VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Je odidené turbo ??

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
piter1616
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 08.01.2012
Počet príspevkov : 2

Je odidené turbo ?? Empty
OdoslaťPredmet: Je odidené turbo ??   Je odidené turbo ?? Icon_minitime8/1/2012, 22:47

Zdravím chcel by som sa opýtať mam golfa IV TDI 12/99 85KW a zerie mi dost vela oleja dam do plna a kým mi začne svietiť kontrolka tak spravím nejakých 250 km a spotreba sa pohybuje okolo 8L čo si myslím že je dosť veľa, na to že ho až tak nevytáčam. Čo s tým robiť za radu vopred ďakujem.
Návrat hore Goto down
pablo1
Pretekár
Pretekár
pablo1


Male
Registrácia : 02.06.2009
Počet príspevkov : 432
Auto : Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,FB PP764+soft Bhmotor 108kw,334nm
Bydlisko : Kokava nad Rimavicou

Je odidené turbo ?? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je odidené turbo ??   Je odidené turbo ?? Icon_minitime9/1/2012, 06:45

turbom to vobec nemusi byt,ale pozri sa poza hlavu ci nenas vsetko zas..te od oleja.mal som aj ja taky problem ze mi "zralo" olej a pola to prepadova hadica od turba.Len ked mas taku nspotrebu ako vravis tak to moze byt aj motorom,nedymi ti velmi?
Návrat hore Goto down
piter1616
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 08.01.2012
Počet príspevkov : 2

Je odidené turbo ?? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je odidené turbo ??   Je odidené turbo ?? Icon_minitime9/1/2012, 09:36

No skusim to pozriet vdaka za typ.Len ked ho rano startujem za studena vtedy trosku viac dymi ale potom uz ani nie .
Návrat hore Goto down
pablo1
Pretekár
Pretekár
pablo1


Male
Registrácia : 02.06.2009
Počet príspevkov : 432
Auto : Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,FB PP764+soft Bhmotor 108kw,334nm
Bydlisko : Kokava nad Rimavicou

Je odidené turbo ?? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je odidené turbo ??   Je odidené turbo ?? Icon_minitime9/1/2012, 10:57

tak to aj mne ale len kym sa nezohreje
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

Je odidené turbo ?? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je odidené turbo ??   Je odidené turbo ?? Icon_minitime9/1/2012, 11:53

este skus ak mas moznost daj dole hadicu co ide od filtra do turba a vyskusaj ci rotor ma volu ak ano vies kam ide olej do intercollera. ja mam trosku volu a zacalo mi miznut tak 0.6 litra oleja za rok a spotreba stupla o 1 L a poklesol vykon trocha
Návrat hore Goto down
blekk1
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 43
Registrácia : 17.05.2009
Počet príspevkov : 4
Auto : Golf IV Variant, TDI PD 85kW, AJM, 2/2000
Bydlisko : PU

Je odidené turbo ?? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je odidené turbo ??   Je odidené turbo ?? Icon_minitime1/7/2012, 13:39

Chlapi, mám podobný problém ako piter1616. Mám G4 TDi PD, motor AJM, 85kW, r.v. 02/2000. Môj problém je tento:
- motor žerie olej, cca 1l za mesiac
- dymí na bielo (aj po zahriatí) a hrozne smrdí (voda sa mi netratí, čiže nie je to tesnenie hlavy)
- EGR ventil je "zasraný" od oleja a aj časť motora pod ním
- cítim pokles výkonu motora
- spotreba je OK

Je problém s Turbom? Je potrebný repas...
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

Je odidené turbo ?? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je odidené turbo ??   Je odidené turbo ?? Icon_minitime1/7/2012, 23:01

blekk1 napísal:
Chlapi, mám podobný problém ako piter1616. Mám G4 TDi PD, motor AJM, 85kW, r.v. 02/2000. Môj problém je tento:
- motor žerie olej, cca 1l za mesiac
- dymí na bielo (aj po zahriatí) a hrozne smrdí (voda sa mi netratí, čiže nie je to tesnenie hlavy)
- EGR ventil je "zasraný" od oleja a aj časť motora pod ním
- cítim pokles výkonu motora
- spotreba je OK

Je problém s Turbom? Je potrebný repas...
no asi najskor to turbu bude v haji odmontuj hadicu od turba a skus pokivat rotorom ak ma volu a velku je to jasne
Návrat hore Goto down
blekk1
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 43
Registrácia : 17.05.2009
Počet príspevkov : 4
Auto : Golf IV Variant, TDI PD 85kW, AJM, 2/2000
Bydlisko : PU

Je odidené turbo ?? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je odidené turbo ??   Je odidené turbo ?? Icon_minitime8/7/2012, 16:22

Tak dnes som skusal volu rotora a ma volu, nezda sa mi az taka velka. Takze teraz neviem, ale oleja okolo turba sa EGR je az moc.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Je odidené turbo ?? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je odidené turbo ??   Je odidené turbo ?? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Je odidené turbo ??
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Turbo
» turbo
» Turbo na 1.4
» Turbo 1,9 tdi
» 2,0 a turbo

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: