VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Studeny štart

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Studeny štart Empty
OdoslaťPredmet: Studeny štart   Studeny štart Icon_minitime1/7/2015, 22:11

Väčšinou ráno keď auto postoji a štartujem už mam pocit že motor naskočí, pustím kľúč a nič. Tak potom štartujem druhy krát a tu už začína môj problém. Musím točiť vkuse aj 30sek. kým motor naskočí. Čidlo G62 zelené vymenené (originál). VAG nič nepíše. Auto je golf 4 1,9TDI 74kW 4motion. Ráno na bielo dymí ako avia asi tak 1minutu a potom je už čisto a nedymí ani vo vysokých otáčkach. Palivový filter tiež vymenený. Vďaka za rady
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Studeny štart Empty
OdoslaťPredmet: Re: Studeny štart   Studeny štart Icon_minitime24/10/2015, 20:57

Ďakujem za pomoc a ochotu, velmi ste mi pomohli. Na tomto fore to tu zije..super cheers
Návrat hore Goto down
Blitzkrieg
Pilot
Pilot
Blitzkrieg


Male
Vek : 45
Registrácia : 07.12.2008
Počet príspevkov : 823
Auto : vW golf IV 1.9 TDI GTI 85kw
Bydlisko : Kosice

Studeny štart Empty
OdoslaťPredmet: Re: Studeny štart   Studeny štart Icon_minitime26/10/2015, 22:09

zhavice?
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Studeny štart Empty
OdoslaťPredmet: Re: Studeny štart   Studeny štart Icon_minitime27/10/2015, 07:59

ked je von nad 5°Ctak zhavice s tym nemaju nic... ale pozeral som aj tie a su vsetky dobre mal som ich von skusal som ich na takej malej rampe
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Studeny štart Empty
OdoslaťPredmet: Re: Studeny štart   Studeny štart Icon_minitime27/10/2015, 08:17

Ked som meral tlaky tandemu, vybral som vonku ten srobik. Napojil som sa spustil som to zadne cerpadlo a aj po 3 dnoch statia to nabehlo tak rychlo ze som poriadne ani nestihol odcitat hodnotu pocas startovania lebo to nebehlo okamzite...ok .. rozpojil som dal som spät srobik a bolo mi sice divne ze je bez tesnenia ale budis..opät po 2 dnoch statia som siel startovat a bez diagnostiky..otocil som kluc a startoval som nabehlo pekne.. dobre idem zmerat tie hodnoty co som sem vlozil... zapnem svetla pozeram na garaz, svieti mi iba jedno.. otovril som kapotu ze vymenim ziarovku a ide sa.. pozrel som sa na tandem a nafta iba tak tiekla vsade.. vypol som a vsimol som si dole hlinikovu podlozku. Srob vonku, podlozka srob spät. poutieral som vsetko jazda, meranie OK.. ziadna netesnost.. moja uvaha je ak to tak dobre nabehlo bez podlozky(s netesnotou) tak to zavzdusnenie mohlo odist prave tadialto a nabehlo to pekne.. Co na to vravis..

A este som si vsimol pri prvom zhavici je taka ruzova alebo fialova farba uz neviem presne, ako keby sprejom nieco strieknute. Co to môze byt?.. Nejaka diagnosticka kontrasna latka ci??..mam pridat foto?


vytiahol som spätny ventil a nič. Nevidel som vo filtry naftu. Práve tomuto javu pripisujem ťažké občasné štarty. Či dokáže tá nafta padať do nádrže tak že vyprázdni filter alebo čo. Odpojil som prívod z nádrže a fukol som s celej sily - a nič nepustilo. Ťahať som už samozrejme neskúšal. Odpojil som vratnu hadicu a fukol som tak isto a nevedel som prefúknuť. Tak som odpojil tu modrú hadicu aj vzadu pod sedačkou a fukol som zase. Šlo to ťažko ale kým som asi neprefúkol z chladiča paliva všetku naftu, potom ako tak. Potom som fukol priamo kde sa napája tá modrá hadica do čerpadla a zistil som vec že tlačím proti nádrži. Až začala jemne pukať(pracovať) nadúvať sa. Keď sam už nevládal fúkať tak som tú prírubu uzavrel pod tlakom prstom a otvoril som nádrž. Vyfučal vzduch. Neodvetráva sa nádrž a blbne to?.. Preto aj ten suchý filter? Kontroloval som ten ventilok z filtra no bol priepustny oboma smermi taže je zlý.. Nad 30°C má púšťať do nádrze a pod 15 zase do filtra ako ohrev.

Vymontoval som pri hrdle nadrze odvzdusnivaci a gravitacny ventil – su funkcne. Rozpojil som na spodku hadice (ktore ustia uz k hrdlu) na odvetravanie nafty prefukol som vsetko od hodic do nadrze od priruby hore k vícku nadrze a zlozil som to vsetko, Ked som potreboval naplnit cely system naftou spustil som zadne cerpadlo cez VAG sice bezalo ale nazaplnilo filter vôbec. Tak na dalsi pokus som pri behu cerpadla odpojil ten ventil na filtry a vystrekla nafty tak som ho zavrel. Cim to môze blbnut.
Aha a este som zabudol ze po zlozeni som este fukol do spätneho vedenia kym som vladal, nadrz sa opät zduvala ale pocul som ze niekde nieco sycí takze sa asi tlaky vyrovnavali po chvilke ked som otvoril nadrz nefuklo uz nic.
Návrat hore Goto down
Blitzkrieg
Pilot
Pilot
Blitzkrieg


Male
Vek : 45
Registrácia : 07.12.2008
Počet príspevkov : 823
Auto : vW golf IV 1.9 TDI GTI 85kw
Bydlisko : Kosice

Studeny štart Empty
OdoslaťPredmet: Re: Studeny štart   Studeny štart Icon_minitime27/10/2015, 17:53

skus dat auto dole kpcom na noc a rano nastartovat ci chyti alebo bude robit to iste
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Studeny štart Empty
OdoslaťPredmet: Re: Studeny štart   Studeny štart Icon_minitime28/10/2015, 07:45

parkoval som opacne predkom hore a rano chytilo
Návrat hore Goto down
Blitzkrieg
Pilot
Pilot
Blitzkrieg


Male
Vek : 45
Registrácia : 07.12.2008
Počet príspevkov : 823
Auto : vW golf IV 1.9 TDI GTI 85kw
Bydlisko : Kosice

Studeny štart Empty
OdoslaťPredmet: Re: Studeny štart   Studeny štart Icon_minitime30/10/2015, 20:25

si si isty ze nebudes mat zavzdusneny pal.filter???
Návrat hore Goto down
golfmannCL
Pretekár
Pretekár
golfmannCL


Male
Registrácia : 27.12.2008
Počet príspevkov : 338
Auto : VW Golf II 1.6 TD (51kW)

Studeny štart Empty
OdoslaťPredmet: Re: Studeny štart   Studeny štart Icon_minitime1/11/2015, 07:51

no viem ze je problem vo filtri ale kde?.. uz som dal aj novy termoventil..tak som zvedavy.. ale cez termoventil nafta spadnut do prepadu nemôze, pretoze nesiaha svojou dlzkou tak by bol ponoreny v nafte napr. do polky filtra. A na vstupe do filtra z nadrze co ide hadica tak odtial to padat nemôze lebo ta rurka je len na vrchu vrchnaka toho filtra a spätny ventil je v nadrzi dobry.. fukal som do tej hadice..
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Studeny štart Empty
OdoslaťPredmet: Re: Studeny štart   Studeny štart Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Studeny štart
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» tazky studeny start + pretrhnuta hadicka od ventilu N75?
» STUDENY RANNAJSI START Problem

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: