VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 palivovy filter-pomoc

Goto down 
+4
ando
Veduci
Tyouko
pablo1
8 posters
AutorSpráva
pablo1
Pretekár
Pretekár
pablo1


Male
Registrácia : 02.06.2009
Počet príspevkov : 432
Auto : Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,FB PP764+soft Bhmotor 108kw,334nm
Bydlisko : Kokava nad Rimavicou

palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime17/11/2009, 17:19

potreboval by som radu ako sa vola ten plastovy stopel na palivovom filtri co idu cezen hadicky/upina sa segerkou/.
kamos mi tvrdi ze kvoli nemu sa mi zavzdusnuje privod paliva a to tak ze mi hocikedy zhasne za jazdy motor a neda sa natocit az po odvzdusneni/povolil trysky a ja som startoval az kym sa nafta nedostala do nich/.Potrebujem vediet kde sa da ten stopel kupit a co asi stoji lebo uz mi niekto vravel ze to je dost drahe
Návrat hore Goto down
Tyouko
Vodič
Vodič
Tyouko


Male
Vek : 38
Registrácia : 12.01.2009
Počet príspevkov : 295
Auto : Golf IV TDI, ALH, Highline
Bydlisko : Humenne

palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime17/11/2009, 18:33

ja to volam spätny ventil... kamos tvrdi dobre... ked das dole srgerku a vytiahnes su na nom 2 "O" kruzky tak mozno su odtlacele a taha to vzduch
Návrat hore Goto down
pablo1
Pretekár
Pretekár
pablo1


Male
Registrácia : 02.06.2009
Počet príspevkov : 432
Auto : Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,FB PP764+soft Bhmotor 108kw,334nm
Bydlisko : Kokava nad Rimavicou

palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime17/11/2009, 18:48

no len filter bol meneny pred tyzdnom aj s gumickami a robilo to aj pred tym.On mi tvrdi ze ho treba vymenit cely len neviem kde by som to mohol objednat
Návrat hore Goto down
pablo1
Pretekár
Pretekár
pablo1


Male
Registrácia : 02.06.2009
Počet príspevkov : 432
Auto : Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,FB PP764+soft Bhmotor 108kw,334nm
Bydlisko : Kokava nad Rimavicou

palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime22/11/2009, 13:08

tak boli to prepadove hadicky od trysiek uz je pokoj palivovy filter-pomoc Icon_biggrin
Návrat hore Goto down
Veduci
Autoškolák
Autoškolák
Veduci


Male
Registrácia : 02.05.2009
Počet príspevkov : 119
Auto : VW Golf IV 1.9 TDi | AHF 81kW
Bydlisko : Lipt. Mikulas

palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime22/11/2009, 14:11

Asi myslis to Téčko vsak ? Zevraj to dostat normal v nejakom autoshope. Ja som doma menil filter a stalo sa mi to ze sa mi to tecko rosypalo, skratka ono je to zlozene z ciernej vrchnej casti a spodnej bielej a su do seba tepelne zatavene, uprostred je taky tenky pliesok ktory sluzi ako spetny ventil, mnoznoze sa Ti stalo to co mne ze sa to rozypalo. Ja som to zatial zlepil novodurovym lepidlom Very Happy samozrejme opatrne aby sa nic nedostalo dnu. Uz to tak mam 2 mesiace a zatial dobre hehe. Pytaj si Tecko na palivovy filter na G 4 1,9 TDi Very Happy
Návrat hore Goto down
ando
Autoškolák
Autoškolák
ando


Male
Vek : 43
Registrácia : 07.01.2011
Počet príspevkov : 70
Auto : VW GOLF 1.9 TDi 66kW r.99
Bydlisko : RUZOMBEROK

palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime29/5/2011, 10:31

Nejdem z palivoveho fitre vytiahnut ani za svet to Tcko,okrem odstranenia tej segerky tam uz netreba nic povolit. Som ho skoro zlomil co som to pacil, nemate nejaky zlepsovak jak to stade dostat?????

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/806/fotka1.jpg/
Návrat hore Goto down
http://andrej.bohun@gmail.com
mirec G 3
Vodič
Vodič
mirec G 3


Male
Registrácia : 04.10.2009
Počet príspevkov : 250
Auto : Golf 3 Variant 1,9 TDI 66 kW
Bydlisko : Nové Záky

palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime29/5/2011, 10:39

čeče ako pozerám tak ešte od výroby to tak máš nahodené ale zlepšovák na to neni len je to tam za tú dobu čo to nebolo mene né trocha zapečené Sad ja ked som to menil na svojom tak to išlo v pohode stiahnut Smile
Návrat hore Goto down
ando
Autoškolák
Autoškolák
ando


Male
Vek : 43
Registrácia : 07.01.2011
Počet príspevkov : 70
Auto : VW GOLF 1.9 TDi 66kW r.99
Bydlisko : RUZOMBEROK

palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime29/5/2011, 10:44

no aj mne sa zda ze je to tam este od vyroby, takze to uz asi nebude ani zapacene ale prirastene Smile)) no asi kupim rovno cele Tcko a vymenim to komplet....
Návrat hore Goto down
http://andrej.bohun@gmail.com
Anonymný
Anonymný




palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime6/10/2012, 23:47

Zdravím, nebudem zakladať novú tému, keďže sa jedná príbuzný problém k téme, tak by som vás rád poprosil o radu resp. riešenie. Mám auto, cca 1,5 mesiaca. Občas sa mi stalo, že mi nenaštartovalo na prvý krát (napr. posledný týždeň som už taký problém nemal). Ešte musím pripojiť doplňujúcu informáciu, ak s tým môže mať súvis, bolo pred doplnením paliva, jeho úroveň bola na hranici rezervy. Tankoval som zatiaľ len raz.

Tak som sa snažil prísť na príčinu. Objavil som v priehladnej hadičke z palivového filtra smerujúcej k motoru bublinu (prikladám fotografiu, pozn. foto ešte pred výmenou). Veľa som sa dozvedel, z podobných tém. Ako správne sa správajúci nový majiteľ, menil som dnes všetky filtre (vrátane palivového), kúpil som komplet sadu filtrov. Žiaľ nepomohlo. Bublina je tam stále. Prečítal som toho naozaj veľa ale nie som si istý, či tam tá bublina má byť alebo nie. TO POTREBUJEM VEDIEŤ NA 100%. Je tam stále a nepohybuje sa pri spustenom motore, tým som chcel povedať, že v hadičke nie je prúd bubliniek ako vidno na tomto videu (https://www.youtube.com/watch?v=99mdjCId0Dc), proste tam stále je a nehýbe sa, či auto stojí, alebo ide. Počas jazdy, žiadne problémy s vynechávaním ani nič podobné.

Veľa sa tu popísalo ohľadom toho regulačného ventilu a tam smeruje moje podozrenie. Môže byť pokazený samotný ventil? O-krúžky na ňom som zatiaľ nemenil, môže byť problém tam? VEĽMI BY MI POMOHOL ICH ROZMER, kúpil by som samotné v osobitnom obchode na tesnenia. Viem, že sa dajú kúpiť spolu s ventilom, stojí to niečo cez 10,- €, ale načo kupovať aj ventil, ak je chyba v O-krúžkoch. Alebo môže byť problém niekde úplne inde? Ďakujem za všetky rady.

palivovy filter-pomoc Imag0785y
Návrat hore Goto down
TDC
Autoškolák
Autoškolák
TDC


Male
Vek : 39
Registrácia : 28.09.2010
Počet príspevkov : 147
Auto : VW Golf 4 1.9TDi
Bydlisko : medzi NM a TN + BA

palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime7/10/2012, 13:22

tie "O" kruzky su v baleni s filtrom, tak kup filter do zasoby,alebo ho tiez rovno vymen, stoji par eur, to "T"cko kupis v bars ktorom obchode s autosuciastkami, ako pisal "kolega" vyssie, stoji cca plus minus 10€ .. tie "O"kruzky sa menia pri kazdej vymena filtra, mas ich pribalene v krabicke, preto nechapem, ze ti to "T"cko v tom filtry tak drzi ..

inak ta bublina sa ti tam robi pri kazdej vymene filtra ? ja mam tie hadice cele cierne, takze ti neviem ani povedat ci tam ta bublina je Very Happy .. mozno aj je .. ak ti to nerobi ziadnz neplechu, tak by som to nechal tak ..
Návrat hore Goto down
ando
Autoškolák
Autoškolák
ando


Male
Vek : 43
Registrácia : 07.01.2011
Počet príspevkov : 70
Auto : VW GOLF 1.9 TDi 66kW r.99
Bydlisko : RUZOMBEROK

palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime7/10/2012, 19:24

k tym bublinkam. Ja ich tam mam tiez takze tam chyba nebude. Skus tie o-kruzky mozno ti to tam dobre netesni a sa ti tam dostane vzduch a potom ti to nechyta hned ale az po pretoceny a odvzdusneni.
Návrat hore Goto down
http://andrej.bohun@gmail.com
Anonymný
Anonymný




palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime11/10/2012, 21:44

Najaskôr by som sa rád poďakoval všetkým za rady a príspevky! Very Happy Very Happy Very Happy

Pre TDC:

Ja som si kupoval celú sadu filtrov na moje auto, k palivovému fitru som nemal ten regulačný ventil, resp. to "T-čko," ani tesnaice O-krúžky. Ten regulačný ventil sa dá kúpiť samostatne, vrátane tých 2 tesniacich O-krúžkov. To "T-čko" mi tam drží pomocou tej svorky (neviem ako sa to presne nazýva), ktorá ho na vrchu uchytí s telesom filtra.

To či sa mi tá bublina tam robí pri každej výmene filtra neviem posúdiť, pretože to auto nemám dlho, je to len moja prvá preventívna výmena všetkých filtrov. Ale viem, že tam bola pred i po výmene filtra, čiže na starom i na novom filtri sa tam znova objavila.

Ale ako píšeš, zatiaľ mi to od výmeny nerobí problémy, tak to nechám tak.

Pre ando:

Tak to si ma potešil, že tam máš tiež tú bublinu. Škoda, že sa neozvali viacerí. Zatiaľ je to od výmeny v pohode, tak to nechám radšej tak.

Možno by som sa mohol pozrieť ako to vyzerá v nádrží, či tam niečo nie je zanesené, čítal som, že niektorým to robilo problémy, zanesené sitko (keďže sa mi to stalo pri nízkej hladine paliva). Ale ešte o tom nič neviem, budem si to musieť naštudovať a pustím sa do toho.

Ešte si chcem preštudovať ako funguje vlastne ten regulačný ventil a načo sú tam vlastne tie O-krúžky, čo tesnia a čo je pod nimi.
Návrat hore Goto down
Martin2739
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 31.08.2011
Počet príspevkov : 29
Bydlisko : SNV

palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime18/10/2012, 10:53

Ja som mal na svojom 1,9 tdi 85 KW taký istý problém a nikto mi s ním nevedel pomôcť. bublinky som nespozoroval kedže nemám takú priehľadnú hadičku ako ty. Jazdil som tak asi 4 mesiace až kým mi za jazdy hore kopcom nezdochol celkom motor Sad našťastie som sa dokotúľal až hore spustil sa kus dole a štartoval asi 3 min auto chytilo dal som ho ku známemu a ten už z určitosťou povedal že je to plavák v nádrži. Na druhý deň som si už svišťal bez problémov Smile cca 60€ nový VDO plavák Smile tiež som pred tým zo 2x menil paliv. filter aj s tesneniami Smile
Návrat hore Goto down
wl4do
Pretekár
Pretekár
wl4do


Male
Vek : 37
Registrácia : 09.07.2009
Počet príspevkov : 539
Auto : MK IV 1999, 1.9 TDI, 66 kW, ALH
Bydlisko : VWalacky ;)

palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime18/10/2012, 12:57

Tak ja mám golfa 4 roky, a myslim, ze tu bublinu tam mam stale (uz 2x krat som menil palivovy filter)... predpokladam ze to nie je nejaka závada, je tam asi aj preto, lebo to je vlastne najvyssi bod celeho systemu, tak preto sa tam nahromadi... ale to je len moj dohad Wink
Návrat hore Goto down
Sponsored content





palivovy filter-pomoc Empty
OdoslaťPredmet: Re: palivovy filter-pomoc   palivovy filter-pomoc Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
palivovy filter-pomoc
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» palivovy filter
» filter
» palivovy filter alebo sitko v nadrzi

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: