VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku

Goto down 
+11
actor4
gabesz0102
kilo
Rusnack
Harvey
Tyouko
gatuzo7
Pheppo
ivco85
boraTDI
golfista26
15 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
actor4
Autoškolák
Autoškolák
actor4


Registrácia : 11.08.2008
Počet príspevkov : 94

cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku   cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Icon_minitime9/5/2011, 22:57

noo kupil som oblu a mam hranatu.. pojdem vymenit.. a vies ako sa vymiena to čidlo? zvladnem to doma na dvore?
Návrat hore Goto down
Jojči
Autoškolák
Autoškolák
Jojči


Male
Vek : 34
Registrácia : 17.04.2011
Počet príspevkov : 58
Auto : Golf IV 81kw
Bydlisko : Banská Štiavnica

cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku   cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Icon_minitime9/5/2011, 23:27

jasnéé zvládneš to vymeniť doma tiež som si to menil teda ak máš TDI ako ja na benzíne neviem... len si daj pozor lebo keď ho vytiahneš tak ti začne vytekať chladiaca kvapalina tak to rýchlo prehoď Wink a chalani k tým štartom, za studena mi chytal na brnknutie, ale keď bol zohriaty motor tak točil dlho pokial naštartoval riešenie: bol som si dať chipovať motor na vyšší výkon tak som sa o tom zmienil chalanovi a povedal, že to nieje problém, že to stačí nastaviť v riadiacej jednotke tak pri jednom mi to nastavil a od vtedy mi chytá na brnknutie v kuse či za studena či za tepla... dance
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku   cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Icon_minitime11/5/2011, 14:20

actor4 napísal:
noo kupil som oblu a mam hranatu.. pojdem vymenit.. a vies ako sa vymiena to čidlo? zvladnem to doma na dvore?
...ako prve si vytiahni z nadobky chladiacu vodu az po dno(co najviac),a potom uz iba vytiahni z boku tu poistku a smerom nahor vytiahni cidlo(predtym samozrejme odpoj kable),spat urob toto iste len odzadu Razz len bacha na okruzok nieze zle sadne ale nemalo by.ked staru budes mat von tak sa pozri do vnutra ake su plochy,ci tam nieje hrdza ale ina necistota aby lepsie tlmilo(sadlo).trocha vody vytecie ale nic vazne,vela stastia pri vymene Wink
Návrat hore Goto down
roni17
Začiatočník
Začiatočník
roni17


Male
Registrácia : 30.11.2011
Počet príspevkov : 7
Auto : VW GOLF 1999 1.8b 92kw
Bydlisko : SENEC

cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Snimač teploty vody   cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Icon_minitime30/11/2011, 17:06

GOLF 1.8 benzin 92 kw Prosím vás vie niekto poradiť?....Idem meniť tento snímačik lebo mam pocit ze vydáva zlý signál pretože za jazdy my ukazuje teplotu 0 ale kúri ako divý tým som teda vylúčil ze nejde o chybu Termostatu!.....ale zas na mieste sa mi voda zohreje na 90 a chcem vedieť ci je ten snímač iba jeden teda hlavný a ci je vôbec napojený priamo na Riadiacu Jednotku?pretože po odpojení toho konektoru by sa mal zmenil chod motora a mne bežal stále rovnako ako aj predtým....dakujem za skoru odpoved!! Smile
Návrat hore Goto down
naxan253
Začiatočník
Začiatočník



Male
Vek : 31
Registrácia : 30.11.2011
Počet príspevkov : 2
Auto : VW Golf IV; 2,8L VR6 150kW

cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku   cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Icon_minitime30/11/2011, 20:06

mam mensi problem s cidlom a potrebujem ho vymenit len ho neviem najst niekto nahodou kde je?? 2.8L VR6 motor vdaka
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku   cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Icon_minitime1/12/2011, 01:42

naxan253 napísal:
mam mensi problem s cidlom a potrebujem ho vymenit len ho neviem najst niekto nahodou kde je?? 2.8L VR6 motor vdaka
Z boku na hlave zo strany prevodovky na telese termostatu. Kusok od tej podtlakovej banky na sacom ustrojenstve. 4-polovy konektor.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior
baciluss


Male
Vek : 43
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)
Bydlisko : VWalacky

cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku   cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Icon_minitime1/12/2011, 01:55

roni17 napísal:
GOLF 1.8 benzin 92 kw Prosím vás vie niekto poradiť?....Idem meniť tento snímačik lebo mam pocit ze vydáva zlý signál pretože za jazdy my ukazuje teplotu 0 ale kúri ako divý tým som teda vylúčil ze nejde o chybu Termostatu!.....ale zas na mieste sa mi voda zohreje na 90 a chcem vedieť ci je ten snímač iba jeden teda hlavný a ci je vôbec napojený priamo na Riadiacu Jednotku?pretože po odpojení toho konektoru by sa mal zmenil chod motora a mne bežal stále rovnako ako aj predtým....dakujem za skoru odpoved!! Smile
Tvoju temu som presunul sem aby zbytocne nebola zas dalsia o tom istom. Snimac mas zo strany prevodovky hned na tom plastovom rozvode vody a osadeny smerom hore. 4- polovy konektor. Tu si precitaj viac o konstrukcii toho cidla a najdes odpoved na svoji otazku : http://www.vwgolf-club.net/t1088-topic?highlight=snimac+teploty
Návrat hore Goto down
roni17
Začiatočník
Začiatočník
roni17


Male
Registrácia : 30.11.2011
Počet príspevkov : 7
Auto : VW GOLF 1999 1.8b 92kw
Bydlisko : SENEC

cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku   cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Icon_minitime1/12/2011, 13:59

Baliluss dik všimol som si ze svoj príspevok neviem nájsť podla nadpisu Smile)) potreboval som hlavne vedieť ci to čidlo dava ,,SIGNÁL" priamo do RJ lebo býva to aj nejaká krabička na ktorú je to čidlo napojené pretože som vytiahol konektor od toho čidla a motor by sa tým pádom mal správať inak ako predtym ako napr zvyšenie,zniženie otáčok a pod.a mne sa nič po vytiahnutí nezmenilo tak neviem....
Návrat hore Goto down
Sponsored content





cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku   cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
cidlo teploty motora,co riadi aj rucicku budiku
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» kontrolka teploty
» cIDLO VONKAJSEJ TEPLOTY

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: