohlo určitým spôsobom vážne poškodiť niečo v aute, pretože neviem, ako dlho s tým predchádzajúci majiteľ jazdil.

nemá čo poškodit je to bežná zavada
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada   Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Icon_minitime29/8/2012, 23:46

fastrac8250 napísal:
dost draho nie? ja som to kupil za 35 ueri:D

si štastný človek....
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada   Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Icon_minitime30/8/2012, 20:52

Vďaka za odpovede!

Bezodkladne po prihlásení auta to idem dať spraviť. Potom budem môcť konečne spokojne jazdiť a využívať auto. Aj keď na aute je ešte zopár menších závad, ktoré mám v pláne opraviť. Ak si nebudem vedieť rady, spýtam sa na fóre.
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada   Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Icon_minitime16/9/2012, 14:38

V piatok som si bol prevziať auto a závada je odstránená, tak by som sa rád podelil aj s ostatnými o tomto probléme, a rád by som zdielal skúsenosti, ktoré mi povedal mechanik...

Ako správne diskutujúci predpokladali, jednalo sa skutočne o nápínacie zariadenie klinového remeňa, ale to bolo spôsobené vadnou volnobežkou alternátora. Ak som dobre porozumel tomu, čo mi vravel mechanik, prvotnou príčinou tohto problému je práve vadná volnobežka alternátora a tá spôsobí svojím nesprávnym fungovaním poškodenie napínacieho zariadenia klinového remeňa. V súvislosti s tým som menil aj samotný remeň, nakoľko bol už popráskaný.

Ak by niekoho zaujímala cena jednotlivých dielov: 1. nápínacie zariadenie klinového remeňa - 98,16 €, 2. volnobežka alternátora - 61,44 €, 3. remeň - 15,84 €. Spolu 175,44 €.
Návrat hore Goto down
viloaj
Vodič
Vodič
viloaj


Male
Vek : 36
Registrácia : 24.06.2009
Počet príspevkov : 167
Auto : GOLF 4, 1,4 16V AXP r.v.01
Bydlisko : Košice - Stare mesto

Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada   Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Icon_minitime28/11/2012, 23:00

affraid no boha,,, Very Happy
Návrat hore Goto down
jarac1
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 61
Registrácia : 01.08.2010
Počet príspevkov : 47
Auto : GolfIV 1,9 TDI
Bydlisko : Presov

Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada   Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Icon_minitime1/12/2012, 17:43

http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-volkswagen/golf-iv/remeny-kladky/1930-napinaci-element-s-tlumicem-golf-iv-od-r-97-0
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada   Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Hrkoce súčiastka v motorovom priestore, rada
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» hrkoce motor-nizke otacky
» rada
» rada
» Rada pri kupe g2
» rada turbo

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: