VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
filip.pe
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 37
Registrácia : 21.06.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : ex: Golf 3 GTI 85 kW. VW Passat B5 TDI 81kW
Bydlisko : Partizanske

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime5/5/2012, 11:14

Mam pevnu zadnu napravu (nie 4x4), uz davno mam kupene nove silentbloky, ale neviem najst nikoho, kto by to vymenil, servisy sa toho chytat nechcu. Poznate niekto niekoho, kto sa s tymto zaobera? Hocikde na zapadnom slovensku, zdrzujem sa v PE a BA, ale ak sa nieco najde, a spravia to na pockanie, dojdem asi hocikde..
Návrat hore Goto down
realm
Začiatočník
Začiatočník
realm


Male
Registrácia : 22.04.2011
Počet príspevkov : 47
Auto : VW Golf III 1.9 TDi

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime12/5/2012, 16:17

preco ti povedali ze ti to v servise nespravia?
Návrat hore Goto down
filip.pe
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 37
Registrácia : 21.06.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : ex: Golf 3 GTI 85 kW. VW Passat B5 TDI 81kW
Bydlisko : Partizanske

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime12/5/2012, 17:53

realm napísal:
preco ti povedali ze ti to v servise nespravia?
Tvrdia ze je to zla robota, moze sa volaco posrat (neviem ci zlomit alebo co), uz som sa pytal asi na 5 miestach, Naposledy vo vacsom servise v BA, ktory mal solidne vybavenu velku garaz, mechanik o tom nechcel ani pocut. Takze ocenim kazdy navrh Rolling Eyes

BTW nemoze byt tak zle ako zadna naprava na peugeot 206 Twisted Evil
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime12/5/2012, 23:22

filip.pe napísal:
realm napísal:
preco ti povedali ze ti to v servise nespravia?
Tvrdia ze je to zla robota, moze sa volaco posrat (neviem ci zlomit alebo co), uz som sa pytal asi na 5 miestach, Naposledy vo vacsom servise v BA, ktory mal solidne vybavenu velku garaz, mechanik o tom nechcel ani pocut. Takze ocenim kazdy navrh Rolling Eyes

BTW nemoze byt tak zle ako zadna naprava na peugeot 206 Twisted Evil
Daj presnejsi popis auta a rv nech kuknem do manualu ci je to naozaj taka zle robota.

Update...takze kukal som na manual a na vymenu laveho silentbloku musis demontovat kompenzator brzdneho ucinku a odpajat brzdove trubky aby si vedel vytiahnut ten dlhy čavar co ide durch silentblok. Mozno tam sa nieco lubi urvat. Robota nevyzera byt tazka ked sa dari ale obcas aj jednoduche veci sa vedia skomplikovat.
Návrat hore Goto down
filip.pe
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 37
Registrácia : 21.06.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : ex: Golf 3 GTI 85 kW. VW Passat B5 TDI 81kW
Bydlisko : Partizanske

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime13/5/2012, 13:32

baciluss napísal:
Daj presnejsi popis auta a rv nech kuknem do manualu ci je to naozaj taka zle robota.

Update...takze kukal som na manual a na vymenu laveho silentbloku musis demontovat kompenzator brzdneho ucinku a odpajat brzdove trubky aby si vedel vytiahnut ten dlhy čavar co ide durch silentblok. Mozno tam sa nieco lubi urvat. Robota nevyzera byt tazka ked sa dari ale obcas aj jednoduche veci sa vedia skomplikovat.

Hento viem, regulator brzd som vyhodil davnejsie, prave pre to, aby bol pristup k srobom napravy. A nove silentbloky mam kupene, uz rok ich vozim v kufri. Je to 1993, 2,0 85kW a neni 4x4. Treba to len vydrbat a nalisovat nove. Kamos to robil doma kladivom, poohybal to cele, aj ked spravil no.. Ja by som radsej ten lis.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime13/5/2012, 22:37

filip.pe napísal:
baciluss napísal:
Daj presnejsi popis auta a rv nech kuknem do manualu ci je to naozaj taka zle robota.

Update...takze kukal som na manual a na vymenu laveho silentbloku musis demontovat kompenzator brzdneho ucinku a odpajat brzdove trubky aby si vedel vytiahnut ten dlhy čavar co ide durch silentblok. Mozno tam sa nieco lubi urvat. Robota nevyzera byt tazka ked sa dari ale obcas aj jednoduche veci sa vedia skomplikovat.

Hento viem, regulator brzd som vyhodil davnejsie, prave pre to, aby bol pristup k srobom napravy. A nove silentbloky mam kupene, uz rok ich vozim v kufri. Je to 1993, 2,0 85kW a neni 4x4. Treba to len vydrbat a nalisovat nove. Kamos to robil doma kladivom, poohybal to cele, aj ked spravil no.. Ja by som radsej ten lis.
Pripravok adekvatny k lisu si mozes dat vyrobit u niekoho na sustruhu a pouzijes srobovicu maximalneho priemeru ako sa vojde do diery silentbloku a mas vybavene. a netreba nic buchat.
Návrat hore Goto down
filip.pe
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 37
Registrácia : 21.06.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : ex: Golf 3 GTI 85 kW. VW Passat B5 TDI 81kW
Bydlisko : Partizanske

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime14/5/2012, 08:54

baciluss napísal:
Pripravok adekvatny k lisu si mozes dat vyrobit u niekoho na sustruhu a pouzijes srobovicu maximalneho priemeru ako sa vojde do diery silentbloku a mas vybavene. a netreba nic buchat.

Dobry napad, keby toto dokazal niekto spravit, isiel by som do toho hned. Problemom je ze nemam ani len kontakt na nikoho so sustruhom ci lisom, a co je horsie, mam minimum casu, jedine vikendy. Any ideas? Shocked
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime14/5/2012, 13:27

filip.pe napísal:
baciluss napísal:
Pripravok adekvatny k lisu si mozes dat vyrobit u niekoho na sustruhu a pouzijes srobovicu maximalneho priemeru ako sa vojde do diery silentbloku a mas vybavene. a netreba nic buchat.

Dobry napad, keby toto dokazal niekto spravit, isiel by som do toho hned. Problemom je ze nemam ani len kontakt na nikoho so sustruhom ci lisom, a co je horsie, mam minimum casu, jedine vikendy. Any ideas? Shocked
Skus hladat na google kovovyrobu v tvojom okoli ak nemas nikoho.
Návrat hore Goto down
filip.pe
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 37
Registrácia : 21.06.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : ex: Golf 3 GTI 85 kW. VW Passat B5 TDI 81kW
Bydlisko : Partizanske

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime14/5/2012, 14:20

baciluss napísal:
Skus hladat na google kovovyrobu v tvojom okoli ak nemas nikoho.
No dobre, vdaka za radu. Pozrem sa na to, nech to cim skor dam dokopy. Trieska to teraz ako Avia bounce
Návrat hore Goto down
maro212
Autoškolák
Autoškolák
maro212


Male
Vek : 36
Registrácia : 23.05.2010
Počet príspevkov : 52
Auto : VW Golf Mk4 1.6 16V,2001 AZD
Bydlisko : Bytča

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime16/2/2013, 22:40

ja som ich teraz menil,ale na aute s ABS, tam ten regulator neni,cize o starost menej a neni to taka zla robota,stare som vyklepal von kladivom,na silenblok som prilozil gulatinu o trochu tensiu ako silent,aby presla cez napravu,kladivo do ruky a pekne isli von.tazsie sa nove nalisovavali,teda hlavne ten prvy,lebo som este nemal urobeny pripravok na to,ale ten druhy som mal rychlo vymeneny,,neviem preco ta v servise odmietali
Návrat hore Goto down
filip.pe
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 37
Registrácia : 21.06.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : ex: Golf 3 GTI 85 kW. VW Passat B5 TDI 81kW
Bydlisko : Partizanske

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime17/2/2013, 14:05

maro212 napísal:
ja som ich teraz menil,ale na aute s ABS, tam ten regulator neni,cize o starost menej a neni to taka zla robota,stare som vyklepal von kladivom,na silenblok som prilozil gulatinu o trochu tensiu ako silent,aby presla cez napravu,kladivo do ruky a pekne isli von.tazsie sa nove nalisovavali,teda hlavne ten prvy,lebo som este nemal urobeny pripravok na to,ale ten druhy som mal rychlo vymeneny,,neviem preco ta v servise odmietali

Nazdar, od poslednych prispevkov uz neaktualna tema, ja som potom nasiel sikovneho mechanika, ktory to rychlo spravil, mal doma lis a uz to velakrat robil, takze to bola rychlovka. Regulator mu nerobil problem, ten som este predtym odvrtal (srobiky sa samozrejme strhali, ani odsekat nesli) a vedenia spojil na priamo - odvtedy mi aj zadok brzdil konecne, lebo boli za regulatorom upchate trubky, predomnou asi nemenili kvapalinu, bola taka hnedo-zelena husta kasa miesto nej Laughing
Inak auto uz zmenilo majitela, takze len prijemna spomienka na silentbloky ostala Neutral
Návrat hore Goto down
buco6770
Začiatočník
Začiatočník
buco6770


Male
Registrácia : 13.12.2009
Počet príspevkov : 44
Auto : VW Golf III 2.0 GTi AGG 85kw
Bydlisko : Bratislava

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Hladam servisaka   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime30/3/2016, 12:51

Zdravim ta kde to robia v BA? nie suflikantov ale normalneho serieozneho mechanika co mi to spravi mam tiez golf 3 a potrebujem vymenit silentbloky, alebo nie je tu niekto kto mi to vie spravit ? dakujem
Návrat hore Goto down
filip.pe
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 37
Registrácia : 21.06.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : ex: Golf 3 GTI 85 kW. VW Passat B5 TDI 81kW
Bydlisko : Partizanske

silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime31/3/2016, 09:37

Serus, v BA neviem, ja som to dal robit v okrese TO, kontakt zial uz nemam.

So servisom v BA mam len 1 skusenost - v Atlantise (tusim Rusovska, blizko Sushi Mushi) menili zadne loziska, praca OK, ale na "skusobnej" jazde vybehali 1/4 nadrze s nenormalnou spotrebou, chalani sa asi potrebovali povozit Evil or Very Mad
Návrat hore Goto down
Sponsored content





silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?   silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
silentbloky zadnej napravy - poznate servis, kde to menia?
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» buchanie zadnej napravy
» poznate?
» Pukanie z prednej napravy

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF III 1992-1996 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: