VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 Nestále otáčky a zhasnutie motora na voľnobehu

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
qeterm
Začiatočník
Začiatočník



Male
Registrácia : 11.10.2013
Počet príspevkov : 3
Auto : VW Golf IV 1.6 98'

Nestále otáčky a zhasnutie motora na voľnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Nestále otáčky a zhasnutie motora na voľnobehu   Nestále otáčky a zhasnutie motora na voľnobehu Icon_minitime4/10/2014, 18:57

Čaute mám taký problém od minulého týždňa keď som ráno jazdil všetko v poriadku až kým som nezastavil na jednej križovatke. Tam mi otáčky začali klesať pod normálnu hodnotu a motor išiel skapať tak som šliapol na spojku a pomohlo ale otáčky mi začali lietať hore dolu ale nie vyššie ako 3000 otáčok. Poobede keď som naštartoval že pôjdem do servisu ledva som sa rozbehol pretože keď som pridal plyn tak auto išlo skapať ale asi po pol minúte/minúte už išiel normálne. V servise povedali najskôr že to bude škrtiaca klapka ale potom povedali podla diagnostiky že mám buď vadný senzor teploty motora alebo káblik k nemu. Zatial mi to nevymenili lebo som na to nejak nemal čas a nejak sa to skludnilo ale chyba lebo keď som zase štvrtok jazdil tak na križovatke keď som zastal a dal neutrál tak mi išiel zase skapať tak zase spojka a tam už mi otáčky išli až na 4000 skoro 5000 tak som radšej zhasol motor a ledva asi na 10x naštartoval a strašne to smrdelo benzínom.

Je teda naozaj možné že to všetko spôsobuje ten senzor ? No bojím sa že je to niečo vážnejšie inak mám Golf IV 98' 1.6
Návrat hore Goto down
viloaj
Vodič
Vodič
viloaj


Male
Vek : 36
Registrácia : 24.06.2009
Počet príspevkov : 167
Auto : GOLF 4, 1,4 16V AXP r.v.01
Bydlisko : Košice - Stare mesto

Nestále otáčky a zhasnutie motora na voľnobehu Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nestále otáčky a zhasnutie motora na voľnobehu   Nestále otáčky a zhasnutie motora na voľnobehu Icon_minitime6/11/2014, 21:47

no ked si to nevies sam overit tak musis verit servisakom,,, logicky je mozne ze je to skrtiacka klapka, ale ak diagnostika ukazala vadu na snimaci teploty, tak treba riesit ako prve ten snimac a skontrolovat kabelaz,, ak po vymene snimaca a skontrolovanej kabelazi bude problem pretrvavat treba vycistit klaplu. ako sa cisti klapka je tu na fore opisane, aj fotky som videl k tej praci.
Návrat hore Goto down
 
Nestále otáčky a zhasnutie motora na voľnobehu
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: