VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 motor zhasne na volnobehu

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
ladinus
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 13.10.2008
Počet príspevkov : 4
Auto : Golf IV 1.6 AKL, r.v 1998
Bydlisko : Kosice

motor zhasne na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: motor zhasne na volnobehu   motor zhasne na volnobehu Icon_minitime13/10/2008, 08:11

Zdravim,
nasiel som uz podobne temy ale nie som si isty ci to je naozaj to iste. Takze:
mal som klasicky problem : po nastartovani mi vyskocili otacky na nejakych 1200 ot/min a po nejakom case (3-4 minuty) to kleslo dole, takze som tomu nevenoval pozornost, ved reku zahrieva motor.
no ale po case sa stalo to, ze jak som sa rozbehol po parkovisku, dosiel na krizovatku a stlacil spojku, mi vyskocili otacky na dobrych 4000 ot/min (nie nezabudol som nohu na plyne Smile ) a kleslo to az ked som zaradil rychlost a rozbehol sa.

ok takze sup do servisu : vymenene filtre, vycistena skrtiaca klapka, tvrdili ze ju aj nastavili a ze ak to nepomoze tak je treba vymenit.

Veru nepomohlo, hned ako som odisiel zo servisu mi otacky behali hore dole ako po starom, az kym som si nepomohol sam : tym ze som odpojil bateriu a nechal aby si klapka obnovila pociatocnu polohu.

tym prestali otacky vyskakovat, volnobeh mal normalnych 800 ot/min .

no teraz mam dalsi problem ( teda dva ale neviem ci maju tu istu pricinu) :
- motor mi na volnobehu zhasne : nie hned, obcas bezi aj 5 minut az potom zhasne, cize musim stale pridavat plyn aby som ho udrzal nastartovany.
- teplota motora nedosiahne 90 stupnov aj ked dlhsie jazdym . zrejme je to snimac teploty chladiacej kvapaliny, ale moze to mat vplyv na bezanie motora na volnobehu??

tak neviem ci ste sa s tym uz stretli, skor ako pojdem do servisu by som chcel pocut aj nejake rady, aby mi nenakecali ze treba vymenit polku motora aby sa to vyriesilo Smile
Návrat hore Goto down
Lucko
Agent
Agent
Lucko


Male
Vek : 39
Registrácia : 31.03.2008
Počet príspevkov : 1822
Auto : VW Passat B5 1.9 TDI AFN
Bydlisko : Trnava

motor zhasne na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: motor zhasne na volnobehu   motor zhasne na volnobehu Icon_minitime13/10/2008, 08:29

takze ako prve VAG, to ti tu povie asi kazdy.Tam sa uvidi, ale ja si myslim ze to bude termostat alebo cidlo chladiacej...mal som podobny problem,ale mne to neskapinalo.
ja ked som mal zly ten snimac chladiacej tak pri zohriatom motore som mal problem nastartovat auto, ked sa mi to podarilo otacky isli same od seba stale hore, ked som zhasol a znova nastartoval v pohode.Tak myslim ze to bude to cidlo.Chod na VAG a budes kludnejsi..a pozeram ze mas presne ten isty motor ako ja.
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

motor zhasne na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: motor zhasne na volnobehu   motor zhasne na volnobehu Icon_minitime13/10/2008, 10:18

zdravim...
v tom servise to boli tusim velki odbornici..
takze co sa tyka zakladneho nastavenia pomoocu odpojenia baterky je to blbost..zvykne sa to tak niekedy robit..ale vidim ze mas motor AKL,teda klapka na lanku..tam si to same aspon trochu spravne zakl. nastavenie neurobi ani keby si sa posr....
jednoznacne treba zajst na VAG a urobit zakladne nastavenie spravne...teda najprv vymazat adaptacne hodnoty ..a potom myslim skupina 98 urobit zakl nastavenie....
ak toto urobis je mozne ze vsetky problemy zmiznu...
apropo..klapka ktora nema elektronicku regulaciu odide velmi zriedkavo...
tiez som mal kedysi tento problem ze mi lietali otacky a vsetci garazmajstri mi vraveli ze musim kupit novu klapku lebo je zla..az do momentu ked som si kupil kabel a urobil si to sam..takze nato co hovoria ini s oboma lavymi rukami sa vyser,,,treba sa sustredit na pravu podstatu problemu..( sorry za tuto osobnu vlozku:)...odvtedy ma to irituje..
co sa tyka cidla G62..jasne ze ma vplyv na vlonobezne otacky...pretoze podla neho sa riadi aj sitic...a drzi otacky hore kym sa nezohreje voda....v podstate riadi cele chovanie sa motora za ucelom dosiahnut idealnu teplotu motora a tym teda aj jeho prevadzkove parametre..
Takze postup....1, VAG.. zakl. nastavenie klapky, skontrolovat pamat zavad,skupiny motor aj pristrojova doska(cidlo G62 sa objavuje tam)
..ak sa nic nezmeni...neviem kedy si cistil tu klapku.....mozno je zasr .znova...takze zopakovat cistenie a zakl. nastavenie..
..ak VAG vypise cidlo G62...da sa jednoducho premerat ci je naozaj zle...
....ale skoc najma na ten VAG a opis si vsetky chyby co zahlasi...a tie chybove kody potom napis...opakujem kody( 5 miestny ciselny kod...aj to poniektori experti sem tam nepochopia:))
drzim palce..
Návrat hore Goto down
Lucko
Agent
Agent
Lucko


Male
Vek : 39
Registrácia : 31.03.2008
Počet príspevkov : 1822
Auto : VW Passat B5 1.9 TDI AFN
Bydlisko : Trnava

motor zhasne na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: motor zhasne na volnobehu   motor zhasne na volnobehu Icon_minitime13/10/2008, 11:08

ivco ale jemu ani motor na 90 nezohreje, to nebude klapka,tam bude bud cidlo alebo termostat
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

motor zhasne na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: motor zhasne na volnobehu   motor zhasne na volnobehu Icon_minitime13/10/2008, 11:58

ja viem..ale nech da najprv doporiadku tu klapku...a potom sa moze posunut eventuelne dalej...
hladat problem stylom ze jedno som neako vyriesil a idem dalej nie je riesenie..ak sa mam od niecoho posunut dalej musim mat istotu ze som to urobil minimalne na 100%
ak sa tou klapkou nic nevyriesi..samozrejme nastupuje cidlo a termostat..
ale najprv som zvedavy co povie VAG...
Návrat hore Goto down
ladinus
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 13.10.2008
Počet príspevkov : 4
Auto : Golf IV 1.6 AKL, r.v 1998
Bydlisko : Kosice

motor zhasne na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: motor zhasne na volnobehu   motor zhasne na volnobehu Icon_minitime26/10/2008, 13:32

no takze som bol v vw servise, po diagnostike jedine co zistili je vadne cidlo teploty. takze som ho dal vymenit, teplota je uz ok, stupne na 90.

menili mi aj skrtiacu klapku a odvtedy mi (zatial) nezdochne motor na volnobehu a ani neskacu otacky hore dole.
no a uz ked som tam bol tak som menil aj sviecky za denso iridium.

jo a ked uz som pri tom, neviem ci sa mi to len zda, ale po tej vymene ako keby auto ovela lepsie kurilo nez pred tym. neviem ci to s tym nieco moze mat alebo to len ja mam halucinacie.
Návrat hore Goto down
seven72
Pilot
Pilot
seven72


Male
Vek : 40
Registrácia : 04.09.2007
Počet príspevkov : 793
Auto : VW G 3 1,8 (ABS)
Bydlisko : Bratislava

motor zhasne na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: motor zhasne na volnobehu   motor zhasne na volnobehu Icon_minitime26/10/2008, 23:33

no ja mam tento podobny problem na G3 .. otacky my vybehnu tak po 2 tis.. a ked zaradim rychlost a povolim spojku ich potlacim dolu ..

a od vcera my po nastartovani neccu drzat padnu hned na 0.. az ked sa motor zahreje tak je to OK..

co to ? tiez cidlo? dufam........ No
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

motor zhasne na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: motor zhasne na volnobehu   motor zhasne na volnobehu Icon_minitime26/10/2008, 23:46

je to mozne...asi tym by bolo najlepsie zacat...aky to je rocnik?? neskusal si diagnozu??
Návrat hore Goto down
seven72
Pilot
Pilot
seven72


Male
Vek : 40
Registrácia : 04.09.2007
Počet príspevkov : 793
Auto : VW G 3 1,8 (ABS)
Bydlisko : Bratislava

motor zhasne na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: motor zhasne na volnobehu   motor zhasne na volnobehu Icon_minitime27/10/2008, 01:08

93..... a diagnoza nic
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior
ivco85


Male
Vek : 38
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB
Bydlisko : okr. Galanta

motor zhasne na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: motor zhasne na volnobehu   motor zhasne na volnobehu Icon_minitime27/10/2008, 11:05

seven72 napísal:
93..... a diagnoza nic
inak to cidlo G62 sa na diagnoze objavuje v skupine pristrojova doska....ja som tiez dlho kukal len motor a tam nic nebolo..a nakoniec som ho mal aj ja zle....
Návrat hore Goto down
Sponsored content





motor zhasne na volnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: motor zhasne na volnobehu   motor zhasne na volnobehu Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
motor zhasne na volnobehu
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Zhasne motor
» motor zhasne ak mam menej ako 1/4 nafty
» Motor pocas jazdy zhasne
» Motor len na volnobehu ide na 3 valce. mot 1.6 55kw AEE rok vyr.97

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: