VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 aky olej pouzivate?

Goto down 
+37
Tucan
VikiT
deno1deno
rasto79
pablo1
wl4do
PETO-NR
Dominix
GABBERMIKE
dusan hanuliak
01lukasss01
Edy2006
kaybi
TDC
Blitzkrieg
mano24
Fingofi
gabor
dramatiq
sopkoida
455BI
Peter 9
mizi
seka4
siky
boraTDI
ivco85
mato500
spd001
mato88
weber
johny5
vampir
webdancul
seven72
baciluss
golfmanik
41 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
golfmanik
Profík
Profík
golfmanik


Male
Vek : 40
Registrácia : 27.11.2007
Počet príspevkov : 1081
Auto : VW GOLF IV ASZ TDI
Bydlisko : KE

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime19/1/2008, 00:00

ja mam momentalne olej starline 5w40, ale chcem pouzit nieco kvalitnejsie, kedze mam TDI PD. Rozmyslam medzi shell, castrol a mobil 1. Cital som ze mobil 1 je z nich naj co sa tyka pomeru cena/vykon.

ake oleje pouzivate?


Naposledy upravil dňa 19/1/2008, 09:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime19/1/2008, 00:33

dodosvk napísal:
aky olej pouzivate?

ja mam momentalne olej starline 5w40, ale chcem pouzit nieco kvalitnejsie, kedze mam TDI PD. Rozmyslam medzi shell, castrol a mobil 1. Cital som ze mobil 1 je z nich naj co sa tyka pomeru cena/vykon.

ake oleje pouzivate?
Ahoj...nechcem nejako narusit tuto temu len chcem povedat ze v dnesnej dobe nie su nekvalitne oleje. Ak ma olej danu specifikaciu napriklad VW tak je jedno aka to bude znacka(bavime sa o ZNACKACH medzi motorovymi olejmi...nie o olejoch do sijasich strojov) Ci je to Castrol alebo Shell alebo Agip...specifikacia je rovnaka a aj kvalita. Aj ja som bol z prvu v tom ze Castrol..ale za ten olej som zaplatil rovnako ako za Agip ktory davam teraz. Ale za napis Castrol som zaplatil viac ako za napis Agip. Ak niekto chce mat ten pocit ze Castrol je naj olej ja mu ho neberiem a kludne nech si ho kupi. Dolezitejsia je pravidelna vymena, udrzba a pristup k plynovemu pedalu Idea
Ak chces auticku dopriat tak kup olej ktoreho znacka nie je tak draha a vymen ho po 12 tis. km. Rozhodne to bude stale lepsie ako drahu znacku po 15 tis. km.
Moj osobny pohlad na vec.
Inak na nete je niekde vyborny clanok o olejoch kde to vysvetluje nejaky inzinier a ked ho najdem tak vam ho sem dam aby ste boli vsetci v obraze.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime19/1/2008, 00:38

Jo a ja som dal najprv Castrol softec 5W-30 a teraz Agip tiez 5W-30 a nemyslim ze tym nieco pokazim a cena bola ovela priaznivejsia.
Návrat hore Goto down
golfmanik
Profík
Profík
golfmanik


Male
Vek : 40
Registrácia : 27.11.2007
Počet príspevkov : 1081
Auto : VW GOLF IV ASZ TDI
Bydlisko : KE

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime19/1/2008, 09:53

nasiel som na ebay castrol edge za dobru cenu tak som ho kupil.

kód:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=320206207713&ssPageName=STRK:MEWN:IT&ih=011

tiez sa snazim dat motoru kvalitny olej za normalnu cenu, surfujem na internete a citam nazory ludi, ale co clovek to nazor, takze mam v tom pekny hokej What a Face

1. nezalezi na znacke, zaklad je dodrzat specifikaciu a motor bude ok
2. olejov je vela ale motor len jeden, pouzi shell, castrol, mobil 1 ak mas svoje TDI rad
3. pouzi minimalne stredne kvalitny olej total, texaco, Q8 ... tie motoru neublizia
4. lej tam hocico pokial splna spec., ale priprav sa ze po 150 tkm bude motor opotrebeny viac

nie som expert do olejov a tiez nechcem platit kopec penazi len za znacku ale myslim ze TDI PD je dost chulostivy motor na oleje a treba vybrat kvalitu.. kto ma obycajne TDI ten je v pohode. este som cital taku vec, ze tie lacnejsie oleje stracaju predpisane vlastnosti oleja skor ako znackove. co moze byt pravda lebo aj moj starline olej ma interval len 10 tkm, nie 15tkm ako ostatne oleje


bacilus, ten 5w30 je longlife? aky je rozdiel oproti 5w40?
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime19/1/2008, 11:36

dodosvk napísal:
nasiel som na ebay castrol edge za dobru cenu tak som ho kupil.

kód:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=320206207713&ssPageName=STRK:MEWN:IT&ih=011

tiez sa snazim dat motoru kvalitny olej za normalnu cenu, surfujem na internete a citam nazory ludi, ale co clovek to nazor, takze mam v tom pekny hokej What a Face

1. nezalezi na znacke, zaklad je dodrzat specifikaciu a motor bude ok
2. olejov je vela ale motor len jeden, pouzi shell, castrol, mobil 1 ak mas svoje TDI rad
3. pouzi minimalne stredne kvalitny olej total, texaco, Q8 ... tie motoru neublizia
4. lej tam hocico pokial splna spec., ale priprav sa ze po 150 tkm bude motor opotrebeny viac

nie som expert do olejov a tiez nechcem platit kopec penazi len za znacku ale myslim ze TDI PD je dost chulostivy motor na oleje a treba vybrat kvalitu.. kto ma obycajne TDI ten je v pohode. este som cital taku vec, ze tie lacnejsie oleje stracaju predpisane vlastnosti oleja skor ako znackove. co moze byt pravda lebo aj moj starline olej ma interval len 10 tkm, nie 15tkm ako ostatne oleje


bacilus, ten 5w30 je longlife? aky je rozdiel oproti 5w40?

Uppsss Embarassed ...trochu som sa sekol...je to 5W-40...pardon. Longlife urcite nepouzivam.
A teraz kukaj sem http://olejposta.sk/r_11.html....a tusim si uz aj idem objednat lebo za chvilu ma caka vymena Wink

Na Kastroool celkom dobra cena Shocked
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime19/1/2008, 11:46

Toto by ti mohlo vyhovovat http://olejposta.sk/r_1605.html
Návrat hore Goto down
golfmanik
Profík
Profík
golfmanik


Male
Vek : 40
Registrácia : 27.11.2007
Počet príspevkov : 1081
Auto : VW GOLF IV ASZ TDI
Bydlisko : KE

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime19/1/2008, 15:16

baciluss napísal:
Toto by ti mohlo vyhovovat http://olejposta.sk/r_1605.html

presne ten som si kupil z ebayu pirat
akurat ze liter vychadza na 310 sk. :race:


cize ides spat na castrol ? Laughing Very Happy
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime19/1/2008, 15:39

dodosvk napísal:
baciluss napísal:
Toto by ti mohlo vyhovovat http://olejposta.sk/r_1605.html

presne ten som si kupil z ebayu pirat
akurat ze liter vychadza na 310 sk. :race:


cize ides spat na castrol ? Laughing Very Happy
No ak sa da kupit tak lacno tak asi hej...aby bolo moje druhe ja kludnejsie Laughing ale tan clanok o olejoch najdem a dam ho sem. Stale som v tom ze ani ina znacka oleja by mojmu motoru nwuskodila. Este pozrem na ine znacky. Ale teraz mam doma o zabavu postarane lebo sa snazim rozchodit notebook ktory vyzera ze asi dozil Sad
Návrat hore Goto down
seven72
Pilot
Pilot
seven72


Male
Vek : 40
Registrácia : 04.09.2007
Počet príspevkov : 793
Auto : VW G 3 1,8 (ABS)
Bydlisko : Bratislava

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime20/1/2008, 02:13

no ja som tam daval 15W40 potom som tam lial co prislo pod ruku, nie ze by som chcel usetrit a motor isiel ahoj ale nakoniec ma to stalo 21 Hlinkov a teraz zas mobil 15 W 40 ale naj je vraj fritovaci,,,


co maže to jede
Návrat hore Goto down
webdancul
Začiatočník
Začiatočník
webdancul


Registrácia : 03.02.2008
Počet príspevkov : 6
Auto : GOLF IV 74kw TDI
Bydlisko : okr. NAMESTOVO

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime3/2/2008, 15:18

baciluss napísal:
dodosvk napísal:
nasiel som na ebay castrol edge za dobru cenu tak som ho kupil.

kód:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=320206207713&ssPageName=STRK:MEWN:IT&ih=011

tiez sa snazim dat motoru kvalitny olej za normalnu cenu, surfujem na internete a citam nazory ludi, ale co clovek to nazor, takze mam v tom pekny hokej What a Face

1. nezalezi na znacke, zaklad je dodrzat specifikaciu a motor bude ok
2. olejov je vela ale motor len jeden, pouzi shell, castrol, mobil 1 ak mas svoje TDI rad
3. pouzi minimalne stredne kvalitny olej total, texaco, Q8 ... tie motoru neublizia
4. lej tam hocico pokial splna spec., ale priprav sa ze po 150 tkm bude motor opotrebeny viac

nie som expert do olejov a tiez nechcem platit kopec penazi len za znacku ale myslim ze TDI PD je dost chulostivy motor na oleje a treba vybrat kvalitu.. kto ma obycajne TDI ten je v pohode. este som cital taku vec, ze tie lacnejsie oleje stracaju predpisane vlastnosti oleja skor ako znackove. co moze byt pravda lebo aj moj starline olej ma interval len 10 tkm, nie 15tkm ako ostatne oleje


bacilus, ten 5w30 je longlife? aky je rozdiel oproti 5w40?

Uppsss Embarassed ...trochu som sa sekol...je to 5W-40...pardon. Longlife urcite nepouzivam.
A teraz kukaj sem http://olejposta.sk/r_11.html....a tusim si uz aj idem objednat lebo za chvilu ma caka vymena Wink

Na Kastroool celkom dobra cena Shocked
ja by som tam dal radsej castrol txt 505 01 pre pd
Návrat hore Goto down
vampir
Autoškolák
Autoškolák
vampir


Vek : 34
Registrácia : 26.11.2007
Počet príspevkov : 83
Auto : golf TDi
Bydlisko : Namestovo

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime5/2/2008, 14:29

castrol 5w40...
Návrat hore Goto down
golfmanik
Profík
Profík
golfmanik


Male
Vek : 40
Registrácia : 27.11.2007
Počet príspevkov : 1081
Auto : VW GOLF IV ASZ TDI
Bydlisko : KE

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime5/2/2008, 23:35

webdancul napísal:
ja by som tam dal radsej castrol txt 505 01 pre pd

no musim pozriet aky je rozdiel medzi TXT a EDGE Arrow

inak starline som vypustil a nalial castrol edge a je to hned ina liga. motor bezi hned tichsie a zda sa mi aj zivsi Laughing uplna spokojnost


Naposledy upravil dňa 10/2/2008, 21:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
johny5
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 44
Registrácia : 26.11.2007
Počet príspevkov : 45
Auto : GOLF IV 1.9 TDI PD 74kw AXR
Bydlisko : SE

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime10/2/2008, 20:48

no do TDiPD je predpisany CASTROL 505 01 o inomm som este nepocul
Návrat hore Goto down
weber
Začiatočník
Začiatočník
weber


Male
Registrácia : 20.02.2008
Počet príspevkov : 2
Auto : VW Bora

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime27/2/2008, 11:32

Mám VW Bora 1,9 TDI PD, som predajcom mimo iné aj olejov a ja som sa rozhodol jednoznačne pre značku VALVOLINE 5W40 505.01, cena za 4l je 1600.-Skk.
Návrat hore Goto down
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec
mato88


Male
Vek : 43
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v
Bydlisko : Tlmače

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime29/2/2008, 08:25

ja som teraz menil a dal som 5W-40 od Shellu
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
spd001
Pretekár
Pretekár
spd001


Male
Vek : 40
Registrácia : 25.10.2007
Počet príspevkov : 402
Auto : ex GOLF III 1.6 GT 74kW (AEK)
Bydlisko : SA

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime2/3/2008, 22:47

si diesel tak ti neporadim ale v mojom G3 koluje Valvoline 5W-30
Návrat hore Goto down
mato500
Pilot
Pilot
mato500


Male
Registrácia : 08.01.2008
Počet príspevkov : 730
Auto : Golf IV TDI AJM
Bydlisko : KS

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime19/4/2008, 11:54

chlapci mam golf TDI 85kw 2000r aky olej tam mam dat??neviem co tam je teraz a chcem ho vymenit....diky moc


Naposledy upravil mato556 dňa 27/4/2008, 19:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime19/4/2008, 12:55

ja davam castrol TXT softec 5w-40..ale rozmyslam ze pri najblizsej vymene pojdem do niecoho hustejsieho...
btw. teraz som menil aj olej v predovke..som tam supol VAT 75w-90...
Návrat hore Goto down
boraTDI
Profík
Profík
boraTDI


Male
Vek : 44
Registrácia : 09.04.2008
Počet príspevkov : 1091
Auto : GIV TDI GTI
Bydlisko : SC

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime19/4/2008, 13:16

ahojte
Ja dávam Castrol SLX Professional 5W-30 ale po 15tis von ,nutnosť

Presne tento http://olejposta.sk/r_1752.html

a aj cean slušná.
Návrat hore Goto down
golfmanik
Profík
Profík
golfmanik


Male
Vek : 40
Registrácia : 27.11.2007
Počet príspevkov : 1081
Auto : VW GOLF IV ASZ TDI
Bydlisko : KE

aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime22/4/2008, 18:52

mato556 napísal:
chlapci mam golf TDI 85kw 2000r aky olej tam mam dat??neviem co tam je teraz a chcem ro vymenit....diky moc

si uz kupil dizloveho golfika? hehe, si rychly. ak mas viac penazi tak tam daj castrol, shell alebo mobil.. ak mas menej tak valvoline.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





aky olej pouzivate? Empty
OdoslaťPredmet: Re: aky olej pouzivate?   aky olej pouzivate? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
aky olej pouzivate?
Návrat hore 
Strana 1 z 5Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Olej do motora TDI, olej do prevodovky 5 st.
» Aky olej do 1,9 TDI 81 KW?????
» Olej
» aky olej?
» olej do 1,4-ky 16V

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: