VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Generalka motora

Goto down 
+3
MIRECC
Flatronik1
sad47
7 posters
AutorSpráva
sad47
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 18.11.2010
Počet príspevkov : 28
Auto : VW Golf IV r.v. 2001 [1.6 16v 77kW]
Bydlisko : HE/KE

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime14/5/2011, 00:15

Zaujimalo by ma ci sa u G4 robi "generalka motora"? Jedna sa o zbrusovanie hlavy, vymenu semeringov, tesniacich kruzkov, piestov, rozvody.

1.6 16v 77kW AUS, r.v. 2001, na tachometri 124tis km podla mechanika co teraz rozobral motor cez 200tis.

Som totizto na vazkach. Jedni mi tvrdia ze sa nerobi, a kupuje sa iny motor (pouzivany motor rovnakeho typu) a v servise odo mna chcu 2000€ za to (praca a material), z toho 800€ (4x200) iba za piesty.

Symptomy: motor zacat klepat (pocitoval som to len pri stati) a zastal ked som stal na cervenej - od zacatia klepania preslo ani nie 10min (cca 5km). Uz dlhsie v nom nieco hucalo pri pridavani plynu, v servise (VW) nevedeli co s tym je, vraj mam prist ked sa to zhorsi... uz sa zhorsilo

Diagnoza: Rozvod vraj skoceny nebol, nizke tlaky vo valcoch, jedina pomoc vymena kruzkov, semeringov, rozvodov atd. Prebrus hlavy preventivne. Nakoniec este aj piesty lebo su prasknute a z niektorych je ulomene.

Moja otazka znie: je to normalne aby som toto riesil na mojom Golfe? A je cena a postup adekvatny?

Som z toho mimo, lebo auto mam v nedomovskom servise (lebo porucha nastala mimo bydliska) a nazory na postup opravy sa rozchadzaju (vymena motora, oprava sucasneho)....

A dalsia vec: piesty v benzinakoch vraj nepraskaju ani keby malo 250tis... ja som piesty videl a boli prasknute (male praskliny) a takisto osm videl ulomky z jedneho... To je tiez nazor ktory neviem ako na tom je s pravdivostou.

Aky je vas nazor?
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime15/5/2011, 17:47

caw moj nazor a pripadne riesenie pri tom co pises by bolo hladat novy agregat na nete. aj ked bude jeho cena vysia ako za opravu toho kupil by som.pritom co si opisal v akom stave je tento agregat tak niekto nam pekne tlacil a nestaral sa on a boh vie co tam daval za olej a odijdu ti dalsie veci. To je moj uhol pohladu na danu vec.
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime15/5/2011, 20:20

no 2000 je dost,myslím že sa to dá znížit o cca 800-900 eur.Musel by som sa na diely pozriet podrobnejšie.Ak máš záujem môžem ti skúsit vypracovat cenovú ponuku na takúto opravu.
Návrat hore Goto down
MIWOGOLF
Pretekár
Pretekár
MIWOGOLF


Male
Vek : 39
Registrácia : 22.02.2009
Počet príspevkov : 351
Auto : VW Golf Mk4 1.9tdi 6.6kw
Bydlisko : bratislava

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime15/5/2011, 21:24

tiez je to extremne vela ....ved fungl novy motor mam z VW za 5000 eur.a polomotor za 3000, kto vie co ti chcel zaratat dotoho...a diely sa daju zohnat ovela lacnejsie.len moj nazor.ja menim hlavu ....akurat...vid foto
Návrat hore Goto down
sad47
Začiatočník
Začiatočník



Registrácia : 18.11.2010
Počet príspevkov : 28
Auto : VW Golf IV r.v. 2001 [1.6 16v 77kW]
Bydlisko : HE/KE

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime16/5/2011, 07:02

MIRECC napísal:
no 2000 je dost,myslím že sa to dá znížit o cca 800-900 eur.Musel by som sa na diely pozriet podrobnejšie.Ak máš záujem môžem ti skúsit vypracovat cenovú ponuku na takúto opravu.

tak ak si najdes cas, mozes to spravit, Aspon pre zaujimavost. Hlavne by ma zaujimala cena piestov.
Návrat hore Goto down
Blitzkrieg
Pilot
Pilot
Blitzkrieg


Male
Vek : 45
Registrácia : 07.12.2008
Počet príspevkov : 823
Auto : vW golf IV 1.9 TDI GTI 85kw
Bydlisko : Kosice

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime25/7/2011, 22:39

cau, mna teraz caka to co teba, a piesty na tdi 50tky po vybruse po 130 euri, a cela genralka motora ma vyjde na 900 euri....a zvazujem ci kupit pouzivany motor na ktorom ma mozno po dvoch rokoch bude cakat to iste alebo dat spravit ten moj a bude klud....
Návrat hore Goto down
pablo1
Pretekár
Pretekár
pablo1


Male
Registrácia : 02.06.2009
Počet príspevkov : 432
Auto : Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,FB PP764+soft Bhmotor 108kw,334nm
Bydlisko : Kokava nad Rimavicou

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime1/8/2011, 16:38

ja som sa tiez v zime rozhodol pre GO lebo ako vraví Blitzkrieg moze ta na jazdenom cakat to iste uz o par mesiacov lebo donho nevidis......
Návrat hore Goto down
Shaft
Vodič
Vodič
Shaft


Male
Registrácia : 20.10.2010
Počet príspevkov : 218
Auto : VW Golf GSXR 1600
Bydlisko : Horný Badín

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime1/8/2011, 21:01

piesty by som rozhodne nemenil ja osobne keď som robil GO tak všetko okrem piestov je to zbytočné...a keď už len motor na úpravu že sa dávali kované T piesty ale inak sa ti to neoplatí a ak klepe...kvôli kľuke mal by klepať pri otáčkách nie pri státi...aspoň u mňa to tak vždy bolo...aký používaš olej? no a stým motorom majú pravdu...môže sa to stať u motora čo má 60tis nie 200 ..to nikdy nevieš
Návrat hore Goto down
http://nemam.či
Blitzkrieg
Pilot
Pilot
Blitzkrieg


Male
Vek : 45
Registrácia : 07.12.2008
Počet príspevkov : 823
Auto : vW golf IV 1.9 TDI GTI 85kw
Bydlisko : Kosice

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime1/8/2011, 21:49

ja som osobne vo velkom nerozhodne: ak dam gerenalku tak ma to vijde na 1200 euri

alebo mam moznost kupit motor co ma nabehanych nieco cez 50 tis km so spojkou a turbom za 1000 euri, k tomu robota 200, a novy olej plus rozvody to netusim kolko sa pohybuje cena rozvodov.

dilemu mam kvoli turbu, neviem ako dlho este vydrzi to moje ale myslim ze uz dlho nie.

vymenit motor ...alebo opravit ten stary????
Návrat hore Goto down
Shaft
Vodič
Vodič
Shaft


Male
Registrácia : 20.10.2010
Počet príspevkov : 218
Auto : VW Golf GSXR 1600
Bydlisko : Horný Badín

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime1/8/2011, 22:36

1,9 TDi celé kúpiš aj lacnejšie...hmm neviem nové rozvody okolo 150€ ? alebo tak do 200...
Návrat hore Goto down
http://nemam.či
Blitzkrieg
Pilot
Pilot
Blitzkrieg


Male
Vek : 45
Registrácia : 07.12.2008
Počet príspevkov : 823
Auto : vW golf IV 1.9 TDI GTI 85kw
Bydlisko : Kosice

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime2/8/2011, 10:10

lacnejsie s turbom a spojkou?...hmmmm

fakt sa neviem rozhodnut ci kupit motor alebo dat ten moj spravit.

Návrat hore Goto down
pablo1
Pretekár
Pretekár
pablo1


Male
Registrácia : 02.06.2009
Počet príspevkov : 432
Auto : Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,FB PP764+soft Bhmotor 108kw,334nm
Bydlisko : Kokava nad Rimavicou

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime2/8/2011, 18:17

Blitzkrieg napísal:
lacnejsie s turbom a spojkou?...hmmmm

fakt sa neviem rozhodnut ci kupit motor alebo dat ten moj spravit.

Je to na tebe ale aj mne to kus klepe a servisak mi povedal ze este nieco ojnicne loziska na kluke vydrzia a potom by ich menil,takze ja pojazdim este do zimy apotom to dam vymenit.....a k tym piestom ak mas hlavu dole tak si daj pozriet ci ti zamky na kruzkoch dobre dovieraju a vtedy netreba menit piesty vsak aj ja som si ich chcel menit ale ma odhovorili ze je to zbytocne este som si to dal aj cipnut na nejakych 92-96kw a uz som na tom presiel okolo 10000 teraz som bol v Chorvatsku s rodinkou a pohoda.Ja osobne by som si dal spravit svoj motor ak nieje velmi rozlagrovany.
Ale ako vravim rozhodnutie je na tebe
Návrat hore Goto down
Shaft
Vodič
Vodič
Shaft


Male
Registrácia : 20.10.2010
Počet príspevkov : 218
Auto : VW Golf GSXR 1600
Bydlisko : Horný Badín

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime2/8/2011, 22:02

z vlastných skúsenosti viem že keď raz načne kľuku..ložiská tak už to nebude nikdy ono a veľa km natom nespravíte radšej GO spraviť skorej ...ako potom druhý motor a do toho bude tiež GO treba..
Návrat hore Goto down
http://nemam.či
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime2/8/2011, 23:07

skus hladat motor ktory este nieje vybraty . .. je kompletne napojeny pozriet ho cez vag aj skutocny stav km a ak by sa dal nastartovat to by bolo super. . . . skus niekde podat inzerat . . .
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime4/8/2011, 13:22

Blitzkrieg napísal:
ja som osobne vo velkom nerozhodne: ak dam gerenalku tak ma to vijde na 1200 euri

alebo mam moznost kupit motor co ma nabehanych nieco cez 50 tis km so spojkou a turbom za 1000 euri, k tomu robota 200, a novy olej plus rozvody to netusim kolko sa pohybuje cena rozvodov.

dilemu mam kvoli turbu, neviem ako dlho este vydrzi to moje ale myslim ze uz dlho nie.

vymenit motor ...alebo opravit ten stary????
spominam si minule som ta videl si si to rubal s Kosic smer Michalovce a siel si dost pomaly setrne tak uz viem preco . . obiehal som ta . . . .a k tvojej teme rozvody mna staly okolo 200 az 250 max znacka Ruville. . . . a kupil by som ten agregat za 1000ecka ked v nom mas istotu v nabehanych km. . . ked generalka 1200 ecka este turbo ktomu priratam ze mas skoro v tahu a repas je od 200 ecka a viac . . .
Návrat hore Goto down
Blitzkrieg
Pilot
Pilot
Blitzkrieg


Male
Vek : 45
Registrácia : 07.12.2008
Počet príspevkov : 823
Auto : vW golf IV 1.9 TDI GTI 85kw
Bydlisko : Kosice

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime4/8/2011, 15:09

na vw clube nejakz manik predava rozvody za cca 150eciek.

no a neviem ci si mna predbiehal...auto uz mam 3 tyzdne rozobrate v servise,a na michalovce som siel naposledy ked hrali nasi s nemcami hokej Very Happy

alebo si nespominam...to som musel vyzerat hehe
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič
Flatronik1


Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip
Bydlisko : Kosice - Okolie

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime4/8/2011, 17:07

to bolo davnejsie aj mesiac dozadu a casovo medzi 14.45 a 15.00 hod Very Happy priblizne taky cas sa vraciam domou z prace Laughing jedine ze tvoje auto ma dvojca Very Happy este som kukal jaky paradny golfik to predomnou ide . . . .
Návrat hore Goto down
Blitzkrieg
Pilot
Pilot
Blitzkrieg


Male
Vek : 45
Registrácia : 07.12.2008
Počet príspevkov : 823
Auto : vW golf IV 1.9 TDI GTI 85kw
Bydlisko : Kosice

Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime5/8/2011, 08:45

muselo to byt dvojca Very Happy neviem o tom zeby som tam taky cas siel....hmmmm ja a moj wolfi dvojca Question
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Generalka motora Empty
OdoslaťPredmet: Re: Generalka motora   Generalka motora Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Generalka motora
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» generalka motora
» Ojazdeny golf zo zahranicia - generalka

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: