VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 12V zasuvka

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
GolfVI
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 30.08.2011
Počet príspevkov : 13

12V zasuvka Empty
OdoslaťPredmet: 12V zasuvka   12V zasuvka Icon_minitime30/8/2011, 18:28

Nájdu sa tu technicky zdatní v elektro? po vypnutí kluča sa odpojí aj napájanie 12V zasuvky (zapalovač), potreboval by som, aby tá zásuvka bola nepretržite pod napätím. Pravdepodobne stačí prepojiť v poistkovej skrinke. Keďže za cca 3 mesiace padá záruka na vozidlo tak by som to prepojil.
Potrebujem to len na malé odbery nabíjanie telefónu, pozeranie mini TV, dofúkanie člna pri vode t.j. len na spotrebiče s malým výkonom. Z toho dôvodu som si dával 12V zásuvku aj do kufra a je my na nič, keďže ma pri predaji neupozornili na túto skutočnosť. A mať zapnutý klúč zapalovania 3-4 hodiny nemienim.
Vďaka za radu.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

12V zasuvka Empty
OdoslaťPredmet: Re: 12V zasuvka   12V zasuvka Icon_minitime4/10/2011, 16:18

GV:
->OKT 05: je to na poistke SC24 ktora je HOT...cize pod napatim nepretrzite.
NOV 05 ->: je to na poistke SC28 ktora je zavisla od zapnuteho zapalovania a je napajana cez rele J59
GV + GVI:
MAJ 06 -> : je to na poistke SC42 a je tak isto napajana az po otoceni klucom cez rele J59

Pozrite ci nemate volne poistkove sloty na SC17, SC24 alebo SC38...tie by mali byt HOT. Ale myslim ze by sa to teoreticky dalo prepinovat na ktorykolvek volny HOT slot.

p.s. Odmietam preberat akukolvek zodpovednost pri skodach sposobenych upravou elektroinstalacie. Ak sa mienite riadit mojimi radami robite tak z vlastnej vole a beriete na vedomie ze za akekolvek vzniknute skody pri tejto uprave si zodpovedate sami. Ak si nie ste isti, konzultuje vas zamer zmeny zapojenia so svojim auto-elektrikarom alebo servisom.
Návrat hore Goto down
GolfVI
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 30.08.2011
Počet príspevkov : 13

12V zasuvka Empty
OdoslaťPredmet: Re: 12V zasuvka   12V zasuvka Icon_minitime6/10/2011, 22:37

Vďaka za info, po záruke to skúsim prepojiť.
Ak Ťa môžem ešte otravovať mám ešte dva dotazy :
- mám benzín 1,4 i 16V 59kW r.v.2010 GolfVI a chcem dať vymeniť olej po 16500 km, keďže je olej na minime a neviem koľko litrov ojela mám kúpiť. Neviem či po týchto Km je možné, aby to zožralo tolko oleja. Vozidlo som kupoval nové.
- je možné cez PC vypnúť hlásenie vypálenia žiarovky ? v osvetlení EVC som menil žiarovky za LED a hlási vypálenú žiarovku a svieti na palubovke oranžová kontrolka.

Vďaka za odpoveď
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

12V zasuvka Empty
OdoslaťPredmet: Re: 12V zasuvka   12V zasuvka Icon_minitime7/10/2011, 13:20

GolfVI napísal:
Vďaka za info, po záruke to skúsim prepojiť.
Ak Ťa môžem ešte otravovať mám ešte dva dotazy :
- mám benzín 1,4 i 16V 59kW r.v.2010 GolfVI a chcem dať vymeniť olej po 16500 km, keďže je olej na minime a neviem koľko litrov ojela mám kúpiť. Neviem či po týchto Km je možné, aby to zožralo tolko oleja. Vozidlo som kupoval nové.
- je možné cez PC vypnúť hlásenie vypálenia žiarovky ? v osvetlení EVC som menil žiarovky za LED a hlási vypálenú žiarovku a svieti na palubovke oranžová kontrolka.

Vďaka za odpoveď
No to neviem ci moze az tolko oleja zozrat ale je to novy motor a "este si sada" tak myslim ze je to v pohode. Ked mas nove auto preco si nedas menit olej v servise? Ked si to spravis sam pada ti zaruka.
Dal si do EVC osvetlenia ziarovky podporujuce CAN??? Lebo take potrebujes. Ziarovka ma urcity odpor a tento je snimani RJ na kontrolu ziaroviek. LED ma daleko mensi odpor a preto ho RJ neregistruje a hlasi chybu. Zozen si LED zierovky s podporou CAN zbernice a nebude hlasit chybu.
Návrat hore Goto down
GolfVI
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 30.08.2011
Počet príspevkov : 13

12V zasuvka Empty
OdoslaťPredmet: Re: 12V zasuvka   12V zasuvka Icon_minitime8/10/2011, 10:22

Do EVC som dal jen obyčajné LED, tie s CAN boli drahsie. chcel som ušetrť pár Wattov 2x EVC + 2x predné obrysove t.j. cca. 40 W. Tie LED s podporou CAN majú taktiež 5W ?.

Olej si chcem meniť v servise, len neverím tým olejom v 200l sudoch, ale už som zistil, že by malo stačiť 4L. Práve teraz čítam na fore, že benzin 1,4i 16V majú dosť vľekú spotrebu oleja. Ja mam ojel na minime, pričom kontrolka mazania nevieti, ani nebliká. Mimochodom som zistil, že pri zapnutí klúča pred štartovaním sa nerozsvieti kontrolka mazania, môže byť vypálená žiarovka ?. Motor pri nízkych otáčkach (2000 - 2600) motor mierne klepe. (skôr pri zahriatom motori), len taký tichý klepot, proste zvuk, ktorý tam nepatrí. Predtým som mal Citroen 1,4i, 8V, ktorý pri ekonimickej jazde neklepal a hlavne vôbec nežral olej. Na fórach píšu, aby som menil olej za polosyntetický 10W-40 a spotreba nebude. Aký máš názor? Taktiež neviem, že pri predaji koľko oleja tam bolo.
Vďaka že si to celé prečítal.
Nerád otravujem mojimi blbími otázkami, ale kúpil som voz, ktorý väčšina vychvalovala do neba a vidím, že ten motor je akosi nedoriešený, pričom som myslel, že VW už má vychitané všetky "muchy" a "detské choroby" na tomto agregáte. Došiel som k záveru, že pri ekonimockej jazde (2000- 2500 otáčok) môžem ten motor tak akurát zničiť. Kupoval som voz, aby mal aj po cca. 8 rokoch ešte dobrú zostatkovú hodnotu.
Ak si najdeš čas môže napísať tvoje poznatky, resp. odporúčania.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





12V zasuvka Empty
OdoslaťPredmet: Re: 12V zasuvka   12V zasuvka Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
12V zasuvka
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» zasuvka v aute
» Zasuvka zapalovaca, kufor
» DIAG zasuvka na GOLF III
» "zasuvka..." do rozdvojky?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF VI 2008-2013 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Interiér-
Prejdi na: