VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
derik
Začiatočník
Začiatočník
derik


Registrácia : 13.11.2011
Počet príspevkov : 1

1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja Empty
OdoslaťPredmet: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja   1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja Icon_minitime13/11/2011, 12:11

Zdravím všetkých. Má niekto problém a skúsenosti s vysokou spotrebou motorového oleja pri 1,6 TDI. Ja mám Golf VI, r.v. 2010, najazdené cca. 32000 km. Moja spotreba oleja je asi 1 l na 2000 km. To predsa nie je normálne. Žiadne iné auto, ktoré som mal predtým olej nežralo, preto som zostal prekvapený z informácie z užívateľskej príručky, že je to v norme....Teda cca. 0,5l/1000 km. Motor považujem za zabehnutý, priemerná spotreba je relatívne v pohode /do 5 l / a viditeľne mi olej nikde neuniká. Výfuk nie je zadymený, olej neuniká do chladenia ani do sania, preto som z toho rozčarovaný. Asi sa pôjdem ukázať v servise, ale nemám na nich nervy, pretože pravdepodobne ani netušia čo robia a predpokladám, že ich jediná snaha bude, aby sa ma zbavili. Ďakujem
Návrat hore Goto down
Liberateyou
Začiatočník
Začiatočník
Liberateyou


Male
Vek : 40
Registrácia : 18.04.2009
Počet príspevkov : 6
Auto : Golf VI , 1.6 Tdi Highline
Bydlisko : Martin

1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja   1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja Icon_minitime23/12/2011, 22:50

Ahoj.
Ja mám tiež 1,6 TDI vyrobene 11/2010. Mám najazdených 26 000 km ale z oleja mi nechýba ani deci.
Návrat hore Goto down
dr_obesenec
Profík
Profík
dr_obesenec


Male
Vek : 39
Registrácia : 18.01.2009
Počet príspevkov : 1042
Auto : VW GOLF II 1.6
Bydlisko : Zlaté Moravce

1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja   1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja Icon_minitime23/12/2011, 23:32

derik napísal:
Zdravím všetkých. Má niekto problém a skúsenosti s vysokou spotrebou motorového oleja pri 1,6 TDI. Ja mám Golf VI, r.v. 2010, najazdené cca. 32000 km. Moja spotreba oleja je asi 1 l na 2000 km. To predsa nie je normálne. Žiadne iné auto, ktoré som mal predtým olej nežralo, preto som zostal prekvapený z informácie z užívateľskej príručky, že je to v norme....Teda cca. 0,5l/1000 km. Motor považujem za zabehnutý, priemerná spotreba je relatívne v pohode /do 5 l / a viditeľne mi olej nikde neuniká. Výfuk nie je zadymený, olej neuniká do chladenia ani do sania, preto som z toho rozčarovaný. Asi sa pôjdem ukázať v servise, ale nemám na nich nervy, pretože pravdepodobne ani netušia čo robia a predpokladám, že ich jediná snaha bude, aby sa ma zbavili. Ďakujem

samozrejem ries to cez zaruku a to cim skor, ak nepochodis obrat na na SOI a potom na Spotrebiteľske organizacie (ty vedia dost pomoc pri vymahani prava, a vtedy sa vecsinou servis poserie strachom a riesi situaciu, pripadne zmen servis, zaruku si mozes uplantovat aj inde nielen tam kde si auto kupil ) to ze nieco napisu do prirucky este naznamena ze to tak aj je a musi to byt pravda, a ked ti to nahodou stupne na spotreba oleja na 1.1 L / 2000 to bude este stale ok??
Návrat hore Goto down
viloaj
Vodič
Vodič
viloaj


Male
Vek : 36
Registrácia : 24.06.2009
Počet príspevkov : 167
Auto : GOLF 4, 1,4 16V AXP r.v.01
Bydlisko : Košice - Stare mesto

1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja   1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja Icon_minitime16/8/2015, 15:02

mam 77kw, a olej zatial vobec nezerie.
skor ma trapi olej na vrchu vika ventilov, vstreky prechadzaju cez viko ventilov kde su tesnenia ako semeringi, no a stamad mi unika olej, na 1000 km tam je asi stamperlik oleja
Návrat hore Goto down
Sponsored content





1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja   1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Spotreba zima vs. spotreba leto
» Zapojenie: Voltmeter, tlak oleja, teplota oleja
» ake pnu na 1,6 16V 77kW
» VW GOLF V 1.9 TDI 77kW Turbo!?
» 1.6 77kw za tepla nastartuje a zdochne

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF VI 2008-2013 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: