VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Nejde mi kurenie... atd

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
Ducho_1
Začiatočník
Začiatočník
Ducho_1


Male
Registrácia : 26.12.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 1.6 SR 2000

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime26/12/2009, 22:01

Potrebujem pomoc, pred paru dnami mi odislo kurenie nejde mi teplo Sad vonka je zima a kurenie nejde, a dnes jak som jazdil pri vyssich otackach sa mi motor zohrial na 120°C a ako nahle som siel pomalsie rychlo klesla teplota naspet na 90°C, neviete niekto co sa stalo??? potrebujem surnu pomoc, aj voda v chladici mi dost rychlo klesla som minule dolieval a uz bolo na minime, poradte prosim...
Návrat hore Goto down
Jojo sdi
Pretekár
Pretekár
Jojo sdi


Male
Vek : 50
Registrácia : 13.02.2009
Počet príspevkov : 490
Auto : GOLF 4 2001 1,9SDI AQM Uspávač hadov
Bydlisko : Zálesie

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime26/12/2009, 22:43

Aky mas motor? Dopln si profil !
Mas zle tesnenie pod hlavou,to co píses su toho príznakom.
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime27/12/2009, 10:13

neviem ci treba rovno robit paniku..je to typicky pripad zavzdusneneho systemu..preto sa to prehrieva a aj nekuri...neotvara sa termostat..voda cirkuluje v malom obehu...teda nejde ani do radiatora, ani sa nechladi v chladici..preto sa to prehrieva..
takze bud to je zavzdusnene..alebo termostat kaput
Návrat hore Goto down
Ducho_1
Začiatočník
Začiatočník
Ducho_1


Male
Registrácia : 26.12.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 1.6 SR 2000

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime27/12/2009, 10:54

Aha, no mam Benzin 1,6 SR, lebo som presiel mozno 3Km a uz motor bol na 90°... tak a ked je to zavzdusnene ako to ovzdusnim??? Som niekde cital ze otvorim ten poklop kde sa dolieva voda neviem ci je to tak poradte PLS, skusim to uvzdusnit a ked to nepomoze tak asi ozaj je fuc ten termostat uvidim
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime27/12/2009, 11:40

vo FAQ je knizka jak nato...tam je navod ako sa plni chladiaci system....
ale v skratke...nalej vodu do nadrzky po rysku max..nastartuj motor a nechaj ho bezat asi 5 minut na volnobeh s otvorenou nadrzkou..pokial voda pocas tych 5 minut klesne, dopln ju opat na rysku MAX...potom nasrobuj viecko a motor zataz,teda sa povoz..malo by sa to odvzdusnit v podstate same ...netreba to hned vzdavat..niekedy mu to trochu trva kym sa ten vzduch vytlaci a umozni ten podtlak otvorenie termostatu...
ak to nemopomoze vobec..tak to ma termostat za sebou
nezabudni si skontrolovat tesnost chladiaceho systemu ci vodu niekde nestracas permanentne...ci uz z motora alebo chladica....jej hladina by pri funkcnom systeme mala byt konstantna....
P.S. mne sa stalo nieco podobne nedavno ked som menil napln chladiaceho systemu...
Návrat hore Goto down
Ducho_1
Začiatočník
Začiatočník
Ducho_1


Male
Registrácia : 26.12.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 1.6 SR 2000

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime27/12/2009, 12:43

No skusil som to asi to nieje zavzdusnene, asi je termostat fuc, ale teplota sa drzala stale 90° som mu dal pecky a drzala sa, neviem mozno keby som dlhsie jazdil tak by sa zdvihla, pojdem stym do servisu nech sa na to pozru a nech ho vymenia, a kurenie stale neslo Sad ale velmi pekne dakujem
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime27/12/2009, 17:55

no problém bude že to zavzdušnuje kompresia z valca motora.Čiže nechcem robit paniku ale to tesnenie je realna vec
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime28/12/2009, 09:27

MIRECC napísal:
no problém bude že to zavzdušnuje kompresia z valca motora.Čiže nechcem robit paniku ale to tesnenie je realna vec
samozrejme tato moznost tam vzdy je...ale treba vyskusat vsetky jednoduchsie varianty skor ako sa pustit do tohto...
vyskusaj este kuknut ten termostat...robi sa to tak ze sa da to horucej vody zohriat a uvidis ci sa otvori...
ak ano..ma Mirecc bohuzial pravdu
Návrat hore Goto down
Ducho_1
Začiatočník
Začiatočník
Ducho_1


Male
Registrácia : 26.12.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 1.6 SR 2000

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime28/12/2009, 13:36

No ja som bol v servise s tym, a povedali mi to ze termostat to nemoze byt, lebo teplota ked jazdim teraz tak stale mi je 90° a ze okruh v radiatore je asi zamrznuta voda ze sa nestihlo premiestat s tou nemrznucou zmesou. ze to mam skusit dat na 24 HOD. do teplej garaze a potom skusit... tak uvidim, alebo zevraj aj ked je velmi vela nemrznucej zmesi ze nekuri dobre.... tak ja neviem skusim dat do tej garaze a dam vediet...
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot
MIRECC


Vek : 44
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i
Bydlisko : Ziar nad Hronom

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime28/12/2009, 20:51

vela nemrzky nekúri?? Starý to si bol na trhu a nie v servise!!
Návrat hore Goto down
Ducho_1
Začiatočník
Začiatočník
Ducho_1


Male
Registrácia : 26.12.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 1.6 SR 2000

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime29/12/2009, 00:11

Ako to som len pocul o tej zmesi to mi nevravel servisak! Very Happy a co myslite stym rozmrznutim ze ho dat na 24 HOD do teplej garaze?
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime29/12/2009, 03:27

vyskusaj..ale neviem ci byvas v moskve aby ti zamrzla chladiaca zmes.....Very Happy
jedine ze by si mal strasne strasne nizku koncentraciu
Návrat hore Goto down
Ducho_1
Začiatočník
Začiatočník
Ducho_1


Male
Registrácia : 26.12.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 1.6 SR 2000

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime29/12/2009, 09:57

ako on to tak myslel ja som tam mal nemrznucu zmes ale ci sa stihla premiesat do celeho obehu chladenia a kurenia, ze pravdepodobne sa nezamiesala niekde v radiatore a boli silne mrazi -20°C taa ze ci niekde v tom radiatore nieco neprimrzlo, ci?
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime29/12/2009, 15:32

ale nerozumiem co myslis stale tym nezamiesala??
ved ten nemrznuci koncentrat je rozpusteny v celom objeme...teda pokial si do toho nelial novu napln sposobom najprv destilka a potom G12..ale aj tak by sa to myslim premiesalo za chvilu...takze premiesalo/nepremiesalo..chladiaca napln nema preco zmrznut aj ked je -20
Návrat hore Goto down
Ducho_1
Začiatočník
Začiatočník
Ducho_1


Male
Registrácia : 26.12.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 1.6 SR 2000

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime2/1/2010, 10:18

Jaaaj no ja som tam dolieval tu G12, a v pondelok idem do servisu stym, tak potom napisem ze co mi to mohlo robit....
Návrat hore Goto down
Ducho_1
Začiatočník
Začiatočník
Ducho_1


Male
Registrácia : 26.12.2009
Počet príspevkov : 26
Auto : VW Golf 1.6 SR 2000

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime11/1/2010, 11:18

No nakoniec to bola vodna pumpa, ze najprv myslel ze termostat, ale ako to rozobral tak termostat bol ok, a vodna pumpa sa mu cela ,,rozpradla,, ked to rozobral, ta mi vymenil rovno aj rozvody a tak... tak fajn uz vsetko ide ako maaa... Wink fajne teplucko uz mam v auticku, ale som lahsi o 250 € Sad co uz.... Wink
Návrat hore Goto down
janci_VW
Začiatočník
Začiatočník
janci_VW


Male
Vek : 30
Registrácia : 10.11.2011
Počet príspevkov : 18
Auto : Golf IV 1.6 SR 74kW AKL r.v:1999

Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime28/3/2013, 22:28

zdravim vas, mam taky problem na mojej 1.6 SR, rv.99 AKL, teplotu motora mam na 90 stupnoch a aj tak mi nefuka horuci vzduch, az po case zacne, ale potom zas z nicoho nic sa ochladi, termostat je tam novy, menil som ho pred rokom, cim to moze byt ? diki
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Nejde mi kurenie... atd Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nejde mi kurenie... atd   Nejde mi kurenie... atd Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Nejde mi kurenie... atd
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» stale nejde kurenie
» Kurenie na G4
» kurenie
» kurenie, chladiaca atd
» kurenie

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: