VW GOLF CLUB SLOVAKIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf
 
DomovPortálE-ShopLatest imagesRegistráciaKontaktPrihlásenie

 

 škrtiaca klapka ?

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
Janny83
Pretekár
Pretekár
Janny83


Male
Vek : 40
Registrácia : 07.11.2010
Počet príspevkov : 659
Auto : Golf IV 1.8T AUM 2002
Bydlisko : Trebisov

škrtiaca klapka ? Empty
OdoslaťPredmet: škrtiaca klapka ?   škrtiaca klapka ? Icon_minitime23/5/2013, 20:00

no kedže si s tým neviem už dať rady sam tak skúsim to tuna. Problém je následovny
VAG nehlási žiadnu chybu
po urobení základneho nastavenia je klapka otvorená na 4,7° pri vypnutom motore
po naštartovaní a pri zohriatom motore ostane klapka otvorená na 0,8° a občas to lieta hore dole čiže sposobuje mi to problem v tom že na volnobeh je spotreba od 1 a niekedy aj 1,5 l/h pričom predtym som mal 0,6 a tym sa zvisila aj celkova spotreba o nieco okolo 1l
ak dobre viem tak klapka by mala byt pri zohriatom motore uzatvorena uplne
nuže poradte ci može byt aj nejaka ina pričina takehoto problemu alebo ma uistite že to je ozaj ta klapka aby som mohol zhanat novu
čidlo teploty G2, G62 mam nove originalne
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

škrtiaca klapka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: škrtiaca klapka ?   škrtiaca klapka ? Icon_minitime23/5/2013, 21:09

predpokladam ,ze si cistil klapku...baterku si mal odpojenu?niekde som cital ,ze aj po zakladnom nastaveni to este nemusi byt dobre..skus este raz urobit zakladne nast. co to urobi.aj hriadel klapky uz moze byt opotrebovany ak ti klepoce. Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
Janny83
Pretekár
Pretekár
Janny83


Male
Vek : 40
Registrácia : 07.11.2010
Počet príspevkov : 659
Auto : Golf IV 1.8T AUM 2002
Bydlisko : Trebisov

škrtiaca klapka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: škrtiaca klapka ?   škrtiaca klapka ? Icon_minitime23/5/2013, 21:32

tak ako hovoriš ale zakladne nastavenie som uz robil viackrat a uz aj mam nieco odjazdene a neupravuje sa to
ja len rad by som vedel ci by take nieco mohlo sposobovat aj nieco ine este okrem klapky popripade teplotneho čidla lebo nerad by som vysolil peniaze za klapku a nic to nepomoze a ako napotvoru ani nepoznam nikoho z rovnakym motorom kto by bol ochotny na par minut pozicat tu svoju scratch
a to klepotanie ako to myslis?
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent
nikibad


Male
Vek : 40
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1520
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003
Bydlisko : Namestovo

škrtiaca klapka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: škrtiaca klapka ?   škrtiaca klapka ? Icon_minitime23/5/2013, 21:54

a otačky ti kolišu hore dole? alebo maš raz vyšie raz nižšie? a čo egr ventil hmm?? ide dobre kukni cez vag na volnobeh či ide.
ja som mal tak problem ze po vyčisteni klapky a zakladnom nastaveni som mal vysoke otačky okolo 950 pri zohriatom moterre bez klimi.a nevedel mi to v servise mechanik spravit az nakoniec po dvoch hodinach zistovani a hladania na internete spravil to mi vymazal adaptačne hodnoty -zakladne nastavenie a rj si spravila sama nastavenie,vlastne si zobrala nastavenie ktore mala v sebe s vyroby nie s vag ani pc. a potom uz bolo všetko ako ma aj otačky aj všetko Smile
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

škrtiaca klapka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: škrtiaca klapka ?   škrtiaca klapka ? Icon_minitime23/5/2013, 22:14

Janny83 napísal:
tak ako hovoriš ale zakladne nastavenie som uz robil viackrat a uz aj mam nieco odjazdene a neupravuje sa to
ja len rad by som vedel ci by take nieco mohlo sposobovat aj nieco ine este okrem klapky popripade teplotneho čidla lebo nerad by som vysolil peniaze za klapku a nic to nepomoze a ako napotvoru ani nepoznam nikoho z rovnakym motorom kto by bol ochotny na par minut pozicat tu svoju scratch
a to klepotanie ako to myslis?
klepe ako by nemohlla najst svoju polohu
Návrat hore Goto down
Janny83
Pretekár
Pretekár
Janny83


Male
Vek : 40
Registrácia : 07.11.2010
Počet príspevkov : 659
Auto : Golf IV 1.8T AUM 2002
Bydlisko : Trebisov

škrtiaca klapka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: škrtiaca klapka ?   škrtiaca klapka ? Icon_minitime24/5/2013, 20:43

nikibad otáčky sú raz vyššie a raz nižšie neskáču
a ja ešte niesom až tak doma v ovladani toho vagu tak porad čo tam mam aku hodnotu sledovat pri tom erg a na akom kanale ak vieš
a tie adaptačne hodnoty som resetoval aj ja ak mysliš to ze v prisposobeni zadas 000 a stále to blbne
skor mam taky poznatok že ak je vonku horuco tak sa to počas jazdenia vie dať viac do normalu a hodnota spotreby je občas 0,7-0,8 l/h ale ak vypnem a znova naštartujem zase to vyskoči hore a až po par km sa to ustali ale ani to nieje pravidlom proste robi si to čo samo chce

gabesz neklepe pekne si pri zakladnom nastaveni najde obe ,,uvrate"
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent
gabesz0102


Male
Vek : 42
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV
Bydlisko : Kassa környék...

škrtiaca klapka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: škrtiaca klapka ?   škrtiaca klapka ? Icon_minitime24/5/2013, 21:33

tak neviem...lepsie by bolo to zverit niekomu kto sa v tom lepsie vyzna Rolling Eyes prednedavnom som tiez cistil skrtiacu ale som ju od konektora neodpajal len baterka bola odpojena...po vycisteni(ani nebolo potrebne kedze nebolo vobec zanesene)a naslednom napojeni bat. ziadne zmeny,fungovalo O.k.,mozno blbost ale skus odpojit baterku na hodinku...nic tym nepokazis...ale niekde som cital ze po XX km sa to niekomu ustalilo,resp.samo nastavilo...tak neviem...
Návrat hore Goto down
Janny83
Pretekár
Pretekár
Janny83


Male
Vek : 40
Registrácia : 07.11.2010
Počet príspevkov : 659
Auto : Golf IV 1.8T AUM 2002
Bydlisko : Trebisov

škrtiaca klapka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: škrtiaca klapka ?   škrtiaca klapka ? Icon_minitime26/5/2013, 19:40

ved aj to som skúšal odpojiť batériu a nabehaných po poslednom nastavovani uz ma habadej ja sa fakt obavam že to bude tou škrtiacou klapkou
len jedno co by som tuna potreboval je aby niekto kto sa v tom dobre vyzna mi povedal co všetko iné by nato mohlo mat vplyv, a zase ja ,,odbornikom" po vlastnych skusenostiach zase až tak neverím
Návrat hore Goto down
Janny83
Pretekár
Pretekár
Janny83


Male
Vek : 40
Registrácia : 07.11.2010
Počet príspevkov : 659
Auto : Golf IV 1.8T AUM 2002
Bydlisko : Trebisov

škrtiaca klapka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: škrtiaca klapka ?   škrtiaca klapka ? Icon_minitime31/5/2013, 21:11

cize mame tu nove poznatky
utorok kedže mi to neda spavat som zase urobil zakladne nastavenie ,po nom to slo uz ako tak ok a aj na druhy den docasu ok ale neskor to zase zacalo blbnut a zo spotreby 0,7-0,8 to vyskocilo na 1-1,1 l/h najazdil som asi 160km
no a vcera som na radu gabesza odpojil bateriu , znova vydrhol klapku a nastavil to a nejako sa to upravilo dnes som prresiel cca 100km zatial sa to sprava ako tak ok aj ked nie stale idealne obcas to vyskoci hore no ked mu trosku prudsie dupnem tak to ma skor snahu ist normalne ako keby sa klapka troska rozbehala
inac ak je spotreba ok = klapka podla vagu sa vtedy uzavreta uplne aj chod motora sa mi zda byt kultivovanejsi tichsi aj pri vyssich otackach
Návrat hore Goto down
Sponsored content





škrtiaca klapka ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: škrtiaca klapka ?   škrtiaca klapka ? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
škrtiaca klapka ?
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» skrtiaca klapka, kde je
» skrtiaca klapka

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: